
nimels
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 3. 2. 2023 10:56:50
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Věc o které diskutujeme jsou holubi, kteří nekontrolují svoji akrobacii a padají v dlouhých šňůrách bez přerušení na zem. Respektive rozhodně netoužím mít doma hejno rolerů, které bude po pěti minutách letu popadané po okolních zahradách a budou zmrzačení nebo zabití. Takový pro mě mají k ideálu daleko.
Můj závěr a osobní názor je - tak zvané "death rolery" nepoužívat dále do chovu.
Nenapíšu sem nic nového a neznámého. Sám jsem ale v současné době začal uvažovat o jakémsi ukončení chovatelské sezony, nebo přípravě na sezonu novou. Do této oblasti toho patří víc než se sem vejde, ale co určitě v dohledné době provedu tak to bude" preventivní" odčervení všech holubů. To považuji za velmi důležité zvláště v tomto mrazivém období, kdy trus holubů je hned zmrzlý To je dobré protože dojde k zmrznutí větší části vývojových stádií červů přímo v trusu a také proto, že při jeho čistění nedochází k jeho rozetření a zanechání zbytků na pevném podkladu. Asi by byla vhodná i desinfekce. Určitě někdo bude také na toto téma reagovat a tak se snad také něco nového a osvědčeného dozvím.
p.š.
Děkuji za poslání skenu přední strany obou přípravků. Ten sken je ve slušné kvalitě, vím že to vždy není pro každého tak jednoduché hned to pořídit a odeslat. Někdy bývá lepší to ofotit foťáken zblízka na MIKRO a je to jednodušší. V každém případě děkuji, ale protože jsem zavalen sněhem, a asi nejen já, tak se tomu budu věnovat asi až večer.Odpoledne ale máme "sešlost" sešlých přátel tak uvidíme jak to všechno dopadne. S největší pravděpodobností bych ale výsledky a své názory již napsal přímo na Tvůj e-mail, aby z toho tady nebyla zbytečná bramboračka.
V každém případě Tě prosím, zkus poslat ještě tu zadní stranu od obou přípravků, ať víme přesně o čem je řeč, protože to bude z jednoho zdroje.
Díky p.š.
K diskusnímu příspěvku M.N.
Byl by jste tak laskav a nafotil obě strany Vámi zmiňovaných „ sáčků“ 4v1 a BelgAmco. Potom pokud budou čitelné prosím přiložte je na tuto „moderku“.
Výrobce BelgAmca jsem našel, ale u tohoto produktu uvádí pouze k čemu je to určeno.
4 v 1 jsem si koupil asi před 5-ti roky a protože jsem to nepotřeboval, tak jsem to jako prošlé zanesl do lékárny k likvidaci. Jistě to má dnes aktuálnější potisk .
Především mi jde o informaci jaké to léčivo má složení , doporučené dávkování ,atd. To se dá snadno přeložit, abychom věděli o čem je řeč. Příští neděli sice OS PH Pce bude mít výstavu v Makově u Litomyšle a bude tam také prodej všeho pro PH vč. občerstvení pro chovatele. Protože stopro nevím, zda to tam bude ke koupi a zda tam pojedu, tak si myslím, že bude rychlejší a jednodušší, když Vás o toto foto požádám.
Předem děkuji a jsem s pozdravem
p.š.
Díky, už jsem to našel a seštudoval; stručně : BelgAmco je přibližně alternativou známého 4v1, a je z Belgie, ADENO-COLI-MIX je z Holandska. Složení : Amoxicilin, Nitrofurazon,Collistinsulfat.
Zajímavá je i diskuse k těmto produktům a této nemoci na zahraničních stránkách chovatelů holubů, něco jako je iFauna či diskuse na stránkáchPH u Ing.Matušky.
