jeduvka

Moje příspěvky

8.3.2008 21:26

kovbojicek napsal(a):
také děkuji za přání:-) ten můj mi místo kytičky dneska pomohl vyvzoit hnuj z celé stáje:-) to se taky cení!

Ale děkuji i já pěkně. Dnes jsem byla chovatelsky mimo domov a manžel se mnou vstával v nechutně brzkou hodinu a vezl mě k vlaku. Přijela jsem před chvíli
Martina

Diskusní téma - MDŽ
28.2.2008 17:52

zajdaps napsal(a):
Mám za to že se jedná o Entizol, jednou jsem ho potřeboval na trichomoniazu u holubů a v lékárně na mne dost divně koukali s potutelným úsměvem ve tváři

Jestli to nebude tím, že se předepisuje na pohlavně přenosného sajrajtíka a zpravidla je předepisován duo.... Ta. od které to vím, potřebovala trio a potutelně se prý usmíval i doktor.
Tfuj, tfuj. ať to všichni a všechny známe jen z doslechu. U krůt i lidí
Zlaté mykózy

17.2.2008 21:00

alesh napsal(a):
Taky je můžu zkusit zkřížit, mám 12 vlašek koroptvích s kohoutem a 3 slepičky hamburčanek, ale ty ještě nenesou, 2 stříb. černě pruh. a 1 zlatá černě pruh. a tak přemýšlím co by z toho vzniklo.

to se mi z neznalosti genetiky povedlo, výsledek je lehká slepice, dobrá snáška bílých vajec, exteriér různý, nejvíc to odnesly hřebeny. Zbavit se výsledku křížení do exteriérově čistých je selekce na pár let, pokud necháte nosnice F1 a z nich a jejich potomků budete vybírat. Kvokavost je nepolehlivá. Ale jako dobře nesoucí "papoušci" na oživení barevnosti dvorku. Nosností se dostanete u vlašek lehce dolů. Nebo alespoň u mě to tak bylo.
V každém případě je to lepší experiment, než použít na násadu vajec hybridky. To je pak hejno různé i hrůzné.

11.2.2008 07:46

zviratkomilacek napsal(a):
Ale žebrovník a karas by šli,ne?

Terezko, karas je chladnovodná ryba. Žebrovník pochází z teplejších krajů, bylo by mu zima. Jestli chceš oboje, tak zkus dvě akvária.

9.2.2008 12:06

jeduvka napsal(a):
nemám hezké pozadí, ale jsem 25 dní stará výstavní fešanda

a mě je sedm týdnů, jsem kříženec kaliforňašky a novozélanďáka. Ještě nevím, že budu tak za dva měsíce oběd, tak prozkoumávám dvorek

9.2.2008 12:02

krenda napsal(a):
náš Melounek, je to dvouměsíční kluk - jedináček, tak se stal mazlem mojí dcerky

nemám hezké pozadí, ale jsem 25 dní stará výstavní fešanda

7.2.2008 14:05

kolo napsal(a):
Chtěl bych se zeptat, jestli když vidí ve střevech králíka 2-3 mm dlouhého červíka, jestli se jedná o kokcidii, nebo něco jiného.

Kokcidie je prvok a napadení střev nebo jater se projevuje takovými bělavými uzlíčky na střevech nebo na játrech a krvavým zánětem střevních sliznic. Při napadení jater z nich vytéká při jejich otevření hustá bělavá kapalina a zároveň jsou zvětšené žlučovody. Na živém králíkovi můžete vyslovit podezření na kokcodiozu když se mu střídá zácpa s průjmem, má bledé až nažloutlé sliznice, občas je v trusu i krev. Kokcidiozu snadno diagnostikujete, když přinesete čerstvý trus podezřeléjo králíka na mikroskopické vyšetření k veterináři.
Ono se na napadení kokcidiemi svádí spousta dietních chyb a špatná hygiena chovu. Asi to zní líp, říct zlomeným hlasem, že mi chov zlikvidovaly záhadné krvelačné kokcidie (užproto že nejsou pouhým okem vidět), než se přiznat k tomu, že jsem něco ojebala a ono se mi to vrátilo s celou parádou.
Červíček může být některá z hlístic - tzv oblí červi, nejspíš hádě dobytčí, nebo ještě spíš vlasovka králičí. Dalším pravděpodobným podezřelým je roup králičí (podívejte se králíkům na stav konečníku. Zarudla sliznice a svědění - šoupou si zadečkem o stěny, jsou neklidní; je skoro potvrzením invaze roupů)
Zkuste se poradit s veterinářem, čím odčervit. Fenothiazin by měl zabrat na oboje, ale nevím, zda se ještě vyrábí.
Ťuky ťuk na dřevo i zub, paraziti se mi chovu obloukem vyhýbají.
Jen pro prevenci. Všechny uvedené sajrajty dostanete, když krmíte krmivem, které přišlo do styku s výkaly nakažených králíků (i divokých a nebo zajíců). A taky trošku kašlete na hygienu chovu a asanaci hnoje. Odčervěte, vydrbejte kotce vřelou vodou s louhem, častěji odstraňujte trus a podíveje se, co vám běhá po louce ze které berete zelené. Nebo zkuste zainvestovat do granulek¨.
A jestli jste si to do chovu přinesl s koupenýmkrálíkem, tak důsledněji dodržujte karanténu nováčků.
Přeji trvale zdravý chov
Martina

