Nezvaný host u králíkáren

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
23.11.2021 16:55
Vali80

XXX.XXX.25.111

Zdravím všechny chovatele,
prosím o radu nebo vlastní názor.
U králíkáren jsem dnes našla tyto dva lesklé, černé exkrementy.
Píšu to proto, že mi před měsícem něco vytáhlo z kotce všechny čerstvě narozené mladé. Samička byla ve spodním kotci. První den se hnízdo hýbalo, druhý den po celém kotci chlupy a mladé nikde. Mezi deskami a v linu vykousané 2 otvory cca 5 cm. Téměř pod hnízdem.
Vše jsem opravila a samičku přemístila do kotce horního. Koncem týdne se má znovu kotit, už staví hnízdo a zase tam něco mlsně obchází.

Nastražila jsem sklopec, do něj dala sušené švestky. Prý to mají kuny rády. Jedna švestka zmizela, ale nevím, čí by to mohlo být h...o. 🙄🤔😡

Děkuji všem za názory.

23.11.2021 18:15
jiva

XXX.XXX.222.196

To není kuna ,ale spíš ježek.

Vlastnosti trusu ježků

Ježci rozložili hromady výkalů na větší plochu. Pokud tam jsou listy, dávají přednost tomu, aby do nich nahromadily hromady. Přibližně tři až čtyři centimetry dlouhé a centimetr silné párky mají tvar válců a mají špičatý konec. Ježkovitý trus vypadá černě a má silný lesk. Ve výkalech často najdete zbytky jídla. Jedná se o nestravitelné skořápky hmyzu, semena nebo peří.

23.11.2021 18:41
Vali80

XXX.XXX.25.111

Děkuji Jivo, to jsem našla také a přemýšlela jsem nad tím.. Moc listí tam není, ale ježci tam chodí. Je pravda, že hromádky se lesknou jako psí kulky 😅.
Ale bylo to trochu řídké.

28.11.2021 22:23
leithian

XXX.XXX.32.101

Aby se jezek prokousal drevem do kotce a vyzral kralicata slysim prvne. Ale potkani to delaj velmi radi.

28.11.2021 22:28
Vali80

XXX.XXX.236.45

leithian napsal(a):
Aby se jezek prokousal drevem do kotce a vyzral kralicata slysim prvne. Ale potkani to delaj velmi radi.

To se určitě ježci do kralíkárny neprokousali, to ne, ale ten exkrement na to vypadá. Myslela jsem, že by to mohli být ti potkani, ale ani v zimě ani v létě nikde jejich trus. O kuně vím a hlavně se vždycky prozradí v létě, když jsou třešně.....na chodníku nechá vizitku.

30.11.2021 23:55
leithian

XXX.XXX.27.167

Vali80 napsal(a):
To se určitě ježci do kralíkárny neprokousali, to ne, ale ten exkrement na to vypadá. Myslela jsem, že by to mohli být ti potkani, ale ani v zimě ani v létě nikde jejich trus. O kuně vím a hlavně se vždycky prozradí v létě, když jsou třešně.....na chodníku nechá vizitku.

My tu potkany meli. Nez sem v baraku zvedla počet hadu. A na jejich hovno sme nenarazili nikdy. Takze na tohle bych já osobně nespolehala.

Susticek

15.12.2021 19:11
Susticek

XXX.XXX.72.195

Dobrý den, toto udělal potkan starý kus nic jiného hovna lidově řečeno po něm nenajdete neboť to plka jen otvoru mezi stěnou a něčím pokud je možnost zespodu desky a na ně pletivo bodovanou síť ale oka 10mm X 10mm nastřílel sponkovackou a namazat vazelinou dvakrát už nedojde...

Přidejte reakci

Přidat smajlík