Mláďata plšíka afrického - rada

Plšík africký
Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Jana21

8.10.2020 09:49
Jana21

XXX.XXX.225.103

Zdravím,

prosím o radu. Máme 3 týdny narozené mláďata. Včera začala vylézat z hnízda. Jedno do rána umřelo. Osrstěný mají ocásek a hlavičku. Jinak holá. Zdají se mi dost slaboučká. Samice se samcem jsou v domečku a jedno mládě je před domkem a druhé samo v domku druhém. Veškerou výstelku si odnesli rodiče k sobě a nechali mláďata bez ochrany. Aspoň mi se to tak jeví. Je to normální chování? Syn je chce za každou cenu zachránit a nechceme udělat něco zle. Máte někdo zkušenost s odchovem mláďat?

Děkuji za každý poznatek či radu.
Jana

10.10.2020 19:17
Jiřiafrika

XXX.XXX.225.173

Dobrý den,
s odchovem mláďat mám zkušenosti. S vámi popisovaným jevem jsem se nesetkal, zato jsem se setkal s podobným jevem, kdy je rodiče vyhazovali. Měl jsem jako úkryt kokosový ořech s vyříznutou dírou. Rodiče mláďata vyhodili, po navrácení do hnízda si je tam nechali, ale do rána zmizely. Poté co jsem kokosový ořech nahradil vydlabaným kmenem se mi podobná situace stala pouze jednou a mládě jsem našel již mrtvé (nevím zda zemřelo již v hnízdě nebo až po vyhození). Nejspíše sami poznali že něco není v pořádku a pro blaho ostatních se zbavili nejslabšího a nebo uhynulo a tak ho vynesli z hnízda aby pachem neupoutalo na predátora (nemohou tušit že žádný nepřijde, mají to v genech).
Poradit vám mohu snad jen to, abyste je vrátili spátky do hnízda a vyčkali co se bude dít dál, nejlépe pouze doplňovat vodu a potravu, jinak plchy nerušit. S největší pravděpodobností je opustili z důvodu vyrušování, možná nevhodný úkryt.
Přeji pěkný zbytek dne a ať to s nimi dobře dopadne.

Přidejte reakci

Přidat smajlík