paulí&majk

Moje příspěvky

1.2.2016 07:09

Pěkné stránky o barfu jsou tyto: http://manwe.eu/index.php/vypoet-krmne-davky
- jsou tam i typy co přidávat k masu, výpočet krmné dávky nebo i nějaké recepty smajlík

A koupit maso jde třeba zde: http://www.falcokrmiva.com/.

28.1.2016 12:28
28.1.2016 12:10

Určitě ji pořiďte další samičku, nejlépe asi mládě. Ale i starší by asi nebyl problém, ten občas bývá jen u kluků než si mezi sebou vyřídí kdo bude ten dominantnější. Jiné to pak bývá u velkých skupin když mají přijmout nového člena, ale ne u dvojice.
Pro jistotu ale doporučuji dát nového osmáčku do jiné klece (tak na dva tři dny)a nechat ji vedle té kde je vaše osmačka ať na sebe vidí a mohou se očichat. Také je vhodné seznamovat osmáčky na neutrální půdě, třeba udělat nějakou ohrádku na zemi a na chvilku to zkusit tam než je dáte společně. Když uvidíte že se k sobě chovají pěkně tak je můžete dát k sobě dřív.

Uvidíte, určitě se budou mít rádi - žádný osmák nechce být sám

18.1.2016 12:41

Osmák degu - docela se divím že pro ně není víc hlasů. Chytré, snadno ochočitelné, nesmrdící veselé aktivní denní zvířátko.

15.1.2016 11:52

Podle mě to možné je. Myslím že náš pes je také zamilovaný, ale prožívá to jen když je se svoji láskou boloňačkou :-D, jinak doma nijak neteskní. Chodím na agility a ten náš tam je jako jediný kluk jinak samá fenka. Přibližně bych řekla že se tam různě potkává tak s 10 fenkami ale tahle jedna ač také kastrovaná tak je prostě jedinečná, a ostatní když tak je ona jako by neexistovali. Když se tam potkají tak se musím fakt hodně snažit upoutat jeho pozornost na sebe aby mě poslouchal. Je fakt že tím trénujeme poslušnost, ale někdy je to hodně náročné a každou chvilku za ní utíká. Třeba doděláme nějaký parkur a jakmile zjistí že je hotovo tak hned utíká ani ten pamlsek nechce smajlík. Minule jsme se náhodou potkali na veterině a ten náš je tam normálně hodně ustrašený a i se někdy klepe a je jedno jestli tam jsme sami nebo s jinými psi, ale jak tam byla jeho láska tak jako vyměněný - šťastný jak blecha a ani si neuvědomoval kde je a to ani když odešli do ordinace pořád koukal na dveře kdy se už vrátí jen občas zafňukal takovým dloooouhým tónem.
Jestli se s tím dá něco dělat? Bych řekla že asi moc ne, ale časem by se to mohlo zmírnit.
Ten náš si taky jeden čas nechtěl vůbec hrát, a ostatní tvrdili že prostě dospěl a že si už si hrát nebude - nakonec jsme zjistili že ho bolely záda. Zašli jsme párkrát na magnet a protáhnutí a zas je hravý i když je pravda že trošku rozumnější.

6.1.2016 13:57

Já používám Frontline sprej a loni jen 2 klíšťata a chodíme dost do lesa a na louky.
První rok jsem používala antiparazitní obojek, ale když jsem ho koupila po druhé tak téměř vůbec nefungoval tak jsem hledala něco jiného a narazila jsem na tento sprej a jsem velice spokojená jednou za měsíc psa stříknu na několika místech na zádech pak stříknu na gumovou rukavici a otřu mu to na bříško a třeba i na tlapky.
Jiným zvířatům to neškodí a kočky tím lze nastříkat také - ale ten střik nemá moc rád ani pes a myslím že kočka se bude dost bránit, ale osobní zkušenost s nastříkám kočky nemám.

