Králík pořád hrabe

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
11.11.2015 17:52
huhuter

XXX.XXX.141.1

Dobrý den,

potřebuju radu ohledně králíka. Máme cca 1 rok starou samičku berana. Ale bohužel je to taková povaha, že zrovna velký mazel není. S tím už jsme se, ale smířila. Její puberta taky teda stála za to, když čůrala a kakala kde mohla. To jsme, ale zvládly a je to pryč. Jenže teď když jí pustíme tak jí nezajímá nic jiného než hrabat do podlahy. Vím, že je to přirozený jev králíků hrabat nory, ale čekala bych, že bude běhat po bytě jako dřív. Má dvě místa u postele kam bez přestání hrabe. Upozorňujeme jí na to hlasem, popřípadě jiným zvukem, aby to nedělala (fyzicky netrestáme). Nebo na ní stříknem trochu vody, ale vždy se jen podívá a hrabe dál. A takhle to vydrží třeba i půl hodiny ne-li dýl, dokud už nám z toho nehrabe a nezavřem jí do klece. Zkoušela jsem i místo už přetřít savem, octem atd., ale nic nepomáhá. A ještě dodatek, že na tom místě kde hrabe i značkuje bradou tu postel.
Nemáte nějaké rady prosím jak jí to vysvětlit, aby to nedělala, nebo čím tomu předejít, nebo už je to prostě takový zlozvyk, že se s tím nedá nic dělat? Nebo děláme něco špatně?
Ten králík nás a okolí totálně ignoruje a zajímá ho jen hrabání...

12.11.2015 11:40
rapotacka11

XXX.XXX.32.236

Venkovní výběh,
ať si hrabe ve voliéře a nebo volně, pod dohledem.
Potřebuje to..
Jestli je mladá - do roka, připustit.
Je li starší, tak ne, nepřežila by to - asi.

19.11.2015 09:59
pjdz

XXX.XXX.167.72

huhuter napsal(a):
Dobrý den,

potřebuju radu ohledně králíka. Máme cca 1 rok starou samičku berana. Ale bohužel je to taková povaha, že zrovna velký mazel není. S tím už jsme se, ale smířila. Její puberta taky teda stála za to, když čůrala a kakala kde mohla. To jsme, ale zvládly a je to pryč. Jenže teď když jí pustíme tak jí nezajímá nic jiného než hrabat do podlahy. Vím, že je to přirozený jev králíků hrabat nory, ale čekala bych, že bude běhat po bytě jako dřív. Má dvě místa u postele kam bez přestání hrabe. Upozorňujeme jí na to hlasem, popřípadě jiným zvukem, aby to nedělala (fyzicky netrestáme). Nebo na ní stříknem trochu vody, ale vždy se jen podívá a hrabe dál. A takhle to vydrží třeba i půl hodiny ne-li dýl, dokud už nám z toho nehrabe a nezavřem jí do klece. Zkoušela jsem i místo už přetřít savem, octem atd., ale nic nepomáhá. A ještě dodatek, že na tom místě kde hrabe i značkuje bradou tu postel.
Nemáte nějaké rady prosím jak jí to vysvětlit, aby to nedělala, nebo čím tomu předejít, nebo už je to prostě takový zlozvyk, že se s tím nedá nic dělat? Nebo děláme něco špatně?
Ten králík nás a okolí totálně ignoruje a zajímá ho jen hrabání...

Vypadá na to na říji. Rozhodně nepřipouštět, lepší vykastrovat.

Když připustíte, říje se budou opakovat víc a víc.

20.11.2015 20:34
rapotacka11

XXX.XXX.32.17

Pokud ji nevykastrujete, nemělo by se stát, že by měla po roce
PRVNÍ
mladé. Nepřežila by porod.

24.11.2015 16:02
huhuter

XXX.XXX.141.1

Děkuji za odpovědi, připouštět jí určitě nebudu, myslím si, že králíků je dost a nevím co pak s nimi.
Tak uvidíme co s tou kastrací...

Adéla22

3.10.2019 06:50
Adéla22

XXX.XXX.236.120

Mám roční samičku a pořád hrabe v kleci. Když udělám nějaký zvuk tak přestane, ale zase začne to jí vydrží asi tak dvě hodiny. Výběh ji teď už dát nemůžu, chodily jsme na zahradu u jedné paní co chovala králíky. Samička si tam běhala přes léto. Teď už bych s ní ven nechodila, už je na hlodavce zima. Neví někdo co s tím? 🥵

3.10.2019 07:19
rapotacka11

XXX.XXX.79.12

Není zima.
Králíka jsem pouštěla na zahradu
a hrabal si,
kdykoliv měl potřebu.
Celoročně.

- už je na hlodavce zima.
https://www.ifauna.cz/kralici/clanky/r/detail/1230/kralik-neni-hlodavec/

3.10.2019 07:33
kosta

XXX.XXX.107.160

Možná ta samička chce samce. Také to někdy dělají.

nikusa

31.10.2019 07:47
nikusa

XXX.XXX.32.62

Ten náš blboun, samec berana, taky pořád hrabe podlahu (vinyl) v obýváku. Když jsem ho dávala v létě do venkovního výběhu, tak tam nehrabal vůbec. Zvedneme na něj hlas, dupeme na něj, zkoušela jsem ho i jemně plácnout, chytit přední tlapky a nic nezabírá. Tak ho prostě zavřeme, když na druhé varování hrabat nepřestane. Hrabe prostě pořád, ať má drábky ostříhané nebo ne. Fakt nevím, jak ho to odnaučit.

Přidejte reakci

Přidat smajlík