
padu
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 1. 10. 2017 19:16:44
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den
určitě dejte vejce najednou a dejte jich více jak 4 ono ze 4 vajec muže byt jedno kuře.zbytek neoplozen.
Dejte vyšší počet a nej lichý.
Mě seděla kvočna v dmečku zvlašt i ve volieře zvlašt a jedna dokonce v bedně od kraliků převracenou pod schodama na stole tak sem ji tam nechal a jen přikryl hadrem at ma přítmí a žradlo se dalo s vodou ven ke schodum a vždy sme poznali když byla kvočna venku protože na podlaze leželo obrovité smrdící h... které po třech dnech muelo ven.
Příroda je mocná vubec se toho nebojte.
Kvočně je opravdu jedno kolik jich bude měl sem kvočnu s jedním kuřetem a měl sem kvočnu s 14 kuřaty byly pečlivé všechny.
Ale taky se mi stalo že kvočna tři dny před vylíhnutím slezla z vajec a nic z toho nebylo.
A ze zkušenosti vím že čím mín na něčem lpím aby se vylíhlo tím je lepší uspěšnost.
takže neřešit a nehrotit ono vam to lidský rozum a cit k zvířatum da taky sam jen poprvé budete starostlivější než se otrkáte.
A má babička řikala podívej se pokud u kuřat bude kvočka je to bez problemu vše je naučí zajistí jim vše co potřebují a ja jim jen dam krmení atd...a j jsem bez starostí tak hodn zdaru at se podaří a hlavně si to užívejte.
Dobrý den já bych souhlasil s paní Danou
Ono je i k vidění na dvorcích zakrslá holandanka černá a zakrslá kočinka kadeřava v mnoha barevných razech.
Ale ovšem třeba to je zakrslá holandanka černá kadeřavá tak u paduánek kadeřavá forma existuje.
Ale podle světlých nohou bych řekl že Dana s názorem je tomu nejblíž.
Jo v přírodě vznikají ruzná přátelství kdy jeden uplně jiný druh vyžije s jiným uplně odlišným...at e o sebe staraj nebo odvedou mladé.
Je to až zaražející jaké kombinace se dají spojit...to by člověk nečekal.
Potom je zaražející když nemůžou spolu vyjít lidi spolu jako takoví.
Ono přiroda okolo je opravdu inspirující a přitom tak prostá krásná a přirozená.
Našel jsem ještě inspiraci u mě. Měl jsem volieru v bytě ale tu čistil jednou za týden nebo 14 dnů.ale opět přírodní vše kura dřevo, roští, misky atd.možná to chtělo zelené pletivo misto toho stříbrného.
ono v tom bytě je to jiné než venku či v komoře nebo na huře či půdě no.
No není to tady moc vidět ale aspon pro inspiraci je vidět to co mají na podlaze a jak je velká venkovní voliera no.
No vím, vždy zaleželo podle kusu křepelek kolik měl bylo to v rozmezí 5-15 a andulek 10 paru plus rozely, bourky atd a mladé odděloval hned po vyletnutí.
A čištění šlo tedy podle potřeby a křepelky to vetšinou rozdrtili hrabaním a popelením že dosypaval další vrtvu hlavně v zimě.a řiká no podle potřeby a stalo se mi že to bylo jen třikrát za rok zaleží podle velikosti voliery taky to poznate.a obyč mala lopatka a smetáček stačil ohledně gritu to tam ma všude na víc místech v kameninových miskach i sepie kost ale to kvuli andulkám.zas bych to tolik neřešil.možná najdu někde foto z navštěvy u něj.
Dobrý den
Známý má křepelky ve vnitří volieře komory na betonové podlaze spolu s andulkama a rozelama atd které okýnkem lítají do venkovní voliery.
na podlaze má hobliny a obyčejnou mulčovací kuru která se dává pod stromy a na zemi mezi tím měl i bedýnku s pískem a co ptáčci naloupali to vše spadlo na zem a křepelkám to vyhovovalo protože se hrabaly a popelili v tom a nej to bylo na zimu kde teplota byla i u nuly aholky se prostě zahrabaly do kury a bylo jim teplo a snašeli i v těchto podmínkách.
Občas vejce byly zahrabané ale vesměs byly nahoře snesené a jako ukryt stačil dat větší kusy kury kde se schovaly například odloupnuté pulkruhovité kusy od pařezu nebo o rozpulený pařes vydlabaný atd je to přírodní vše a vypadá to hezky taky.
