berenika

Moje příspěvky

14.7.2015 00:05

Moje zkušenost je taková, že hnízdo i s chlupy právě kolem 19. dne ukazuje na falešnou březost. Pokud je to faleška, většinou se tak 2. až 3. den poté, co si natrhá chlupy, dostaví ukázková říje.

19.5.2015 13:32

Promiňte, ale tomu nerozumím, jaký je rozdíl mezi 1x50 dávek a 6x50 dávek, pořád je to pro 50 králíků. Takže vaši větu "Už žádné prodlevy, čekání až bude králíků víc." nějak nechápu.

A mimochodem, ta firma se správně jmenuje DYNTEC.

29.3.2015 20:20

Injekce Ivomecu pro šestikilového samce mě u veterináře stála 20 (slovy dvacet) korun...psal se rok 2014.

14.3.2015 21:07

Ano, větvičky vrby v žádném případě nedávat - zastavuje tvorbu mléka.

8.3.2015 22:07

Také mě to moc potěšilo, děkuji...

Diskusní téma - MDŽ
6.3.2015 16:07

kkki napsal(a):
Jen mi tam chybí rantlík, aby mláďata nevypadávala ven.K.

Jenom dotaz...tím rantlíkem je přesně myšleno co?

25.2.2015 14:35

No, báječná a vzdělaná opravdu jsem, ale inteligenci si tady s Vámi poměřovat radši nebudu. Podle toho, jak ve svých příspěvcích často poučujete a peskujete, bych určitě nedopadla nejlépe.

25.2.2015 09:09

A tohle určil kdo?

Nezlobte se na mě faltusko, ale vy jste fakt praštěná...

15.2.2015 01:55

Pro tom50

Dobrá tedy, vyzkoušel jste a neosvědčilo se vám to. Mně ano. Jak už jsem vám jednou psala, když dva dělají totéž, není to totéž.

Vykrmit králíka nejlevněji pro mě neznamená vykrmit ho granulemi.

Váš konkrétní příklad nedokáži posoudit. Je možné, že je na vině stres, otázkou je, jestli jsou králíci ve stresu z toho, že jsou pohromadě tři, nebo z nedostatku prostoru, nevím jak velký je ten kotec. Mám zkušenost, že v uzavřeném prostoru kotce se zvířata chovají daleko agresivněji.

O králičích bobcích jsem si už "něco málo" přečetla a k chovu ve výbězích mohu citovat např, tuto odbornou literaturu:

Ch. Schumacher - Úspěšný chov králíků
"U velkých chovů v ohradách nebo stájích mají králíci dostatek volného prostoru, aby si vymezili a také označkovali vlastní revír. Přesně tak vypadala nejstarší forma chovu králíků a ve většině případů se vřele doporučuje, protože zvířata mají pud, vlastní svému druhu, a to vyhrabávání nor a značkování revíru, a pokud se mohou chovat podle tohoto pudu, zvlášť dobře prospívají."

A stejně smýšlím i já. Zvířatům je jedno jaké je století, jejich pudy zůstávají stejné. To jen člověk staví zájmy své nad ty jejich.

Přeji vše dobré a slibuji, že už s vámi nebudu polemizovat, nechám prostor jiným,.

14.2.2015 16:36

tom.50 napsal(a):
No, dostal jsem za své tvrzení červené packy a někdo pode mnou za totéž zelené. Podivuhodné.

No a vy to jasně vysvětlujete. Vám se začnou rvát ve 4-5 měsících a to TEPRVE ZAČÍNÁTE VYBÍJET AGRESIVNÍ SAMCE (logicky z toho vyplývá, že neagresivní krmíte i déle než 5 měsíců). Jenže to jsou moji králíci už měsíc a někteří dokonce dva i víc měsíců po smrti. Když tvrdím, že to pak pomalu roste, vy jste to potvrdil.

Resume:

Takže, chcete krmit dvojnásobně dlouho? Pak vykrmujte "levně" ve společných výbězích.

Odsuzujete něco, co jste nejspíš nikdy nezkusil a jen o tom slyšel. Takovéhle teoretické rady nikomu moc nepomůžou.

