Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 29. 1. 2015 07:38:08
Naposledy přihlášen: 13. 11. 2021 21:54:08
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Tak my jsme již zkusili inovativní novinku - Carna4 Synthetic free. Jsou to granule vyráběné pečením a následným sušením, dle výrobce to jsou první granule, které neobsahují premix syntetických vitamínů a toho všeho okolo. Po otevření pytle se na ně vrhlo všech 6 psů bez rozdílu, dva z nich tahle samoobslužná zavádějící dávka posléze tedy lehce prohnala. Přešli jsme na ně postupně z Essentialu během 14 dnů a žádný problém. Psi netrpí nadýmáním ani průjmy, nežerou trávu, zdá se, že trávení je v pořádku. Nicméně my krmíme suché granule ráno a vařenou stravou večer, takže granulky nejsou zdaleka jejich 100% denní dávka potravy.
Granule jsou velmi tvrdé, ale statečně je louskají s blaženým výrazem ve tváři i naši pidipsi, takže kvůli zubům vyhovují i po této stránce.
Nám tedy jako občasná změna značky granulí a doplněk vařené stravy zatím sedí.
Zrzavci
napsal(a):
manbea
Mít při pořizování psa jen dobrý úmysl nestačí, každý musí zvážit své výcvikové schopnosti, časové možnosti, míru trpělivosti atd. a podle toho si vybrat plemeno, oslovit solidního chovatele a ještě i vybrat štěně, které jeho podmínkám nejlépe vyhovuje. Pokud si bude brát křížence neznámého původu nebo psa se špatnou minulostí, musí počítat s tím, že do určité míry se alespoň po nějakou dobu bude muset přizpůsobit on psovi, ne naopak.
DO KAMENE TESAT.
Zrzavci výše popisují, jak náročná zátěž je takového psa mít.
a to je ona HODNÁ, myslím milá v povaze, má ráda lidi, psy, je naprosto nekonfliktní, ale i přes to svým šíleným projevem prostě byla a je náročná. I velikost a věk psa by měl mít osvojitel v patrnosti, když se rozhoduje. Plus ještě než si psa vezmu se s ním jít několikrát projít, abych aspoň malý základy toho, jak se chová viděla /pes se pochopitelně po přechodu do novýho domova a usazení, zpravidla projeví trochu jinak/
Já naprosto nechápu, proč zrovna u tohoto psa, kterého zadavatelka uvádí navrhovaly zdejší diskutující ho utratit. To je nevychovaný pes, ne problémový pes a je jen otázkou toho v jakých rukou bude. Doteď mu nikdo nedal žádné hranice. Musí se mu JEN najít vhodný majitel. Ideál vidím v aktivním mužským, kterýho nerozbije svou pohrkaností tak, jako rozbíjí zadavatelku a její maminku. A musí mít tuny trpělivosti /protože třeba má drahá půle by ji bývala neměla, kdybych ho k tomu nedotáhla, ale na druhou stranu se mu ani nedivím, protože ona magor prostě je /.
Já si také myslím, že výše zmiňovaný pes na utracení není. Moji příbuzní mají pyrenejce, jejich zahrada již není zahrada ale tankodrom, dávno vzdali pokusy o výsadbu čehokoliv. Pes malé stromky vytrhal, velké okousal, vyhrabal obří díry, doslova rozlámal a rozválel živý plot. Hodně štěká, v lese utíká a přesto nikdy nikoho nenapadlo ho nechat utratit .
My jsme si před lety vzali z útulku krásné hnědobílé štěňátko, (celý vrh někdo vyhodil v krabici do příkopu) - a ejhle, ona nám z něj vyrostla křížená borderka. Naštěstí je namixovaný tak šikovně, že není hyperaktivní, ale válet se nás těch 9 let co ho máme také nenechal .
