Rodinná firma Krmivabezecná – Tradice, zkušenosti i láska PR

Další fotografie (3)

Společnost Krmivabezecná byla založena v roce 2002. I přes náročné začátky firma vyvinula receptury pro vlastní krmné směsi pro poštovní holuby a exotické ptactvo. Krmivabezecná je zárukou kvality – vyvážené směsi jsou vyráběny z pečlivě vybraných surovin. A co vás možná nejvíce překvapí, že za celým tímto úsilím stojí žena! Žena, která nezná předsudky a svou pílí, zkušenostmi a láskou k ptactvu vybudovala tuto ryze českou společnost. Přinášíme vám příběh majitelky Lenky Bezecné, ženy, která se nebojí zabojovat.

Jak jste se dostala k chovu holubů?

Můj otec holuby choval odjakživa a již od dětství jsem se mezi těmito zvířaty pohybovala i já (krmení, čištění, péče o ně). Zaujaly mě závody poštovních holubů a tím moje láska k těmto zvířatům ještě více vzrostla. Postupem času mě začalo zajímat, jak otec používal různé druhy krmných směsí – a to byl impulz k mé současné profesi.

Chováte i jiné ptactvo?

Ano, chováme s manželem i exotické ptactvo, amazoňany a ary. K těmto ptákům jsem se dostala díky přátelům z chovatelské sféry. Exotické ptactvo mi přímo učarovalo a má láska k ptactvu celkově dále narůstala.

Jaké byly vaše podnikatelské začátky?

Upřímně, byly kruté. Možná si myslíte, že založit firmu je snadné, já jsem si to tenkrát také myslela. Měla jsem velké sny a velké nároky, jak na sebe, tak na kvalitní produkty. Chtěla jsem to nejlepší nejen pro sebe a svá zvířata, ale i pro ostatní chovatele. Prvotně jsem odebírala suroviny od českých dodavatelů, ale setkávala jsem se s horší kvalitou.

Kde tedy nakupujete suroviny nyní?

V současné době nakupujeme v celé Evropské unii. Na prvním místě je pro nás kvalita komodit.

Jak jste přišla na receptury jednotlivých směsí?

Receptury pro poštovní holuby jsme si ověřili na vlastním chovu a chovu našich přátel. Díky těmto směsím jsme získali výborné výsledky (Mistři Čech mladých holubů 2015 a 2016). Díky těmto výsledkům jsme se chtěli o směsi podělit i s ostatními chovateli. A v současnosti znají naše směsi chovatelé prakticky z celé ČR.

A co směsi pro exotické ptactvo?

Od roku 2002 absolvuji burzovní výstavy (Přerov, Uherské Hradiště atd.), kde jsem se seznámila s chovateli exotického ptactva a bedlivě jsem naslouchala jejich přáním a požadavkům. To byl prvotní impulz pro vlastní výrobu. Směsi jsem podávala svým papouškům, u kterých jsem pozorovala, jak prospívají. A hlavně jsem chtěla eliminovat přebytečný odpad z krmení.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Naše plány se rozrůstají každým rokem. Rozšiřujeme odběrná místa. Na základě nových zkušeností vyvíjíme další krmné směsi. Prioritou firmy je spokojenost chovatelů a cenová dostupnost. Děláme to přece pro naše mazlíčky.

Další fotografie k článku

Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře