kolemjdouci2

Moje příspěvky

11.1.2013 08:51

ilisek napsal(a):
Můžu se zeptat? Ty ryby zkrmujete celé včetně kostí? děkuji.

Komplet celé, s hlavami, kostmi i vnitřnostmi.
Moje čubina trochu hůř tráví kosti, třeba kuřecí stehenní jí už nedávám vůbec (kadila nestrávené ostré úštěpky i s kapkou krve) a krky jen opatrně. Ale s rybími kostmi nemá problém, krmili jsme třeba i lososí ořez, to jsou samá obrovská žebra a páteře, a naprosto bez problémů, akorát měla po takovém množství kostí hodně tuhý bobek. Teď krmíme hlavně ty sledě, ty jsou úplně malinké, tak do 15cm, takže kosti vůbec nestojí za řeč; a makrely, ty taky nejsou moc velké, cca kolem 150g.

10.1.2013 19:53

Nedávám žádný olej. Krmím hodně drůbež - kuře, kachnu; a hlavně ryby - sledě a tučné makrely. Celkem tvoří ryby minimálně čtvrtinu jídel, možná i třetinu. Takže si myslím, že esenciálních mastných kyselin máme dostatek (teda čubina - já bych měla na složení své stravy trošku zapracovatsmajlík)

10.1.2013 17:52

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Taky si myslím že pro jednou se asi nic nestane, ale jako každodení krmení granulemi mi nepřijde nějak extra vyhovující.

A jak to třeba děláte když jedete s hafanem na nějaký výlet nebo dovču berete vždy granule a nebo se držíte svého??smajlík

Když jedeme na výlet, třeba i na týdenní psí tábor, bereme kvalitní granule (například Orijen). Maso je mnohdy problém (ne všude je lednička apod.)

Diskusní téma - BARF
10.1.2013 17:23

Já pokud dávám granule, tak se snažím, aby byly pokud možno kvalitní. Vyhovuje mi Orijen, případně bezobilná Acana. Jednou jsem koupila i Earthborn Holistic Primitive Natural, složení vypadá skvěle, ale čubina po něm trochu prděla (čímž rozhodně nechci říct, že jsou to špatné granule, každému psu sedí trochu něco jiného). Výše zmíněný TOTW jsme nezkoušeli, ale podle složení je taky výborný.

Ale faktem je, že jsme jednou čubině dali i porci Pedigree (nepředvídatelné okolnosti, fakt to bylo zrovna jediné žrádlo k dispozici), párkrát dostala i Hills, a nebyl naprosto žádný problém. Žaludek zvyklý na pestrou syrovou stravu snese skoro všechno;-) Čímž nechci říct, že je krmení zbytkama nebo chemickým šrotem pro psa dobré - to rozhodně ne. Ale pro jednou se nic nestane.

Diskusní téma - BARF
10.1.2013 16:11

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Super myslím si že je rozhodnutosmajlík a jak to máte s tím dávkováním kolik kg/den nebo v jakém poměru to dávkujete. I děkuji za tip k dodaveteli zkouknu určitě i jiné, ale každý tip je dobrýsmajlík

Dávkování musíte vyzkoušet, je to individuální, a hlavně u štěníka je potřeba průběžně přepočítávat, jak roste. Na to je právě bezvadná ta kalkulačka na manwe.eu.
Jinak já mám dospělou 23kg labradorku a dávám cca čtvrt kila masa dvakrát denně plus zeleninu. Ale to je spíš hodně, většině psů stačí míň (samozřejmě štěně v růstu potřebuje naopak víc).

Diskusní téma - BARF
10.1.2013 15:53

Kurňa, teď jak to po sobě čtu, tak koukám, že to vypadá, jak kdybych byla zaplacená od jistého dodavatele masa smajlík Není tomu tak, prostě s ním jen mám výborné zkušenosti.

Diskusní téma - BARF
10.1.2013 15:47

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Děkuji za názorsmajlík

A jak je to náročné na přípravu?
Ale vůbec nemám představu kolik by měl takový hafan toho denně sníst?smajlík A na kolik to cca tak příjde měsíčně o proti superprémiovým granulím?

Na jaře k nám přibyde nový člen do rodiny Výmarský ohař a já bych tímto stylem chtěla krmit, granule se mi nezdají přilišnou výhrou pro psa mám pocit, že to jsou jen marketingové tahy.

