Proč se chov varana nedoporučuje začátečníkům?

Varan stepní
Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Chocholoušek

28.4.2022 04:39
Chocholoušek

XXX.XXX.118.253

Zdravím,
chtěl bych se zeptat proč se chov varana nedoporučuje začátečníkům. Když jsem se o tom snažil něco najít, tak všude akorát psali, že je potřeba velké, dobře vybavené terárium, ale další náročné požadavky jsem úplně nenašel. Je poskytnutí terária skutečně nejtěžší věc na jeho chovu, nebo tu je ještě něco co jsem nenašel. A ano, ptám se, protože se mi varan líbí podstatně nejvíc z domácích zvířat o kterých jsem slyšel, ale nemám zkušenosti s chovem plazů. Jak moc obtížné to bude a na co si dát největší pozor?

28.4.2022 09:29
Jiří5

XXX.XXX.230.85

Poukazujete na příliš obecné informace na netu o chovu varanů. Vám samotnému se však povedlo formulovat dotaz tak obecně, že obecněji už to nejde.
Nároky na prostor, podmínky a péče bude rozdílná u sotva kilového drobka a 120 kilového pořízka. Do všech váhových kategorií mezi se u dospělých varanů vejdete. A ano poskytnutí odpovídajícího prostoru pro chov je podmiňující, zejména pro chov velkých druhů. Tam už se o klasickém terárku ani mluvit nedá.

28.4.2022 09:41
Štefan1

XXX.XXX.208.238

... pobavil jsem se nad formulací "nejvíc z domácích zvířat" ... varan prostě není domácí zvíře.

28.4.2022 19:02
raduz

XXX.XXX.123.98

Ve zkratce..
varan není křeček, budete se o něj při dobré péči starat desítky let..
máte zajištěné krmení a to včetně Vašich dovolených apod.?
máte skutečně zájem o chov takového zvířete, nebo je to jen chvilkový rozmar?
máte alespoň částečný přehled o tom jaký konkrétní druh by jste chtěl chovat?
máte dostatečné prostory..
a xxx dalších otázek..

28.4.2022 21:01
sharingan

XXX.XXX.162.30

Zdravím.
Prostě bez slušné znalosti biologie, herpetologie, etologie, slušné dávky vynalézavosti, osobní zodpovědnosti (a trocha zručnosti v domácím kutilství taky není na škodu) jsou Vaše šance na chov varanů na dobré úrovni prakticky nulové. Opravdu nejde jen o terárium.

Dobrého závodního jezdce formule 1 ze mě taky neudělá skvělá garáž .

Nikdo učený z nebe nespadl, ale zrovna varani jsou dost vzácní, méně dostupní (odchovy), inteligentní a finančně relativně náročnější plazi pro vystavování klasickým začátečnickým přehmatům a nedostatku zkušeností.

28.4.2022 21:03
kometa

XXX.XXX.147.163

sharingan napsal(a):
Zdravím.
Prostě bez slušné znalosti biologie, herpetologie, etologie, slušné dávky vynalézavosti, osobní zodpovědnosti (a trocha zručnosti v domácím kutilství taky není na škodu) jsou Vaše šance na chov varanů na dobré úrovni prakticky nulové. Opravdu nejde jen o terárium.

Dobrého závodního jezdce formule 1 ze mě taky neudělá skvělá garáž .

Nikdo učený z nebe nespadl, ale zrovna varani jsou dost vzácní, méně dostupní (odchovy), inteligentní a finančně relativně náročnější plazi pro vystavování klasickým začátečnickým přehmatům a nedostatku zkušeností.

Možná už ten nick Chocholoušek...

Přidejte reakci

Přidat smajlík