Oholení srsti?

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
17.8.2019 20:07
fikovnice

XXX.XXX.135.179

Dobrý večer všem!
Absolutně se mi nedaří mojí Else (MCO) rozčesat srst - má v určitých místech, hlavně vzadu na bocích, úplně dredy - a nejen nedaří, ale bolestivě mě u toho kouše, prostě nenávidí vyčesávání srsti. Napadlo mě, zda jí tedy srst nevzít strojkem. Máte s tím někdo zkušenost? Pokud ano, oholit jen ta problémová místa nebo celou (nějaký kratší sestřih). Za jak dlouho asi pak srst doroste. Už si s těmi cucky fakt nevím rady. Varianta 2 - nechat to úplně být...

17.8.2019 20:49
rapotacka11

XXX.XXX.79.9

Na veterině mi ji vzaly strojkem.
Dvě jsme ji držely. Sestra za krkem,
já zadek, doktorka holila. pod bříškem,
mezi zadníma nohama a "kalhotky" vzadu.
Šlo to moc dobře a rychle.
Kočka je sice opravdu hodná,
ale byla pro jistotu pevně fixovaná (ony to umí)
Uleví se jí i Vám. A vypadala dobře.
Domluvte se na veterině nebo v salonu.
Myslím, že 2 lidi musí kočku držet.
Srst hezky plynule dorostla.(2 měsíce ?)
Nemusí jít úplně dohola.
Hlavně bříško a zadeček a kalhotky.
Ať se zadaří

.

18.8.2019 10:59
Tenurri

XXX.XXX.28.108

Já mám s maiňákem taky problém...Nesnáší česání a máme instrukce pravidelně česat, jinak se to zacuchá a nic s tím neuděláme. Jenže jak říkáte...bolestivě u toho kouše...mám na to hřeben s otočnými hroty...a některé chuchvalce vystříhávám, protože by ho to asi rozčesávat bolelo...no teď ho češu tak, že si ho vemu do náruče a nechám ho ožužlávat sušenou ančovičku. Miluje je a dostává je už jen u česání a nechá se už česat trochu víc...břicho je teda pořád problemová část, ale už se aspoň snaží sežrat rybu a ne mě...jdu na to teda pomalu a snažím se, ať si spoji česání se svou milovanou odměnou.
Jinak jsem musela nechat jednou oholit břicho ragdollce u vetky, protože tam měla strašné dredy, kterých jsem si nevšimla dřív (byly fakt úplně u kůže, nebyly skoro vidět - šly jen nahmatat a já si netroufla to vystříhat, abych ji omylem nestřihla). Rostlo to docela dlouho do plné délky...tak 5 měsíců...
Každopádně se u Willyho snažím, aby si zvykl na rozčesávání, protože bych nechtěla potom s dredatou kočkou na oholení...hlavně u mainy :D...bylo mi to líto i u radgollky.

Janae1

18.8.2019 11:32
Janae1

XXX.XXX.160.6

Už chovatel by měl předávat zvíře zvyklé na česání, cvičně se vyčesávají koťátka sotva otevřou oči.
Když toto chovatel zanedbá, je to peklo.
Já mám peršanky, kdyby dělaly alotrie při česání, tak by skončily dredatý od hlavy až k patě. Asi neznám kočku, kterou by česání bavilo, ale v rámci možností se musí nechat vyřesat.

Pokud to je občasný dred, zkuste ho roztříhnou a vytrhat.
Pokud už je to souvislá plst, tak odstříhávám. Po malých kouskách, mám na to nůžky z manikůry, se zahnutou špičkou, vždy musím vidět špičku. Jde to po milimetrech, ale jde.
Nůžky se rychle tupý, počítejte, že jsou brzy na vyhození.
Takto jsem schopná ostříhat i kočky od popelnice, sice to trvá několik dní, ale přijde mi to pro kočku menší stres než strojek.

Srst roste celkem rychle, nevím, nikdy jsem to nezkoumala.
Moje kočky mají preventivně vystříhané břicho a zadek, není to vidět a odpadá složité vyčesávání popřípadě tahání hovínek na chlupech.

Nechat být není řešení, plst se vytvoří přímo na kůži, kůže se zapařuje a vznikají kožní problémy.

Na pročesávání mám celý arzenál, každá kočka má své kartáče a hřebeny. Je to sice finančně náročné, ale mám plemeno trpící na kožní plísně, toto beru jako prevenci.