14.2.2015 09:37

Já takto vykrmuji již několik let a z mého pohledu pozitiva převažují. Snažím se vždy připustit 5-6 samic v rozmezí zhruba 14 dnů. Spojovat vrhy s větším věkovým rozdílem už může být problematické. Po odstavu je dám do společného výběhu, zhruba na měsíc, kolem třetího měsíce věku ještě odděluji samce od samic. Při tomto způsobu je samozřejmě nutné, zajistit všem přístup ke krmení a vodě, aby ani slabší jedinci nestrádali. Je důležité samice oddělit zavčasu, dříve než začnou potyčky a samci si mezi sebou vypěstují nevraživost. Tímhle způsobem spolu vydží v klidu a míru o nějaký ten týden déle. Samozřejmě se občas najde nějaký agresivní hajzlík, toho si vždy vysleduji a vypakuji. Buď jde rovnou na pekáč, nebo sám do kotce dovykrmit.
Co se týče nemocí - fakt nemám problém (ťuky ťuk), žádné preventivní přeléčování, očkování samozřejmě ano. A nezapomínat - čistota je základ, žádné vysoké vrstvy hnoje.
Samice se opravdu během těch 14 dnů většinou v pohodě dají stihnout připustit, stačí dávat denně k samci a říje se dostaví. A teď s blížícím se jarem by to mělo jít skoro samo .

8.2.2015 15:13

Podle mě je to zbytečné, nepoužívám Savo či podobné zabíječe bakterií ani v králíkárně ani doma. Myslím, že zdravý chov králíků nestojí na tom, kolik dezinfekce do kotců naleju.

5.2.2015 22:01

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Jak se říká:"Podle sebe soudím tebe."Také žiji na vesnici celý život a celý život se zviřaty.Domů sice chodí jen psi a kočky, ale většinu dne stejně tráví venku. Asi se budete divit, ale kočky i kocouři jsou kastrovaní, jsou to všechno nalezenci co zde vyhodili ti dobráci co si pořídí koťátko do bytu a pak zjistí, že škrábe sedačku, nábytek, musí se mu čistit záchod atd.A to jich máme 11.Psi chodí každý den na procházku a od jara do podzimu hlídají kozy, jsou to totiž pastevci.Kozy mají své boxy a králíci lrálíkárny a drůbež výběhy.Pokud chcete mít z něceho užitek, musíte tomu zajistit optimální podmínky a z narvaných prasat v chlívku užitek moc nebude a ani ta hladová kočka moc chytat myši nebude.Za to spokojené prase, která se nažere a zalehne do sucha bude v klidu přibírat a nažraná kočka bude chytat myši pro zábavu daleko víc, Ono je vše o lidech a o jejich přístupu.

Vaše reakce je asi na mě, vzhledem k tomu, že mě citujete. Možná jsem se špatně vyjádřila, ale já nepopisuju sebe, ale rodinu mého přítele. A rozhodně se s takovým přístupem neztotožňuji.
.
A vůbec se nedivím, i my máme momentálně 5 odrostlých koťat z útulků, čekajících na kastraci a trávících svůj den střídavě doma a venku. Já s vaším příspěvkem plně souhlasím, mám to nastavené stejně. Jen jsem vyrostla ve městě a měla odmala zvířata v bytě.

5.2.2015 21:41

gucos napsal(a):
Nevím proč urážíte vesnici. Já bydlím na vesnici a nic z toho co popisujete se u nás neděje. Je to o lidech, zvířata mám rád, mám rád tu práci kolem nich a když vidím jak se jim daří jinak bych to nedělal, ale do postele si je prostě brát nebudu.

Nikoho a nic neurážím, jen jsem popsala, jak vyrostl na vesnici u zvířat přítel. Teď na ní bydlím taky a jsem za to ráda. Je spousta způsobů, jak dělat chov zvířat venku mimo dům, stejně tak ne každý, kdo má zvíře v bytě, s ním nutně musí spát v posteli.
Chce to jenom sundat klapky z očí a hlavně tu toleranci, to je totiž úžasná a osvobozující záležitost.

