
pidla
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 18. 5. 2015 09:53:41
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
" A obojek nemá proti postroji žádnou výhodu"
má tu výhodu, že pes cítí impuls a je ovladatelný, na postroji ne. Jinak samozřejmě postroj z hlediska možnosti úrazu psa bezpečnější je.
To sice ano, ale když se člověk naučí prostřednictvím stopovačky psa ovládat a korigovat, má pak docela problém stopovačku odbourat. Kdežto když se chová, jako by pes stopovačku neměl, neovládá ho s ní, nekoriguje, jen ji používá čistě jako pojistku proti zdrhnutí, tak pak není s odbouráním stopovačky žádný problém, pes funguje stejně, ať ji má, nebo ne.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
O tomhle jsem nikdy neslyšela, to jsem měla plemeno, co je poruchami štítné žlázy hodně zatížené, a že by to měli z obojku, tak tomu nevěřím. Umím si ale představit, že pes se zvětšenou štítnou žlázou má problémy chodit na obojku, ale určitě ne to, že taháním na vodítku si naruší hormonální rovnováhu.
Pak bysme to mohli třeba postavit tak, že nevychovanost psa může za poruchy štítné žlázy, zatímco vychovaní psi jsou v tomto směru zdraví
Tahání na obojku pohmoždí tkáň štítné žlázy. Což může přispět k tomu, že se postupně a plíživě rozvine autoimunitní zánět štítné žlázy, který ji postupně, v průběhu několika let, zničí. Jsou to poměrně nové poznatky, zatím se o tom moc nemluví, ale souvislost tu zcela jistě je. Jak velká, to je otázka.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak to je hlavně o technice práce se stopovačkou - v místech se zvýšeným rizikem stopku držím tak, že pes nemá prostor na rozběh, pak se mi z ruky nevyrve, a v drtivé většině pes tělem nějaký zájem avizuje, takže psovod má prostor reagovat...
I tak je postroj prostě bezpečnější, zvlášť pro nezkušeného psovoda. A obojek nemá proti postroji žádnou výhodu. Mimo ceny teda.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Obojek a stopovačka je v tomhle případě nebezpečná kombinace, postroj je na tohle opravdu lepší. Vím jaké je to škubnutí když pes vyrazí a neuvědomí si že je na stopovačce, většinou se majiteli vyrve z ruky, ovšem když se stopovačka zachytí za kořen nebo strom tak ten opravdu vytrhnout nejde.
Jinak s tou štítnou žlázou to nevím, můj pes má nemocnou štítnou žlázu odmalička, z dob kdy ještě nenosil obojek, Ostatní psi co jsme měli a máme vesele tahali třeba i na řetízkovém stahováku a žádné problémy se štítnou žlázou neměli.
Já neříkám, že ta štítná žláza je obojkem způsobená vždycky. Jen že je to zřejmě jeden z faktorů, který k tomu přispívá.
emka1
napsal(a):
Ano, fena je bez PP, jsem nezkušená chovatelka, ale za to mne přeci nemusíte hned peskovat, Šarino. Chtěla jsem, aby fena alespoň jednou měla štěňata, jsou jí 4 roky, říkala jsem si, že je nejvyšší čas. Je logické, že nechci, aby měla moje fena nějaké hnusné podvraťáky, byť není papírová. Ostatním děkuji velice za reakce.
Upřímně řečeno, pokud by měla "hnusné podvraťáky", aspoň by byla daleko větší šance, že by byli zdraví... Víte, kolik to dá práce, aby chovatel v čistokrevném chovu alespoň zmenšil riziko spousty hnusných dědičných chorob? Kolik vyšetření, kolik nocí strávených probíráním rodokmenů, jak daleko se obvykle jezdí na krytí?
Je váš vybraný krycí pes alespoň v pěti generacích nepříbuzný? Má vaše fenka i pes RTG kyčlí, loktů, klinické vyšetření očí a genetický test na PRA a GPRA?