Myslím, že názorů a doporučení tu bylo napsáno již dost a kdo chce, tak si buď z toho něco vezme k poučení, nebo bude používat svoje zaručeně neomylné metody. Pokud by měl někdo zájem ještě se vrátit k původnímu zadání na téma : Adenovirus - doporučuji asi nejlepší a nejstručnější shrnutí této problematiky v příspěvku př. Margetina.
syrovy
napsal(a):
Pomůže vám ADENO-COLI-MIX nebo Amoxicilin nic jiného .
Se zdravotním stavem holubů nemám dlouhodobě problém a ADENO-COLI-MIX proto zatím nepotřebuji. Zajímám se však o aktuální přípravky, protože čert nikdy nespí, jednak u mne a také u mých kamarádů se kterými spolupracuji. K Vašemu názoru jste připojil fotografii tohoto "Léku" ale tato je při zvětšení rozmazaná. Pokud by jste byl tak laskav a nějakým způsobem to ofotil nebo oskenoval tak, aby bylo čitelní především složení a dávkování, byl bych Vám za to asi nejen já sám moc vděčný.Případně prosím, sdělte adresu, kde se to dá koupit, možná tam návod a složení je uvedeno.
¨S pozdravem
Víc informací nemám, předpokládám že je někdo doplní či ještě poskytne další. Sám tuto vakcinu nepoužívám ani ji nemám. p.š.
Pro M.N.
Četl jsem předcházející Vaše příspěvky na obdobné zdravotní téma a proto vím, že v této oblasti nejste žádný neznalec a začátečník. Nepůjdeme proto do detailů, ale nezbývá nám nic lepšího, než si zopakovat co o této holouběcí nemoci víme a následně co s tím lze dělat.
Jak již bylo výše napsáno, jedná se v podstatě o virové onemocnění, jehož vzniku a projevu nezabránila přirozená imunita vašich holubů. Zpravidla a nejčastěji toto virové onemocnění vznikne v období, kdy je organizmus holubů nejvíc oslaben /nejčastěji v období krmení mladých, pelichání, přeplněné holubníky – nadměrná zátěž prostředí , nedostatečná výživa /. Často se tomu ale nedá zabránit ani při nejlepší péči, čemuž se také říká : Zákon nesmírného svinstva.
U těchto virových onemocnění je velice obtížné i při veterinárních rozborech určit tu předponu před virosou. Byly tu uvedeny cirko….., adeno……, je jich asi šest nejznámějších, ale pro naše praktické použití to nebude zas tak podstatné, protože na tato virová onemocnění nám zatím není známý žádný přímý lék. Jediným doporučovaným prostředkem o kterém i Vy sám víte a píšete je koloidní stříbro. / Vím, že ho měl zásilkový obchod Hradský ve své nabídce, na telefon. objednávku dojde cca do 2 dnů / Ta skleněná nádoba jako napáječka je ale podmínkou- postačí tedy zajít do prodejny a koupit např. varné sklo- zapékací hrnec a zakrýt ho tak, aby tam zbyl jen otvor pro napájení, pokud nemáme lepší řešení./
S tímto virovým onemocněním, se tedy musí především poprat holubi sami se svou imunitou, které je nutné nějak pomoci, to zaprvé a za druhé, musíme se snažit o to, aby se k oslabené imunitě nemocných holubů pokud možno nepřidávala další onemocnění.To je potom nejčastější příčinou těch větších ztrát a úhynů.
Jak bych tedy postupoval:
1) Je nutné provést analýzu možných příčin oslabení organizmu holubů. Viz výše uvedené nejčastější příčiny, případně prohlédnout holuby zda nejsou nadměrně zatíženi např. Trichomoniádami apod.
2) Objednat si to koloidní stříbro.
3) Než ho nasadíme k léčbě, nasadit snadno dostupné přírodní podpůrné prostředky.
- k omezení průjmů aktivní uhlí + dubovou kůru / např. Carbofito- apod./
- huminové a fulvonové kyseliny které na sebe vážou v trávícím traktu viry, toxiny atd. např.Humac Natur.
