Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
9.6.2020 07:37
PapaAus

XXX.XXX.225.50

Rád bych založil diskuzi, kde se sejdou chovatelé barevných výstavních andulek, ale i začátečníci v tomto zaměření jako jsem já.
Barevné andulky mě velice oslovily, bohužel jsme ve svém okolí našel pouze jednoho chovatele, který se tímto chovem zabývá, což je velká škoda. Proto pokud chováte barevky, prosím přidejte se a dejte o sobě vědět. Už jen kvůli hledání nepříbuzných kusů do chovu :-)
Barevky si zaslouží, aby se o nich mluvilo a dostali se více do podvědomí. Diskutujme, podělme se o rady z chovu a zkušenosti, jen se proboha nehádejme a nenapadejme....děkuji.

Valentko

9.6.2020 08:54
Valentko

XXX.XXX.104.177

Mam na vás otazku. Vy ste zalozili vlákno o vystavných farebných andulkách alebo o farebných andulkách všeobecne.

10.6.2020 12:36
PapaAus

XXX.XXX.225.50

Valentko napsal(a):
Mam na vás otazku. Vy ste zalozili vlákno o vystavných farebných andulkách alebo o farebných andulkách všeobecne.

Všeobecné...jen se musí jedena o barevky. Hlavním cílem vlákna je výměna zkušeností a hlavně o tom, aby se chovatelé o sobě dozvěděli. Všichni totiž víme, že barevkářů je jako šafránu.

Valentko

10.6.2020 12:45
Valentko

XXX.XXX.104.177

PapaAus napsal(a):
Všeobecné...jen se musí jedena o barevky. Hlavním cílem vlákna je výměna zkušeností a hlavně o tom, aby se chovatelé o sobě dozvěděli. Všichni totiž víme, že barevkářů je jako šafránu.

No tak to aj ja chovam farebné andulky. Vystavné sa mi veľmi neľúbia.

10.6.2020 12:51
PapaAus

XXX.XXX.225.50

Tohle jsou moje barevky, které jsem koupil od chovatele p. Novotného z Poděbrad. Tyhle dvě samice páruji s chocholatými samci

10.6.2020 12:53
PapaAus

XXX.XXX.225.50

No a z čistě barevek mám jen jeden pár těchto světle modrých žlutolících. Do budoucna chci chov barevek rozšířit a tak pomocí téhle diskuse hledám chovatele i rady, zkušenosti atd...

10.6.2020 13:02
PapaAus

XXX.XXX.225.50

Valentko napsal(a):
No tak to aj ja chovam farebné andulky. Vystavné sa mi veľmi neľúbia.

Ale i barevné se vystavují :-) též mají své soutěže...Ty mé zrovna pocházejí z výstavního chovu

10.6.2020 13:29
johan7

XXX.XXX.25.130

Prosím Vás mohol by mi niekto vysvětlit čo su to "barevné andulky"?Podla mna všetky andulky su farebné.Na pridaných foto vidím obyčajné andulky.Nič zvláštne na ních nevidím.Dakujem.

10.6.2020 15:28
atobajus

XXX.XXX.195.189

johan7 napsal(a):
Prosím Vás mohol by mi niekto vysvětlit čo su to "barevné andulky"?Podla mna všetky andulky su farebné.Na pridaných foto vidím obyčajné andulky.Nič zvláštne na ních nevidím.Dakujem.

Stručně. Barevné andulky jsou v typu divokého předka a šlechtí se hlavně na barvu, která se pak posuzuje na výstavách. Klasické výstavní (postavové), se šlechtí spíše na velikost, postavu ...

Je to podobné jako u kanárů, taky se dělí na barevné a postavové.

10.6.2020 15:39
atobajus

XXX.XXX.195.189

Pro mě je lepší pohled na tu barevnou než postavovou. Navíc je to plně funkční a aktivní pták. Ale každý máme jiný vkus a priority.

10.6.2020 16:27
johan7

XXX.XXX.25.130

atobajus napsal(a):
Stručně. Barevné andulky jsou v typu divokého předka a šlechtí se hlavně na barvu, která se pak posuzuje na výstavách. Klasické výstavní (postavové), se šlechtí spíše na velikost, postavu ...

Je to podobné jako u kanárů, taky se dělí na barevné a postavové.

Ok dakujem za vysvetlenie.Ale nemáte celkom pravdu.Aj výstavná andulka musí splnovat daný farebný štandard.Na priloženej fotke od PapaAusa je svetlozelená a tmavomodrá andulka.Ked k ním postavíte výstavné andulky v těchto mutaciach vo farbe nebude žiadny rozdiel.

