Plemeno pro canisterapii

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

23.1.2004 21:42
Neregistrovaný uživatel

Poradíte vhodné plemeno pro canisterapii? Jednoho pejska již mám(kastrovaná fenka malého plemene), ale nemá vhodnou povahu pro výše uvedené.
Pejsek bude samozřejmě bydlet s námi v domě, nejlépe střední velikosti. Moc se mi líbí bulteriér, ale nevím má-li pro to předpoklady. Budete-li mít tip na další plemeno budu vděčný. Jarda.

Neregistrovaný uživatel

23.1.2004 22:29
Neregistrovaný uživatel

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Poradíte vhodné plemeno pro canisterapii? Jednoho pejska již mám(kastrovaná fenka malého plemene), ale nemá vhodnou povahu pro výše uvedené.
Pejsek bude samozřejmě bydlet s námi v domě, nejlépe střední velikosti. Moc se mi líbí bulteriér, ale nevím má-li pro to předpoklady. Budete-li mít tip na další plemeno budu vděčný. Jarda.

Ahoj Jardo , já bych ti dporučovala Stafbuláčka - Stafordšírský bulteriér.V zahraničí jsou hojně pro canisterapii využíváni a dokonce získali přezdívku "BABY DOG".

Neregistrovaný uživatel

24.1.2004 16:42
Neregistrovaný uživatel

ahoj,
s vyberem plemene pro canicterapii je to tezke. Dulezite je si vybrat plemeno ktere ma nulovou agresivitu, dale pak neni moc temperamentni. stafbulici jsou opravdu velice mili, ale take velice temperamentni. Osobne doporucuji spis mensi plemeno nez vetsi. Ale i velke muze byt vhodne.
at uz se rozhodnete pro jakekoli plemeno, pamatujte, ze uz u chovatele musite za timto ucelem vybirat. Musite vybrat klidne vyrovnane stene. Podle meho nazoru se pro tento druh cinnosti hodi cela rada plemen , ale nejdulezitejsi je si vybrat jedince, ktery bude vhodny povahou a pote ho za timto ucelem take vychovat....

Neregistrovaný uživatel

24.1.2004 21:03
Neregistrovaný uživatel

O canisterapii bych mohla vypravet z vlastnich zkusenosti. Chovam belgicke ovcaky groenendaely a tervuereny, mnoho lidi me odrazovalo ze toto plemeno pro canisterapii neni vhodne, ovsem opak je pravdou. Vzdy zalezi samozrejme na povaze stenete, pro ktere se rozhodnete, a take na vasi vychove. S groenendaelem i tervuerenem aktivne delam canisterapii dokonce i s faraonskym psem, a kdo zna toto plemeno, se urcite divi - protoze ma "takovou a makovou povahu" - ovsem vse je na vychove majitele - a verte ze laskavejsi, jemnejsi, a citlivejsi jedince nez prave ty nase si nedovedu ani predstavit. Ale je to take o tom jaky ma kdo vztah prave k tomu svemu plemeni a ke svemu psovi, neodsouvala bych ale plemena ktera nekdo kdo je nezna odsoudi - ze se na to ci ono nehodi. Vzdyt i z vylozene labilniho plemene dokaze udelat "clovek" zabijaka. Doporucovala bych abyste si sam urcil mantinely co vsechno dokazete psovi pro tuto cinnost obetovat, kolik hodin denne se mu budete venovat a do jakych zarizeni chcete chodit. Mi belgicaci navstevuji klienty s ruznym postizenim, kteri nejsou lezaci. Pokud uvazujete o canisterapii v zarizenich, kde jsou vesmes lezici klienti - samozrejme je vhodnejsi plemeno male.

Neregistrovaný uživatel

25.1.2004 22:01
Neregistrovaný uživatel

Taky jsem toho nazoru, ze spis nez plemeno je dulezite peclive vybirat jedince. My meli doma krizence jezevcika s ceskym fouskem, desnej podes, temperamentni, tvrdohlavej, ale kdyz si hral s moji triletou sestrenici, byl z nej najednou velice trpelivy, klidny a pozorny pes. Pritom kdo ho videl venku pri hre, nikdy by tomu neuveril. Je to taky hodne o vychove.

