Hnisající rána u morčete - utracení?

Morče domácí
Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Oli_Čenda

16.7.2020 23:20
Oli_Čenda

XXX.XXX.50.218

Dobrý den,
Prosím o radu, pokud už tím někdo prošel.
Moje morče (z chovu, 5 a pul let staré) má již několik měsíců hnisavou otevřenou ránu na břiše. Celou dobu to řeším s veterinářkou a poctivě 2x denně čistím klec, měním ručníky dle doporučení, čistím morčeti ránu hypermanganem, několikrát už jsme měli antibiotika, mastičky, koupele atd.
Rána se proste nehojí a pravděpodobně ani nezahojí, protože morče si celý den dřepí ve svých výkalech. Vyměním ručník, vyčurá se a dřepí v tom, včetně bobků. Navíc už mu musím ručně vytlačovat velké cucky slepených bobků ze zadečku.
Teď se mu přidala nějaká hnisavá rána i na zadní tlapce, vidím jak těžce našlapuje.
Prostě se to kupí a neléčí se, ani se asi nevyléčí, když se mu tam doslova neustále dostává bakterie z výkalů ve kterých si hoví celý den. Poslední dny už i sípe a chraptí.
Je pravda, že celou dobu hezky žere i pije a není nijak zvlášť apatický. Ale bojím se, že ho to hnisavé místo bolí a teď i ta nožka... Jestli jen nedožívá v bolestech? Takto ho můžu čistit každý den další měsíce, možná i roky než sám zemře (nebo sám shnije celý). Moc mě to trápí, chci mu pomoct, jakkoli.
Veterinářka usmrcení odmítla, protože ještě jí a pije. Ale podle mě je to chudáček, co už se jen trápí. Co s tím? Je způsob, jak ho humánně, bezbolestně a rychle usmrtit, když to veterinářka odmítla udělat?

17.7.2020 00:08
bodlinka

XXX.XXX.167.146

u jinýho veterináře.

je spoustu způsobů, jak doma usmrtit morče. když je porážím, tak je omráčím a vykrvím. Malé morče lze utratit také jako potkana stylem šup s ním o hranu stolu.

14.9.2020 14:58
Bavaria

XXX.XXX.109.185

Třeba u Vás!

Myšiši

8.10.2020 17:21
Myšiši

XXX.XXX.11.210

bodlinka: Neodborné třískání morčetem o hranu stolu je - a oprávněně - považováno z hlediska zákona za týrání.

Oli Čenda: Najděte si normálního veterináře a ne šmejda, co z vás jen tahá prachy za léčbu zvířete, které nejde zachránit. U morčat je problém s tím, že jim nevysvětlíte, že nemají dřepět ve vlastní loužičce, nemají si vytahovatstehy apod. a taky budou jíst a pít i přes bolesti - to fakt není spolehlivý ukazatel. Zvíře bude radši trpět bolestí, než bolestí + ještě hladem a žízní.
Taky jsem měla starou (skoro 9 let) samičku s abscesem na bříšku, který se nehojil. Tehdy jsem se nechala manipulovat veterinářem-šmejdem a pseudoléčba jí akorát prodloužila utrpení o další měsíc. Pak stejně behěm několika hodin postupně ochrnula a nechala jsem ji uspat u jiného veta. Na konci života vážila cca 500 g namísto svých běžných 800 a něco.
Dodnes si to vyčítám.

8.10.2020 21:32
kometa

XXX.XXX.147.163

Myšiši napsal(a):
bodlinka: Neodborné třískání morčetem o hranu stolu je - a oprávněně - považováno z hlediska zákona za týrání.

Oli Čenda: Najděte si normálního veterináře a ne šmejda, co z vás jen tahá prachy za léčbu zvířete, které nejde zachránit. U morčat je problém s tím, že jim nevysvětlíte, že nemají dřepět ve vlastní loužičce, nemají si vytahovatstehy apod. a taky budou jíst a pít i přes bolesti - to fakt není spolehlivý ukazatel. Zvíře bude radši trpět bolestí, než bolestí + ještě hladem a žízní.
Taky jsem měla starou (skoro 9 let) samičku s abscesem na bříšku, který se nehojil. Tehdy jsem se nechala manipulovat veterinářem-šmejdem a pseudoléčba jí akorát prodloužila utrpení o další měsíc. Pak stejně behěm několika hodin postupně ochrnula a nechala jsem ji uspat u jiného veta. Na konci života vážila cca 500 g namísto svých běžných 800 a něco.
Dodnes si to vyčítám.

Bodlinka není neodborník, to vám ušlo.

janae1

8.10.2020 21:58
janae1

XXX.XXX.160.6

kometa napsal(a):
Bodlinka není neodborník, to vám ušlo.

Jakože je odborník ve třískání morčat o hranu stolu?
Ale asi i jo.
Nechci znevažovat BOdlinku, všichni zde víme, že je vetka a taky, že nemá problém s močetem na hraně, ale.......

9.10.2020 06:50
kometa

XXX.XXX.224.101

janae1 napsal(a):
Jakože je odborník ve třískání morčat o hranu stolu?
Ale asi i jo.
Nechci znevažovat BOdlinku, všichni zde víme, že je vetka a taky, že nemá problém s močetem na hraně, ale.......

Ale, praštit morčetem (či jiným malým zvířetem) o hranu stolu je rychlý způsob, jak zbavit zvířete utrpení. Rozhodně lepší, než ve vláknu terarijní zvířata - kam jsem mimochodem přispěla, neb jsem nervově nevydržela - dívat se měsíc na agamu s ochrnutýna nohama (po mém příspěvku se z měsíce rázem stalo 14 dnů). Víte, ono mít rád zvířata je dost často i nesobecké rozhodnutí, kdy je usmrtit. I když to může vypadat ošklivě.

9.10.2020 07:26
Fernando

XXX.XXX.105.175

Máte pravdu, ale ne zrovna moc dobře se to čte. Příběh agamy nechápu, teda všechny příběhy kdy se čeká jestli se to náhodou nespraví samo...

11.10.2020 20:29
leithian

XXX.XXX.63.89

kometa napsal(a):
Ale, praštit morčetem (či jiným malým zvířetem) o hranu stolu je rychlý způsob, jak zbavit zvířete utrpení. Rozhodně lepší, než ve vláknu terarijní zvířata - kam jsem mimochodem přispěla, neb jsem nervově nevydržela - dívat se měsíc na agamu s ochrnutýna nohama (po mém příspěvku se z měsíce rázem stalo 14 dnů). Víte, ono mít rád zvířata je dost často i nesobecké rozhodnutí, kdy je usmrtit. I když to může vypadat ošklivě.

Hlavne zabit hlodavce zlomenim vazu se smi a je to i v zakoniku. Hledala jsem si to. Jen se nespecifikuje jak ma byt vaz zlomen. Takze ano flaknuti o hranu stolu je mozne. A injekce veterina atd no svym zpusobem to pro zvire muze bejt o dost vetsi stres nez tohle.

Martaska567

18.7.2021 16:53
Martaska567

XXX.XXX.232.11

Dobrý den,

můžu se Oli-cena zeptat, jak to nakonec dopadlo? Řeším totož přesně ten samý problém ...

Děkuji za odpověď.

Přidejte reakci

Přidat smajlík