10.6.2020 17:04
hzp

XXX.XXX.83.72

johan7 napsal(a):
Ok dakujem za vysvetlenie.Ale nemáte celkom pravdu.Aj výstavná andulka musí splnovat daný farebný štandard.Na priloženej fotke od PapaAusa je svetlozelená a tmavomodrá andulka.Ked k ním postavíte výstavné andulky v těchto mutaciach vo farbe nebude žiadny rozdiel.

Je vidět, že o tom fakt nic nevíte. V té barvě bude rozdíl, a to podstatný, protože výstavka, tu co kolega představil na obrázku vpravo, má již z důvodu desítek let šlechtitelských snah natolik změněnou strukturu peří, že ty barvy jsou o dost jiné. A o barvu jde v chovu barvevných andulek především. Samozřejmě za předpokladu dodržení velikosti. Takže pokud to chcete vidět na vlastní oko, je třeba zvednout zadek a kouknout se na nějakou výstavu, kde jsou vystaveny oba typy.
PS pro zadavatele, jste si jist příjmením toho chovatele, od kterého máte ty andulky?

10.6.2020 17:26
johan7

XXX.XXX.25.130

hzp napsal(a):
Je vidět, že o tom fakt nic nevíte. V té barvě bude rozdíl, a to podstatný, protože výstavka, tu co kolega představil na obrázku vpravo, má již z důvodu desítek let šlechtitelských snah natolik změněnou strukturu peří, že ty barvy jsou o dost jiné. A o barvu jde v chovu barvevných andulek především. Samozřejmě za předpokladu dodržení velikosti. Takže pokud to chcete vidět na vlastní oko, je třeba zvednout zadek a kouknout se na nějakou výstavu, kde jsou vystaveny oba typy.
PS pro zadavatele, jste si jist příjmením toho chovatele, od kterého máte ty andulky?

Výstavné andulky su hruboperé a jemnoperé.Ano štruktura peria na danej fotke je iná.Je to hruboperá andulka,ale farebne je to to isté .A verte,že som bol na X takých výstav.

10.6.2020 22:12
hzp

XXX.XXX.83.72

johan7 napsal(a):
Výstavné andulky su hruboperé a jemnoperé.Ano štruktura peria na danej fotke je iná.Je to hruboperá andulka,ale farebne je to to isté .A verte,že som bol na X takých výstav.

Tak jestli jste neviděl ten rozdíl v barvě peří, tak nevím kam jste koukal.

11.6.2020 06:50
johan7

XXX.XXX.25.130

atobajus napsal(a):
Pro mě je lepší pohled na tu barevnou než postavovou. Navíc je to plně funkční a aktivní pták. Ale každý máme jiný vkus a priority.

V tom ,že každý máme iný vkus a každému sa páči niečo iné vám dávam uplne za pravdu.Chov výstavných anduliek sa bez šedozelených nezaobide.U mna taku andulku nenajdete ani medzi obyčejnými,lebo chovám andulky kvoli farbe."Barevka" podla mna znamená farebná.Keby na fotke boli napr.duhovky,dominantne alebo recesívne straky,perlostraky,žltolíce v kombinacii s fialovov alebo tmavomodrov(samozrejme nie škorice),australske modré,možno perly,alebo svetlokrídle,to by som povedal,že su farebné andulky.Možno už zle vidím,alebo fotka skresluje,ale ja na tej fotke vidím obyčajné andulky ničím zvláštne.To to je moj názor.

11.6.2020 09:54
PapaAus

XXX.XXX.225.50

atobajus napsal(a):

přesně stejné důvody vedou i mě k založení chovu barevek...výstavní postaváci se podle mého názoru dostali do takového extrému, až jsou nehezcí...otázkou je i plodnost a zdraví u těchto ptáků. Ale mít doma andulky ve velikosti papoušků zpěvavých nestojím. Barevky jsou malé, čilé a prostě se mi líbí...

A Vy máte barevky ? když tak se pochlubte fotkami :-)

11.6.2020 09:58
PapaAus

XXX.XXX.225.50

hzp napsal(a):

pardon omlouvám se, Novák a Novotný, spletl jsem si jméno s kolegou z práce :-)

11.6.2020 14:44
vabl

XXX.XXX.0.251

pár DF + SF Antraciti, a mladý Clear Tail - vše vlastní odchovy

13.6.2020 20:29
roxton

XXX.XXX.19.73

Zdravím všechny příznivce barevných andulek !

20. 6. budu na trhu exotických zvířat v Lysé nad Labem a budu tam mít barevné andulky cca 10 kusů. Tak jste všichni zváni - nejlépe je pohovořit a podívat se na vlastní oči.
Karel Novák Poděbrady.
A přikládám pár fotografií andulek z mého chovu.

P.S Novák a Novotný se často plete...

15.6.2020 08:34
PapaAus

XXX.XXX.225.50

roxton napsal(a):
Zdravím všechny příznivce barevných andulek !