24.1.2008 22:26

slepice napsal(a):
Chci začít s chovem čistokrevných slepic, ale zatím se mi nepodařilo nikde najít informace o formální stránce chovu. Mají slepice taky rodokmen? Dá se někde sehnat plemenný standard - abych nemusela kupovat celý vzorník plemen? (Zajímají mě rýnské slepice). Za všechny informace budu vděčná, předem díky!

Normálně se rodokmen nevystavuje, snad možná v certifikovaných plemenných chovech. Jednoznačná identifikace je kroužek. Ale slušný chovatel vám prozradí, že kupovaný jedinec je z hejna slepic číslo ... až .... a pochází s největší pravděpodobností od něj; a kohout je číslo a je z chovu přítele....
Sice by se mohla sbírat násadová hnízda od jednotlivých slepic (pomocí uzavíratelných snáškových hnízd) a pak odděleně líhnout kuřata od každé jedné slepice a kuřata pak značit křídelními značkami a vystavit jim "rodný list", ale neznám běžný chov slepic, který by takto postupoval, nehledě na cenu těchto kuřat.
Vzorník nemusíte kupovat. Zkuste projet i spřátelené chovatelské stránky a někde narazíte na alespoň psaný standard. V obecní knihovně by měli vzorník mít, nebo vám jej mohou k zapůjčení objednat (ale to chvíli trvá) a stránku si můžete oskenovat. A úplně nejjednodušší je spřátelit se s nejbližší ZO ČSCH a udyndat někoho na půjčení alespoň načlenské schůzi

22.1.2008 19:06

zviratkomilacek napsal(a):
Ahoj,moc by mně zajímalo jestli by karas zlatý,žebrovník,drápatka mohou žít spolu v jednom akváriu bez vzájemného požírání a jiného omezování.Raďte bez urážek(jsem nezkušený nováček)Díky

Karas je ryba, potřebuje akvárko a snáší chladnou vodu
Drápaka je nenažraná vodní žabka, potřebuje teplejší vodu než karas a bude to na karase zkoušet a bezpečně vyhraje
Žebrovník je obojživelník a slušelo by mu paludárium.

Před lety jsem musela kvůli stěhování dát do jedné nádrže žebrovníky a jednu drápatku. Drápatka byla ještě malá, tak jsem nepředpokládala, že se pustí do dospělých žebrovníků. Zvládla je přes noc

3.1.2008 20:26

vlastovka napsal(a):
Prosím, chci se opravdu ujistit, že všechno, co zde bylo napsáno, platí i pro tzv. vrbu smuteční (neznám botanický název, ale vrba je svými převislými větvemi známá dokonale). Dosud jsem se jí ptákům bála dávat, protože jsem slyšela, že nevím proč, všechny vrby ano, jen smuteční ne. Přišlo mi to škoda, je pro mě dobře dostupná a i větvičky má krásně ohebné a tenké. Pokud máte někdo zkušenost přesně s tímto typem vrby, díky za odpověď.

Už nepoužiji humor. jen vám sem hodím fakta.
Drogou (látkou mající účinky na organismus) je kůra. Nejvíce je jí obsaženo na jaře, v době proudění mízy. Jednoleté větvičky mají drogy minimum, nejvýtěžnější jsou tříleté větve.
obsahuje především fenolový glykosid salicin, pak flavonoidy, katechinové třísloviny, prýskyřice a soli kyseliny šťavelové.
používá se jako analgetikum-antipyretikum a také jako účinné antirevmatikum, je nedráždivě močopudná. Antiseptické a svíravé účinky drogy lze využít i zevně - při hnisavých kožních defektech.
kontraindikací je kromě alergie na salicyáty, také vředová choroba žaludku a dvanáctníku, krvácivost, bronchiální astma. těhotenství. Likviduje C vitamín v těle - při jejím užití nutno zajistit jeho zvýšenou dodávku.