Zkuste nějaké šampony a kondicionery, popřípadě rozčesávací oleje. Teď to už nepomůže, ale jako prevence celkem fungují. Je neporadím, nepoužívám je, potřebuji k životu nadýchané kočky, ale mamka je nasvé kočky celkem úspěšně používá. Počítejte, že srst bude sice lesklá, vyživená, ale trošku splihlá

18.8.2019 12:12
Tenurri

XXX.XXX.28.108

“Asi neznám kočku, kterou by česání bavilo, ale v rámci možností se musí nechat vyřesat.”

Naše ragdollka česání úplně miluje a vyžaduje :D. Ta si to vyloženě užívá...
proto jsem byla u Willyho v šoku 😂.
Jinak chovatelka je česala od mala, ale ten náš je dost raubíř. Když jsme tam byli na návštěvě, tak bylo vidět, že je každá kočka úplně jiná. Jeho bratr byl totální mazlivka a vtěrka...ten náš nás měl docela na háku, dokud jsme neměli v ruce pamlsky :D...na jídlo je šílenej do teď, takže mi to dost usnadňuje manipulaci, když se mu něco nelíbí.

18.8.2019 15:34
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Moc všem děkuji za příspěvky. Zkusím něco zodpovědět. Chovatelka mi kladla na srdce pravidelné vyčesávání, ale zda to dělala ona sama, nevím. Faktem je, že Elsa fakt vyčesávání nenávidí. Bohužel se to horší - dřív útočila na kartáč/hřeben, teď mi jde po rukách - a fakt natvrdo včera mě kousla. Co se týká stříhání, mám asi nejlepší nůžky jaké mohou být - menší chirurgické, super ostré. ALE - toho se Elsa bojí nejvíc, stačí jen aby viděla, že je mám v ruce, přitom jsem ji v životě nestřihla ani neškrábla! Dělám to teď tou cestou, že ten dred jakoby preparuji ručně - zprostředka se snažím jej rozrušit - blbě se to slovně popisuje... Jinak ale třeba i jen sáhnout Else na břicho i to je problém. Nevím - i jsem přemýšlela, zda nemá nějak bolestivou jizvu po kastraci...
No a jak píše Tenurri, kocouři (kluci) mají rozčesávání rádi, drží a předou. Jenže oni nemají vůbec problematickou srst.
Tak ještě jednou moc děkuji.
Ještě "Rapotačce" - víte já jsem teď hodně finančně vyždímaná, takže salon momentálně volit nebudu, ale do budoucna nezavrhuji, i když více by se mi to pozdávalo na té veterině. Když jsem teď měla nemocného nejstaršího kocoura, vetka mu oholila packu a ani nehlesl. Ale to na tom byl hrozně zle...

18.8.2019 15:39
fikovnice

XXX.XXX.135.131

rapotacka11 napsal(a):
Na veterině mi ji vzaly strojkem.
Dvě jsme ji držely. Sestra za krkem,
já zadek, doktorka holila. pod bříškem,
mezi zadníma nohama a "kalhotky" vzadu.
Šlo to moc dobře a rychle.
Kočka je sice opravdu hodná,
ale byla pro jistotu pevně fixovaná (ony to umí)
Uleví se jí i Vám. A vypadala dobře.
Domluvte se na veterině nebo v salonu.
Myslím, že 2 lidi musí kočku držet.
Srst hezky plynule dorostla.(2 měsíce ?)
Nemusí jít úplně dohola.
Hlavně bříško a zadeček a kalhotky.
Ať se zadaří

.

Milá "Rapotačko", chtěla jsem Vám zase napsat SZ, ale nějak jsem nic nestíhala, navíc jsem viděla, že jste sledovala (podle plusových bodů ) nemoc mého kocoura.
Zažívám opět "výživné" období. Kocour se z té hrozné nemoci snad dostal. Ale dějí se další věci...a vlastně proč to nenapsat i sem... 30 let dennodenně řídím, bez nehody. V neděli (minulou) návrat z minidovolené a slepice (jiné pojmenování pro tu osobu nemám) to do mě napálila zezadu, když jsem zastavila na STOPce. Člověk fakt může řídit jak nejlépe umí a toto neovlivní. A ten kolotoč, který již týden absolvuji, nikomu nepřeji (servis-pojišťovna-servis-pojišťovna, atd.). A auto stále není opravené. Platit bude samozřejmě vše slepice z povin. ručení, ale mě to dost semlelo a semílá - to zařizování, vyřizování, a vlastně i spekulování, co vše si mám nechat na autě vyměnit...
Omlouvám se - nepatří to sem. Asi jsem se potřebovala vypsat.

18.8.2019 20:33
jahodapavel

XXX.XXX.168.150

Zkuste si pořídit prořezávací hřeben.
.

19.8.2019 13:18
fikovnice

XXX.XXX.135.155

jahodapavel napsal(a):
Zkuste si pořídit prořezávací hřeben.
.

Děkuji moc za tip!