
pidla
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 18. 5. 2015 09:53:41
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ve 14 letech je kočka beznadějně stará? No nevím, kočce našich je 19 a je pořád vcelku čupr - tedy při skocích je ztuhlejší a začíná jí šedý zákal, ale jinak je naprosto v pohodě.
Kočka takhle náhle nehubne jen tak bez příčiny. Trvala bych na podrobnějším vyšetření, klidně i u jiného veterináře, který vás neodbyde.
megie1234
napsal(a):
Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu. Mám půlroční staffbullku a všimla jsem si, že posledních 14 dní vždy když leží a pak vstane kulhá na přední packu, ale udělá pár kroků a jde normálně. Máte s tím někdo zkušenost, popřípadě rady co by to mohlo být. Osobně si mýslím, že by to mohlo být jak roste. ale stejně se mi to moc nelíbí. K veterinářce jsme objednaný na zítra. Ale víc hlav, víc ví :) Děkuji předem za odpovědi.
Může to být cokoliv, ale normální to není. Zdravé normální štěně nekulhá "jak roste". Může to být jen nějaká banalita, nebo to může být závažné, to takhle po internetu těžko poznáme.
Osobně bych nešla k normálnímu veterináři, ale rovnou ke specialistovi ortopedovi.
Já beru od krmme.cz a teď i od masoksezrani.cz - mají nově chovatelská balení za super ceny plus začali prodávat i nějaké hovězí výrobky od Krmiva Nýřany, taky za bezva ceny. Plus řezník a "drůbeží ráje" - hlavně kloubové hovězí kosti na okus, krůtí krky a biskupy, takové věci. I v Makru se často dají nakoupit za krásné ceny třeba plíce, křídla a tak.
marketaheim
napsal(a):
Vepřové se syrové psupsupsům nesmí dávat.
Že vy jste ta "chytrá" vedle z nemoderky?
Vepřové se nedoporučuje dávat z jediného důvodu - kvůli možné nákaze Aujeszkyho chorobou (pseudovzteklinou). Ovšem v ČR jsou oficiální chovy kontrolované a této nákazy zcela prosté, takže vepřové lze zkrmovat bez obav i syrové. Dávám ho běžně (srdce, plíce, žaludky, jazyky, nožičky...). Nebezpečí hrozí jen u masa z nekontrolovaných domácích chovů a především u masa divočáků, to bych rozhodně vařila.
"Lezou žebra" je strašně neurčitý pojem. Jeden člověk si pod tím představí vychrtlou kostru a druhý psa, kterému je trošku vidět náznak pasu. Chtělo by to fotku.
Obecně je dobré řídit se tímto diagramem, i když samozřejmě každý pes má jinou stavbu těla:
http://www.pvahosp.com/sites/site-1526/images/Purina_body_condtion_score.jpg
koridaska
napsal(a):
Ahojte, budu si pořizovat štěňátko čivavy ( v dospělosti bude mít okolo 2kg) a chci pro něj opravdu kvalitní krmivo, něco jako TOTW,orient atd.. čím víc masa tím lepší. Buď přímo pro štěňata nebo pro všechny věkové kategorie. Hlavně to musí být krmivo s opravdu malými granulkami, na ceně mi nezáleží. Co mi doporučíte ?
Malé granulky má Canine Caviar, jejich bezobilné receptury jsou velmi dobré.
kubis00
napsal(a):
A jaký máte názor na krmení štěňat syrovou stravou?
Oba moji psi byli na syrovém už u chovatelky. A já jsem taky zastáncem krmení syrovým, takže jsem v tom pokračovala - u první fenky teda na střídačku s granulema, tehdy jsme měli extrémně malinký mrazáček, u druhého psa dáváme granule jen výjimečně. A nemůžu si stěžovat, zatím mě nesežrali Růstové problémy se taky nekonaly, naopak veterinář je vždycky chválí, jak jsou krásně štíhlí a nasvalení, starší čuba má rentgeny kyčlí i loktů nulové, a to jde o velmi geneticky zatížené plemeno (s mladším na rentgeny teprve půjdeme).
zuzina
napsal(a):
Je pravda, že mám doma psa, který byl vždy takový trochu strašpytel. Už je to s ním lepší, ale na klikr s ním cvičit nemohu. Po každém kliknutí se prostě zarazil a přestal pacovat.