Náročné... vůbec. Mrsknu do misky kus masa a kus zeleniny, toť vše (mám štěstí, čubina žere s chutí naprosto cokoliv). Jediné, co je náročné, je vzpomenout si včas to maso z mrazáku vytáhnout, aby rozmrzlo. Ale na to jsou bezvadné sledě od Krmme.cz - jsou malinké a zmrzlé odděleně, takže jen vytáhnu z mrazáku tolik rybiček, kolik potřebuju, a do půl hodiny mám rozmraženou luxusní večeři pro psinu. Kvalitní granule tedy máme většinou doma taky - na cestování, když zapomenu rozmrazit maso, občas s nimi i pamlskuji apod.

Já mám labradorku, krmím spíš kvalitnějším masem (ne úplně levnými mletinami, beru hlavně Krmme.cz plus řezník) a do tisícovky měsíčně se s přehledem vejdu. Podrobné informace včetně krmné dávky (šikovná kalkulačka v Excelu) a finanční kalkulace jsou například na www.manwe.eu.

Diskusní téma - BARF
10.1.2013 14:53

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Dobrý den,

chci se zeptat jaký máte názor na způsob krmení stylem BARF ?

děkuji za názory. smajlík

Zcela kladnýsmajlík

Krmím převážně BARFem odmalinka - vlastně čubina byla hlavně na syrovém už u chovatelky. Vidím, co jí dávám (krmím teda kusovky, ne laciné mletiny), můžu upravit složení krmné dávky ze dne na den podle aktuální potřeby, čubina je zdravá, štíhlá, vitální... průjmy a jiné obtíže mívá jen zcela výjimečně. A ani s růstem nebyl žádný problém - v cca roce a půl jsme nechali dělat rentgeny kyčlí, loktů a ramen, a podle ortopeda MVDr. Duchka má všechno nulové - dokonce říkal, že tak krásné kyčle u labradora ještě neviděl. A co jsem začala dávat hodně ryb, tak čubině ani nepraská kůže na packách, takže klidně projde po prosoleném chodníku a nevadí jí to.

Diskusní téma - BARF
9.1.2013 10:12

scylla napsal(a):
S tou stoprocentní ochranou je to jen pověra, jen to snižuje riziko, ale není to ochrana. Zánět dělohy dostat nemůže, když jí nemá, s cukrovkou je to podle statistik přesně naopak. Zvyšuje se pravděpodobnost nemocné štítné žlázy, vysychání vazivových tkání, změny povahy, srsrti, opakované záněty močových cest a ledvinové kameny. O tom se ale nemluví, lidé by se nenechali pak tak snadno přesvědčit a vetové by neměli takový obrat. Kastrací si v mnoha případech vyrobí pacienta až do konce psího života.

Nekastrovat, oddělovat a hídat. Zadavatelka je přece odpovědný člověk, nemusí si pro nezodpovědnost nechávat chirurgicky upravovat psa pro svoje pohodlí.

Riziko nádoru mléčné žlázy (zdaleka nejčastějšího nádoru u fen) kastrace po prvním hárání snižuje asi o 96%, to je myslím si docela dost (s každým dalším háráním ochranný účinek výrazně klesá). Zánět dělohy dostat nemůže, i když ji má - když se vezmou jen vaječníky, protože zánět dělohy je způsobený vlivem progesteronů. Zatímco u nekastrovaných fen dostane zánět dělohy za život každá čtvrtá, a zhruba u 10% z nich je smrtelný. Nevím, jaké statistiky máte vy, podle všech, které mám k dispozici já, se cukrovka vyskytuje téměř jen u nekastrovaných fen, dokonce cukrovka vzniklá po hárání se kastrací vyléčí. Ta štítná žláza je diskutabilní - některé studie říkají tak a jiné jinak, ale každopádně i pokud by skutečně v důsledku kastrace vznikla nedostatečnost štítné žlázy, tak je poměrně snadno řešitelná léky. "Vysychání vazivových tkání" - takovouhle diagnózu neznám. A ortopedické problémy se potvrdily jen u kastrací štěňat - před dokončením růstu. Jediné, co je prokázané, je častější výskyt ruptury předního zkříženého vazu, ale neví se, jestli je to skutečně způsobené kastrací jako takovou, nebo prostě obezitou, která po kastraci často následuje, pokud nejsou majitelé schopní regulovat fence příjem potravy. Změny povahy jsem u žádné kastrované fenky, kterou znám, nezaznamenala, změny srsti taky ne (i když u některých plemen je změna srsti opravdu častá, ale to nevidím jako velký problém). Záněty močových cest a ledvinové kameny - to si pletete s kočkama, ne? U psů nic takového prokázáno nebylo.