Talí si užívá život, myslím, že v jejím případě je průšvih to ztracené dětství. Při ohaří inteligenci a temperamentu to je hodně špatná kombinace. Nicméně už určitě vidíte světlo na konci tunelu .
Myslím, že vše je závislé na osobní zodpovědnosti a důvodech adopce toho kterého osvojitele. Pokud je hlavním podnětem k osvojení "budu mít čivavu (nebo jakéhokoliv psa) snadno a levně", tak může být opravdu průšvih na světě. Ten, kdo to bere vážně a chce OPRAVDU pomoci psovi z nevhodných podmínek, musí vědět, že si bere zvíře, které je zákonitě nečistotné a nesocializované. Tak ho musí brát od první minuty společného soužití a upravit zacházení a péči o něj, obrnit se trpělivostí a smířit se s tím, že je i možné, že z adoptovaného psa nikdy nebude pohodové a normální zvíře. Tak to prostě je. Zrzavci výše popisují, jak náročná zátěž je takového psa mít. O to větší radost člověk má, když vidí na psovi vývoj k lepšímu a ví, že díky jeho péči konečně dokáže pes chápat svět kolem sebe a mít i radost ze života.
Mít při pořizování psa jen dobrý úmysl nestačí, každý musí zvážit své výcvikové schopnosti, časové možnosti, míru trpělivosti atd. a podle toho si vybrat plemeno, oslovit solidního chovatele a ještě i vybrat štěně, které jeho podmínkám nejlépe vyhovuje. Pokud si bude brát křížence neznámého původu nebo psa se špatnou minulostí, musí počítat s tím, že do určité míry se alespoň po nějakou dobu bude muset přizpůsobit on psovi, ne naopak.
GabrielaM
napsal(a):
Chtěla bych vrátit psa do útulku. V rozmezí půl roku nám zemřeli oba psi - mozková mrtvice a rakovina. Tak jsme chtěli mamce udělat radost, ať není sama doma, než přijdu z práce a šli jsme do útulku. Zatím jsme měli tři psi, ale tenhle čtvrtý je... Naprosto nevychovatelný. Zkusili jsme vše. Je to kříženec. Chodili jsme poctivě na cvičák. Bez výsledku. Je nenaučitelný čemukoli. Dělá co se mu zachce. V prosinci s mamkou tak hodil, když mu čistila tlapy po venčení, že spadla ze schodů, zlomila si patní kost, zhmoždila si obě ruce, doteď kulhá. Psovi je tak něco přes rok. Ano, je to štěně. Ale předchozí psy jsme měli taky z útulku a taky jako štěňata a taky křížence. A to se naprosto nedá srovnat. Stresuje mne i mamku. Je zdrojem obrovského stresu. Vyloženě ubližuje a je mu to jedno. Mám podrápané nohy, devastuje dům i zahradu. Rozkouše cokoli, na zahradě vyhrabává jednu díru za druhou. Má 25 kilo. Nevěděla jsem, že lze nenávidět psa, ale on je výjimka. Máme ho od srpna a žádná změna. Nereaguje na žádné povely, na cvičáku byl suverénně nejhorší. Kříženci mají být chytří, asi až na něj. Jen nás rozčiluje, až se bojím, že z něj dostane mamka infarkt. Trpím depresemi a úzkostmi a on to jen zhoršuje.
Nikdo z nás psa neviděl, nevíme jak se doopravdy chová, jak je jeho chování korigováno. Z popisu je pouze jasné, že s majitelkami ( nervově labilními) rozhodně nejsou naladěni na stejné vlně.