To platí obecně pro všechny vrby.

Klidně jí dávejte ptákům jako stavební materiál na hnízda. dělejte jim z ní bidla. Dávejte větve s pupeny na okus. Vašim svěřencům nemůže ublížit, protože si z kůry, i když jí oloupu, neudělají čaj. ani macerát za studena, ani lihový výluh.

spíš si dejte pozor na zeravy, chvojky, tisy, ale třeba i na zlatý déšť. Vše vyjmenované je jedovaté a už jsem to viděla použité jako odstínení voliéry s papouchama a s větvičmama skrz pletivo.

Úspěšné odchovy
Martina

3.1.2008 02:16

datl napsal(a):
Je mi líto ale nic takového jako \"vrba obecná\" neexistuje. Nic ve zlém, každý nemůže vědět všechno. Pokud vás to zajímá, tak vězte, že vrby jsou převážně vlhkomilné stromy nebo častěji keře. Na jaře je poznáte spolehlivě podle \"kočiček\". V naší kotlince roste vrb mnoho druhů (vrba jíva, vrba ušatá, vrba popelavá, vrba křehká, vrba nachová, vrba košíkářská, vrba bílá, v. trojmužná, v. slezská....) A aby to bylo komplikovanější některé druhy se mezi sebou kříží. Tzv. \"kroucená vrba\" je zahradnický kultivar tuším vrby bílé, ale ruku do ohně bych za to nedal. Pro ptáky jsou patrně všechny vrby neškodné. Alespoň moji chovanci je běžně v klecích snášejí Snad vás ještě zaujme, že ochmýřená semena vrb moji ptáci s oblibou konzumují a chmýří používají k vystýlce hnízda.

Jedovatost vrby bych si dovolila lehce zpochybnit. Předávkování kůrou může zcela jistě vyvolat nevolnost, spontální potrat. Před dovozem chininové kůry a logicky i před výrobou acylpyrinu (snad jsem nepomíchala y i v léčivu nehrazeném pojišťovnou) se v našich končinách používala jako prostředek na snížení horečky a vyvolání pocetí. Listy jsou v pohodě a ani pohled do křišťálové koule a dotaz předkům mě nesdělil jeden jediný případ, kdy by se kluk na jaře otrávil při ladění píšťaličky.
Tak s ní nekrmte březí kozy, králice, ovečky, nevařte z ní čaj partnerkám v naději
a do voliér svých opeřených kamarádů jí můžete klidně i zasadit. Ale to zase hrozí nebezpečí úmrtí spíš pro tu vrbu.
Tak ať vám to v budkách brzo píská i bez výroby vrbových píšťaliček
Martina

29.12.2007 22:48

honey napsal(a):
Náš malej "hodnej" pesánek rozkousal celý dveře od auta, zevnitř. Byli jsme totiž na letišti a šel kolem velkej vlčák o kterým jsme věděli že ho pán nezvládá, tak radši šup se psem do auta, než projdou. Jenže ten náš hafan byl tak nervní a jelikož ví, že nesmí štěkat tak kousal vzteky auto. Tátovy se to moc nelíbilo
A druhej pesan, štěně RR, nám včera utekl (asi to sem nepatří, ale ty nervy vám musím popsat)... normálně jsme byli na vycházce a najednou se pesan z ničeho nic rozběhl, asi za zajícem, a byl v trapu, máme výcvikový el. obojek a tak hned dostal dvojkou, ale v tom adrenalinu si toho ani nevšiml. Hodinu jsme ho hledali po lese a dumali jestli ho sejmul myslivec nebo cizí pes a když si šel tata pro auto tak ho potkal jak jde, hezky pomalinku bez úrazu, zpátky domů... a moc dobře věděl, že se to nemá. To vážně potěší

