
kolemjdouci2
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 16. 3. 2013 08:13:27
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Chudák fenka... 23 hodin musí čumět do zdi v kotci a se svou smečkou se může vidět jen hodinu denně:-( Nezlobte se na mě, ale tohle už hraničí s týráním. Pes je smečkové zvíře a samotou trpí! Navíc tohle je strašně citlivé období pro to, abyste si k ní vybudovali vztah - sama v kotci s k vám vztah nevybuduje.
Je pravda, že je vhodné v růstu aktivitu štěněte mírně krotit, ale to znamená hlavně neházet hodiny v kuse míček, nedovolit seskakovat schody po hlavě, mírnit štěněčí řádění... nebezpečné jsou prudké, nárazové pohyby, skoky a otočky. Ale procházky v klidném tempu (krok, klus) nevadí ani několikahodinové. A i pokud nejste na procházce, tak by štěně mělo být co nejvíc s vámi, žít ve vaší smečce, komunikovat...
RC je šrot obsahující jen pár procent masa, navíc konzervovaný rakovinotvornými konzervanty. Kvalitních značek je spousta, například Orijen, bezobilná Acana, Taste of the Wild, Barking Heads, Dog Lovers Gold, Canine Caviar... Seznam granulí schválených nezávislým hodnocením Top Dry Foods najdete tady: http://www.granule.cz/clanky/top-dry-foods-2012/ (jedná se o granule prodávané na americkém trhu, některé kvalitní evropské granule tam nenajdete). Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv značku, doporučuju hodně opatrný přechod, pro zažívací trakt vaší fenky to bude hodně velký šok, protože maso ještě skoro nepotkala... A nekrmte podle tabulek, ale podle kondice fenky.
No anebo maso (případně kombinace masa a granulí - ráno granule, večer maso apod.). Dobře sestavená syrová strava je vždycky lepší, než sebekvalitnější "Vitana". Navíc syrové maso a zelenina má větší objem, než koncentrované suché granule, takže pes se cítí líp zasycený. O krmení syrovým se dočtete hodně na www.manwe.eu/ (po pravé straně záložky "BARF").
Faktem je ale, že vaše fenka může být prostě žravá a sebelepší strava a kotel zábavy tomu nepomůže, maximálně to zmírní. Taky mám takovou doma. V naší přítomnosti ví, že žrát věci nesmí, ale když je sama, tak mnohdy neodolá. I když s věkem se to hodně zmírnilo, v těch tři čtvrtě roce to bylo asi nejhorší. Pomáhá nám dát jí k dispozici věci, které může bezpečně žvýkat - odolné gumové hračky, Kong naplněný masem a zamražený apod.
Na univerzitě v Bernu momentálně probíhá výzkum dědičné epilepsie:
http://www.genetics.unibe.ch/content/e2353/e2786/index_eng.html
davidka
napsal(a):
Já si spíš myslím, že matku neukázali proto, že to není tak úplně čivava :-)
Štěňátko se mi zdá na čivavu strašně velké, vylučující z chovu je u dospělce váha nad 3 kg, to štěně se mi zdá větší už teď. Můžete ho zvážit? Docela by mě zajímalo, jestli mám odhad :-)
Jo, taky fakt, to mi nedošlo, až teď jsem na tu fotku pořádně koukla. Jestli není zadavatelka dítě nebo trpaslík, tak je to štěně středního plemene a ne číva!
Souhlas s předchozím, takhle se štěně nekupuje, pěkně vás napálili. Ale už se stalo... jen držím palce, ať nemá štěndo žádný zdravotní problém, ty jsou u čivin bohužel docela časté. Nechte štěndo zkontrolovat veterinářem a naočkovat, a pak cca v roce nechte u ortopeda vyšetřit patelly (pokud bude kulhat nebo odlehčovat zadní nohu, tak samozřejmě dřív)
A hlavně - co nejvíc choďte se štěnětem mezi lidi a pohodové zdravé očkované psy. Jestli je mamina agresivní, tak je dost dobře možné, že tuhle povahu štěně podědilo, a bude to chtít opravdu dobrou socializaci hned od začátku, aby se v něm tyhle vlohy co nejmíň rozvinuly.
covaszajima
napsal(a):
Chtela bych se zeptat jaky je Vas nazor na to zda by mohl nebo nemohl pes s dysplazii kycelnich kloubu provozovat weight pulling? diky za nazory
Co vím od majitelů psů i od ortopedů, tak je tahání dokonce velmi vhodná aktivita pro psy s dysplazií kyčlí - kyčle se správně nasvalí a klouby vydrží podstatně déle v dobrém stavu bez artrózy.
