Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Diskuze » Drobní savci »

Po kastraci samce jsou problémy se samici

Ewicka77
Autor
Dobrý den, mam takový problém.Pořídili jsme si dvě morcatka..samce..po čase se ukázalo ze je to parecek a narodily se mám mláďata.Nechali jsme samce vykastrovát no a ted když ho dáme do klece k samici tak po něm strašně jde.Je z nich koule a litaji az chlupy.Mate s tím někdo zkusenost?Nechci aby byl chudák na samotcesmajlík(.
Myššš
Autor
Jak dlouho byl po kastraci zvlášť? Morčata se totiž poznávají po čichu, přičemž skupinový pach ztrácí cca během několika dní a zůstává jim už jen jejich individuální, protože nemají možnost načuchnou i pachem spolubydlícího. Zřejmě i samotná kastrace může mít vliv na změnu pachu, protože hormony pach ovlivňují. Samice samce považuje za cizího, nepoznává ho.
Řešila bych to postupným seznamováním na neutrálním území - mimo klec a místo, kde se běžně chodí proběhnout. Až budou spolu vycházet, tak je dát spolu do důkladně vyčištěné a přestavěné klece. Prostě jako při seznamování dvou cizích zvířat. Pokud to ani potom z nějaké záhadné příčiny neklapne, tak dvě klece vedle sebe a při "venčení" přehrazený výběh nějakou ohrádkou na dvě části. Budou mít kontakt, ale nebudou se prát.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text


Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
AnimalShop
Nabízíme široký sortiment chovatelských potřeb pro psy, kočky, hlodavce a také pro akvaristiku, teraristiku.Doprava 56Kč
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.