Informace o uživateli:
Králík: Durynský,
Drůbež: Australka velká,Haburčanka stříbrná černě tečkovaná, Křepelka japonská, nosní hybrydi
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 18. 11. 2017 07:17:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
lydie
napsal(a):
Dnes při brouzdání na i.dnes.
Nejen při výkrmu, ale i posléze se s drůbeží atd. dějou věci....Není to nic nového, ale člověka to alespoň hodí do ještě větší deprese, když už venku leje.
.............................................
Kuřata se koupou v chloru
Cesta kuřete z farmy na váš jídelní stůl rozhodně není nic hezkého. Jak vysvětlil Don Schaffner z oddělení potravinářských věd z Rutgers University, po zabití je zapotřebí teplé kuře zchladit ve velkých nádržích se studenou vodou a dezinfekcí, jako je chlor, aby se zamezilo šíření škodlivých bakterií a kontaminaci. Dalším častým a ne zrovna zdraví prospěšným krokem je napumpování slané vody do masa kuřat, aby se zlepšila jejich chuť.
Jelikož už tak většina lidí konzumuje více sodíku, než je zdrávo, měli byste vědět, že normální kuře bez slané vody by mělo obsahovat asi 40-70 miligramů sodíku (porce o velikosti asi 120 gramů), zatímco kuře napumpované slanou vodou může obsahovat 300 a více miligramů sodíku.
Zdroj:
http://ona.idnes.cz/co-se-deje-s-jidlem-nez-ho-koupite-d4n-/zdravi.aspx?c=A140818_103908_zdravi_pet#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
Pokud si dobře vzpomínám na Vš chemii, tak nedezinfikuje chlór, ale vytvářený oxygen (to je vidět i nyní v reklamách viz aktivní kyslík), ale dezinfekce kyslíkem tolik v článku nevynikne.
A napouštění slanou vodou je nemýlím-li se tzv. křehčené maso, které už se v Hypermarketech taky moc nevyskytuje po mediální masáži. Sodík je de facto ze soli (NaCl), ale copak si doma nikdo neposlí kuřecí řízek, když maso není křehčené?
Škoda času číst takové články, raději jdu zabít 3 králíky ať mám v sobotu domácí vyuzené klobásky (vím uzení je jedovaté), ale co
kachna
napsal(a):
Benešov u Sázavy - asi MOR, příznaky stejné jako popisoval někdo na nemoderce, tzn. napadena mláďata mladší 10ti týdnů (mám jen z popisu), pomohlo doočkování po zjištění příznaků.
Doočkování po zjištění příznáků?
Co vím z osobní zkušenosti dědy, který chová králíky přes 60 let, tak mor zažil 2x a to ráno než šel do práce vyhodil 2 mrtvé a než večer došel byli téměř všichni mrtví.
Váš popis 100 % nesedí na králíčí mor, po projevení příznaků už je dávno pozdě očkovat - nehledě na časovou prodlevu účinnosti vakcíny.
marysh
napsal(a):
ZO ČSCH Třinec ve spolupráci s Klubem chovatelů plymutek zve na Okresní výstavu drůbeže, holubů a králíků okresu Frýdek - Místek spojenou s expozici Klubu chovatelů plymutek, obohacenou o ukázku exotického ptactva, okrasné vodní drůbeže a kanárů. Výstava se koná v chovatelském ¨středisku ZO ČSCH Třinec, Žižkova č.p. 267, 739 61.
Otevřeno v pátek 12. 9. 2014 až neděle 14. 9. 2014 od 8°° do 17°° hoď.
Přihlášky a informace podá př. Marian Lipowski, tel.: 777601616, E-mail.: marianlipowski@seznam.cz
Dobrý den,
můžete zde napsat do kdy je příjem přihlášek a případně příjem zvířat (den st,čt? a hodiny)?
Případně mi pošlete detailnejší info na Ingtomaspanacek@seznam.cz
Předem děkuji
leprechaunek
napsal(a):
A to jste myslela? Jééééjda... Tak to už bych radši nedělala.
Hlavně bych to neříkala před lidmi, protože lidi jsou potvory vztahovačné a pár ženských by vám za názor, že neplodnost je vždycky na nich, taky asi vysvětlila svoje.