Napadá mě (hlavně vzhledem k té odtažitosti k cizím) curly coated retriever, pro ně je tato povaha typická. Ale znám je jen "zpovzdálí", takže úplně konkrétně o povaze mluvit nemůžu, to by chtělo případně kontaktovat nějakého chovatele. A navíc jich u nás je jen pár, takže štěnda nebudou nejlevnější a budou se blbě shánět...
Každopádně souhlasím s předchozím příspěvkem, chce to zapracovat na samostatnosti. Jen bych dodala: jestli máte hodně hraček, dávejte jí vždy jednu a střídejte je, aby měla každý den novou a zajímavou.
A před odchodem to chce štěndo pořádně utahat, hlavně psychicky. Nejen vylítat, ale zaměstnat mozkové závity - učit nové cviky apod.
assil
napsal(a):
Prosím odkaz na studii o těchto následcích kastrace dospělých psů. Možná mi nějaká studie unikla, ale pochybuju.
Všechny tyhle studie se dělaly v USA, kde se kastrují půlroční štěňata, tedy ještě v růstu a tedy samozřejmě i s vlivem na klouby a pod. věci. S kastrací dospělých a již plně vyvinutých psů se to ale nedá srovnávat.
Jo a kočky pobavily taky moc, to se hned pozná odborník přes zvířata. Ale hlavně že je odborník přes kastrace.
Kdyby půlroční. V USA se běžně kastrují šestitýdenní štěňata, takže k novým majitelům jdou od chovatele už vykastrovaná a zahojená. A přitom i studie dělané přímo v USA prokázaly, že když se s kastrací počká až po prvním hárání, tak jsou nežádoucí účinky minimální, ale prostě momentálně je tam běžná praxe taková, jaká je...
scylla
napsal(a):
Prostě nebude po tu dobu venkovní. Nic složitého.
Vy toho o kočkách moc nevíte, co? Respektive vůbec nic. Jestli si myslíte, že je to u koček stejně jako u fenek, hárání v pravidelných intervalech dvakrát ročně s jednoznačným začátkem a prvními dny bez rizika zabřeznutí, tak jste na obrovském omylu. U koček existuje dokonce takzvaná provokovaná ovulace - vajíčko se uvolní pouze díky samotnému aktu krytí, i když kočka zrovna vůbec nemrouská. Dále pokud kočka není nakrytá, tak se intervaly mezi říjemi často postupně zkracují, až se ve výsledku kočka mrouská v intervalu pár týdnů či téměř nonstop. To organizmus extrémně vyčerpává, dochází ke vzniku polycystických vaječníků a dalším zdravotním komplikacem, takže nekastrovaná a nenakrytá kočka mnohdy na následky takhle intenzivního mrouskání dokonce uhyne. I březí kočka může být ještě v průběhu březosti znovu nakrytá, takže se pak rodí vyvinutá mláďata spolu s plody v různém stadiu vývinu. Po porodu může kočka znovu zabřeznout v řádu několika hodin.
To je důvod, proč chovatelé koček s PP udělají několik vrhů a pak hned kočku vykastrují. Protože nekastrovat a nekrýt se u koček prakticky rovná týrání, jejich organizmus na takovou situaci není vůbec dělaný. To už je snad menší týrání ta koťata několikrát ročně utrácet.
Co se týče druhé části otázky - loveckého výcviku, tak doporučuju cvičák HafBO. Má několik instruktorů přímo zaměřených na lovecký výcvik nejrůznějších plemen:
http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/vycvik/stranka/14
Mně to připadá jako kloš jelení - "létající klíště".