To je zajímavé že kohout jí vejce že se to naučil čekal bych to u slepice protože se mě to stalo a ta jedna to pořad a pořád zkoušela ostatní to nechytly a sekyrku sem řešit nechtěl protože jak to tak bývá byl to paradoxně ten nej chovný kus v hejnua proto sem udělal toto :
vejce sme sbíraly hned po snesení každé zvlaš ale to bylo naročné protože člověk chodí do prace a když tam nějaká zbyla tak ona stejně vešla do hnízda a klov a klov a před tím ještě pořadně hrabla a tím jak hrábla vejce lítaly a sami se rozbyly a ona je vypila to dělala několikrát denně protože věděla že je tam najde.
nic méně jsme vzaly par vajec čerstvé je vyfoukly a hned naplnily pepřem a dali do každého hnízda pepř se přilepil na vlhkou stěnu zevnitř a co bylo to se vešlo dovnitř byly to takové časované bomby a slípka když klovla tak se teda divila dva dny byl pokoj a pak zase sežrané vejce no tak znova a pepře se přidalo a když to udělala zase tak ju asi tak palil jazyk a zobák že už to neudělala.
Možná to někdo naíše jako týraní zvýřat ale ja to vyčet v literatuře.
Zdravím všechny
Kdybych měl na výběr tolik prostoru atd tak bych zkusil plemen několik jedny lehké jako vlašky, kropenky nebo leghornky, brakelky a jedny větší polotěžké jako plymutky, amroksky, hempšírky nebo i ty vranohlavky a třeba minorky ale ty maj ty hřebeny větší a nachylné na omrzání jako jiné lehké plemena.
ale bylo by fajn mět třeba ty vlašky a bile vejce a pak plymutky nebo amroksky na kavové či hnědé vejce a mužete mět 5 takových a 5 takových a psat si to každý den a za rok udělat vyúočet pruměr které nesly více.
No a taky mužete vybírat které se vam naživo budou víc libit jak stavbou těla tak zbarvením a mužete nechat kohouta který se bude líbit vam a tak.možností je spousta.
Prostě jen nad tím tolik nepřemýšlet a pořad nehodnotit a prostě chovat a koukat a hrat si s tím.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
A všichni společně... nevím, zda by ten nový kohoutek a nová slepička naprosto nenarušili soutiží těchto slepiček??? Nebudou se moc klovat? A časem si na sebe zvyknou? Naprosto nevím, jak je to u těchto malých slepiček, u velkých vím od dědy moc dobře, jak dlouho jim obvykle začleňování do kolektivu dlouho trvá a jak je to pro menší kusy dost bolestné a nepříjemné...
Tak co se týká barevných rázu tak kohout sebritky je v barvě stříbrný a ten druhý je žlutý s kolumbijskou kresbou není to zlatý a ta zlatá černě lemovaná jak píšete je wyandotka koroptví tmavě vlnitá...
Dobrý den já když jsem měl novou líhen tak se mi nedařilo a násady už byly v čudu a nebylo co nasadit a pořad mě to nedalo a řikám si...tak poslední šance sice už jsou plemena pohromadě a vejce mám v lednici týden dalo se 48 vajec z lednice a vylíhlo se 32 kuřat.
Co ja si pamatuju tak babička skladovala vejce taky v lednici a když chtěla dat pod kvočnu tak je vzala z lednice a kuřata byly...
Ovšem to byla nouze u mě jinak skladuji násady podle rad z literatury atd.
Dobrý den
Já otužuji malé kuřátka tak že kde nedosáhne lampa dám vodu.
Zaprvé se voda neohřeje a za druhé kuře musí k vodě do mín vytopeného prostoru a tím jak se jde napít tak se otužuje.A po naití hned utíká pod lampu nebo pokud je tam fajn teplota tak se i zdrží v mezi prostoru lampy a vody...koukejte a hrejte si.zkoumejte.
Pokud vodu nemužete dat dostatečně daleko a je v té bedně tak bych to neřešil měl jsem to přesně jako vy a odchov byl uspěšný.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
skuste zastrihnut len jedno kridlo, kvoli rovnovahe... E.
Souhlasim určitě jen jedno křídlo kvuli té rovnováhy...aby se to vysvětlilo tak slípka která má obě křídla s letkama už zminované plemena tak se odrazí od země a zabere křídli což letky slouží o opření a naberení vzduchu proto muže letět a když se ustřihne jen jedno tak má operu jen na jednom křídle na ustřiženém ni aby se to přirovnalo tak jako letadlo když bezmete jedno křídlo tak spadne a když ustřihnete letky na obou křídlech tak se jí tělesná rovnováha vyrovná a muže opět letět což u lehkých plemen není problém at s letkama či bez nich.