A zcela fakticky: spermie můžou mít vývojové vady (hodnotí se pod mikroskopem), můžou být málo pohyblivé (dtto), k tomu můžou v těle samice probíhat imunitní reakce proti spermiím.
O spoustě dalších možných příčin neplodnosti jako takové nemluvě...
Kdysi nám na veterině říkali, že je dobré začínat od nejběžnějších a nejjednodušších řešení a ne hned nemyslet na výjimečné nemoci a vlivy. Odumírání embryí (když už to neumíte správně napsat...) patří do kategorie "hm, tak to bych řešila až na posledním místě".
Zejména u tří samic naráz.
Přidám už jen přísloví "mluviti stříbro, mlčeti zlato", které lze vhodně přetransformovat do situace "když nevím, držím hubu".
Kdo má ty nesmysly pořád číst a opravovat...
PS - normálně bývám mírná, ale tohle je tak kolosální hovadina, že mi trpělivost a shovívavost drsně došla.
A sama zde dáte nic neříkajíci post, přitom bylo vše řečeno správně v první větě odpovědi, kterou zbytečně kritizujete.
benik
napsal(a):
A co kdyby ten durynský byl už zkřížený s českým luštičem a vznikl z toho durynský a já toho durynského připustil se siamským žlutým a proto jjsou z toho takhle zbarvená mládata. Ještě dodám, že králíci se narodili 4 a z toho jeden je durynský a ty tři jsou podobní českému luštiči.
Dobrý den,
pokud se nepletu:
AA bb CC DD gg Du
AA bb cc dd gg ČL
AA bb Cc Dd gg - Dihybrid fenotypově Du
AA bb Cc Dd gg
aman bb CC DD gg
Aam/an bb CC(c) DD(d) gg -Trihybrid mad.
Ale rozhodně tudy nevede cesta k recesivnímu králíku.
Pokud si dobře vzpomínám, tak př. V. Pém se dozvěděl o tomhle králíkovi na přednášce Ing. xxx (jméno si nepamatuji přesně) a tak se skontaktoval s př. Ing. Fingerlandem, podle jeho rozpisu vyšlechtil ČL za použití králíka Durynského a Marburského, avšak nikoliv v generaci F1 a ne v štěpném poměru 3:1 pro ČL.
Otázkou je co by udělala alela b^0, které přisuzuje Fing. velmi světlé jedince Du bez znatelných kamz. znaků ve fenotypu.
Třeba se ozvou zdejší zdatnější genetici :- )
jeanes
napsal(a):
A jéjé, asi to musím víc rozepsat.
Takže chci začít s chovem kastorexe. Mám v plánu cca 10 samyc a možná i více samců, abych měl bohatý genový fond. Když si vezmu, že samyce bude mít 2x - 3x do roka po pěti mladých tak se mi může stát, že se budu starat cca 150 králíků. Pokavaď předpokládám, že jeden králík zdlábne 6 kg ječmene do sedmi měsíců, kdy je dorostlej buď na výstavu nebo na pekáč, tak se dostávám s cenou ječmene dohromady na 150*6*6 v korunách tj 5400. Takže by bylo dobrý po sklizni, až to bude levné nakoupit tunu ječmene. Pokud se teda nepletu se spotřebou zrní.
Po sklizni kupuju ječmen za 4000,- tunu.
Nicméně by to chtělo zřejmě trochu více než 6 kg ječmene na kus a taky připočítat chovné jedince, které budete muset krmit celý rok.
Spočítal jste si kolik budete potřebovat kotců? Pro každého chovného jedince jeden a jestli chcete tak dlouho držet mladé (7 měs.) musíte minimálně oddělit samce od samic a následně i samce dát jednotlivě.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Dobrý den, doporučuji pana Drimla z Chrudimi - myslím. Jeden kotec za 1000,- posílám fotku a jsem nad míru spokojena, králíkárna je hotová do týdne.
Dobrý den,
u spádu dopředu budete mít problém s kalužemi a v zimě Vám může sjet sníh a rampouchy na hlavu.
U králíkárny na obrázku by mi vadil malý přesah střechy a hlavně pokud dobře vidím pán používá tzv. klavírové závěsy a u těch je vhodnější je uchycovat do hrany dvířek. Jednak to vypadá mnohém elegantněji a hlavně z mechanického hlediska se dvířka budou méně svěšovat.