- kvalitní grity, vitamíny, jablečný ocet ,jod
- ke krmení převážně namočený- naklíčený ječmen/ i pokud jsou na něj jen trošku zvyklý/
- oregano, lichořeřišnici, česnek apod. přípravky a produkty
- v případě potřeby na tricho. i Rodinazol a pod, jak uvádí lupus.
- desinfekce- opakovaně postřik i do holubů – Virkon
4) Nelze to patlat všechno dohromady a najednou, předpokládám, že o tom něco více víte, proto to uvádím jen heslovitě.
5) Snad jen v případě, že by jste neměl dostatečnou trpělivost a neviděl žádné pokroky, kdy k virovému onemocnění se přidaly i další bakteriální apod. nemoci, pak není od věci použít kvalitní širokospektrální antibiotika. To bych si ještě odkonzultoval se specializovaným veterinářem. Nevím zda bych používal ta tónovadla xyzž v podobě 4v1 apod. Ale to je již jiné téma.
Tak hlavu vzhůru a dejte se do toho. Štěstí přeje připraveným.
To je tedy ode mne první nástřel, není to nic pro Vás převratného ani nového, pouze jsem se snažil Vám to seřadit do podoby o které sám máte dostatečné znalosti k použití. V případě potřeby tento svůj námět Vám rozvedu a zdůvodním.
S pozdravem
p.š.
Čím bychom mohli v diskusi pokračovat a neopakovat již dříve napsané? Proto bych jen připomněl argumentace př. S. Tomana, Berana a některých dalších nepodepsaných, napříč celým spektrem moderované i nemoderované diskuse.
Podle mne nemá valný význam redukovat tuto diskusi na ojedinělé názory totální likvidace čehokoliv, jmenovitě dravců. To jsem snad ani od nikoho vážně míněné nezaznamenal.
Také jsme si snad vysvětlili, že argument co tu bylo dřív, a tak má „právo“ libovolně lovit - tedy zda to je pernatý dravec, člověk, tygr šavlozubý ve Zlámané Lhotě na náměstí, nebo moře na svém původním místě je těžko přijatelný.
K tomu postoji př. Martina, já ho neznám, občas si od něj něco tady přečtu a v mnoha případech s ním i tiše nesouhlasím. Je to však s největší pravděpodobností úspěšný chovatel výkonných závodních poštovních holubů a píše zde, kde se realizují především chovatelé jiných plemen holubů. Ti rozumí více jen tomu svému a porozumění pro jeho zkušenosti a poznatky nemají, protože tomu často „ nerozumí „ nebo je jim jeho problematika „ šuma fuk „. V tomto prostředí je potom diskuse zbytečná.
Pokud tedy někdo poradí výkonné sportovní PH holuby zavřít do klece do podzimu do jara, bez možnosti tréninku, tak to poradťě třeba Romanu Šebrlovi a spol., ať v zimě netrénuje lehne si a v květnu vystřihne ostatní závodníky. To hlavně v hodu koulí, protože bude mít všechny svaly dokonale odpočatý, hlavně ty prsní – holubí, třeba pro závod z Bruselu. Pokud tedy „tafi“ uvede, že jestřáb je největší nepřítel holubů, tak ho chápu a vím o čem píše. Kdo se domnívá že 18 hodin letu se dá nacvičit až po příletu vlaštovek, tak mu to přeju. A kdo Vám píše, že má holuby odolné dravcům a vyhrává, tak se podívejte v jaké konkurenci a za jakou cenu. Potom uvidíte na přiložených fotkách voliéry s dalšími holuby, kde nejsou ani výlety. Také pokud má někdo ztrátu od sokola za sezónu okolo 90 ks holubů, tak za to období, co tu sokol přebývá si sokol určitě liboval a snad už ty odolné ani nechtěl, protože měl vole plný „železa“, a zvracet stále ty kroužky ho nebavilo.