30.12.2015 12:24

Možná bych to nechala i na kamarádce, ale zvážila bych cestu bouchá to jen jak se setmí a hned po půlnoci to taky nekončí.
Ale přidám osobní zkušenost. Loni jsme byli se psem u přátel, kteří mají též psa. Ten náš to bouchání nijak nevnímá i se se mnou koukal z okna v náruči na ohňostroj a líbilo se mu to. A ten jejich ač minulý roky v pohodě tak zrovna loni se fakt bál klepal se a dokonce se i počůral a byl zalezlý v koutku chodby. Normálně má ten náš z toho jejich dost respekt a nijak zvlášť si spolu nehrají, ale tentokrát mu pomohl. Občas za nim zašel a chvilku s ním třeba pobyl a nakonec když už bylo sice téměř po všem, ale ten chudáček pořád klepavku tak za ním zašel a tak jako čumáčkem do něj strčil a nakonec z té chodby přišli oba spolu - nikdy jsem nic takového neviděla, trošku mi to přišlo jak kdyby mu šel říct že se není čeho bát že už je to pryč.
A to jsem si do té doby myslela že oni mají takového hrdinu a že spíš ten náš je srábotka.

23.9.2015 12:20

Nikde jsem nenapsala že je to dobrý nápad.
Pokud to jde jinak samozřejmě je nejlepší mít osmáky spolu a činčile pořídit další činčilu. Ale zadavatelka nikde neuvedla proč chce toto spojení. Pokud jste si ale pořídila činčilu s tím že ji dáte k osmákům tak je to fakt debilní nápad.

Ale jak tady čtu, že máte chovnou skupinu tak mi to přijde vzhledem k mláďatům dost hazard. Já původně myslela že máte jednoho osmáka a jednu činčilu - ne že by to bylo o moc jiné ale přeci jenom jsou to společenská zvířátka a mohli by být rádi že mají alespoň nějakou společnost.

Nechci to nějak zlehčovat, ale sama jsem měla křečka který žil i ve dne, a v noci často spal přesto že je to noční tvor.

22.9.2015 12:40

Myslí že oproti jiným experimentům jako třeba králík s činčilou nebo morče s osmákem je toto spojení docela přijatelné.
Pokud spolu vycházejí tak bych to zas tak černě neviděla. Stravu zas tak odlišnou nemají. Kolikrát se i strava určená činčilám doporučuje osmákům. My si třeba stravu pro osmáčky mícháme sami a část z toho je určeno činčilám.
Jen by mohl nastat problém s tím že osmák je aktivní ve dne a činčila v noci, ale třeba si udělají kompromis

22.9.2015 12:32

Možné to opravdu NENÍ, pokud tyto zvířata znáte tak by jste chápala že mají výrazně odlišný způsob života.
A také mají dost odlišné požadavky na stravu. Morče by při stravě co má osmák strádalo a zase osmák by při stravně co má morče bylo brzy nemocné nejspíše s cukrovkou a asi i tlusté.

9.9.2015 07:34

Já v něm vidím německého ovčáka

19.8.2015 08:26

Loni na jaře jsme byli v České ráji přesněji Hruboskalsko.
Krásné procházky po lese mezi skály a i nádherné vyhlídky. Byli jsme se projít i na Hrad Valdštejn, kde mohli psi i dovnitř jen do nějaké místnosti mohl jen v náruči, ale tam byla jen nějaká přednáška - ono jsme původně vůbec nepočítaly s tím že budeme se psem moc dovnitř. Byli jsme i na Troskách, kde opět k mému překvapení nás pustili se psem dovnitř.
Jen nevím s tou vodou - pár rybníčků tam je, ale osobně vyzkoušeno nemáme.

Přeji šťastný výběr a hezkou dovolenou smajlík

13.8.2015 12:33

Kosek článku, který jsem kdysi četla

Králík + jiný živočišný druh

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: V žádném případě nedáváme žádné zvíře do klece ke králíkovi! Králík i dotyčné zvíře musí mít svoji klec. Do společného výběhu je pouštíme pouze pod dozorem (neplatí pro fretku, která s králíkem do volného kontaktu nesmí přijít vůbec).

Protože pro králíka není přirozené sdílet noru ani s jiným králíkem, je zcela vyloučené sdílení ubikace s jiným živočišným druhem. Ve stejném bytě se králík a jiný živočišný druh (kromě fretky) mohou snést pouze za určitých podmínek (viz níže). Pokud je nám život jiného zvířete milý, nikdy ho jen tak nestrkáme králíkovi do klece s naivní představou „Ták...a odteď se budete kamarádit.“ Mohlo by to velice špatně dopadnout! (viz níže)

Králík + morče = NE!
Králíka a morče v jedné ubikaci chovat nesmíme, protože:

1 - morče je inteligenčně na nižší úrovni než králík, což v praxi například znamená, že nemusí pochopit princip záchůdku. I když je králík zpravidla větší, může se stát morče agresorem, který bude králíka napadat a sexuálně obtěžovat. Známé jsou i případy, kdy morče ožíralo králíkovi srst až na kůži.
2 - králíci ve své kleci obvykle vetřelce nesnesou a snaží se ho vyhnat ven, což by morče jednak uvádělo do dlouhodobého stresu a jednak by to v extrémním případě mohlo skončit i smrtí morčete. Králík by také mohl morče sexuálně obtěžovat a znepříjemňovat mu tím život. Určitou ochranou by pro morče mohl být domeček, do kterého se králík nedostane, ale co je to za život trávit celé dny a noci vyděšený a schoulený někde v rohu domečku a bát se vystrčit čumák ven, protože je tam naštvaný nebo nadržený králík? Stresované zvíře je samozřejmě také náchylnější k nemocem (např. plíseň), protože stres oslabuje jeho imunitní systém,
3 - morče potřebuje krmivo obsahující vitamin C. Králík si vitamin C umí v těle vytvořit sám. Pokud by měl králík dlouhodobě nadbytek vitaminu C, může to vést až k vážným zdravotním problémům.
4 - králík a morče k sobě prostě nepatří, nerozumí si, mají jinou řeč těla a jejich spolužití ve smyslu „aby si dělali vzájemně společnost“ je absurdní. Je to stejné, jako by Vás chtěl někdo ubytovat společně s opicí.


„Vytahují“ morčata z králíků nemoci?

Králíci jsou za běžných okolností nositeli bakterií Bordetella bronchiseptica a Pausteurella multocida, které jsou přítomny v jeho dýchacích cestách. Na první pohled to poznat není, zdravému králíkovi nijak nevadí. Pokud se však tyto bakterie přenesou na morče (ohrožena jsou morčata s oslabenou imunitou), je vysoce pravděpodobné, že morče umře. Na morče se z králíka můžou přenést i různí střevní parazité (klostrídie, giardie apod. – ne však kokcidióza!), což ovšem neznamená, že by morče z králíka nemoc „vytáhlo“ a tím ho zachránilo. Králík zůstává i nadále nemocný, ale první se nemoc projeví u morčete. Králičí mor a myxomatóza na morče přenosné nejsou.

13.8.2015 12:23

Podle mě je to nesmysl, ale věřím že mohou existovat výjimky kdy se tato zvířata navzájem snesou ale nejsem si jistá zda zda bude králík spokojen. Často nesnese ani samce svého druhu.

13.8.2015 11:47

Ještě přidávám naše vyvalený kukadla při agility

13.8.2015 11:45
16.3.2015 12:39

Jen mě ještě napadá, že by bylo vhodné při tom seznamování, aby měli potkánci hodně míst kam se popřípadě ukrýt a při nejhorším utéct. A určitě bych to seznamování neuspěchala, ať na sebe koukají nejdříve přes mříže. Jinak si myslím, že když se budeš s potkánkem mazlit a krmit ho pes by mohl pochopit, že je to další člen (pokud tedy není extra žárlivý).

16.3.2015 12:28

Nemám sice zkušenost s potkánky, ale máme dva osmáčky a psa. Normálně osmáčky pouštím se proběhnou se po místnosti a pes na ně reaguje dobře. Chtěl by si s nimi hrát ale spíš osmáčci o něj moc zájem nemají ne že by se ho báli ale jsou rádi, že můžou šmejdit. Alespoň ten náš pes jim určitě ublížit nechce ale samozřejmě je hlídám, aby se něco omylem nestalo. Jen ze začátku zkusil přišlápnou ocásek aby mu myšička neutíkala ale to jsem mu honem rychle zatrhla (naštěští se osmáčci cítí v bezpečí tak nepustili ocásek). U nás to funguje a to máme dost aktivního blázna.