Agama na voditku?

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
7.8.2012 20:14
anna.buskova

XXX.XXX.57.119

Můžu vodit agamu vousatou na voditku? A existuje vubec voditko na agamy?:-)) predem dekuji moc!smajlík

HelčaM

18.10.2012 13:15
HelčaM

XXX.XXX.246.115

Rozhodně bych nedoporučovala.smajlíkJe to stejné jako s většinou drobných zvířat. Nepochopí proč ji vodítko drží a proč nemůže dál, a akorát se bude stresovat. Jiná věc je používat vodítko pouze jako jištění. Tedy mít zvířátko venku třeba na sobě, nebo ho mít na zahradě a na delším vodítku jistit aby neuteklo, případně doba jistit aby nevlezlo kam nemá.
Btw dotaz není zařazen do správné sekce.smajlík

24.10.2012 16:09
chuchyna

XXX.XXX.25.112

Agama je terarijní zvíře,ne př.králík abys jí vodila na vodítku!!! a jinak tahat agamu někam na zahradu je blbost....smajlík

31.10.2012 00:23
helčam

XXX.XXX.249.209

S tou zahradou jsem to myslela obecně (pro všechna zvířata, pro která vodítka nejsou vhodná).

25.2.2013 17:36
luciehorova1

XXX.XXX.153.126

V knížce o agamě vousaté je že v teplém období je dobré občas vzít ven a aby se napásla. smajlíksmajlík

googer

3.3.2013 15:36
googer

XXX.XXX.250.156

Leguány lidé často vodí na vodítku. Já jsem měl potkana a tomu se vodítko absolutně nelíbilo.
A s tou zahradou je dobré dát vyvenčit, já osobně dávám moji želvu venčit na zahradu a ani nechce zpátky do terárka. Už se mi i stalo že utekla, ale vrátila se zpátky ale pořád se jedná o želvu.smajlík

malamisula123

19.5.2015 17:30
malamisula123

XXX.XXX.155.190

A kde seženu to vodítko pro mou agamku?

19.5.2015 21:07
lidule

XXX.XXX.124.35

malamisula123 napsal(a):
A kde seženu to vodítko pro mou agamku?

Spíš si sežeň nového majtele pro agamku! Dávat agamě vodítko je naprostá kravina! Když už chce člověk dát agamu ven na sluníčko a aby se "napásla" tak jedině do nějaké ohrádky se shora přikrytou pletivem + pořádně zabezpečenou před případnou šelmou či dravcem a dávat ji ven pouze v letních vedrech + ji tam dát nějaký přístřešek kam by se mohla schovat do stínu...

malamisula123

25.5.2015 20:07
malamisula123

XXX.XXX.155.190

Fajn jen se ptám

filo

23.4.2016 19:32
filo

XXX.XXX.92.43

Chuchyna si misli ze je chytrolin co vodit agamu ven treba v lete je normalni kdyz sem ji vzal ven a byla nadsena takze asi nic chuchyno.

filo

23.4.2016 21:12
filo

XXX.XXX.92.43

Helčam je hloupa tak ji neposlouchejte

24.4.2016 07:22
rapotacka11

XXX.XXX.32.109

Poslechnem si tebe , zázraku.
Ale dříve než vodítko na agamu,
vem do ruky češtinu a mrskej to a mrskej to.
A žádný výmluvy !

simonel

5.7.2016 16:32
simonel

XXX.XXX.165.39

Já bych to vodítko tak neodsuzovala... nikdo určitě neměl na mysli, že by tahal agamu na vodítku... sama bych vodítko uvítala. Samozřejmě jen jako jištění, aby nezdrhla... vzít jí na 10 minut proběhnout na zahradu mezi domy... nemáme vlastní zahradu, kde bych mohla vytvořit nějaký ideální výběh. Vodítkem bych si uměla představit nějaké hodně ale fakt hooodně pohodlné kšíry... aby nemohly škrtit nebo jinak vadit a ideálně, aby při vycházce agynka vůbec nepoznala, že ji na nějakém jištění mám... mít ho jen jako poslední možnost odchytu. Na naší agamě je hodně znát, že by to občas uvítala. Pouštíme ji po bytě, ale výběh po dlaždičkách a plovoucí podlaze mi moc blaze nepřipadá. Určitě by se jí víc líbilo, kdyby mohla třeba jen 1-2x do týdne v létě proběhnout se na slunci a po trávě. Jediné čeho bych se bála, jestli by pro ní naopak nebylo stresující vrátit se z té přírody a volnosti opět do uzavřeného terária...

