
kubicek612
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 9. 1. 2023 14:30:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Mutace misty je dominantní mutací.
MISTY EF - jeden fatkor misty
MISTY DF - dva faktory misty
Misty mutace vzniká redukcí modré barvy v peří. Pták má nahnědlý vzhled, líce obličej a krk jsou více výrazné, spíše žluté - mají zbarvení podobné papoušíčkům žlutolícím. Modré pohlavní znaky na zádech a v křídlech se změní z kobaltově modré na jasně modrou.
MISTY EF se na papoušíčkovi těžko rozpoznává.
Pavel Kubíček.
Dobrý den Hano, pošlete mi prosím na e-mail čísla kroužků. Podívám se do své evidence. Chybu jsem mohl udělat, to nemohu vyloučit. Rozpoznat mutaci misty ef je velmi těžké. Misty mírně zesvětuje, takže kombinace "KOBALT misty ef" vypadá malinko jinak, než kobalt a samozřejmě jinak, než modrý pták. A v čase se mění. Po přepeření ve stáří 1 roku se změní výrazně.
Z uveřejněné fotky se to nepozná.
Pokud jste za oba ptáky zaplatila 1.000 Kč, tak jste určitě neprodělala. Kobaltové ptáky prodávám za 1.000 Kč.
Pokud musíte ptáky prodat, rád je od Vás koupím za stejnou cenu zpět, pokud jsou v dobrém stavu.
Pavel Kubíček.
Pokud někde doporučují lepit pásky na kovové profily, tak to tak udělejte. Určitě to bude vhodné s ohledem na stárnutí plastu, ve kterém jsou pásky zatavené. Osobně jsem to nikde nečetl a pásky mám nalepené jak na hliníkovém jeklu, který tvoří konstrukci klece, tak v některých klecích na laminovém boku. A nezdá se mi, že by pásky na laminu nějak trpěly.
Klec má rozměry: šířka 102, výška 40, hloubka 70. Dá se přepážkou rozdělit na dvě poloviční klece. Materiál na klec stojí asi 1100 Kč. Za dva šuplíky pod jednu klec jsem zaplatil 500 Kč. Při použití levnějšího pletiva by klec vyšla asi o 200 levnější. Ale pletivo s oky 12,5 x25 mm s drátem tloušťky 1,7 mm používám z důvodu tuhosti předku klece. Velikost ok vyhovuje i otvorům pro zavěšení krmítek.
U svých klecí mám pletivo i na dně. Na klece jsem použil pletivo soky 12,5 x 25 mm.
Pavel
Papoušíčky pravidelně v létě vypouštím do třímetrové proletovací klece. Jsou v ní od června do září. Vypouštím samce i samice do společné klece bez budek. V kleci mám hodně samostatných bidélek, aby si každý pár mohl nalézt svoje soukromí. Ptáky vypouštím všechny najednou. Přidávat další nejde. První dny je pozoruji a pokud se v hejnu objeví šarvátky, způsobené obyčejně některou ze samic, odstraním problémový pár. Dám ho do jiné klece s jinou sestavou ptáků. Třeba s mladými odchovy. Budky v kleci nemám. Pavel
Dobrý den, já mám na venkovní třímetrové proletové kleci pro papoušíčky pletivo jednoduché s velikostí oka 10x10 mm. Volil jsem takto husté pletivo hlavně proto, aby do klece nelezly myši. Žádné poranění ptáků od škodné jsem nikdy neměl. Je ale fakt, že o škodnou se postará náš lovecký pes.
Nyní budu stavět další podobně velkou klec a opět použiju stejný rozměr pletiva.
Odchovávám zatím hlavně zelené a modré štěpáky (na šedou a americkou žlutou). Také jsem odchoval americké bílé a žluté, zelené straky a pastely. Vše od starších osvědčených párů.
Dočkal jsme se také prvních třech mláďat skořicových štěpitelných na modrou. Z nich mám radost.
Několik nových párů sestavených v loňském roce zatím nic nedělá nebo sneslo čistá vejce. Těch jsem letos vyhodil už asi 30.
U mě bude brzo končit chovná sezóna a ptáky přemístím ven. Takže se budu těšit na podzimní začátek hnízdní sezóny.
Pavel
kubicek612
napsal(a):
Papoušíček žlutolící - Forpus Xanthops
Uvádím druhy papoušíčků na jednotlivých fotkách podle pořadí, v jakém jdou za sebou:
Papoušíček žlutolící (přírodní zbarvení) pár
Papoušíček šedokřídlý (přírodní zbarvení) pár
Papoušíček brýlatý (přírodní) pár
Papoušíček šedokřídlý (zbarvení modrý pastel) pár, samec vpředu
druh dalšího papoušíčka nelze z fotky určit (samostatný samec)
Papoušíček šedokřídlý (přírodní) samec
Papoušíček šedokřídlý (Americký žlutý) samec
Papoušíček šedokřídlý (Americký žlutý) samec
Členové FORPUS klubu se poprvé, necelý rok od založení klubu, prezentují na EXOTĚ Olomouc. Vystavují okolo stovky ptáků v nejrůznjších barevných mutacích.
Dovrý den, pokud to má trny, mohla by to být akácie [acacia]. Ta by v Česku zmzla.
http://en.wikipedia.org/wiki/Acacia
We Zwolle jsem byl 4x a vždy jsem dovezl plno ptáků a nikdy nebyly žádné problémy. Od ostatních účastníků jsem také o ničem neslyšel. V předešlých diskuzích na toto téma kdosi psal, že by měl mít veterinární osvědčení a doklad o původu ptáka - nějaké potvrzení od koho ptáka koupíte. Ale neviděl jsem, že by ho někdo z prodávajících nabízel. Takže s tím nejsou zřejmě problémy nikde v Evropě.
Na burzu je skutečně dobré vyrazit tak, abyste tam byli včas, protože kvalitní ptáci rychle mizí. Na první burze jsem první kolečko vyhlížel co bych koupil a když jsem se vracel abych nakoupil, byli pěkní ptáci pryč. Takže jsem příště neváhal.
Vůbec nejlepší je zamluvit si nějaké ptáky předem na www.vogelarena.com a dohodnout odběr na burze a nebo přímo od chovatele. Když jedete autem, můžete vyjet o den dříve a nějaké chovatele navštívit. Holandsko je malé a má luxusní komunikace. Všude jste za chvíli.
Souhlasím s Milanem. Klece 60 cm dlouhé a ještě k tomu je v nich zastrčená hnízdní budka nutí ptáky jen tak poskakovet z bidla na bidlo. Chovat se v tom dá, to jsme viděli na vlastní oči. Ale na dlouhověkost chovných ptáků bych nesázel a kdybych tak odchovával, určitě bych je nechal vylétat mimo hnízdní sezónu ve voliéře, aby se dostali do kondice.