Neregistrovaný uživatel

26.1.2004 21:55
Neregistrovaný uživatel

Bulteriér, byť je to při správné výchově a ve správných rukou velmi kamarádský pes, bych na canisterapii vehementně neprosazovala. Ale jsou někteří jedinci tohoto plemene, kteří jsou pro canisterapii jako stvoření. Pokud se vám ale líbí také stafordšírský bulteriér, spíše bych „sáhla“ po tomto plemeni. Ovšem jak tu bylo předesláno – záleží zpravidla na výchově (ale i na dominanci jedince! a konkrétní povaze), nikoliv na plemeni. Přesto si neodpustím poznámku, že existuji (v globále!) vhodnější plemena pro terapii. Tímto ovšem nechci vyvolat při o vhodnosti a nevhodnosti plemen!!! Přeci jen – jsou to teriéři.

Neregistrovaný uživatel

28.1.2004 21:37
Neregistrovaný uživatel

Díky, díky všem, ale očekával jsem víc tipů na jednotlivá konkrétní plemena vhodná pro terapii .... co třeba bígl nebo šeltie,.... atd. Teprve se rozhoduji. Děkuji Jarda

Neregistrovaný uživatel

29.1.2004 19:22
Neregistrovaný uživatel

Já myslela, že máte skoro jasno, jaký typ psa se vám líbí. Přeci jen od bulteriéra je k bíglovi daleko a k šeltii ještě dál (nejen ve vzhledu, ale i v povaze). Samozřejmě, šeltie i bígl jsou k canisterapii bezva, ovšem některé šeltie i bíglové jsou velmi temperamentní (i v tomto prostředí)... Více typů... No jak už tu bylo mnohokrát řečeno – pro canisterapii je vhodné snad 2/3 z plemen, ovšem záleží na výchově a konkrétním jedinci. Také záleží, jakou máte představu o využití psa v terapii. Jestli jen pro své děti, nebo jen na střední úrovni, nebo se chcete tomuto věnovat „na plný úvazek“. Vhodnější jsou plemena střední. Ani příliš velká ani příliš malá. Ne co do povahy!!! Ale čistě velikostně.

Neregistrovaný uživatel

19.1.2012 10:52
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.172

DObrý deň... síce o 8 rokov neskôr sa pripájam do diskusie ale riešim podobný problém. Čo hovoríte na kráľovské pudly alebo flat coated retrievra? Počuvam rôzne nározy a neviem si to ujasniť.
Vďaka!

Neregistrovaný uživatel

19.1.2012 10:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.146

DObrý deň... síce o 8 rokov neskôr sa pripájam do diskusie ale riešim podobný problém. Čo hovoríte na kráľovské pudly alebo flat coated retrievra? Počuvam rôzne nározy a neviem si to ujasniť.
Vďaka!

FCR je na canisku ideál!! Sama mám jednu a canisce se věnujeme..jsou to zlatíčka :-)

Neregistrovaný uživatel

19.1.2012 12:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.57.45

Vďaka!

ano flat je empatický a na canisku je používán.
ALE - je temperamentní, někomu to nemusí vyhovovat, musí se umět usměrnit, aby staříky či dětičky láskou neporazil.
dost intenzivně olizuje - to taky nemusí někomu vyhovovat.
je černý ,to někteří klienti hůř snášejí a preferují světlé psy (varianta - koupit si hnědého, občas jako rarita se narodí i žlutý)
dospívá později (někteří jedinci nikdy:))))
bacha na "vyhoření" při intenzivní práci s náročnými klienty, zažila jsem fenu, která musela být po několika letech práce stažena, už těžce postižené nezvládala psychicky.

Neregistrovaný uživatel

19.1.2012 13:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.78.107

Dobrý den, já dělám canisterapii s fenkou černého královského pudla a je na to naprosto úžasná. Má perfektní povahu. Venku je neunavitelná, ale jakmile jdeme "do práce" tak se z ní stává klidný beránek. Okamžitě ví jak se má chovat co má a co nemá dělat =)

Neregistrovaný uživatel

19.1.2012 17:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.176.24

Dobrý den, já dělám canisterapii s fenkou černého královského pudla a je na to naprosto úžasná. Má perfektní povahu. Venku je neunavitelná, ale jakmile jdeme "do práce" tak se z ní stává klidný beránek. Okamžitě ví jak se má chovat co má a co nemá dělat =)

Přesně takhle to já mám s flaticí :). Ale jak už bylo psáno, vše záleží hodně na konkrétním jedinci, a to i v rámci sourozenců. Je lepší sáhnout už po odrostlejším štěněti, u nich je přeci jen více vidět povaha.
S tou černou barvou u dětí nemám problém, ale starší lidé mají takové předsudky, ale ty rychle flatík rozptýlí svým neustálým vrtěním ocasu. U teriérů, jsou předsudky u lidí zakořeněné, dost lidí v nich vidí zabijáky a třeba polohování odmítají.

Neregistrovaný uživatel

19.1.2012 17:53
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.176.24

ano flat je empatický a na canisku je používán.
ALE - je temperamentní, někomu to nemusí vyhovovat, musí se umět usměrnit, aby staříky či dětičky láskou neporazil.
dost intenzivně olizuje - to taky nemusí někomu vyhovovat.
je černý ,to někteří klienti hůř snášejí a preferují světlé psy (varianta - koupit si hnědého, občas jako rarita se narodí i žlutý)
dospívá později (někteří jedinci nikdy:))))
bacha na "vyhoření" při intenzivní práci s náročnými klienty, zažila jsem fenu, která musela být po několika letech práce stažena, už těžce postižené nezvládala psychicky.

To olizování se dá odnaučit, ale chce to psovi nedovolovat hned od malička. Temperament se dá usměrnit tím, že se pes před caniskou unaví, stačí pár cvičení kde zaměstná mozek, a na canisce je rád že se po něm už nic moc nechce. Osobně si myslím, že psi používaní na canisterapii by měli být temperamentní, oni potřebují pro svou práci hodně energie, a pes netemperamentí právě může mít problém s tím, že ho člověk přetáhne.

CC

13.11.2015 22:41
CC

XXX.XXX.205.2

Co říkáte na cane corso?

13.11.2015 23:13
rapotacka11

XXX.XXX.32.236

Jo, dobrý.
Lepší než jork.

Uživatel s deaktivovaným účtem

13.11.2015 23:37

rapotacka11 napsal(a):
Jo, dobrý.
Lepší než jork.

Ju, taky si myslím alespoň ho nezalehnou

14.11.2015 09:27

Ten príspevok má 11 rokov ak ste si nevšimli. Zadavatelka má už určite vybraté.

14.11.2015 09:47
rapotacka11

XXX.XXX.32.236

Bystré Májo !

14.11.2015 09:59
Dája6

XXX.XXX.40.42

Majo862

Ale CC se ptal/a včera. To jsem si zase všimla já.
Já dělám canisku a dělám ji u starších lidiček a pokud můžu doporučit tak ke starším, ležícím a nemohoucím jen malé plemeno do postele které nelíná. No a v první řadě s vyrovnanou povahou.
K jiným caniskám se nemohu vyjádřit.
Dája.

15.11.2015 23:06
fuissem

XXX.XXX.126.223

S tím, že k ležícím starším pacientům se spíš hodí menší pes (to pro mne znamená něco velikosti 6-12kg), mohu jen souhlasit, ale já pracuji i s drobnou rotvajlerkou u seniorů a i do postele se jim vejde. Pak jsou oblasti, kam se lépe hodí právě větší pes, polohování s malými i většími dětmi, skupinové terapie s aktivitami, klienti s mentálním postižením, ... Takže je dobré si dopředu ujasnit, co se psem člověk chce dělat, jaké cílové skupině se chce věnovat.
Cane corso je plemeno, ve kterém se dá najít vhodný pes, jen to chce více píle s výběrem než třebas u retrívrů, kde je procento vhodných psů vyšší. Důležité je znát toto plemeno před pořízením, jaké jsou jeho povahové vlastnosti, dobré je zjistit si na plemeno pomluvy, protože pak už člověka zvíře nepříjemně nepřekvapí a hlavně víte, "do čeho lezete". A pak tomu celému podřídit výchovu štěněte, přizpůsobit ji konkrétnímu psu na míru i tomu, aby byl dobrým terapeutem.
Ososbně nezastávám názor, že dobrý pes je jen ten, který je vždy klidný, mám ráda temperamentní zvířata a při správném vedení, kdy je člověk naučí se ovládat, jsou pak i dobrými canisterapeuty. Dělala jsem a dělám canisterapii s pitbullem, teriérem kříženým s jezevčíkem a s rotvíkem, líbilo se mi, že se s nimi dalo pracovat s různými cílovými skupinami.