Nevím, proč by se měl pes hned utrácet, naprosto stejné chování, které je popsáno vykazoval např. i labrador s PP našeho souseda. Více jak rok všichni, kdo se psem přišli do styku odcházeli poskákaní, uválení od bláta, poškrábaní, výjimkou nebyly ani modřiny. Zahrada vzala totálně za své, pes zničil nejen rostliny, keře a mladé stromky, ale dokázal rozkousat i hadici, truhlíky a všechny věci, které jen trochu unesl nepřetržitě přemisťoval. Páníčci ho víceméně zajímali jen když měli jídlo, jinak se raději a ve velkém zabavoval sám. To nakolik ho (ne)unavovali je věc jiná.Teprve po dvou letech začal více vnímat lidskou snahu o jeho výchovu, poměrně rychle a rád se vše doučil, hodně se zklidnil a dnes je z něj super společník.
Zadavatelka by měla psa opravdu vrátit, protože pokud ho nedokáže vnímat jinak než zdroj obrovského stresu, irituje ji na něm úplně všechno a doslova ho nenávidí, nikdy nebude pro psa dobrým pánem, který ho má vést a ve kterého má mít pes úplnou důvěru. Tudíž nemá ani šanci u psa dosáhnout něčeho jiného než chování, které pes předvádí. Vše co jí vadí, jiný člověk dokáže využít a dát psovi nějakou smysluplnou náplň života.
Zadavatelka by si žádného dalšího psa pořizovat neměla. Minimálně do doby, než se zcela psychicky srovná. Pes (jakýkoliv) v tomto případě funguje jako hromosvod ať v pozitivní či negativní rovině, nicméně psychické problémy kterými zadavatelka trpí mají úplně jiný důvod a ten je potřeba řešit s pomocí odborníků.
L(phi)
napsal(a):
Ještě jeden dotaz. Máte někdo nějak propojený dům se zahradou, aby se pes mohl jít ven třeba vyčůrat apod? Jak to máte vyřešené? Jak zabezpečené proti zlodějům?
Mňa od dvierok pre psy odhovorili, vraj keď tam sú tak nikto dom nepoisti na vykradnutie a pod. Teda minimálne pri dvierkach na psa veľkosti NO.
S pojištěním domu a psími dvířky u nás žádný problém nebyl, horší to bylo se zimní zahradou .
Už jsem to tu psala několikrát, pro nás jsou nejideálnějším řešením volného pohybu psů prolézací dvířka ve vchodových dveřích. Pes si sám koriguje pohyb venku/uvnitř, když se zdržíte, nemusíte mít obavy, že je déle nevyvenčen, v případě akutního střevního problému nemáte znečištěný byt atd. Dúležitá je ale úprava vstupního prostoru, osobně doporučuji dlažbu, omyvatelné stěny a předsíňový nábytek, který je uzavřený a dobře udržovatelný. Musíte počítat s tím, že pes ve vaší nepřítomnosti několikrát za den vleze domů mokrý a oklepe se, nanosí bahno, natahá si klacky, které doma rozkouše apod.
Pokud odjedete z domu i se psem, dvířka se dají uzamknout, jinak jimi neprofukuje, i v těchto mrazech co máme za sebou fungovaly perfektně. Po každém proskočení se za psem díky magnetům zacvakne pohyblivá planžeta. Na venčení v naší nepřítomnosti maji naši psi oplocením vyhrazený kus dvora, jinak se venčí v zadní části zahrady k tomuto účelu upravené a samozřejmě na procházkách.
Dobrý den, neporadil by mně někdo k jakému plemeni slepic tento nádherný kohoutek náleží ? Děkuji.
A kamerový systém ho nezachytil? Nepohybuje se v okolí domu v hluboké noci? Zkuste jak radí hmn dát na několik míst misky s granulemi a hledejte ho hlavně pozdě v noci, když je všude naprostý klid. a buďte sama. Na pomoc si můžete vzít i nějaký zvuk, který dobře zná, mě osobně překvapilo, že naše zvědavá kočka ze zahrady lépe přibíhá na zazvonění mého mobilního telefonu než na zavolání . Držím moc palce, ať kocourka najdete a nevěšte hlavu, i v těchto mrazech ho chrání dobrá výživová kondice.
