Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Psí útulek
Sdílet:

Psí útulek

Psi
Všeobecné

Píši rozhořčen čerstvou zkušeností se psím útulkem. Byl tam převezen pes ze záchytné stanice v Jindřichově Hradci a protože nám jeho osud nebyl lh...

Píši rozhořčen čerstvou zkušeností se psím útulkem. Byl tam převezen pes ze záchytné stanice v Jindřichově Hradci a protože nám jeho osud nebyl lhostejný, zajímali jsme se o něj a byli znechuceni tím, jak je se psem zacházeno a jaké má podmínky. V útulku po dobu pobytu nebyl ani jednou venčen, spal v kotci na blátě atd. Při snaze něco změnit jsme byli personálem nazýváni kretény a byly nám vráceny dary, které jsme přivezli. Psa se nám podařilo z útulku dostat zpět do záchytné stanice, ale neodbornost a agresivita, která vládne v útulku nám nenechá spát. Jde doslova o psí život. Jen proto, že personál neumí jednat se psy, chtěli tohoto psa nechat utratit s odůvodněním, že je agresivní a prý pokousal celou jejich rodinu. Mně ale stačilo čtvrt hodiny, abych získal jeho důvěru a pes se mnou odešel na vodítku bez náhubku. Situace je opravdu do nebe volající a takový přístup ke zvířatům jistě není motivován láskou k nim. Čím tedy?

Pro ilustraci přikládám fotografie, na kterých je vidět, že pes nemá vodu a bouda je menší, než je on sám, takže do ní nestrčí ani hlavu. Na zemi je vidět, že jediná možnost pro psa bylo kálet a močit do kotce. A takto byl nucen strávit pět dní. Hrůza.

Autor textu: Jiří Fryč
Autor fotografií zdroj: Jiří Fryč
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru