Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
21.12.2018 14:09
Kilec

XXX.XXX.161.181

Dobrý deň,

Prosím o radu, Chovám králiky 3 mesiace dostal som 2 samičky a 1 samčeka ako chovné kusy.

Včera som si všimol výtok z oka u samčeka. Samec stále žerie a je aktívny/plný života.

Len po prečítaní chorôb som si neni istý ako ho liečiť. Naľakal som sa najviac myxomatózy/ak by to bolo len podráždené bol by som rád. Ale neviem to rozoznať.

ďakujem za váš názor.

21.12.2018 15:40
ančovička1

XXX.XXX.220.127

Vypada to na zanet spojivek,chce to atb,jeste to urcite posoudi bodlinka,ale budete muset pro leky k veterinari,samo to urcite neprejde,samec by mohl prijit o oko..

21.12.2018 16:19
bodlinka

XXX.XXX.237.163

To je prolaps Harderovy žlázy. Samo to nezmizí, vyžaduje to chirurgickou repozici.

Bez ní bude v oku chronický zánět a ano, může to skončit ztrátou oka, ale ne nějak rychle, spíš to bude neustále téct, slzet, bolet, hnisat.

21.12.2018 18:49
Kilec

XXX.XXX.239.226

Ďakujem vám veľmi pekne za prispevky.

Rád som sa zas niečo nové.naučil. Bál som sa aby to nebolo niečo prenosne. Začal ma tento chov veľmi baviť a rád by som rozšíril králikaren o mladých kralikov ale som ich nechcel dať radšej pripustiť ak by to bolo.niečo nákazlivé.

Ale otázka je či to býva geneticky dané a by sa to častejšie mohlo prejaviť pri jeho mladych.

Či radšej vymeniť samca do chovu?

A teraz neviem čo so samčekom keďže veterinar minimalne dva tyždne nebude robiť dá sa.aspoň.v lekárni bez predpisu zohnať niečo na zmiernenie ?

23.12.2018 14:29
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

Držím se zásady, že chovný samec má být nejkrásnější a hlavně nejzdravější zvíře z celého chovu. Osobně bych ho dokrmila a zabila, podle mě se takové zvíře do chovu nehodí.

23.12.2018 17:39
hokrví

XXX.XXX.105.226

Hluchavka napsal(a):
Držím se zásady, že chovný samec má být nejkrásnější a hlavně nejzdravější zvíře z celého chovu. Osobně bych ho dokrmila a zabila, podle mě se takové zvíře do chovu nehodí.

Letos jsem koupil jednoho samce v březnu, starý mi uhynul, tak abych měl zálohu koupil jsem Čč, stáří
okolo roku, pak jsem pořídil FBA, stáří 5 měsíců, cca po měsíci a půl se mi nezdál - žral, nežral, byl nějaký nečilý, seděl vzadu v kotci, tak pro jistotu šel na pekáč. Jediný co se mi na něm nelíbilo byla žluč - spíš nebila, jen bílý proužek. Když shrnu letošní rok samci, 3 letý samec úhyn, samec kterého jsem koupil nechtěl žrát - úhyn, Čč - omyl, nerostlo to po něm a samec Bu, vyřazen z chovu, + FBA, tak jsem letos s 2 samci co mám teď na šťastném čísle 7. Když se daří tak se daří.

23.12.2018 17:52
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

vidíte, já měla pocit že, když letos vybíráme ze třech samců, tak že jsme neměli šťastnou ruku. No teď jsme se plácli přez kapsu a koupili opravdu krásného samce BO činčilového, krasavce a perfektně připouští, hnízda jsou plná a teď jen aby to pěkně rostlo.

23.12.2018 18:46
borax

XXX.XXX.91.21

Hluchavka napsal(a):
vidíte, já měla pocit že, když letos vybíráme ze třech samců, tak že jsme neměli šťastnou ruku. No teď jsme se plácli přez kapsu a koupili opravdu krásného samce BO činčilového, krasavce a perfektně připouští, hnízda jsou plná a teď jen aby to pěkně rostlo.