Nic nemá cenu dělat, zvláště ty ptákoviny, když to je na věčný časy a nikdy jinak. Zajímavý „osvědčený“ český prognostický přístup. Jen mě je divné, že na jihu EU v souladu s jejich tradicí chytají tisíce tažných zákonem chráněných zpěvných ptáků, kousek odtud pořádají koridu, v souladu se zákonem o týrání zvířat, ve Švýcarsku vyrábí sýry na dřevěných prkýnkách, na kterých jsou asi jen u nás všude plísně atd. A tak mě napadá, když si myslíme, že nikdo z nás nic nedokáže, zvolit si prezidenta třeba z Itálie, ten by nám tu tradici v rozumném hospodaření „selským rozumem“ v kulturní krajině pomohl prosadit. Tam i opravdové ptákoviny umí prosadit?
Máte asi pravdu, že př. Martin, jako první vlaštovka jaro neudělá. Musí jich být víc a nachytat je do vlastních sítí plných předsudků.
Kdysi sem J.S. napsal HOVG. Děkuji za ispiraci.
p.š.
holubar41
napsal(a):
Buďte tak hodní poraďte, holubice v mém chovu občas snesou vejce se slabou skořápkou, které rozsednou. Holuby chovám volně, pouze přes zimu jsou zavření, jednou za 14 dní je pouštím, dojíždím. I přes zimu mají v holubárně starou omítku, skořápky, písek atd., krmím pšenicí, hrachem, kukuřicí, slunečnicí, řepkou, ječmenem málo neboť ho nechtějí. Lze to odstranit, děkuji za radu, MK.
Použijte Hydrovit AD3E,apod., někdy pomohou kvalitní granule pro nosnice, nebo konvit. Ty poslední dva přípravky jsou pro ty, kteří nemají jinou možnost. Avitaminoza u holubů s volným proletem bývá někdy i z důvodu, že dnešní příroda např. na zahradě s angickým trávníkem je víceméně jen určitou formou větší voliéry.
Také slabší skořápky mohou být ze ztučnělých, tedy méně funkčních orgánů na "tvorbu vajec"
Poslední možnou příčinou je skryté onemocnění, ale tím se nebudeme zatím strašit.
p.š.
jaroslav69pokorny
napsal(a):
Martine, jak můžete psát škodná pernatá, když je to chráněné ptactvo. Navíc, město i váš pozemek je v přírodě a revíru těch dravců, tak si vychovejte ostražité letce a můžete s tím dravcem soutěžit. Vy však toužíte asi jen vítězit. Pokud chcete předat synovi holubařinu, pak i s tím jestřábem. Je to můj názor, každý samozřejmě bude mít jiný. Jarda Pokorný
Aby nevznikl dojem, že jsem Vaším „nepřítelem“, protože v tomto duchu se tady na iFauně víc než často diskutuje, tak bych rád uvedl, že jste dle mého odhadu mimořádně nadaný a schopný chovatel holubů, čestný a neohrožený bojovník proti nepravostem všeho druhu. Jak se dřív psalo v kolektivu holubářského klubu pro tyto vlastnosti oblíben. Proto nic proti Vaší osobě, ale něco málo k vašim názorům. Samozřejmě, že si je můžete ponechat v nezměněné formě, protože je v této diskusi presentujete pro mne přijatelnou formou, atd..
Tak první otázka : Proč se tak podivujete formě obecného vyjádření př. Martina, když použije výraz pernatá škodná ? Je zajímavé, že všichni vědí o co přesně jde. Také nevím, proč by měl Martin ve svém vyjádření zakrývat škody, které mu tito dravci činí ? Nedávno jsem četl, možná to budete vědět lépe než já, že Česká republika je úplně první zemí na celém světě, kde myslivost dosáhla takového kulturního uznání, že byla poprávu zapsána na seznam národních kulturních památek. Myslíte, že bychom měli všechny knihy, které jsou součástí tohoto ocenění, a ve kterých je tato „Martinova“ terminologie také používána nechat přepsat, nebo spálit ? Snad by bylo kompromisním řešením uvést, že „chráněné ptactvo“ mi na mém dvoře podle zákona půl hodiny trhalo maso ze živého holuba a já jsem tomu přihlížel, protože ten Martinův závodní poštovní holub má cenu jen 15.000,- Kč ?