20. 6. budu na trhu exotických zvířat v Lysé nad Labem a budu tam mít barevné andulky cca 10 kusů. Tak jste všichni zváni - nejlépe je pohovořit a podívat se na vlastní oči.
Karel Novák Poděbrady.
A přikládám pár fotografií andulek z mého chovu.

P.S Novák a Novotný se často plete...

:-D plete no, možná se sejdem, pokud se mezitím neutopím na Labi :-)

24.6.2020 08:33
PapaAus

XXX.XXX.225.50

Sice to nejsou barevky, ale i tak jsem na ně hrdý...první chocholatí. Ze tří mladých mají dva chocholku, poslední bude chocholatokrevný. Na odchov barevek se teprve chystám, obzvláště jsem zvědavý na výsledek ze spojení barevná-chocholatý

23.7.2020 21:11
milos.m

XXX.XXX.52.78

Taky máme barevný, Blatná JC

31.8.2020 10:40
PapaAus

XXX.XXX.225.50

Zdravím po delší době,

podařil se mi první odchov barevných v kombinaci s chocholkou...výsledek je ze 7mladých jeden modrá samec se špičatou chocholkou...další pár odchovává první dvě mladé, též míšené s chocholkou a jeden čistý pár barevných právě snáší...

Kdyby byl zájem, jsou v nabídce v inzerci zde na Fauně :-)

31.8.2020 22:22
peet888

XXX.XXX.74.172

PapaAus napsal(a):
Zdravím po delší době,

podařil se mi první odchov barevných v kombinaci s chocholkou...výsledek je ze 7mladých jeden modrá samec se špičatou chocholkou...další pár odchovává první dvě mladé, též míšené s chocholkou a jeden čistý pár barevných právě snáší...

Kdyby byl zájem, jsou v nabídce v inzerci zde na Fauně :-)

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli nemáte letošní odchov s kruhovou chocholkou?

1.9.2020 09:48
PapaAus

XXX.XXX.225.50

peet888 napsal(a):
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli nemáte letošní odchov s kruhovou chocholkou?

Dobrý den,

mám jednoho světle modrého opalinového samce...je ještě před přepeřením, takže chocholka teprve vynikne. Jinak chocholaté andulky se líhnou či ještě sedí, takže větší výběr teprve bude...doufám :-) Ty kruhové chocholky jsou celkem složité

1.9.2020 20:47
peet888

XXX.XXX.74.172

PapaAus napsal(a):
Dobrý den,

mám jednoho světle modrého opalinového samce...je ještě před přepeřením, takže chocholka teprve vynikne. Jinak chocholaté andulky se líhnou či ještě sedí, takže větší výběr teprve bude...doufám :-) Ty kruhové chocholky jsou celkem složité

Dobrý den,

poslal jsem sz.

3.9.2020 10:30
PapaAus

XXX.XXX.225.50

Barevný sameček modrá/zelená se špičatou chocholkou...zatím jsou ty chocholky malé, uvidíme po přepeření...a také v druhém hnízdě

3.9.2020 11:03
bflmpz

XXX.XXX.20.205

PapaAus napsal(a):
první barevné/chocholatokrevné

Pěkná práce 😉ale pojem chocholatokrevna bych vynechal 😉

3.9.2020 13:43
PapaAus

XXX.XXX.225.50

bflmpz napsal(a):
Pěkná práce 😉ale pojem chocholatokrevna bych vynechal 😉

rozumím, ale zas je to srozumitelné mezi laiky :-)

3.9.2020 15:46
atobajus

XXX.XXX.195.189

PapaAus napsal(a):
Barevný sameček modrá/zelená se špičatou chocholkou...zatím jsou ty chocholky malé, uvidíme po přepeření...a také v druhém hnízdě

Chocholatokrevná bych taky určitě vynechal a hlavně modrá nemůže štěpit na zelenou.

4.9.2020 08:16
PapaAus

XXX.XXX.225.50

atobajus napsal(a):
Chocholatokrevná bych taky určitě vynechal a hlavně modrá nemůže štěpit na zelenou.

díky za upozornění ,-) jak by jste nazval jinak chocholatokrevná ? Klasicky štěpitelná na chocholku ?

Dnes 13:55
lupus4

XXX.XXX.205.61

PapaAus napsal(a):
díky za upozornění ,-) jak by jste nazval jinak chocholatokrevná ? Klasicky štěpitelná na chocholku ?

chocholatá má dědičnost ld - letální částečně dominantní...

kdyby "chocholatokrevné" ´= štěpitelné, pak byste ze spojení "chocholatokrevných" musel dostat i chocholaté, což se neděje

PS. typická "zárubovina" (jako šedokřídlé "rainbow")

Přidejte reakci

Přidat smajlík