To už radši vyrobit vořechy vořechoviče s úplně odlišným plemenem, než "čistokrevné bezpapíráky".
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Na stopovačku je rozhodně lepší postroj, na obojku si může ublížit - vím i o psech, co se zabili, když běželi a stopovačka se náhle o něco zasekla!
opravdu takové psy znáte, nebo jste jen někde slyšela že se to někdy někde možná stalo... ?
Já jsem aktivně v kynologii 25 let, a znala jsem řadu psů, co venku zasebevraždili různými způsoby, ale psa co se zabil na vodítku o obojek neznám ani jednoho, a ani jsem o tom neslyšela (teda krom internetových zkazek ze zdroje JPP).
Znala jsem, patřil mé známé. Dvacetimetrová stopovačka, pes rozběhnutý plnou rychlostí za srnkou, stopovačka se zasekla o kořen.
Ono se v poslední době ukazuje, že ani běžné vodění na vodítku není pro psa nic moc. Určitě znáte ze svého okolí pár psů se zhoršenou funkcí štítné žlázy. Začíná se ukazovat, že to má často souvislost s taháním a/nebo vyškubáváním na obojku ix let předtím.
zazenka23
napsal(a):
Aha to sem nevedela.. ale je pravda ze sem ji udelala kureci maso jen ve vode a snedla to..
No vidíte. Takovouhle dietkou začněte - libovým kuřecím nebo krůtím. A postupně přejděte na plnohodnotnou syrovou stravu - viz http://manwe.eu/ - po pravé straně sloupec BARF.
zuzvik
napsal(a):
Chválím pohlazením, občas pamlskem, ale pamlsek si odemě větśinou zvít nechce. Klikr jsem také zkoušela a ten taky nepomohl.
Pokud si nebere pamlsek, je s největší pravdpodobností v příliš velkém stresu, než aby byla schopná přemýšlet a učit se. A pohlazení může být pro takového psa ne pochvalou, ale naopak velmi nepříjemným trestem!
Tohle by chtělo někoho, kdo se na vás podívá naživo a uvidí, kde děláte chyby (včetně toho klikru)... Odkud jste?
Četla jsem o psu, který měl tolik zdravotních problémů způsobených alergiemi na všemožné druhy masa, že majitelům nezbylo nic jiného, než krmit vegetariánskými granulemi - už se nedalo najít absolutně žádné maso, na které by mu nevyšla alergie. Na vegetariánských granulích to bylo trochu lepší - ne o moc, ale aspoň něco. Veterinář mu dával maximálně několik měsíců života.
Pak si majitelé pořídili štěně a začali ho krmit BARFem. A staroch chodil po štěněti dojíždět misku. Nejdřív mu v tom chtěli bránit, ale pak si řekli, stejně je na umření, tak ať si aspoň pochutná. A začali mu dávat syrové taky. Pes se spravil, na příští prohlídce u veta byl prohlášený za naprosto zdravého a žil ještě několik let. Tož tak... Není alergie na maso, jako alergie na maso.
zuzvik
napsal(a):
Dobrý den,
mám psa z útulku a mám ho od 6 měsíců. Od té doby je podřazený. Lehá si na záda nebo když ji učím povel nebo se snažím dělat s ní Agility tak předemnou uteče pryč. Nevíte jak jí to odnaučit? Momentálně má 4 roky, od začátku se to trochu zlepšilo. Na procházkách ji mám volně puštĕnou a poslouchá na přivolání.
Předem děkuji za odpovědi.
Není "podřazená", je velice bázlivá a snaží se uklidnit jakýkoliv náznak hrozícího konfliktu z vaší strany.
S takovým psem musíte pracovat naprosto v klidu a výhradně po dobrém - žádné zvyšování hlasu, žádné napřahování ruky nebo škubání vodítkem, žádný naštvaný pohled, dokonce ani žádné frustrované myšlenky! A soustřeďte se na to, ať jste pro ni pořád naprosto srozumitelná, ať ona vždycky na 150% ví, co se po ní chce.