z předvěrejška:
přišla jsem z práce. klusala ještě za světla zkontrolovat rodinou ZOO a dolít zvířátkům vodu, současně jsem u toho venčila psí smečku a blbli jsme s míčkem. Pokouší se o mě viróza, tak jsem se těšila do postele. Než jsem sebrala vajíčka, tak jeden miláček, černá mrcha Richardek, si někde nepozorovaně rozerval ucho.
Nepřišla jsem na to hned, pátrala jsem, které jiné zvíře krvácí, protože Richard lítal jak urvanej ze řetězu a byl tuze veselý. Výsledek - veranda, prádelna, kotelna, síň, kuchyně až do výšky oken ohozené a to velice hustě krvavými kapkami. A to jen proběhl. Tak jsem zhruba od půl páté až tak do půlnoci zastavovala krvácení z psího boltce, drbala podlahy (zlaté kachlíky), radiátory...... Zdi jsou jasné, na jaře oškrabat a znova vymalovat, ale v síni mám nelakovanou dřevěnou komodu po prababičce. Jak z ní krvavé kapky dostanu fakt nevím.
Minulý měsíc měl přezdívku Otrávenej pes (sežral návnadu na potkany), předtím Libavský šakal, Lupič nedělních obědů...už ta indiánská jména balíme, má souhrnou přezdívku Ten, co mi soustavně pije krev.
No nic, přežil.
Martina

21.12.2007 10:08

jirinajanickova napsal(a):
Tak se nám malinko blýsklo na časy
Světlo světa spatřila veterinární vyhláška 289, která pojednává o možnosti prodeje syrového mléka kravského a kozího, vajec, masa drůbeže a králíků a medu. Jedná se o prodej malých šarří ze dvora přímo spotřebiteli nebo do místního obchodu. NEJEDNÁ SE O SÝRY A DALŠÍ MLÉČNÉ VÝROBKY!!!

Ivan se přestane plést Blance v kuchyni a hodí nám sem odkaz, abyste se mohli všichni pokochat

Nejsem Ivan a závidím mu, že se mlže motat v kuchyni. Jsem Martina na dřepím v práci, abych mohla v jednu zapečetit fčechny dveře... Tak jsem to, co se nás všech nějak týká zkopla. Je to Hlava 5 veterinární vyhlášky 289/2007. Jiřinko, děkuji za nakopnutí správným směrem, protože po jejím pročtejí mě méně bolí hlava.