Na obrázku detail závěsu z rekonstrukce králíkárny.
dury
napsal(a):
Navýšení hmotnosti platí, ale je to nutno uvést na oceňovací lístek. Také jsem si všiml, že Du tam měli měkší uši. Je to zřejme dlouhodobější problém. Na té fotce je asi Váš a ten je mám moc pěkné. To je Váš vlastní odchov?
Ano, je to podzimní zkouška na tuhle sezonu.
S tvarem, délkou a nesením bych byl spokojen, taky se podařilo odstranit zabíhající madagaskarovou barvu, ale mohly by být pevnější.
Uvidíme na podzim jak budou ohodnoceni.
dury
napsal(a):
Pěkné fotografie. Ale taky mi ukázaly, že pan posuzovatel králíků Bíč nezná vzorník a ani ho nepoužil, když u jmenovaného plemene v kleci č. 195, č. LU 3-3, PU 74-8 udělil za hmotnost 3.40 kg 10 bodů a měl udělit pouze 9 bodů. Ale u p. Šebesty mě to nepřekvapuje.
Dobry den pane Pavlík,
už neplatí navýšení hmotnosti králíka? V tom případě by se vlezl a body byly uděleny správně (pominu neprovedenou korekci na OL)
Koukám u Du klasický problém s měkčíma ušima. Uvidíme jak dopadne pokus u mě s lalokem vs. uši.
Paní Lydie klobouk dolů před vaší práci, jak fotografky tak chovatelky
Všechny 3 samice Du + 1 Tč narozené mláďata v průběhu února - začátek března. Druhá Tč nechce a bude vyřazena.
Dneska při čištění a malování kotců nepříjemné zjištění u jednoho mláděte Du
petra.ira
napsal(a):
Ano koukala jsem ale nemám dopravu řídit neumím. A Dřevité Vlny je poměrně hodně a samičce jsem přidala i více sena. Snažím se sehnat slámu. Ale jsem ráda za odpovědi a hlavně že sem Nepíše Hary69 který všude jen uráží a pomlouvá.
Slámu prodá téměř každý sedlák, farma atd., většinou se stačí zeptat jestli neprodají. Osobně kupuji malý balík za 10 Kč a to bohatě stačí na 18 kotců i s dostláváním. Seno pokud je uskladněno a kvalitní, tak za velký balík chtěji kolem 500,- za malý cca 40,-.
Já našel člověka co ode mě odebírá nepotřebné jedince do chovu a měním je s ním za malé balíky sena.
http://files.kralikvlastik.webnode.cz/200001970-14816157b7/m_genetika.jpg
No nabízel jsem za ní i 500,- a zatím jsem ji nesehnal.
adriane
napsal(a):
Dobrý den
Sháním podrobné informace o králíkářské genetice a dědičnosti. Může mi někdo doporučit literaturu? Už mi bylo doporučeno Chov králíků od Zadina a kol., Králíkářská genetika od Fingerland, je ještě nějaká další dobrá co by se mohla hodit?
Základy genetiky obecně znám, ze střední je mám v dobré paměti. Ale teoreticky vzato jsou výpočty fajn, ale jaká je praxe? Fungují mendelovy zákony skutečně tak jak je popisováno (vzato statisticky v dlouhodobém horizontu)?
A ještě otázka trochu stranou, jak mají být plemena a jejich genetické vzorce homozygotní, lze to nějak "vypočítat" teoreticky nebo se to dá odhadnout až podle potomků?
ABC genetiky drobných zvířat
ABC Králíkáře - zde najdete i obrázkové schéma dědičnosti
Časopis Chovatel - Nebojte se genetiky
Neviděl jsem Chov králíku od Zadiny, ale doporučil bych Chov zvířat od Dvořáka v antikvariátu ji koupíte už za 60 ,-
rumbaba
napsal(a):
můj kamarád je koupil a nemají nic společného s českou kropenkou je to jako hnědý hibryd v barvě české kropenky navíc ani moc nenesou !!!!!!NEKUPOVAT!!!!!!!
Předminulý týden jsem se na výstavě připletl k debatě chovatele českých kropenek a šumavanek a hovořil o snášce 80 - 120 vajec podle dané nosnice a stěžoval si celkově na stav a množení těchto slepic s nízkou snáškou. Takže ten hybrid asi až tak nezklame.