Rámky v nástavku

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
8.10.2019 18:58
MadlaBa

XXX.XXX.243.241

Dobrý den, mám dotaz. Musí být rámky v nástavku kolmo na česno? Moc děkuji za odpověď.

9.10.2019 16:15
tom.50

XXX.XXX.139.248

Smím otázku? Napadlo by vás začít jezdit s autem aniž byste si přečetl (přečetla) aspoň jedinkrát učebnici autoškoly?

Přirozená poloha plástů k česnu je v úhlu 45 stupňů, tak si můžete vybrat.

26.10.2019 08:37
Miloš Havel

XXX.XXX.32.221

Tak nějak pořád nevím jestli je to úplná pravda s těmi 45 stupni k česnu.

26.10.2019 13:38
tom.50

XXX.XXX.139.240

Zajisté můžete pochybovat i o Pascalově či Archimédově zákoně a třeba i o Pythagorově větě a klidně i trojčlence. To je váš boj.

Na druhou stranu vám i rozumím. Třeba myslím, že ten samý ing. Kamler, který když není přímo autorem tvrzení před 50 lety, že více rámkových měr v jednom provoze komplikue práci hlavně tím, že by se rámky pletly (já bych si taky dokázal plést rámky vysoké 24 s těmi, co mají 15 cm, ale jedině po půl litru kořalky a tak stačí nechlastat u včel), tak v té době to tvrdil taky a nebo se nijak zapamatovatelně proti tomu nesmyslnému axiomu nevymezil. No a nyní je velkým propagátorem Dadantsystému a tak kdo ví? Možná neměnná moudra našich předků a adorovaných model typu L. Langstroth, Zander, Humenjuk, Farrar a dalších a dalších se nakonec ukáží jako nepravdivá, ba přímo hloupá. Já se však podržím základního včelařského vzdělání.

26.10.2019 18:44
Miloš Havel

XXX.XXX.32.221

Na druhou stranu vy se zas můžete v učebnici autoškoly dočíst že platí omezení rychlosti v obci od 5 do 23 hodin do 60 km/h, a že je povinnost používat bezpečnostní pásy na předních sedadlech aut při jízdách mimo obec.

Když usadím včelstvo do nevystrojeného úlu, staví dílo od zadní stěny. Slabší nebo středně silné včelstvo v naprosté většině od zadního rohu. Pokud je česno uprostřed přední stěny, zdánlivě pak staví 45 stupňů k česnu. Silný roj nebo silný smetenec z několika včelstev staví také od zadu ale klidně od středu zadní stěny, tudíž jakoby kolmo na česno.
Pravdivost tvrzení že přirozená stavba je 45 stupňů k česnu se pak nedá přirovnávat k tvrzení o přenosu tlaku v kapalinách které platí vždy.
To je asi tak všechno co k tomu vím. Nemám to vyčtené ale vyzkoušené.

Přidejte reakci

Přidat smajlík