Morče - kousání mříží

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

zuzínek

1.5.2015 08:35
zuzínek

XXX.XXX.114.115

Hezký den,
ráda bych jako naprostý začátečník poprosila o radu s mým tříměsíčním morčetem. Je to samička, už se nechá bez problémů vyndat z klece, chovat, bere si pamlsky z ruky.
Dříve, když měla hlad, hlasitě pištěla, ale teď - KOUŠE MŘÍŽE. Nevadilo by mi to u krmení, jenže ona to bohužel dělá i v noci atd. Z nutnosti ji mám u sebe v pokoji a skutečně ji nemohu a ani NECHCI dát jinam..
Takže - proč kouše ty mříže? Chybí jí něco? Dělám něco špatně? V kleci mám napáječku, misku s vodou pro případ, že by se pítko rozbilo, misku s granulemi (které byla zvyklá jíst v obchodě), větev ovocného stromu, kterou občas kouše, vitaminovou "zmrzlinu" a kus suchého chleba. Seno mám umístěné v seníku na stěně klece, protože když bylo uvnitř, vždycky ho udupala a počůrala a potom chtěla nové.
Když začne kousat, pokaždé zkontroluji, jestli jí něco nechybí, ale má všechno...tak nevím...
Jen ještě dodávám, že jí třeba dám večer plný seník a ona začne v pět kousat, přičemž má seno jen z půlky pryč. ale jakmile jí seník doplním, vrhne se na něj, jakoby pět let nic nesežrala :D je to vtipné, ale něco v tom vězí, to vím...
Přijmu jakékoliv výtky i rady. Ráda se poučím, tuším, že dělám něco špatně.
S pozdravem
Anna

zuzínek

1.5.2015 08:37
zuzínek

XXX.XXX.114.115

Ještě jsem zapomněla, že jsem slyšela, že morčata nemohou být chována samostatně. Možná je to v tom...nenapadají Vás ale jiné důvody?
Děkuji.

1.5.2015 09:02
linduš

XXX.XXX.164.146

Nejspíš se nudí. co má aktivní zvíře dělat celé dny dělat v kleci? vy byste taky začla čmárat po zdi

1.5.2015 09:06
bodlinka

XXX.XXX.27.102

Nuda.

Představ si sebe, že jsi zavřená v malém pokoji a máš tam "všechno", ale není tam do čeho píchnout a jsi tam sama, takže si nemáš ani s kým povídat.

Jak velkou máš tu klec?

Zuzínek

2.5.2015 10:42
Zuzínek

XXX.XXX.114.115

Aha... Takže nuda, dobře. Takže jí mám koupit kámoše, nebo néco jiného? :D a mockrát děkuji za odpovědi.
Autorka.

2.5.2015 12:41
tterezkaaa

XXX.XXX.57.209

Je to určitě nudou, pořídila bych ji kamarádku (samičku) podobného stáří a bude určitě spokojená. Morče si vyberte raději od chovatele než ze zverimexu... jednak chovatel ví zda je to samec, nebo samice a také morče nebude mít parazity. Klec by jste měla pořídit velkou alespoň 1m, ale čím větší tím lepší... Přeji hodně radosti s morčátkama :).

Přidejte reakci

Přidat smajlík