VETERINÁRNÍ POŽADAVKY NA ŽIVOČIŠNÉ PRODUKTY A NA ZACHÁZENÍ S NIMIA PRAVIDLA PRO PŘÍMÉ DODÁVÁNÍMALÝCH MNOŽSTVÍ MASA A ŽIVOČIŠNÝCH PRODUKTŮ
§ 10
Čerstvé drůbeží maso
(1) Chovatel, jehož roční produkce je nižší než 2 000 kusů krůt, hus nebo kachen, nebo 10 000 kusů ostatní drůbeže, může prodávat nebo dodávat neporcované čerstvé drůbeží maso v malých množstvích
a) přímo konečnému spotřebiteli, a to ve svém hospodářství, anebo v tržnici nebo na tržišti, nejbližších k jeho hospodářství,
b) do místní maloobchodní prodejny, která je prodává přímo konečnému spotřebiteli. V tomto případě musí být k masu prodejcem připojeno dobře viditelné a čitelné upozornění „Maso není veterinárně vyšetřeno - určeno po tepelné úpravě ke spotřebě v domácnosti spotřebitele“.
(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije, jde-li o pojízdný nebo zásilkový prodej.
(3) Za malé množství čerstvého drůbežího masa, určeného k prodeji nebo dodání podle odstavce 1, se považuje maso z nejvýše 10 kusů drůbeže v průběhu 1 týdne celkem.
(4) Čerstvé drůbeží maso, které je prodáváno nebo dodáváno konečnému spotřebiteli způsobem uvedeným v odstavci 1, nesmí být uváděno dále do oběhu.
§ 11
Čerstvé králičí maso
(1) Chovatel, který chová králíky v malém, může prodávat nebo dodávat neporcované čerstvé králičí maso v malých množstvích
a) přímo konečnému spotřebiteli, a to ve svém hospodářství, anebo v tržnici nebo na tržišti, nejbližších k jeho hospodářství,
b) do místní maloobchodní prodejny, která je prodává přímo konečnému spotřebiteli. V tomto případě musí být k masu prodejcem připojeno dobře viditelné a čitelné upozornění „Maso není veterinárně vyšetřeno - určeno po tepelné úpravě ke spotřebě v domácnosti spotřebitele“.
(2) Při prodeji čerstvého králičího masa podle odstavce 1 nesmí být oddělována hlava od těla.
(3) Ustanovení § 10 odst. 2 až 4 platí pro čerstvé králičí maso obdobně.
§ 12
Zvěřina
(1) Uživatel honitby nebo účastník lovu (dále jen „lovec“) může prodávat nebo dodávat ulovenou volně žijící zvěř v kůži nebo peří (dále jen „zvěř“), vyšetřenou proškolenou osobou, v malých množstvích
a) přímo konečnému spotřebiteli,
b) do maloobchodní prodejny v rámci příslušného kraje6) , která ji prodává přímo konečnému spotřebiteli. V tomto případě musí být ke zvěři prodejcem připojeno dobře viditelné a čitelné upozornění „Zvěř byla vyšetřena proškolenou osobou - určena po tepelné úpravě ke spotřebě v domácnosti spotřebitele“.
(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije, jde-li o pojízdný nebo zásilkový prodej.
(3) Za malé množství zvěře, určené k prodeji (dodání) podle odstavce 1, se považuje nejvýše 30 % kusů lovcem skutečně odlovené zvěře ročně.
(4) Zvěř, která je prodávána nebo dodávána konečnému spotřebiteli způsobem uvedeným v odstavci 1, nesmí být dále uváděna do oběhu.
§ 13
Syrové mléko
(1) Syrové mléko nesmí být uváděno do oběhu k přímé lidské spotřebě s výjimkou jeho prodeje v hospodářství přímo konečnému spotřebiteli, a to v malých množstvích (dále jen „přímý prodej syrového mléka“).
(2) Předmětem přímého prodeje syrového mléka může být pouze syrové mléko, které
a) pochází od zdravého zvířete z hospodářství úředně prostého tuberkulózy a úředně prostého nebo prostého brucelózy7) , jež nevykazuje žádné příznaky nakažlivého onemocnění přenosného mlékem na člověka,
b) bylo získáno hygienickým způsobem v hospodářství, v němž jsou dodržovány hygienické požadavky stanovené zákonem a požadavky uvedené v odstavci 3.
(3) Hygienické požadavky na výrobu syrového mléka, požadavky na prostory a vybavení, na hygienu během dojení, sběru a přepravy a na hygienu personálu stanovené předpisy Evropských společenství8) platí pro hospodářství, z něhož pochází syrové mléko, které je předmětem přímého prodeje, obdobně.
(4) Předmětem přímého prodeje syrového mléka nemůže být syrové ovčí a kobylí mléko.
(5) Přímý prodej syrového mléka musí být prováděn v místnosti oddělené od stájí, vybavené chladicím zařízením, ve které je na viditelném místě upozornění „Syrové mléko, před použitím převařit“. Je-li z hospodářství dodáváno mléko do sběrného střediska, standardizačního střediska nebo podniku pro ošetření mléka, musí být místnost sloužící k přímému prodeji syrového mléka oddělena od mléčnice.
(6) Není-li syrové mléko určené k přímému prodeji prodáno do 2 hodin po nadojení, musí být zchlazeno na 8 °C a zchlazené prodáno do 24 hodin po nadojení.
(7) Za malé množství syrového mléka, určeného k přímému prodeji jednomu konečnému spotřebiteli, se považuje takové množství tohoto mléka, které odpovídá obvyklé denní spotřebě tohoto mléka v domácnosti9) daného spotřebitele.
§ 14
Čerstvá vejce
(1) Čerstvá vejce, která jsou předmětem přímého prodeje chovatelem konečnému spotřebiteli, a to v malých množstvích v jeho vlastním hospodářství, v tržnici nebo na tržišti, nesmí být dále uváděna do oběhu.
(2) Čerstvá vejce, dodávaná chovatelem v malých množstvích do místní maloobchodní prodejny, která zásobuje přímo konečného spotřebitele, musí být prosvícená a musí k nim být připojena dobře viditelná informace pro spotřebitele o minimální trvanlivosti vajec a o jménu, popř. jménech, chovatele a adrese chovu, kde byla vejce vyprodukována.
(3) Čerstvá vejce podle odstavců 1 a 2 mohou být prodána konečnému spotřebiteli nejpozději do 21 dnů po snášce, přičemž doba minimální trvanlivosti je 28 dnů od data snášky.
(4) Za malé množství čerstvých vajec, která mohou být prodána chovatelem v jeho vlastním hospodářství, v tržnici nebo na tržišti přímo jednomu konečnému spotřebiteli, se považuje nejvýše 60 vajec.
(5) Za malé množství čerstvých vajec, která mohou být předmětem jedné dodávky těchto vajec chovatelem do maloobchodní prodejny uvedené v odstavci 2, se považuje nejvýše 60 vajec v průběhu 1 týdne.
§ 15
Včelí produkty
(1) Včelí produkty mohou být uváděny do oběhu,
a) jestliže pocházejí od včelstva, v němž se nevyskytují mor včelího plodu nebo hniloba včelího plodu,
b) jde-li o med, propolis nebo mateří kašičku, jestliže pocházejí od zdravého včelstva.
(2) Med musí být vykupován, přeléván a skladován v obalech, které splňují požadavky na obaly pro potraviny živočišného původu. Nesmí být vystavován přímému slunečnímu záření.
(3) Mateří kašička musí být stabilizována do 3 hodin po získání; uchovává se při teplotě do 0 °C.
(4) Za malé množství medu, určeného k prodeji chovatelem v domácnosti chovatele, hospodářství chovatele, v tržnici nebo na tržišti přímo spotřebiteli pro spotřebu v jeho domácnosti, anebo k dodání medu chovatelem do maloobchodní prodejny na území příslušného okresu, v němž má chovatel trvalý pobyt nebo pobyt nebo v němž se nachází stanoviště včel, která zásobuje přímo konečného spotřebitele (§ 20 odst. 5 zákona), se považuje množství nepřevyšující 2 tuny ročně.
(5) Med prodávaný nebo dodávaný konečnému spotřebiteli způsobem uvedeným v odstavci 4 nesmí být uváděn dále do oběhu.