Rovananakia

27.1.2020 15:31
Rovananakia

XXX.XXX.76.255

Ano, Agama je terarijní zvíře, ale vodítka pro ně jsou aby se nestratili, že to vodítko někam můžeš přivázat, a pak ta agama se může více proběhnout.

27.1.2020 16:59
Flyai

XXX.XXX.112.8

Rovananakia napsal(a):
Ano, Agama je terarijní zvíře, ale vodítka pro ně jsou aby se nestratili, že to vodítko někam můžeš přivázat, a pak ta agama se může více proběhnout.

Pokud máte pocit že agama potřebuje více pohybu, tak ji pořiďte větší terárium, tam totiž patří

JirkaDlask

13.2.2020 21:44
JirkaDlask

XXX.XXX.83.84

Flyai napsal(a):
Pokud máte pocit že agama potřebuje více pohybu, tak ji pořiďte větší terárium, tam totiž patří

Pokud vím, tak Agama patří ven.

Laurikuu

28.4.2020 12:08
Laurikuu

XXX.XXX.218.40

Dobrý den, mohou se venčit agamy na vodítku ? Myslím venčit, já nemyslím jako na zahradě ho týrat.

28.4.2020 18:17
Alkonost

XXX.XXX.254.245

Laurikuu napsal(a):
Dobrý den, mohou se venčit agamy na vodítku ? Myslím venčit, já nemyslím jako na zahradě ho týrat.

na zahradě je to týrání a jinde ne?
Jak se již v tomto tématu řeklo. "Nedoporučuje se"

29.4.2020 06:35
chameleonHugo

XXX.XXX.138.161

Laurikuu napsal(a):

..prosím začněte trochu používat rozum.....agama je terarijní zvíře.....venku být může pokud jí vytvoříte letní ubytování......na vodítku ne, to je absolutní nesmysl, agamy mám tři, když se na ně podívám, nedokážu si představit, že je vrazím na vodítko a budu přísmykem vláčet za sebou po zemi - to je opravdu týrání a agama vám brzy zcepení.....

asddddasd

14.5.2020 10:46
asddddasd

XXX.XXX.108.155

Lidi, zapojte mozek. Pořád se ohrazujete tím, že je agama terarijní zvíře. Copak vás ni trochu nenapadlo, že je to volně žijící živočich? Geneticky nastavený běhat venku, užívat si volnosti, shánět potravu a všechno? Je to plaz, mají přirozené instinkty. Vy tady řešíte vodítko nebo ne.... I agama potřebuje přirozené slunce. Krásně zčerná, když je na sluníčku. Ráda chytá hmyz, co je venku.

Takže vy co tady tvrdíte, že patří jen do terária, tak se běžte taky někam zavřít do paneláku na celý svůj život.

Naše agama běhá všude po místnostech. A dáváme ji i ven, samozřejmě s jištěním, a jak je šťastná + se pak dožívají mnohem déle.

Koukejte na věci i z jiné stránky a hned všechno nehejtěte....

17.5.2020 16:23
leithian

XXX.XXX.17.63

Cernani je ale ze stresu a blbejxh podmínek. Neni to ani omylem znamka ze se ji neco libi. Takze bejt vama vrátím se k zakladum chovu

18.5.2020 07:16
chameleonHugo

XXX.XXX.228.131

asddddasd napsal(a):
Lidi, zapojte mozek. Pořád se ohrazujete tím, že je agama terarijní zvíře. Copak vás ni trochu nenapadlo, že je to volně žijící živočich? Geneticky nastavený běhat venku, užívat si volnosti, shánět potravu a všechno? Je to plaz, mají přirozené instinkty. Vy tady řešíte vodítko nebo ne.... I agama potřebuje přirozené slunce. Krásně zčerná, když je na sluníčku. Ráda chytá hmyz, co je venku.

Takže vy co tady tvrdíte, že patří jen do terária, tak se běžte taky někam zavřít do paneláku na celý svůj život.

Naše agama běhá všude po místnostech. A dáváme ji i ven, samozřejmě s jištěním, a jak je šťastná + se pak dožívají mnohem déle.

Koukejte na věci i z jiné stránky a hned všechno nehejtěte....

..no ale agama zcerna ze stresu, byt vami vice si o chovu agam prostuduju, nez budete tady udavat takove bludy.....

Přidejte reakci

Přidat smajlík