Moníísek
napsal(a):
Pes na vodítku chodit umístění. A teď jak pracujeme na stopovačce tak se mi líbí jak přivolání tak i to že se za krátkou dobu naučil respektovat délku stopovačky a postroj chci kvůli t že se nám stopovačka občas zasekne o trs trávy atd. A podle mě to nebudou takový škubance v postroji než když má obojek.
Na stopovačku je rozhodně lepší postroj, na obojku si může ublížit - vím i o psech, co se zabili, když běželi a stopovačka se náhle o něco zasekla!
Je super, že děláte takové pokroky, držím palce! Postroj můžu doporučit Short od ZeroDC - je prakticky nezničitelný a psu je velice pohodlný, můžete ho používat i k lehčímu krátkodobému tahu, např. canicross. Nevýhoda je, že mu jde upravit velikost jen kolem hrudníku, krk a délka jsou napevno, takže musíte dobře trefit velikost nebo (ideálně) před pořízením vyzkoušet.
zazenka23
napsal(a):
Jak mam donutit psa aby byl? Mam jorksira a uz jednou byla na kapackach diky tomu zw vubec nebyla... za den zda je jednou u misky? Ale vidim jak porad mlaska ze ma sucho
Mlaská, že má sucho? Mlaskání není příznak toho, že má sucho v tlamě, ale toho, že je jí blbě od žaludku! A proto vám ani nejí z misky - spojila si ten pocit nevolnosti ne s granulemi, ale s miskou.
Změňte stravu, granule jí evidentně nedělají dobře! Když budete krmit syrovým, vsadím se, že se vám rozjí. A nebudete si muset ani lámat hlavu s pitím - v syrové stravě je vody dostatek, takže pes pít skoro nepotřebuje, pokud není horko nebo nemá velkou fyzickou aktivitu.
Nafotit útulkáče je velmi záslužná činnost (a mimochodem vím o několika poloprofesionálních fotografech, kteří tomu svůj čas věnují), ale provedení se mi v tomhle případě nelíbí. Mě osobně daleko víc než tyhle portréty ve stylu "pes čumí, pes čumí, pes čumí, pes čumí" upoutají fotky celého psa, v pohybu, při hře, mazlení... nebo třeba jen sedícího vedle člověka. To vypoví o povaze psa daleko víc, než deset fotek roztomile žadonících očíček.
Pokahontas
napsal(a):
Ivulka2 moc děkuji za informace. Před chvilkou sem mluvila s chovatelkou a štěně si vezme zpět. Po našim rozhovoru si je 100% vědoma, že mi prodala nekvalitní štěně a vůbec nediskutovala o tom, že mi nevrátí peníze a ještě mi nabídla, že mi dá 3 měsíční štěně odchované + 2000, -. Zvláštní viďte
To jsou teda věci... Tohle je pro všechny strany opravdu nejlepší řešení. A ta množitelka by patřila nakopat do zadnice. Doufám, že neuvažujete o tom, že byste si od ní vzala to starší štěně.
Maso určitě, ale ne jen prsíčka - ta jsou prakticky bez tuku, hodí se na hubnutí, ale tohle štěndo docela určitě hubnout nepotřebuje, naopak. Dávejte třeba srdíčka, trochu pomletých krků...
Já bych naopak granule změnila, a to co nejdřív - takhle malé štěně na ně ještě není tolik navyklé, aby mělo problém se změnou, vždyť je baští maximálně tři týdny.
350g? Slušný chovatel nedá štěně z domu, dokud nemá aspoň dvakrát tolik! A žádné "miničivavy" neexistují, čivava je jen jedna. Naletěla jste množitelce, která vám prodala nemocné a/nebo podvyživené štěně zaostávající v růstu jako "miniraritu". Nejlíp uděláte, když štěně vrátíte, třeba i za tu cenu, že nedostanete zpět peníze. A pořídíte si zdravé, dobře živené štěně s PP po zdravotně vyšetřených rodičích - patelly, fontanela.