Ano, kastrace má určité nežádoucí účinky. Mírně zvyšuje výskyt některých typů nádorů a autoimunitních onemocnění, mluví se i o stařecké demenci (i když to spíš u psů než u fen) a může samozřejmě způsobit inkontinenci. Ale u drtivé většiny fen při včasné kastraci (po prvním hárání) ty pozitivní účinky přece jen mírně převažují. Nejde tady jen o nějaké pohodlí, ale i o zdraví fenky - organizmus prostě není nastavený na hormonální smršť dvakrát či třikrát ročně, po které navíc nenásleduje březost a porod. Pořád ještě je nastavený spíš na původní situaci u vlčic - první hárání ve dvou letech, poté jednou za rok či i méně (v případě nepříznivých podmínek či podřízeného postavení ve smečce se vlčice často vůbec nerozhárá) a po hárání v drtivé většině případů březost, porod a odchov štěňat...

8.1.2013 13:35

Šly jsme takhle s kamarádkou, ona dvě černé labradorky, já jednu žlutou. Potkaly jsme staršího pána, takový ten jednodušší vesnický typ, a ten začal naše psy "odborně" hodnotit. Mou ohodnotil poměrně rychle jako "to je ten slepeckej, žejo?", ale u kamarádčiných dlouho rozvažoval, až zahlásil: "Už vím, to sou ti, ukazovali je v televizi... jak maj ty škaredý držky!" smajlíksmajlíksmajlík

8.1.2013 13:12

ilisek napsal(a):
Tak já bych s tím vaším prvním odstavcem nesouhlasila.....povaha se nezmění, to máte pravdu, ale s tou inkontinencí to není tak růžové, jak píšete...

Kastrovaných labradorek znám cca 20 (včetně té své). Inkontinentní je jedna, a to v takovém "šíleném" stupni, že se za poslední čtyři roky asi třikrát v noci počůrala do pelechu.

Kastrace psa je sice jednodušší zákrok, ale jinak má pro psa pouze negativní zdravotní dopady, kdežto kastrace fenky (ideálně po prvním hárání) má i mnoho pozitivních účinků - mimo jiné téměř stoprocentní ochranu před rakovinou mléčné lišty, zánětem dělohy a cukrovkou. Proto bych v daném případě dala přednost kastraci feny.

8.1.2013 12:40

Já bych také rozhodně kastrovala, ale až po prvním hárání - tedy samozřejmě pokud je možnost psy na kritickou dobu od sebe spolehlivě oddělit, jinak je pořád lepší kastrovat štěně, než nechat ho nakrýt.

7.1.2013 16:35

snape007 napsal(a):
Oops smajlík, tak to bych rozhodně nechtěla, aby to vyznělo tak, že já nad přemýšlím jako nad objektem mého " raketového inženýrství " smajlík...

Já pro své psy jen chci, aby dobrý základ měli v granulích pokud možno aspoň dobrých, když ne úplně nej a kromě toho mají obě naše fenky spoustu zeleniny, jablek a masa mimo...
rozhodně taky krmíme normální stravou, nejsem sveřepý zastánce granulí ! Vždy´t to by byl chudák pes, kdyby byl jedině na granulích a nic jiného nedostal, jenže bohužel jsou lidi co je krmí opravdu jen těmi knedlíky a zbytky od oběda a to rozhodně dobře není...

Ale co jiného jsou pro děti ony hotové přesnídávky, instatn. kaše a podobné ??? Vždyť by taky bylo od věci a zdravější namíchat jim z ovoce kašičku, raději věnovat pět minut u sporáku a udělat normální krupic. kaši a ne instantní. Ale to už je jiné téma smajlík

Já chci vědět, že základ a vitamíny mají v granulích a zbytek včetně ryb a masa a zeleniny a ovoce dostanou stejně mimo. nemluvě o pamlscích, které by se samosebou měly do výživových hodnot denně připočítávat, ale fakt nejsem " raketový inženýr " smajlík

U dětí se ale ty hotové přesnídávky a kašičky neprezentují jako jediná vhodná vyvážená strava pro dítě. Je to jen věc, která šetří čas oproti doma připravované stravě, nic víc.

