Koupik jsem parek mladych senegalcu samička ručně dokrmena ale moc k sobě zatim nejdou samice štipe samečka do ocasnich per občas na něj naletava a poštuchuji se navzajem zobakama a sedavaji každy na jinem bidle sameček je takovy klidnějši uvažuji že koupim ještě jednu samičku a dam je dohromady ale mam strach aby si něco neudělali i když jsou mladi.
Pokud máte takový dotaz, tak je mi těch ptáků docela líto, myslím že by bylo lepší začít andulkama, jenom můj názor, kdysi jsem choval a úspěšně odchovával anduly a korely, teď jsem si po letech pořídil agapornise a zatím stavíme hnízdo, na senegaly si teprve začínám myslet, ale tak za dva tři roky.
Skuste prečitať toto vlakno, možno sa skôr zorientujete v problematike https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/diskuse/detail/3040878/papagaj-senegalsky-rada#a3042545.
Pripomína mi to mojich amazonanov(vínovočervených). Prvý polrok fungovali ako úplne samostatné jednotky. Vôbec k sebe nešli, ale je pravda ze sa nebili a navzájom tolerovali. Po tom cca pol roku ich vidím ako spolu sedia, preberajú si perie a občas sú už aj náznaky kŕmenia. Celkom mi odľahlo, lebo som už tiež pomyslala na zmenu partnera. Pri Senegalcoch som mala šťastie, sadli si hneď, aj keď so samcekom už aj začínajú asi lomcovat hormóny. Občas je viac doterny ku samicke ako sa jej páči 😀 ale tiež sa kŕmia, preberú perie na hlavičke. Pre vás by bolo možno fajn ak máte možnosť dokúpiť ešte aspoň pár, dat do voliery aby pri sarvatkach mali možnosť úniku a verím ze sa to ukáže kto s kým...
Před pár lety sem měl doma ručně dokrmeneho samce Žaka Liberijskeho byl v baraku dva roky pořidil sem mu samici mladou ručně dokrmenou no absolutně se k sobě neměli, ale hodně lidi mi radilo, že to chce čas. A po dvou letech soužiti jsou v pohodě krmi se a teď mužu řict, že je to pár. Ve vašem připadě bych si počkal.