Otázka druhá : Uvádíte : Město i váš pozemek je v přírodě a v revíru dravců. Ano, dalo by se to tak nepřesně vyjádřit, ale je to velmi zavádějící. Myslím, že ze zavedené terminologie by se mohlo použít něco přesnějšího; Tedy Váš pozemek/ váš majetek dle příslušných pozemkových zákonů, se zákonným určením k užívání/ je ve městě, které je součástí kulturní krajiny. Na tuto krajinu navazuje zemědělská krajina. V tomto krajiném celku jsou udržovány zbytky původní přírody, ve kterých jsou revíry původních dravců . / např v lese je Jestřáb lesní / Pokud z jakýchkoli důvodů úživnost v těchto částech původní přírody je nedostačující, hledají tito dravci revíry jiné – okrajové, vč. potravy. Potom se stane, že „revír“ – pozemek – dvůr Martina, se překrývá s revírem predátora, který by měl být již jen podle svého názvu v lese. / Možná je jestřáb městský / Na tom dvoře ale dravec i podle zákona škodí, i když ho zákon chrání. Celý problém je v tom, že pokud se nahlásí škody dle dalšího zákona na příslušná místa, která jsou často laxní a podle svého poslání a určení nejednají. Celý zákonný systém je tím narušen a nezřídka je vykládán těmito diskusemi, bez potřebných znalostních souvislostí , ohleduplnosti k zájmům a potřebám druhých a nezbytného nadhledu.
Otázka třetí: Vychovejte si ostražité letce a můžete s dravci soutěžit. Tak zkusme se jako „znalci“ zamyslet nad výchovou soutěživých holubů s dravci. Vono to totiž není ve své obecné přírodní zákonitosti potravního řetězce možné. Kdyby to bylo možné, tak by to už za tu dobu holubaření od „pravěku“ holubářství až do dnešní doby někdo udělal. Potom by to obkoukaly i sýkorky, zvonci, konopky stehlíci a koroptve se zajíci. A chráněné dravčí ptactvo by nám vymizelo“. Tak to chtít po Martinovi je asi nereálné ? Pokud by jste to uměl, poradťe jak. Martin jak víme chová a závodí mimo jiné s poštovními holuby. Pokud oba víme, termín vypuštění závodníků je přesně daný. Holub letí tak 300 – 1000 km na čas a tak bych rád viděl toho vychovaného holuba, který unavený při doletu by ještě ulétl dravci.
Odolní holubi jsou např. jak z této diskuse je zřejmé u př. Pedra. Jejich odolnost ale spočívá v tom, že pokud má dravce v revíru, tak jak je objeví a nemá snažší způsob lovu, tak začne holoubaty, potom slabšími atd., až zbudou jen ti ostražití. Jejich „ostražitost“ ale spočívá v tom, že sedí v holubníku „strachy posratí jak hnízdo drozdů“ a nevylezou. Kdyby vylezli, vysbírá je dravec tak, že jim ještě oznámí jako Obryně Stáňa : seřaďte se od nejodolnějšího a posolte se !!!???
Otázka čtvrtá a poslední : Vy však chcete jen vítězit ! Je snad někdo, kdo chce prohrávat ?
Můj závěr: Př. Martin je aktivní holubář a vadí mu škody na jeho majetku/ ke kterým podle zákona může jen trpně přihlížet./ O některých převzatých zákonech prosazených v tomto „odkloněném“ právním prostředí, si patrně více lidí myslí, že by bylo vhodné je pozměnit a proto se přidal k akci zdokumentovat a vyhodnotit současnou situaci. Proč mu v tom bránit, je to jeho čas a starost a svobodné rozhodnutí.
p.š.
Pokud Vám bude vyhovovat toto složení pro výrobu granulí, tak můžete začít šrotovat a vyrábět zimní granulky.