Samozřejmě, nic proti kombinaci kvalitních granulí plus maso, zelenina, ovoce... prostě pestrost. Ten váš předchozí příspěvek vyzněl trošku jinak, ale to je holt riziko internetových diskuzí, stává se. Hlavně že jsme se nakonec pochopilismajlík

Hodně zdravíčka vašim pesanům!

7.1.2013 15:57

snape007 napsal(a):
My měli dvě německé dogy ( do obou jsme dali peněz jak želez )... nejlepší granule , operace víček, Chassotony a tak dále a tak dále, milovali jsme je strašně moc a ... jedna dostala sarkom kosti s metastázemi v pěti letech , takže když už chudák měla metastázy na plicích museli jsme udělat nejtěžší krok smajlík

No a zase jsme si koupili štěně německé dogy ( dneska vidím, že povahově byla strašně agresivní , vlastně jsme kvůli ní museli dát z domu štěňátko kouzelného kokříka, protože hrozilo, že ho snad zakousne kvůli žrádlu - no jo, to člověk vidí až po době, že udělal pitomost )...

Vypiplaná holčička a to všechno zase znovu, doma miláček, venku tygr... ale k tomu se dostávat nechci... chyba byla samosebou v nás...
Ta druhá zemřela na torzi, ale takovým fofrem, že táta odešel na houby, já koukám, že fena najednou na zahradě pořád zvrací , tak jsme zavolali veta , tady je takovej vůl, že to vůbec nepoznal, ale stejně by to ani operovat neuměl. Zase... dneska vím, že bych volala někoho úplně jiného kdo by přijel a mohl operovat ...

I když ty operace jsou strašně riskantní. Je mnoho psů co pár dní po operaci zemřeli ...

Takže o ni jsme přišli během půl hodiny z plného zdraví ke smrti... to nás psychicky zcela položilo a od té doby již nikdy německou dogu nechci. je to hrozné to s nimi vše prožívat .

Odmalička to vypipláváte a ono to během tří let zemře no dejte mi pokoj.

Teď máme orange-roan kokřičku ( 6 let ) a kříženku westíka ( 5 let )

Co se týče granulí , tak rozhodně jsem pro to dávat. Ale člověk musí mít opravdu zkušenosti " jak číst v letácích " a co ony granule obsahují, co se tváří, že obsahují a tak dále .
Já bych si netroufla krmit syrovým a přílohami, aby to měl pes ve správném poměru. Kdo tohle dokáže přesně je borec a jeho pes určitě žere to nej, ale lidi to hodně šidí, když si myslí, že krmí lépe než granulemi ( kvalitními granulemi )...

Co mě sere nejvíc jsou lidi typu " dala jsem mu rajskou s knedlíkem a jak si pochutnal " a když oné paní řeknu, že by měl mít kousek masa, tak mi odpoví " jo, dostal kousíček točeňáku ", no tak co na to říct ???

Z granulí preferuji Acanu adult ( na ty ještě lepší už nemám peníze ) a Brit Premium a Brit Care.
A úplně nej rada na závěr : NEŽ KOUPÍTE PSOVI LEVNÉ ŠPATNÉ GRANULE V DOMNĚNÍ CO UŠETŘÍTE OPROTI TĚM VÝBORNÝM,ALE DRAHÝM... PŘEPOČÍTEJTE SI DENNÍ DÁVKOVÁNÍ PRO VAŠEHO PSA !!! TY " LEVNÉ " TOTIŽ VYJDOU NĚKDY MNOHEM DRÁŽ NEŽ TY " DRAHÉ " A VÝBORNÉ smajlík

Já bych si netroufla krmit syrovým a přílohami, aby to měl pes ve správném poměru. Kdo tohle dokáže přesně je borec a jeho pes určitě žere to nej, ale lidi to hodně šidí, když si myslí, že krmí lépe než granulemi ( kvalitními granulemi )...