Tak hezké svátky všem
Martina

18.12.2007 13:30

percheron napsal(a):
O aky druh kacen sa jednalo?Pride mi trochu divne ak ich odniesla liska ze nezostala ziadna stopa po zapase a boji.Urcite by tam bolo aj nejake to pierko.Mozno by bolo dobre prezriet okolie ci sa len niekde nezatulali...drzim palce nech sa ich podari najst....

připojuji se k dotazu. Jaké kačenky máte a jak byly staré, ty které se ztratily? Je to dost důležitá informace k dopolnění vaší otázky
Martina

11.12.2007 21:11

bednarik petr napsal(a):
Chci se zeptat především olomoučáků ,nezhání někdo seno? beru celej kamion kulatých balíků váha asi 4q cena 450za balík. Je to velmi pěkné seno uskladněné v seníku,tahle cena platí pouze v případě když vemu celej kamion jinak je cena 550kč.

Promiňte za asi hloupou otázku, ale kamion je kolik balíků? Letos jsem ještě v pohodě, ale v létě chci rozšiřovat chov a vzroste mi spotřeba o 10-11 velkých balíků a tak začínám přemýšlet odkud a jak. Jestli je ta cena i s dovozem, tak to je dobré. Od Olomouce jsem asi 25 km.

Diskusní téma - Seno
6.12.2007 18:32

deaf lukas napsal(a):
Ahoj. Jsem já Lukáš. Já někdy píšu chyby, protože já neslyším a používám znakový jazyk!
Jinak ta slepice během zítra byla v pořádku, ale nevím co se jí stalo.
Jiřino, díky Jinak jsem v pohodě.

Ahol Lukáši,
netrap se hloupostí druhých. Chyby na duši jsou podstaně horší než chyby ve stylistice a pravopisu. Tvé příspěvky jsou vždy k věci a je v nich čitelné, že zvířátka se mají u vás dobře. A to zase celkem často chybí gramaticky bezchybným, leč často urážlivým reakcím.
Přeji ti jen samé radosti s chovem.
Martina

5.12.2007 13:02

jeduvka napsal(a):
Tak se mi začínají rozlézat první lušťata. Narodili se 11.11.2007. Tak šup z hnízda

a ještě třeba tak

5.12.2007 13:00

jeduvka napsal(a):
Tak se mi začínají rozlézat první lušťata. Narodili se 11.11.2007. Tak šup z hnízda

a na průzkum za mámou

5.12.2007 12:57

Tak se mi začínají rozlézat první lušťata. Narodili se 11.11.2007. Tak šup z hnízda

4.12.2007 07:24

bobr napsal(a):
Zdravím kozí příznivce,

tohoto kozlíka našli myslivci v lese.Je ochočený a nikdo neví co je zač.Vysoký je něco málo nad kolena.Na maso je ho asi škoda.Najde se pro něj nový domov?Nemám pro něj prostor a podmínky...

od kud jste? U nás by měl místečko. A i seno a mlsání. Martina