Takže u tohoto citlivějšího psa používám jen slovní marker a jemu to vyhovuje více.
Jinak jsem si asi před 4 lety koupila obyč klikr za 3 korun a stále drží - má možost nastavit různou intenzitu zvuku (asi 4 stupně), takže se přiznám, že jich více vyzkoušených nemám.
A nezkoušela jste mu klikat v kapse? Nebo třeba (pro úplně tichounký zvuk) propiskou? Ono jak už by si pes jednou spojil, že klik je fajn věc, tak by to šlo i s normálním klikrem, si myslím...
Ten nastavitelný klikr za třicet káčé mám taky a je bezva.
bohemica
napsal(a):
K tomu, už uvedla Pidla (a s čímž mohu jen souhlasit) bych dodala, že mě také zajímá i historie CHS.
Netvrdím, že někdo kdo odchovává vrh "A", nemá potřebné zkušenosti a tradici.
Někdy se může stát, že se jedná naopak o druhé "A" (tedy o druhé načínání abecedy) tzn. velmi dlouholetý nebo velmi intenzivní chov. a to je třeba rozlišovat!
Může se i stát, že se jedná o dlouholeté zkušené chovatele, ale právě "začínají" s chovem a "A" vrhem dalšího plemene. Chovají tedy léta např.NO a k tomu si pořídí chov teriéra a také je budou chovat pod stejnou CHS.
Jsou také případy, kdy dojde k převedení nebo zdědění CHS s dlouholetou tradicí na jiného chovatele nebo dědice.
Ve výběru spolehlivé CHS by měl pomoci chov.klub a návštěva klubové nebo speciální výstavy a nahlédnutí do katalogu.
Na výstavě hledala informace spíše "inkognito", pozorovala cvrkot a naslouchala. Hlavně bych moc nedala na "dobře míněné rady" vystavovatelů, přihlížejících diváků atd.
Chovatelé se vzájemně pomlouvají a "svému" plemeni každý rozumí víc než Stvořitel.
.
Já mám úchylku na Béčka Dobrý chovatel si na prvním vrhu vyzkouší, jaké to je, a druhý vrh už je navážno ;-) Oba moji psi jsou Béčka (žádné několikanásobné otočení abecedy, opravdu jen druhý vrh) a neměnila bych ;-) Čímž neříkám, že je něco špatně na déle působících chovkách, to rozhodně ne. Prostě to takhle vyšlo
Já vybírám prvotně podle webových stránek, čímž samozřejmě odpadne spousta stejně kvalitních chovek, které stránky nemají nebo je málo aktualizují, ale takový je život. A vzhledem k tomu, že jsem vybírala v zahraničí, to ani jinak nešlo. Takže: blikající srdíčka, desítky vykřičníků a podobně vyřazuju rovnou. No a pak volím takové chovky, které mají jednu nebo jen několik málo fenek a ze stránek je vidět, že k nim mají hluboký vztah - to poznám podle toho, jak o nich píšou a jak to na mě působí. Ideální chovka pro mě je malá, rodinná, která dělá na fence dva, maximálně tři vrhy za život, která se nezbavuje starých a nemocných psů, která extrémně moc dbá na zdraví a povahu svých odchovů (hodně napoví nepovinná a nákladná zdravotní vyšetření či ochota vyjet za kvalitním vyšetřeným psem do zahraničí), která má na svých stránkách veškeré informace o svých předchozích odchovech (včetně těch negativních, to je důležité - nic není nikde stoprocentní a jen dobrý chovatel i negativní informace zveřejňuje)... kde je vidět, že jsou s majiteli svých odchovů v živém kontaktu písemném i osobním, pořádají setkání a společné tréninky... kde štěňata vyrůstají v bohatém rodinném prostředí, mají perfektní péči a socializaci... a taky celkový pocit z těch lidí a jejich psů.