
brňak
Informace o uživateli:
12 aymar, zatím bez odchovu, začátečník
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
sasva
napsal(a):
Dnes jsem byla v knihkupectví. Knihu o kakaricích jsem nenašla. Nicméně již jsem se dozvěděla, jak se rozmnožují, jak má vypadat voliéra a přibližně, co mají jíst. Zajímalo by mě téma zaměřené na stravu ( o zrní mám již představu ). Zkouším doma péct tyčinky ( šíleně jim chutnají ). Ale co dál ? Co mohou a co ne. Zda je pro ně nutné vajíčko atd. Pak mám problém se stříháním drápků, připadá mi to šíleně stresující. Musí se stříhat? Třetí otázka, kolika let se kakariki rudočelý dožívá. O papoušcích toho moc nevím, ale říká se o různých druzích 20 i 50 let. Všem děkuji za odpovědi. S pozdravem Sasva
Podle literatury je u kakarikiho rudočelého průměrná délka života asi 6 let. Osobní zkušenosti s nimi nemám. Doporučil bych zajít na burzu a popovídat si s několika lidmi, kteří je prodávají. Člověk si tak poskládá lepší obrázek, než přečíst jednu knihu a považovat ji za dogma (věřící prominou).
kulich
napsal(a):
před třemi dny jsem si privezl krásné,od pohledu zdravé mládě rozely rubino.dnes mi však bez zjevných příčin uhynulo.Ctěl bych se poradit jestli bych měl nárok ho u chovatele reklamovat.
Teoreticky (tj. podle zákona) po dobu šesti týdnů od koupě. Předpokládá to samozřejmě nějaký doklad o koupi a pitvu ptáka, aby jste mohl prokázat příčinu smrti bez vašeho zavinění.
brnak

jirkaz
napsal(a):
Sice to není úplně nejlepší fotka, ale podle mě je to tmavozelená mutace.
Tady asi záleží na nastavení monitoru, já bych řekl přírodní. Abych se přiznal, tak i u sebe když mám v ruce jenom jednu, tak si někdy nejsem jistý, když je člověk vidí vedle sebe, tak je to jasné.
hicks
napsal(a):
Zdravím. Jaké máte zkušenosti stěmito vitamíny. Já vlastním zatím 3 Acidomid E, Optimin E, Aquaker E. (možná jsem někde udělal chybu). Zajímalo by mě ještě, že když se dávají do vody a když mám třeba ty kovové misky co se prodávají pro papoušky, tak by mě zajímalo jestli se ty vitamíny v takových miskách vůbec udrží. Zatím ty vitamíny míchám do půl litru.
Všem díky za informace.
To poslední je Aquakar. Přesně tyhle tři věci přidávám teď přes zimu do vody svým aymarám. Ten aquakar jen občas, acidomid a optimin delší dobu. Jakmile jim začnu dávat víc zeleného, tak chemii vysadím. Ptáci jsou v pohodě, některé samice už sedí na vejcích (co z nich bude se uvidí, pro ně i pro mne je to poprvé). Používám to malé balení, na kterém je dávkování uvedeno v kapkách, takže kapu rovnou do plastové napaječky. Zda to nějak reaguje s kovovou nebo nerezovou miskou to nevím.
Od tohoto výrobce jsem si teď koupil ještě elektrolyt E, ten by měl chránit proti přehřátí organismu, takže jej chci přidávat v horkých letních dnech (jestli budou).
forpus
napsal(a):
Hicksi, na to se těžko odpovídá, protože jak jde řeč o cenách, každý se zdráhá "do toho jít". Je to přeci jen věc individuální, soukromá, dost neveřejná. I proto je tak málo inzerátů s uvedenou cenou, i když je všichni rádi čteme (ale nepíšeme!). Jistě víte, že ceny nejsou dané a záleží na mnoha faktorech, třeba taky na kvalitě prodávaného ptáka, nejen na jeho zbarvení. Proto na obdobné otázky málo kdo odpovídá. Roseikoly nyní nemám, ale příkladem mi jsou otázky na ceny aymarů. Napíšu-li, že lutino na modrou prodávám za 2000 Kč a na inzerci ten samý den někdo inzeruje prodej lutin za 1200 Kč, část čtenářů si o mne pomyslí, že jsem podvodník, co předražuje. Mají na to právo, ale i já mám svou pravdu: rodiče jsem sehnat po Evropě v průměrných cenách kolem 70 Euro a myslím, že mám ptáky opravdu kvalitní, velké, silné, s šancí bodovat na výstavách, že se není za co stydět. Ptáky prodávané levněji jsem neviděl, mohou být také špičkoví, ale taky to mohou být vrabčáčci, jaké vídáme na burzách. Pak je cenový rozdíl alespoň pro toho, kdo chce něco kvalitního do chovu, odpovídající.
Nejde nyní o aymary, ale snažím se vysvětlit, proč na Vaši otázku nikdo neodpovídá a leží tu ladem. Myslím, že bychom se neměli bát oslovovat přímo prodávající v inzertní části ifauny. A když se nám ptáci nebo jejich ceny nebudou zdát, kupovat nemusíme. Jsme svobodní lidé. Hodně úspěchů Martin Smrček
P.S. Přikládám obrázek jedné z dražších mutací.