U lidí zabírají repelenty, ale co u psů, to netuším... my jsme s nimi nikdy problém neměli. Mohl by snad pomoct nějaký kvalitnější spot (Advantix apod.), ale to berte naprosto bez záruky. Každopádně pokud byl jen jeden, tak bych to nijak neřešila.
vandisue
napsal(a):
Nic ve zlém po zkušenostech s pejsky s PP bych šla asi do nějakého křížence (ne plemeno bez PP!). Jsou odolnější vůči nemocem, nemají vrozené poruchy. A i Alík na vesnici u boudy Vám bude oddaný a pro kus masa udělá třeba i kotrmelec .
Já mám ovčandu s PP a plno kamarádů, co mají taky pejsky s PP a po zdravotní stránce je to bída a utrpení. Nemyslím tím, kolik dáte peněz za veterináře (já po 3 letech cca 80000,- a to fenka neměla žádný úraz, vše jen vrozené), ale jak pak trpíte, a jste smutní z toho, co si pejsek na veterině zkusí a jaký to je pro něj stres.
Přeji šťastnou ruku při výběru...
Není pes s PP jako pes s PP...
Netuším, jak přesně je to u ovčáků, mám labradorku. Cíleně jsem vybírala chovku, která jde po zdraví, chovatelka kryla v zahraničí hlavně kvůli skvělým zdravotním výsledkům dotyčného psa a jeho potomků. A vyplatilo se - moje fenka i její sourozenci mají kyčle i lokty nulové a nemají ani žádný jiný problém (mimo jiné jsou oba rodiče geneticky negativní na tři nejčastější dědičné choroby a mají i pravidelná vyšetření očí). Teď mám "objednané" štěndo od fenky, která má (kromě skvělých pracovních výsledků a báječné povahy) negativní rentgeny kyčlí, loktů, ramen, hlezen i páteře, její první vrh (8 štěňat) byl kompletně zrentgenovaný a všichni mají kyčle i lokty nulové, fenka má pravidelná vyšetření očí a negativní testy na šest dědičných chorob (z toho jeden test ještě není ani oficiálně dostupný, chovatelka poskytla vzorek krve fenky pro výzkum této choroby). Otec má rovněž negativní kyčle i lokty, vyšetření očí a dva nejdůležitější genetické testy. Takže teď už jen čekám, jestli fenka zabřezne a jestli na mě štěně "zbyde", ale stran zdraví neočekávám žádný zásadnější problém - stát se může samozřejmě cokoliv, ale to i u těch nejzdravějších vesnických voříšků;-)
jajinka p
napsal(a):
tak nakonec jsme se shodli, že to může být i lehce větší....:-) A váháme mezi krátkosrstou a bearded kolií? Co myslíte? Mě se víc líbí krátkosrstá a manželovi bearded....
Děkuji
Já jsem rozhodně pro kraťandu. Ale já jsem zaujatá, nelíbí se mi psi s chlupatým "ksichtem", potřebuju psu vidět do tváře. Škoda připravit se o ty výrazy a ksichtíky Ta vzájemná komunikace je prostě mnohem bohatší, než když máte chlupatýho psa, který se "tváří" v podstatě pořád stejně.
lemonka
napsal(a):
Ahoj, nemůžu v zákonech jeden najít. Snad se vyjádřím dobře... Je paragraf, podle kterého by neměla zaměňovat psí plemena. Ku příkladu někdo prodává vořecha a píše u něj, že to je NO. Nevíte někdo kde to je?
Pokud vím, tak nějaký takový zákon nebo předpis týkající se přímo psů v ČR není. Na tuhle situaci by šel aplikovat snad jedině zákon na ochranu spotřebitele, odstavec o zákazu klamání spotřebitele:
http://www.cpsys.cz/ochrana-spotrebitele/c/
Ale teda opravdu hodně pochybuju, že by tohle někdy někdo při prodeji psů uplatnil...