Ale no tak. U dítěte taky řeknete "já bych si netroufla krmit ho domácí stravou, aby mělo všechno ve správném poměru, kdo dokáže dítěti uvařit, je borec"? Děti je taky potřeba krmit jedině přesně vypočítanou, vědecky vyváženou chemickou stravou, jinak je obrovské riziko, že jim bude něco chybět a onemocní? Tak proč už Vitana dávno nevyrábí perfektně vyvážené granule pro děti?smajlík

Krmení psa (stejně jako krmení dítěte) není raketové inženýrství. Stačí trošku selského rozumu. Pes potřebuje především maso, trochu kostí (bezpečných) a vnitřností, občas si dá rád i rybku, a k tomu nějakou zeleninu. A i ten kousek točeňáku nebo pár lžic rajské občas jako pamlsek rozhodně neuškodí - naopak, aspoň bude pes zvyklý na rozmanitou stravu a nedostane krvavé průjmy, když pak někde náhodou něco zbufetí za keřem.

Jinak nic proti kvalitním granulím, samozřejmě, to vůbec ne. Jen nemám ráda, když se krmení masem prezentuje ve stylu "je nutné neustále sedět s kalkulačkou a propočítávat přesně miligramy fosforu a kalcia, jinak riskujete život svého psa".

31.12.2012 11:27

hankaapes napsal(a):
Omlouvám se, nemyslela jsem to zle, špatně jsem se vyjádřila, ale se zánětem slinivky jsme bojovali a opravdu to nevypadalo nadějně, proto mi to vyklouzlo, pes měl tak přísnou dietu, že jsem veškeré mlsky s čistým svědomím vynechala.

Jenže zadavatelce nešlo o mlsíky jako takové, ale o to, jak podávat léky, když je nemůže dát v piškotu.

31.12.2012 10:25

nexxi napsal(a):
a co zkusit "klasiku" co na psy často funguje.. vy si vezmete něcoo děěěsně mnam.. a nááhodou vám jakože kousek upadne,jenže to bude cílenej upadek a nespadne vám jídlo ale ten lék.
nebo verze číslo dvě.. vyloženě psovi nabízejte. vy si vemte tabletu bkomplexu,nebo podobné věci co můžete jíst opakovaně bez rizika.. a zkuste metodu - jednu mě jednu psovi.. takhle sem kdysi mopsíky rozjídala na pangamin.ale ten sem jedla s nima

To může fungovat právě jen u toho pangaminu - ten psům sám o sobě chutná, jen někteří si musí na tu chuť nejdřív zvyknout. Ale většina léků je odporně hořkých a tam psa prostě nepřesvědčíte, že je to mňamka.

Pro zadavatelku:
Mimo téma - jestli máte někde poblíž jatka, zkuste se zeptat, jestli by vám neprodali vepřové slinivky. Psům se špatnou funkcí slinivky prospívá, když ke každému krmení přidáte kousek syrové slinivky, dodáte tak chybějící trávicí enzymy. Musí být syrová, vařením se enzymy ničí. Je to vlastně totéž, jako podávání tablet (Pancreolan apod.), jen v přirozené formě. Více tady:
http://www.barfclub.eu/novinky/slinivkova-dieta.php

30.12.2012 16:30

Já dávám tablety na lžíci vody - tabletu hodím na lžíci s vodou (no u westíka spíš lžičku), psu jemně chytnu horní čelist, zakloním mu hlavu a do pootevřené tlamy naleju vodu. Pes polkne a ani neví, že tam byla tableta (pokud to stihnu tak rychle, aby se nezačala rozpouštět). Možná byste mohli místo vody použít i slabý masový vývar bez tuku, to by se pes na podávání tablet i těšil;-)

Další možnost je tabletu podrtit, rozpustit v troše vody, nasát do stříkačky a vstříknout psu do koutku zavřené tlamy mezi zuby. Tak mu nezbyde nic jiného, než polknout.

28.12.2012 10:00

Pokud má takové problémy po "šrotu" typu whiskas a spol., tak má s největší pravděpodobností nesnášenlivost obilnin, sóji či chemických konzervantů. Pochopitelně - je to masožravá šelma, tak proč by měla žrát obilí, sóju nebo chemii. Takže stačí zaměřit se na granule, které tohle všechno neobsahují a jsou jen z masa a zeleniny - je jich dost, abyste mohli střídat dle libosti. Namátkou třeba Orijen, Acana, Annamaet, Felidae, Taste of the Wild, Go! Natural, Golden Eagle, Now! Grain Free, Blue Wilderness...
A syrové maso jí můžete dávat klidně častěji.

23.12.2012 19:16

A jde teda o březost (fenka čeká štěňata), nebo o falešnou březost?

20.12.2012 15:24

Nejvíc informací najdete tady: http://dogtrekking.info/