16.11.2015 08:26
rájka999

XXX.XXX.130.139

fuissem napsal(a):
S tím, že k ležícím starším pacientům se spíš hodí menší pes (to pro mne znamená něco velikosti 6-12kg), mohu jen souhlasit, ale já pracuji i s drobnou rotvajlerkou u seniorů a i do postele se jim vejde. Pak jsou oblasti, kam se lépe hodí právě větší pes, polohování s malými i většími dětmi, skupinové terapie s aktivitami, klienti s mentálním postižením, ... Takže je dobré si dopředu ujasnit, co se psem člověk chce dělat, jaké cílové skupině se chce věnovat.
Cane corso je plemeno, ve kterém se dá najít vhodný pes, jen to chce více píle s výběrem než třebas u retrívrů, kde je procento vhodných psů vyšší. Důležité je znát toto plemeno před pořízením, jaké jsou jeho povahové vlastnosti, dobré je zjistit si na plemeno pomluvy, protože pak už člověka zvíře nepříjemně nepřekvapí a hlavně víte, "do čeho lezete". A pak tomu celému podřídit výchovu štěněte, přizpůsobit ji konkrétnímu psu na míru i tomu, aby byl dobrým terapeutem.
Ososbně nezastávám názor, že dobrý pes je jen ten, který je vždy klidný, mám ráda temperamentní zvířata a při správném vedení, kdy je člověk naučí se ovládat, jsou pak i dobrými canisterapeuty. Dělala jsem a dělám canisterapii s pitbullem, teriérem kříženým s jezevčíkem a s rotvíkem, líbilo se mi, že se s nimi dalo pracovat s různými cílovými skupinami.

Mohu se zeptat, co je to drobnější rotvajlerka?

16.11.2015 13:46
fuissem

XXX.XXX.126.223

To je 2 cm pod standard tedy 54cm v kohoutku a pouhých 32kg. Tedy alespoň co se týče mé feny.

16.11.2015 13:49
rájka999

XXX.XXX.130.139

fuissem napsal(a):
To je 2 cm pod standard tedy 54cm v kohoutku a pouhých 32kg. Tedy alespoň co se týče mé feny.

32kg je fakt málo, moje má teď 42kg.

16.11.2015 14:47
fuissem

XXX.XXX.126.223

Také jí říkám toy rotvajler.

16.11.2015 15:05
rájka999

XXX.XXX.130.139

fuissem napsal(a):
Také jí říkám toy rotvajler.

Tak hlavně, že jí ta canisterapie jde ta moje by na to neměla charakter.

Dameda

24.9.2019 06:33
Dameda

XXX.XXX.46.2

Zajímalo by mně, zda je na canisterapii vhodná fenka lhasa apso? Je to zatím ještě štěně (9 měsíců ), klidná, ale spíše submisivní, přítulná.

Dameda

24.9.2019 06:44
Dameda

XXX.XXX.195.123

Dobrý den, zajímalo by mně, zda na na canisterapii byla vhodná lhasa apso? Já to ještě 9 měsíční štěně, klidná, ale spíše submisivní, přítulná. Chtěla bych se s ní věnovat hlavně starším, ležícím lidem.

24.9.2019 12:16
eli22

XXX.XXX.96.227

Myslím, že na rase tak nezáleží, jako na povaze, a hlavně taky na povaze rodičů. Když jsem byla na kurzech canister, tak jsme dělali "Povahové testy štěňat", určitě to jde dohledat na netu, a podle toho se dá určit, zda štěně bude pro canistrapii do budoucna vhodné.

Přidejte reakci

Přidat smajlík