Určitě není důvod se stydět za vyšší cenu, pokud za ni člověk dokáže prodat.
petra
napsal(a):
Zkoušeli jste dát druhou misku s vodou na úplně nesmyslné místo? U některých to zabere. Dávám jednu na běžné místo mezi misky s krmením a ta je hned polívkovo záchodová. Druhou dávám, když nemůžu vyměnit častěji vodu, na druhý konec klece a vydrží v pitelném stavu přes víkend a to je pod spacím bidlem.
Mám dvě misky, jednu na zrní a druhou na ovoce, případně míchanici. Misky jsou blízko sebe na pletivu, mezi nimi napáječka. Zajímavé je, že jako záchod aymary vždy použijí misku s ovocem, nikdy ne se zrním. S napaječkou problémy nemám, ta je neláká. Když jim dám koupelničku, tak taky bez problémů.
worky
napsal(a):
Játra slunečnici nezpracovávájí, tu zpracovává žaludek, který ji pomocí organických kyselin rozloží na jednodušší látky, ty se pak dostanou do krve. A následně do jater... V těle může být tuk využit jedině po-té co se jeho molekuly rozloží až na jednotlivé prvky.
Ten Needham, to je dobré, ale více by t tomu spíše řekl "Needbacon."
forpus
napsal(a):
Do minulého týdne jsme byl přesvědčený, že mimo červenookých ptáků to poznám. Dnes už ne. Potřeboval jsme samce v modré řadě a kvůli tomu koupil celký pár. Údajně. Mauve x kobalt. Mauve měl byt 100% samec ze Zbraslavi, roční. Když pominu, že má přestřižený kroužek 03, což původní chovatel pánovi-začátečníkovi, co mi to prodával, neřekl (pěkná sprostárna, podle stavu rohoviny na zobáku bych ho šacoval nejméně na 5 let), tak hned jak jsem ho vyndal z přenosky jsme nabyl přesvědčení, že je to samice. NMemá na ocase ani náznak černé baryv a je celkově subtilnější (i když to není opět 100% znak). Zato druhý pták, kobalt kroužkovaný p. Chadimou (tomu jsem volal, ale v záznamech nemá informaci o pohlaví tohoto jedince) a prodávaný opakovaně jako samice, je dle mého samec. U něj naopak čerň je dost výrazná a jde i podél ostnu středních rýdovacích per. Ale ne zase tak, aby to bylo natuty. Oba ptáci se k sobě mají jako pár (což není u ptáků, kteří spolu jsou několik měsíců v kleci zas až tak nic divného) a mně nezbylo, než je zkušebně dát do klece a zjistit, zda bude jeden, oba či žádný snášet. A pak případného samce použít.
Ještě připomínám, že nechat výběr partnera u aymarů na ptácích samotných lze jedině v případě, že do klece dáte ptáky, kteří se nikdy neviděli. Jak tam dáte část (třeba sourozence byť jednoho pohlaví), co se znají, budou se tito vždy chovat jako pár. A naopak mám tu samici, u které je již třetí samec za 16 měsíců, ke všem se chová macešsky a nejsme si jistý, zda se ji někdy podaří spárovat.
Martin Smrček
Tak to mi optimismu nepřidalo, taky mám mauve u něhož si nejsem jistý. Zatím je mladý, ale vypadá to, že až jej (nebo ji?) budu chtít použít do chovu, tak budu muset použít DNA.
forpus
napsal(a):
Pokud nejsou bidla špinavá, tak není důvod je měnit. Jinak stačí je občas omýt. Ovšem většina ptáků bidélka alespoň nějak okusuje, takže výměnu jednou půl roku až rok ocení. Martin Smrček
Používám lísku a ta když je starší a obroušená, tak by mohla klouzat, takže se snažím dvakrát ročně měnit.
hicks
napsal(a):
No ale aby potom ty aymary někdo koupil, když dáte ceny o 400 Kč vyšší kvůli DNA.
Pokud by jich měl člověk víc a dostatečnou klec, může je nechat spárovat přirozenou cestou, mluvil jsem s chovatelem, který to tak dělá. Jinak i u přírodních se člověk může zmýlit. Teď jsem musel rozdělit dvojici, která před pár měsíci vypadala na pár a byli to nakonec dva samci. Tak jsem jim to "registrované partnerství" zatrhnul a přikoupil dvě samice. Akorát že teď přesahuji manželkou schválený počet klecí...
peky
napsal(a):
Chovatelé aymar podívejte se na stránky pana Smrčka který tam má zajímavou myšlenku založení volného klubu chovatelů aymar.Já jsem pro.
Stránky si samozřejmě najdu přes vyhledávač, ale aby je nemusel hledat každý, bylo by dobré je zde uvést. Nejsem si jist do jaké míry by takový spolek byl přínosem pro lidi mimo Prahu, kteří by se nemohli setkat osobně.