Genetika barev -šlechtění

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
14.1.2020 21:29
meky 37

XXX.XXX.127.220

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak pokračovat v F1 genereci ?
Mam v úmyslu z celobarevné Havany rex a DSčerného vytvořit DShavana
Havana je AA BB cc DD gg rex rex
DSč je AA BB CC DD gg Kk rex rex
Mám k dalšímu křížení použít strakáče který bude černý Kk nebo kominíka kk?
Cc nebo cC nepoznám zřejmě to bude furt černé havana by měla vylézt až možná v F2 generaci jestli jsem to dobře pochopil.Možná taky matlám hrušky s jabkama proto se ptám.Díky za případné odpovědi.

15.1.2020 08:48
jiva

XXX.XXX.222.119

Mám zkušenost z křízení Al a Ha,strakáčů ne,ale třeba vám to pomůže.Pokud se zkříží Al AA BB CC DD gg
Ha AA BB cc DD gg
je generace F1 všichni černí AA BB Cc DD gg s vlohou pro hnědou jejich zkřížením vznikne v F2 AA BB CC DD gg
AA BB Cc DD gg
AA BB cC DD gg
AA BB cc DD gg
Takže tam jsou čistí černí,hnědí a černí a hnědou vlohou

15.1.2020 20:41
meky 37

XXX.XXX.127.220

Děkuji za reakci na můj dotaz. Tyhle kombinace mi vyšli když jsem se snažil to dát dohromady sám na papír ale neměl jsem odvahu to sem napsat. Ještě teda zkusím do toho zařadit ty Kk strakatost.

15.1.2020 20:44
meky 37

XXX.XXX.127.220

Nemáte zkušenost s registrací takového křížení?Všechno by to bylo zaznamenáno v rodokmenu je to vůbec povolené?Na tuhle myšlenku jsem narazil až teď.

15.1.2020 21:54
jiva

XXX.XXX.222.119

Pokud to chcete jako regenerační křížení,tak vám informace podá ČSCHDZ,určitě si musíte dát žádost. Dělám křížení abych si ověřila,že Al jsou opravdu čistě černé bez hnědé vlohy,jelikož se to bohužel objevuje,hlavně po importech.Takže jsem si to křížení vyzkoušela a takhle to fungovalo.Jen samožřejmě není přesně 1/4 černí,1/4 hnědí a 1/2 černí s vlohou,ale třeba je 1/2 hnědí a v druhé polovině je 1 čistě černý a zbytek s hnědou vlohou.

Přidejte reakci

Přidat smajlík