5.2.2015 19:42

Pro gucos:

Mám přítele, který také vyrostl na vesnici obklopen zvířaty. Přesně jak píšete, zvířaty pro užitek, ne na mazlení...vše ve stylu, nacpat na co nejmenší prostor co nejvíce kusů, přeci když užitek, tak pořádný. Pes strávil celý život na dvorku, kde do zblbnutí štěkal za plotem na vše, co prošlo kolem a když se náhodou dostal ven, tak zdrhnul na celý den, aby si to pořádně užil.
Kočka minimálně 3x do roka koťata, totálně vyhublá a strhaná, přeci ji nebudou krmit, ať si nachytá myši, od toho tady je, to je ten důvod proč byla domestikována, prasata narvaný v minichlívku...a mohla bych pokračovat.

Nezlobte se na mě, ale bylo by asi málo pokračovatelů, kdyby chovatelství mohli provozovat jen ti, kteří vyrostli na hnojišti.

4.2.2015 14:39

A můj pet králoš si metr od toho otevřeného okna vesele ojížděl plyšáka a řvaní sousedů pod okny a rachejtle pět metrů od něj ho nějak nevyvedly z konceptu. :)

Věřím, že byl v pohodě, ale to proto, že byl DOMA, tam kde to znal a cítil se v bezpečí.

Já osobně bych žádné živé zvíře do plesové tomboly nedala, tedy aspoň ne tak, aby bylo tomu blázinci fyzicky přítomno. Zvíře není věc a podle toho bysme se k němu měli chovat.

21.1.2015 15:04

Děkuji za gratulace a přeji všem to samé.

No a snad jsme se s panem tom.50 nesnažili úplně zbytečně a aspoň pár lidem naše debata něco dala.

21.1.2015 14:56

tom.50 napsal(a):
Když něco nevím, zeptám se.

Oves = pluchatý (ne naháč, nebo jaký?) má víc vlákniny? To je zjištěno jak? Z rozemletého zrna s pluchou? Pokud tak, pak vás ujišťuju, že jen málokterý králík žere oves i s pluchami, bleskurychle se to naučí louskat. Tím je třeba pro mě oves nepoužitelný, musel bych denně odšroubovávat plechová zásobníková krmítka, aby se daly vyluštěné pluchy vysýpat.
Z misek králíci zrno vyhazují a někdy až 30 i 50% a někteří i víc, případně ho pochčijou v misce. Pak se mi jeví jako racionálnější granule v zásobníkách, ty sežerou beze ztrát a výkaly ani moč tam dát neumějí.

Ke granulím (zásadně pouze nemedikovaným a bez GMO od Sehnoutka) dávám ječmen odhned, jak králíčata u samice začnou žrát a s kokci nemáme problém. Nezbytná podmínka je jednou týdně kousek (asi 30-50 cm klacku na kus, králíčatům úměrně méně) nasušeného černobýlu. Funguje i ten, který se dá najít i teď ten odumřelý, jeho klacky stojí na rumištích a podél cest celou zimu.

Nevím jestli využijete, ale používám tyto zásobníky, snadno sundám, vysypu zbytky a zase snadno nandám...

http://www.driml-napajecky.cz/cz/kralici-mysi-cincily/zasobniky-misky-jesle/zasobnik-na-granule-a-zrno-vnitrni-2-5-l-pozinkovany-plech-10051.html.

20.1.2015 22:48

Já myslím, že nevezmete, ale to nevadí , život je tak krásný, dnes se mi narodil letošní první vrh, prvnička cca 10 kusů...já su tak šťastná...

20.1.2015 14:30

No pane tom.50, já tedy nemám slov...ušáčků je mi samozřejmě líto, ale vlastně jste mi potvrdil, že nejste tak zkušený chovatel, jak se zde v diskuzích prezentujete. Ale zkušenosti přijdou, bohužel, někdy za ně člověk draze zaplatí, to jistě známe všichni. Přeji vám samé ve zdraví odchované vrhy a netlačte tak na pilu, všechno chce svůj čas.