vebrovan

Moje příspěvky

7.12.2017 20:32

To ano ale ja to píšu i všeobecně tohle mi bylo řečeno od sokolnika i když by s nima clovek nelovil tak sokolnicke zkousky a myslivecke jsou treba. Jde o manipulaci krmeni a veterinu a co jsem od neho slysela není to sranda.

7.12.2017 20:08

Sakra čím dál tím víc mě štvou lidi co něco chtějí ale nenačtou si nic( I když je to starší příspěvek)na sovy musíte mít myslivecké zkoušky a sokolnické je to Dravec né exot a pokud budete chtít lítat tak i lovecký lístek kurňa.A proto já jsem se přihlásila k sokolníkům kdo má o sovy nebo dravce zájem at se obrátí na sokolníky a ti vám vše vysvětlí jelikož já taky nevěděla proč je to tak náročné ale po pár návštěvách a povídání si se sokolníkem jsem poznala proč a proto se pouštím do sokolnictví se vším všudy..není to pro laika.

30.3.2014 15:02

Ahoj

Vermikulit by měl být vlhký, chovatelé ho namáčejí a pak vymačkávají vodu a následně umísťují vejce do něho do 1/2 nebo 3/4 či celá zahrabané ale to záleží na dalších věcech. S vejci by se nemělo otáčet či jinak manipulovat, hrozilo by zadušení plodu ve vejci. Vejce, která jsou oplodněná by měla růst tzn.z vlhkého vermikulitu nasávají vlhkost k růstu.A po několika týdnech by měly být vidět žilky při prosvícení baterkou, když po prosvícení budou žlutá=neoplodněná vejce. Neoplodněná vejce nejen, že jsou žlutá ale nepřibírají na váze, můžou měnit barvu, můžou se zcvrknout neboli propadnout nebo i zplesnivět. Oplodněná vejce by měla být bílá, hladká, nepropadnutá nebo málo propadnutá a měla by mít neporušený tvar.Inkubace trvá cca 78-100dní při teplotě kolem 26-28°C větší teplota by vývoj mohla urychlit ale mláďata by se mohla líhnout poškozená. Vermikulit by se měl kontrolovat neměl by být suchý.A na vejce nesmí přijít voda, ani se nesmí postřikovat vodou nebo kapat voda z víka boxu, kde jsou umístěna.Tak ať se daří smajlík

11.2.2014 14:02

Dobrý den lidičky nebo spíš už odpoledne :)
Nemá někdo kontakt na tohoto velkochovatele?Děkuji

11.2.2014 10:04

Má cca 294 stran.Jsou tam i fotky a na začátku je o anatomii a fyziologii brouků.Prostě biologie trávící soustava apod.A u každé čeledi jsou nemoci a jejich příznaky a co s tím dělat.Ok jdu poslat ty fotky :) Ale knížka to malá jako formát není je mezi klasickým velkým a malým školním sešitem.

10.2.2014 20:29

Sice kapitolky jsou menší ale za to tam najdeš vše o infektáriu a houseníku Petriho miskách. Ohl.zlatohlávků tam je i jak namíchat hrabanku a pod.Jestli chceš můžu ti na meil hodit pár fotek z knížky abys věděl jak to v ní vypadá a je řazené. O strašilkách tam máš taky :) Koukala jsem že je máš taky v profilu. Je tam i o vážkách ale vážně supr knížka s hoodně cennými informacemi. Z těch druhů tam je babočka, otakárek, martináč apod.Asi taková ta žádanější klasika motýlů co se chová.Je toho tu prostě moc :D dokonce i o švábech mám tu knížku i teď u sebe :)

10.2.2014 20:17

V té knížce je o chovu všeobecně, pak je tam část přímo s konkrétními druhy většinou tropickými. Vypísnu ti tu jen pár kapitolek, abys věděl obsah.:chov imág, motýli nepřijímací a přijímací potravu,krmné roztoky,krmení,páření motýlů v přírodě,páření motýlů v zajetí,kladení vajíček,kladení vajíček u motýlů přijímacích potravu,kladení vajíček u motýlů nepřijímacích potravu,netradiční metody kladení,vajíčko,péče o vajíčka,housenka,líhnutí a způsob chovu housenek,nádrže k chovu housenek,potrava housenek,přezimování housenek,svlékání housenek,kuklení housenek,kukla,přezimující kukly,líhnutí motýlů,....Následují kapitolky o nemocech motýlů a pak podrobněji k druhům a tady je těch druhů hodně i naši.Pro mě ta knížka je víc než dobrá ohl.informací.Jsou tam všechny potřebné informace a pěně napsané.Doporučuji si ji půjčit v knihovně nebo od známého či koupit. Takhle tak jsou popsáni i zlatohlávci,tesaříci a další brouci :)

10.2.2014 19:37

Doporučuji se přihlásit na entomologické forum, jsem taky a taky se zajímám o chov motýlů ale budu začínat s našimi denními. Najdeš tam hodně zkušených chovatelů,sběratelů a preparátorů, kteří ti poradí. A hodně témat v diskusích třeba o vykladení samic motýlů apod.Pokud jsi tak již třeba udělal tak supr.A hlavně je zapotřebí vědět víc informací tak doufám, že máš něco načteno ;) Já četla třeba Chov a morfologie brouků je tam i o motýlech :)