S těmi samci je to vždycky 50 na 50.
Problém je v tom, že v drobnochovu si málokdo drží více samců.
Když se samec nepovede, nebo uhyne je problém ho okamžitě nahradit.
Nemluvě o tom, že poznat jak po něm rostou mláďata se pozná až za relativně dlouhou dobu.
To si pak třeba rok krmíte" bastarda", který je dobrý akorát tak do klobás.

23.12.2018 18:59
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

jo, to je bohužel pravda. Tři samci jsou maximum, co kapacitně zvládneme, no snad nám tenhle vydrží dlouho, je to fešák. Ale pravda je, že na samcích se nevyplatí šetřit.

23.12.2018 19:48
borax

XXX.XXX.91.21

Hluchavka napsal(a):
jo, to je bohužel pravda. Tři samci jsou maximum, co kapacitně zvládneme, no snad nám tenhle vydrží dlouho, je to fešák. Ale pravda je, že na samcích se nevyplatí šetřit.

Když mám fakt dobrého samce, nechávám ho v chovu co nejdéle.

A má se u mne "jako král" , protože moc dobře vím, že jemu podobného budu jen těžko hledat.
Znám chovatele, který měl v chovu samce 5 let...a fungoval mu na jedničku.

23.12.2018 20:53
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

Taky je nechávám co nejdýl, ale předminulý rok nám během horka uhynul krásný samec a vpodstatě už přez rok hledáme nového, který by se mu vyrovnal. Doteď to nějak nebylo ono, ale tenhle poslední vypadá nadějně.

24.12.2018 11:44
hokrví

XXX.XXX.105.226

Belgického obra jsem nikdy nevlastnil, před několika lety jsem měl Fba, byl to mazel, který se mnou žil na zahradě - jak jsem přijel domů, tak jsem ho pustil z kotce a on chodil po zahradě a jakoby sledoval kde jsem, šel jsem na oběd a když jsem se vrátil tak buď byl v kotci, nebo ležel poblíž, až jednoho dne jsme honem spěchali na seno, hnala se bouřka, hromy, blesky, prudký déšť a když jsem ho šel po dešti hledat, tak jsem ho nenašel až za dlouhou dobu jsem vytáhl eternitovou desku, tam byl zaseknutý. Dost lidí mě od křížení berana s kalifornským a Ča odrazovalo, ale rostli pěkně, akorát to v kotci vypadalo, ucho sem, ucho tam. Teď čekám až dospěje Vss, narozený 15.5., když jsem pro něho byl, tak mi pán řekl že ho vynese ven že králíci jsou neklidní, když slyší cizí hlas. Venku byl klidný, nechal se hladit, ale jak jsem ho dovezl domů a dal do kotce, druhý den ráno se málem zabil o stěny kotce. Po měsíci a půl co ho mám doma se dost zklidnil, tak to snad už bude dobré.

24.12.2018 12:35
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

já mám velká plemena radši, sice to víc sežere, ale jsou tak nějak víc vpohodě, klidnější a je fakt že někteří se daj pouštět a zas zavřít, žádný lov, celkem dobrovolně jdou domu.

26.12.2018 09:31
ančovička1

XXX.XXX.220.127

Hluchavka napsal(a):
já mám velká plemena radši, sice to víc sežere, ale jsou tak nějak víc vpohodě, klidnější a je fakt že někteří se daj pouštět a zas zavřít, žádný lov, celkem dobrovolně jdou domu.

Take jsem kdysi chovala belgicaky divoce zbarvene,byli nadherni, ale je to plemeno spíš pro radost,nez na chov pro kuchyň..byli to mazlici..BO vyžaduje nejen vice dobreho krmeni,ale hodně velke kotce pro volny pohyb, aby nemeli problemy s kyčlemi..ja chovam burgundske uz hodne let a jsem s nimi spokojená,dobre a rychle rostou a deti s vnoucaty maji stale dobre a zdrave maso

Přidejte reakci

Přidat smajlík