Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Amateur

1.1.2022 20:05
Amateur

XXX.XXX.76.44

Zdravím,
chtěl bych se zeptat ohledně poddruhu testudo hermanni hermanni.
Kvůli její velikosti bych se chtěl zeptat jakou velikost terária zařídit. Jsem začátečník a bydlím v bytě proto výběr tohoto druhu. Na internetu nemohu najít ty správné informace.
Děkuji🙂

1.1.2022 22:51
Jiří5

XXX.XXX.230.241

Vždy platí, čím větší plocha tím lépe, pokud se tedy vůbec dá mluvit o vhodnosti chovu ať už T.h.b. nebo T.h.h. výhradně v bytových podmínkách. Což se tedy nedá. Nejde přitom jen o velikost terária.
Také záleží na velikosti chovné skupinky atd. Pokud se tedy chcete opravdu věnovat chovu a ne jen vlastnit jeden kus. Mimochodem mnohé populace T.h.b. zejména z jižní části Peloponésu dosahují stejné, respektive podobné max. velikosti jako T.h.h. to ale jen pro vaši informaci. Kdyby jste měl již nějakou tu zkušenost tak pro chov v interiéru bych doporučil raději jiné druhy želv. To ovšem berte jen jako můj názor.

1.1.2022 23:33
lupus4

XXX.XXX.205.61

Bez možnosti venkovního chovu je to dle mého názoru pro jakákoli testuda špatně... a argument, že to tak "spousta lidí má" při bližším pohledu na welfare zvířete neobstojí. Vážně chcete na ani ne m2 mít 60 let želvu ?

Pokud na želvě a pouze domácím chovu trváte, popřemýšlejte o malých druzích želv vodních, které v dobře zařízeném akvaterku mohou výborně prosperovat.
Např.rody Kinosternon a Sternotherus (klapavky a pižmovky) snadno sehnatelné a bez Cites
https://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/zelvy?hledat=klapavka

Přidejte reakci

Přidat smajlík