Složení: Ječmen 37 %
Neloupaná rýže 15 %
Kukuřice 10 %
Pšenice 8 %
Slunečnice 8 %
Oves 6%
Dari 3 %
Milo 3 %
Vařené zimní pelety 5%
Lněné semínko 2 %
Sušené kopřivy 1%
Sušené oregáno 1%
Řepkový olej 1%
Aby Vám to zase tolik v zimě nesnášelo, tak se nedoporučuje kulatina.
p.š.
A tam na Kolejním statku v Michli budou také vystaveni tito pražští fešáci ?
Dost dlouho jsem prohlížel tyto zdařilé fotografie s cílem vybrat z těch plnobarevných PRK toho nejlepšího. Tak jsem si svůj typ přece jen vybral. Takový by se mi pro můj chov hodil. To je čistě jen teoretická úvaha. Ale který je podle Vás ten nejhezčí by jste sem mohl napsat.
Takto by se měli PRK fotit, na tom souboru fotek je vidět téměř vše. Je tam i vidět, že je měl chovatel před focením" v ruce" ?
Zatím nejlepší kvalita nafocených PRK, které jsem tu viděl. / I když některé fotky tu nejsou asi poprvé/.
Předem díky za odpověď.
p.š.
Pokud hodláte vyrábět granule pro prasata, složení zde bylo již v minulosti uvedeno. Pokud opravdu potřebujete "radu" nikoliv se odrážet o předcházejícího ftípku, tak by bylo vhodné si před jejich výrobou ujasnit, proč a koho těmi granulemi hodláte krmit. Také nutno podotknout, že pokud do těch granulí nebudete přidávat " stabilizátory " tak tyto granuule při běžném skladování budou mít podstatně kratší dobu použitelnosti, než ty krmné složky ze kterých ty granule budete vyrábět. Granule pro holuby se vyrábějí a používají, převážně ve velkochovech i u sportovních holubů a okrasných holubů, a to převážně z důvodů rovnoměrného příjmu krmné, výživné, často i léčivé složky, také pro její lepší využití a usnadnění práce.
K tomu složení : Jinak se krmí podle období, jinak se krmí při odchovu, před závodem, po závodě, jinak se krmí při pelichání, atd. Proto pokud si obstaráte originál granule s určením jejich použití, tak tam budete mít i složení, trvanlivost atd. Pokud si koupíte již namíchané směsky zrnin s určením které bude shodné či nejbližší vašemu určení- použití, potom pokud toto složení si sestavíte v daném poměru, sešrotujete, promícháte a zgranulujete, nemůžete udělat žádnou chybu. Jen pozor, nevhodné uskladnění šrotů, granulí apod. bývá častou příčinou různých zaplísnění.To ale platí obecně o každém "krmení".
p.š.
O tomto léčivém přípravku tu bylo již v minulosti hodně napsáno, proto jeho připomenutí je OK . Jen v době, kdy jíme samé uměliny bych já osobně slepicím -nosnicím pít tohlencto léčivo nedoporučoval, nebo jen v souladu s návodem k použití. Jistě to asi nikoho přímo neotráví, ale pokud sám nemám blechy, tak bych to doporučil užívat s ochrannou lhůtou jen podle návodu.
Jinak bych touto notickou nerad rozpoutával nějakou usilovnou diskusi. Vím, že pisatel předcházejícího příspěvku je zkušený a znalý chovatel a moji připomínku veme v tom dobrém proto, že někdo méně znalý by si mohl ty jeho věty vyložit nesprávně.
p.š.
Nepatřím mezi zkušené a dobré fotografy, jako ti předešlí pisatelé. Pokud si něco málo nafotím, tak pouze pro svoji potřebu, víceméně jako památku na nějakou událost či pěkný kousek. Do této diskuse jsem vstoupil proto, že bych se rád zeptal, co to je ta gama korekce, jak ve svém příspěvku uvádí Peter ? Ve svém Photoshopu mohu také provést ty výše popsané úpravy barev, případně i oříznutí obrázku.