Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Klub Česká sibiř
Sdílet:

Klub Česká sibiř

Psi
Všeobecné

Jistě jste si ve svém okolí všimli, že se stále častěji na zahrádkách u rodinných domků, ale dnes již i ve městech, setkáváte s nezaměnitelnými tvářemi psů severských plemen. Tyto čtyřnozí fešáci si nacházejí mezi lidmi své příznivce nejen elegantním zjevem, ale i díky vrozené přátelské povaze. 

Klub severských psů

Mnoho jejich chovatelů je již sdruženo v Klubu severských psů. Členové klubu chovají své psy jak pro výstavní tak i sportovní aktivity. A protože právě pohyb, a to především tah ve spřežení, byl prvotním důvodem pro vyšlechtění těchto plemen, vzniklo v naší republice několik musherských klubů. Členy jednotlivých klubů jsou nejen majitelé psů, ale i mnoho příznivců této zajímavé sportovní discipliny. Ti všichni se setkávají na závodech, které jednotlivé kluby pořádají od října do března, prakticky každý týden v jiném kraji.

Výjimkou je tzv. "Česká Sibiř"

Výjimkou je zatím oblast jihu benešovského okresu tzv. "Česká Sibiř". V tomto krásném členitém kraji, kde je jako v jednom z mála míst přes zimu dostatek sněhu, se chovatelé scházejí jen individuálně. Proto se někteří z nich rozhodli v letošním roce založit nový klub, který by tyto nadšence sdružoval. Klub by byl dobrovolným sdružením občanů, sdružující jezdce, chovatele a přátele plemen severských psů, provozujících tělovýchovu, sport, turistiku, organizační a hospodářskou činnost. Konkrétně by se jednalo například o organizaci závodů psích spřežení, společná příjemná setkání lidí se stejným zájmem, zajištění informovanosti o termínech konání závodů a výstav a další aktivity podle zájmů jednotlivých členů.

Členství v klubu

Členství v klubu mimo jiné umožňuje slevy na startovném při účasti na závodech psích spřežení a podobně. Nový klub s předpokládaným názvem "Česká Sibiř" by měl sídlo v Sedlci -Prčici a v případě vašeho zájmu o členství vám bude s dostatečným předstihem zaslán návrh stanov klubu a termín ustanovující valné hromady. Těšíme se na setkání s vámi.

Autor textu: Roman Kronus
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru