baku

Moje příspěvky

7.3.2016 19:23

Nevím1222222 napsal(a):
Na utratu srdce vážně nemám. Ano, mám zkušenosti co se týče chovu, ale s nemoci jsem se již nestýkala.. Ano, vápenka mě také napadla, samozřejmě jsem použila olej - jen na nožky ale na zobáček ne, to mám strach že by to nateklo do dírek a mohla by se udusit... Bidélka jsem vyměnila, vyčistila klec, nevím jak je to možné ale ten olej se dostal do peří a nejde pryč, jelikož jsem do rozprášovače dala vlážnou vodu a postříkala jsem ho, aby olej zmizel ale marně...

Zkušenosti s chovem a s nemocema ne? to nejde nějak dohromady :) už léčení olejem vypovídá o všem, bohužel se v tomto případě a umístění se přikláním k humálnímu způsobu ukončení trápení!

7.3.2016 16:54

Nevím1222222 napsal(a):
Prosím nutně moc pomoc! Našli jsme venku andulku ( asi cca 4 měsíce zpátky ) ve špatném stavu tak jsme si ji vzali a do tetka pecujeme o ní.
Jenže - její stav se spíše zhoršuje!...
Na veterináře nemáme peníze, zkušenosti s papoušky máme ale toto se jeste nestalo... Jak andulce pomoc? Viz foto...
Dekuji.

Jen podle fotografie vápenka, roztoči v peří. Bez veterináře a léčiva se nelze obejít, ale pokud opravdu máte zkušenosti tak to jistě víte, jen se divím, že člověk se zkušenostma po 4.měcísích a takto stále vypadá?

7.3.2016 15:43

hersyko napsal(a):
Nezlobte se, ale já bych to viděl opět obráceně :) něco se mě líbí a tak za tím půjdu! (pokud mi to podmínky dovolí) Nečekejte to, že vám někdo něco doporučí ono to ani nelze, to co jednomu jde nemusí jít druhému, dále také záleží na povaze konkrétního kusu,...Vybírat ptáci podle klece ? to přeci nejde, nevím co vás vedlo ke koupi klece? když chcete neofemu a víte že je pro ně nevhodná? Jediné co vám poradím je, líbí se mě neofemy tak se podívejte na stránky klubu neofém, oslovte chovatele co je chovají, jedte se podívat,..Nic jiného vám stejně nikdo neporadí Každý chovatel má svojí srdovku :) kterou si bude obhajovat a držet po celou dobu svého chovu. A rady od lidí co mají jeden pár, pro radost, bych nebral v potaz.

Naprosto souhlasí

3.3.2016 12:42

sagy.sagy napsal(a):
Ja myslela ze je problem spis u samcu, kdyz jsou v toku ze se rvou, takže dělají neplechu i samice jo? Tak holt dám asi tu volierovou ven do voliery a koupim k ni samce děkuji.

A jestli mohu doporučit, tak zakupte i nějakou literaturu o chovu, nejlépe z antikvariatu za pár korun.Dnešní se stejně pouze opisují.At se daří.

3.3.2016 12:39

sagy.sagy napsal(a):
Ja myslela ze je problem spis u samcu, kdyz jsou v toku ze se rvou, takže dělají neplechu i samice jo? Tak holt dám asi tu volierovou ven do voliery a koupim k ni samce děkuji.

U andulek lichý samec nevadí, ale SAMICE ANO.

3.3.2016 12:05

sagy.sagy napsal(a):
Mám hroznou radost a jdu se vám sem pochlubit. Dávala sem andulkám máčené zrní, vaječnou míchanici, zelené krmení, vajíčko, mrkev, jablko a rohlík zvlášt ( to jediné my jedly když to bylo zvlášt). Budku mám v kleci asi od podzimu a pořád do ni nevlezly, prostě dělají že tam není :-D Byla sem už naštvaná a dnes sem šla k pánovy co chová andulky a vyžádala sem si mladou samičku která už měla mládě. Dala sem jí k těm dvoum domácím ochočeným co mám doma. První se jí ty domácí bály. Pak si samec začal namlouvat domácí samičku, ta nemá zájem takže si šel namlouvat novou samičku, ta taky neměla zájem. Pak sem pustila domácí andulky ven a ta nová zůstala v kleci. Zjistila že tam má budku tak se šla podivat a hned vlezla dovnitř. Koukala sem jako blázen. Doted tam je a ozobává strany. Je vidět že je zkušená :-D Sem zvědavá co z toho bude. Pokud se samice nesnesou tak je dam od sebe, ale zatim je klid.

Přebytečnou samici oddělte hned dokut je čas, nebude to trvat dlouho a příjde problém, servou se Vám, lichá samice rozbije vajíčka, nebo zabije už vylíhlé mladé a věřte, že je to během minuty.

24.2.2016 07:31

faap napsal(a):
Když nic neumíte jako BAKU nemáte co doporučovat.

Tak to mám obrovské štěstí, že Vám tady mám a můžu se od vás a vašich příspěvků zase něco přiučit. Proč nemůžu jednoznačně doporučit jsem vysvětlil dostatečně a všeobecné literatury je na trhu dostatek a vypisovat jednotlivé tituly, by bylo zbytečné..Ale nic vám nebrání tomu, doporučit liter. na danné téma tazateli sám.Jistě jich máte mnoho prostudováno a tak můžete s klidným svědomím doporučit.

23.2.2016 15:35

Vážený pane -LUCK opravdu mě nemusíte posílat soukromé zprávy, které jen potvrzují vaší pouze teoretickou zkušenost opírající se o výsledky a praxi druhých! PS- pan Tukač, kterého jste ve své zprávě zmínil a jeho poznatky si přivlastnil, jsem znal a byli jsme kolegové již v letech studijních. Takže jestliže máte něco říci k problému, vlastní zkušenosti, rady,..Podělte se s náma o ně veřejně prosím. ( Stádium vývoje od vajíčka po dospělého jedince, můžete v klidu vynechat je to celkem dohledatelná věc. Jen pro příště nechte si oslovení mé osoby od cesty! zvláště po tom co jste mě psal, že jste osobně nikdy rozbor trusu a tím pádem ničeho jiného nedělal.Děkuji).

23.2.2016 15:09

utrzeny_ze_retezu napsal(a):
Dobrý den,
můžete doporučit nějakou literaturu k tématu, nejlépe diagnostické návody.

Děkuji.

Bohužel, ale bez dalších iformacích a znalostí, orientací určitého problému jsou tyto informace o diagnostice velice zavadějící, proto nebudu jmenovat, ale pokud vás to zajímá tak určitě hledat v odborných učebnicích tomu určených.

23.2.2016 14:06

luck napsal(a):
Jak poznáte napadeného jedince? To že je načepýřený a vytváří si teplo to už je v hodně pokročilém stádiu začervení.Ale to už je minimálně po třech týdnech od nákazy.Stačí jedna hrdlička nebo vrabec který přistane na volieře a můžete mít o problém víc.A ty řeči o hygieně jsou vám k ničemu.Volně žijící ptactvo je nosiči začervení ale s tím nic neuděláte leda že by jste je měl celoročně uvnitř.A ten jedinec na kterém už je to vidět je jen špička ledovce.Další kusy mohou být ve stádiu že mají v sobě vajíčka a po 14 dnech máte další začervené jedince.Proto se chemisol po 14 dnech opakuje aby jste postihla všechna vývojová stádia.A kolik máte chovatelů že brzy ráno odjíždějí ještě za tmy za prací a pozdě večer se vracejí a tam bych chtěl vidět kolik toho napozorujete.

Váš názor je takový jaký píšete. Ale věřte, že vzhledem k povolání a zaměstnání, které dělám téměř 40.let vím o čem mluvím.Nějaké námitky ohledně jedné hrdličky, vrabce ? je jen vidět, že neznáte a nevíte o přenosu zhola nic, ale přesto vám Váš pohled na věc neberu a, už vůbec nebudu vymlouvat, jen ruku na srdce! když mě chcete poučovat, kolikrát jste měl oko na mikroskopu?, kolik rozborů jste udělal? ( ve třetím ročníku za mého studia - desítky denně, plus patologie ) pod které se můžete podepsat? Co přírodní protilátky, imun.systém ? tak jaká hrdlička?A věřím tomu že ani jeden. Pokud se pletu, tak se hluboce omlouvám.

23.2.2016 08:52

mspacil napsal(a):
Tak to jste toho ještě moc neviděl.
To je jedno jestli 100 nebo 20, mě zajímá jak se pozná pohledem začervení, jak píše baku.
Děkuji.

Myslím si, že citlivé oko chovatele nepřehlédne špatný, nebo podezřelí stav jedince a nemusí se jednat přímo o začervení. Ale jsou případy, kdy je výhodnější použít přípravek do vody neříkám, že ne, záleží na podmínkách chovu a podobně.Nikdy jsem neměl stohlavé hejno pohromadě, ale vždy rozděleno na chovné, mladé, odchovy. Pokud má někdo 100ks po hromadě a z toho 50% ptáků začervených, tam bych to řešil také do vody, ale nenazval bych to prevencí, ale řešení akutního stavu, raději tomu předcházet a minimalizovat zdroje nákazi. Přeji mnoho úspěchů v chovu.

22.2.2016 19:23

GaNe napsal(a):
Dobrý deň, priatelia, rád by som založil novú tému na čistenie krmiva pre vtákov, konkrétne mám na mysli kanáriky a guldy ale samozrejme je to jedno lebo princíp je rovnaký. Nezaujíma ma výrobca, chcem vedieť prípadne poznať názory ako a aké krmivá sa čistia.

Máte na mysli něco takového- https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/diskuse/detail/2915175/neco-k-inspiraci.

22.2.2016 16:29

Z fotky není nic poznat, jen to, že tmavě modrá opalinová je samička. Ostatní není vidět, chce to lepší fotky.

22.2.2016 13:20

monika23 napsal(a):
Dobrý den, prosím o radu jak na rozmazleného žaka ( 2 letá samice ), je neuvěřitelně hlasitá a škube si peří. Koupili jsme jí předloni v listopadu. Postupně začala být čím dál víc hlasitější a začala se postupně čím dál víc škubat. Chtěla bych se zeptat, zda by v takové situaci pomohl další papoušek, se kterým by se zaměstnala a zklidnila své nežádoucí projevy.
Děkuji za radu.

Neuvádíte, kde a jak je samice umístěná, zda jako kus do chovu, nebo mazel? který nemá možnost kontatu s jiným druhem tzv. socializace. A vzhledem k věku a datumu koupě jste asi na vině Vy a váš přístup, žako jeden z nejproblémovějších. Napište prosím čím krmeté složení.

22.2.2016 12:00

luck napsal(a):
Jen se chci zeptat a co stres při chytání každého jedince? Osobně si nedovedu představit chovatele jak chytá 100 jedinců a každému to aplikuje zvlášť.Osobně leta používám chemisol který se aplikuje do vody a nevidím v něm žádný problem.Dostupný v každé veterinární ordinaci za více než zanedbatelnou částku.

Za mě osobně, nevidím žádný důvod proč chytat vše v chovu a každého léčit? Léčí se snad jen napadení jedinci. Dnes, už snad každý chovatel ví, že preventivní odčervení NELZE provést, aby mělo účinek na nějakou delší dobu a ptáci ochránilo, co má za následek odčervení u zdravého kusu ? Prevence je čistota, karanténa,...ošetření nově zakoupeného kusu po rozboru trusu, ale rozhodně ne nějaké plošné odčervování.

22.2.2016 10:56

eli22 napsal(a):
Teď jsem ho v inzerci nenašla, jako alternativu zde: https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/2688104/cydectin/.

Jako alternativa Sccatu, určitě NE, už jenom desetinásobek účinné látky je tomu důkazem.Scaat je kompletně vyvážený ve všech směrech, nejde jen o hlavní složku z které se přípravek skládá ale i o ostatní nutné složky, které zajistí správný a bezpečný účinek přípravku, takže množství účinné látky není v tomto případě, až tak zásadní.

22.2.2016 10:48

Martin-rosely napsal(a):
Dobrý den,
prosím vás a kde se dá ten přípravek na odčervení S76 koupit.To bude mít veterinář na prodej, ne?
Děkuji Martin.

S76 u vaterináře nekoupíte z důvodu, že není v Eu registrován, přestože jeho účiná látka ano, lze objednat v USA.

20.2.2016 23:04

smidla napsal(a):
Dobry den,
potirat postizena mista tukem je velmi ucinne na dane misto. Roztoci se udusi a utvar odpadne. Bohuzel, ucinne to je jen a pouze na potrene misto. Proto je vhodnejsi pouzit antiparazitikum.
Je pomerne usmevne cis prispevek prirovnavajici potirani tukem za metody prvni republiky a vesele doporucujici k lecbe preparat urceny k injekcnimu podavani u skotu.
Pro ptaky je jiz vyvinuto nekolik preparatu ktere jsou ucinne a zalozene take na ucinne latce ivermectin. S76 se navic podava do pitne vody, takze odpada problem s chytanim. Jako bonus budou ptaci odcerveni. S76 je vhodnejsi pouzivat jako prevecni, v pripade propuknuti nakazy je vhodnejsi lecit pripravkem Scatt. Pro nadulku kapda za krk a je vystarano. Scatt je ucinny v tele ptaka 21 dnu, coz je reprodukcni obdobi roztoce a pokryje se tak kompletni vyvojovy cyklus.
S pozdravem smidla.eu.

Naprosto SOUHLASÍM, proč trápit andulku nějakým mazáním ozobí, jako za času před 20lety ? Zvláště v době, kdy je o tomto roztoči napsáno tolik, jen chtít hledat, tak je každému jasné, že nejde o ozobí, popřípadě nohy, ale, at si každý najde, kde a co spusobuje, nebo maže olejem jako za krále klacka.Tento zpusob rádoby léčby olejem, sádlem může doporučit jen člověk neznalí problému.

20.2.2016 13:13

radula99 napsal(a):
No jasně, proc by ne. Za kvalitnim chovatelem klidne dojedu.

Můžete prosím objasnit? Nejedete kupovat chovatele, ale jeho odchovy.

20.2.2016 13:10

kubanec napsal(a):
Tak proc na ty burzy vsichni jezdi.

Asi takto-kupovat krmení.grity, vybavení jako mřížky.napáječky,.. A při té cestě vezmou ptáci, kterých se chtějí zbavit.