Uživatel s deaktivovaným účtem

Pokud můžete, přidejte foto. Houser bývá největší a hlasově se liší.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Měl by to být houser, má ten samčí výraz. A jestli se jinak hlasově projevuje než ostatní, co by měly být husičky, tak je to taky znamení. Houser totiž v dospělosti vydává hlasité táhlé gáá-gááá, skoro to zní jak troubení, zatímco husa dělá ga-ga-ga. Ale to je tak nějak individuální, neboť každá husa je originál, momentálně mám tři české husy a housera, z toho jedna husa (r.15) se zvukovým projevem blíží typickému, zatímco druhá (r.17) vydává úplně jiné zvuky a třetí (r.18) kejhá ještě úplně jinak. A i na výstavách a jinde jsem slyšel kdejaké jiné projevy u hus. s housery je to taky různé, ale tam jsou ty rozdíly v hlase minimální a člověk s nějakou tou znalostí hned pozná táhlý hlas housera.
A ten Váš případ, to jsou nějací vykrmoví kříženci landeská x labutí x brojlerová husa. Jsou tedy hlavně kvůli té labutí, co v tom je, hlasově nepředvídatelné. Podle výrazu to teda vypadá na housera a tři husy, ale když nejde o jedno plemeno, tak se podle výrazu hůř poznává, protože tohle nejsou ani uniformní kříženci (F1 dvou plemen), to bude štěpit na kdeco a protože je to vlastně mix různých velikostí, tak může vyrůst třeba houser, co bude podobný velikostí huse (bude menší) a za mládí nepůjde poznat. Zcela hotový houser jde pak při troše sledování poznat, z fotky již hůře.
Jinak hlavně husí páry nebo trojky přes sebe tak dávají krky, to vidím pořád. Dělaly to i mladé odrostlé husy a houseři. Asi tím nějak projevují náklonnost. Nejčastěji to dělají, když letí nad polem (jak přistanou), když se sype žrádlo, vylízají z koupele, po vyhnání vetřelce, po vypuštění z boudy, před a po páření, při setkání (třeba po výstavě), teda často, a nejvíc chovné.
Ruku do ohně za to nedám, ale myslím, že máte jednoho housera určitě. Ale nevím, zda je dobré si tento mix tak jak je nechávat do chovu. Je těžké zjistit, zda nejsou ty husy příbuzné a údajně jsou samci z F1 křížení neplodní, nebo alespoň většina, zatímco samice plodné všechny. Jejich další potomci (s husou domácí nebo labutí) již bývají normálně plodní. Možná by bylo na místě sehnat cizího housera, třeba landeského, českého, brojlerového či něco tak, i křížence.
Na fotce dospělý pár stejného plemene, husy české. Houser je větší, má delší krk, mohutnější hlavu a křídla (je víc vpravo).
Uživatel s deaktivovaným účtem

152chov152
napsal(a):
jestli to dobře chapu tak ten houser je neplodný
Jestli je to opravdu labuť x landeská, tak na asi 85% je šance, že bude neplodný. Kdyby to byl třeba kříženec po landeském houserovi a matce křížence s labutí husou, která plodná dále je, tak by měl být již dále plodný, to jenom ti z první generace nebývají. A ten na to zrovna vypadá.
Uživatel s deaktivovaným účtem

152chov152
napsal(a):
A tohle náhodou neni houser a husa?
Ano, husa je vlevo a houser vpravo. Na předchozích fotkách to nebylo dobře srovnatelné, zde to jde vidět. Nechal bych je jako pár, pokud nejsou úzce příbuzné.