Při výběru štěněte bych se po mé zkušenosti úplně neřídila váhou, ale spíše jeho konstitucí. Na mě zbylo štěně (střední plemeno) s výrazně vyšší váhou (ale ne výškou) než měli jeho sourozenci, nicméně konstitučně v jiném typu - takové štíhlé a nohaté, ovšem proti nim opravdu těžké jako cent. Nebrala jsem si ho s úmyslem účasti v chovu a na výstavách a tak mě jeho váha byla jedno. v 7 měsících byl již na své dospělé váze, kterou si drží doteď. a je zajímavé, že na rozdíl od sourozenců je nakonec na dolní hranici váhy a řadí se spíše k drobnějším jedincům. Naopak hovawartka, kterou jsme měli, byla odmala mohutné podsadité štěně, ve vrhu si nezadala s některými bratry, její sestra, kterou si chovatel nechal byl jiný typ - plošší hrudník, delší nohy, menší výška a váha. Zůstalo to tak do dospělosti, nakonec mezi nimi byl rozdíl 4 cm v kohoutkové výšce a 8 kg ve váze. a to ta naše feňule opravdu nebyla tlustá.
Nevím, jestli nemáte na mysli odkaz, který jsem dávala já, jedná se o ruční antibakteriální vysavač s UV zářením.
Je to skvělá věc, dokonale vysaje i mikroprach z matrací a pelechů, díky UV záření zlikviduje všechny bakterie, viry, plísně a roztoče z vysávaných ploch, ale na úklid psích chlupů jako takových to není.
impact
napsal(a):
Jestli tu castku myslite celkove, tak to jste se 750.000 jeste hodne nizko, tim si muzete byt zcela jista...
Jinak za me ty adopci poplatky taky silenost. Nerikam, ze by meli jit do adopce zdarma, to vubec. Ale x tisicove poplatky i me zavaneji kseftarenim.
Tak tuto informaci jsem zahlédla asi 5 dní po odebrání psů, takže asi ano, částka bude nyní podstatně vyšší.
scylla
napsal(a):
Je libo koupit štěně z Kamenice na bazoši od spolku za 4600 korun? Kšefty se musí asi hýbat.
https://www.sbazar.cz/Home4Pets/detail/27996711-zlaticka-x-jorksirsky-terier-stene-pes.
To je ještě dobré, dnes se se mnou radila paní, která za kamenickou čivavu měla dát 6000 - 7000, - Kč. Někde na FB jsem zahlédla, že na kauzu kamenických psů se od dobrých lidí sešlo již více jak 750 000, - Kč. V podstatě se tyto spolky pasují do role překupníků a ne záchranářů. .
A té paní se mi za tu cenu podařilo sehnat čivavího nestandarda s PP (zuby) S rodiči vyšetřenými na patelly a vše včetně štěněte s uzavřenou fontanelou...
Otázka by neměla být, zda se rotvajler hodí do bytu a k dětem, ale zda se vaše rodina hodí ke štěněti rotvajlera . Ruku na srdce - 3 letý trpaslík, kterého je všude plno, zanedlouho nové miminko, kolem kterého se bude vše točit, do toho ještě labutěnka, která má také své potřeby... Když si při tomto všem ještě představím učení čistoty malého rotvíka, období, kdy se s ním musí po každém jídle a probuzení spěchat ven, hlídání, aby dětem netahal a nekousal hračky a oblečení, nemydlil číňana víc než je zdrávo, neskákal a neporážel holčičku atd. - no nevím Pokud máte reálnou vizi domečku, pořiďte si rotvajlera až k němu, ušetříte si strašně času, nervů a práce navíc. Užívejte si teď děti, ty vás potřebují a budou potřebovat nyní nejvíc. Navíc pejska máte, takže absťák po chlupatém členovi rodiny je také vyřešen, zkrátka pořízení štěněte rotvíka opravdu důkladně promyslete.