Stravitelnost ořechů

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

9.2.2009 12:04
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.134.1

Může pes vlašské ořechy? Vezme si z nich něco, nebo jenom projdou traktem? Feňule je ráda, ale vyjdou z ní kousky, tak nevím, jestli se z nich něco užitečného vylouhuje...

Neregistrovaný uživatel

9.2.2009 12:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.97.137

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Může pes vlašské ořechy? Vezme si z nich něco, nebo jenom projdou traktem? Feňule je ráda, ale vyjdou z ní kousky, tak nevím, jestli se z nich něco užitečného vylouhuje...

Náš pes si jednou taky tak "louskal" vlašské ořechy (jádra pečlivě vybral a skořápky nechal), ale stejně mu ucpaly střeva a skončil na sále...

Neregistrovaný uživatel

9.2.2009 12:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.77

Náš pes si jednou taky tak "louskal" vlašské ořechy (jádra pečlivě vybral a skořápky nechal), ale stejně mu ucpaly střeva a skončil na sále...

jeden můj pes je miloval (ale vyloupané), druhý se přímo urazil, když jsem mu nabídla k ochutnání.

Neregistrovaný uživatel

9.2.2009 12:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.92.79

jeden můj pes je miloval (ale vyloupané), druhý se přímo urazil, když jsem mu nabídla k ochutnání.

Moji psi milují veškeré druhy ořechů, pistácie i mandle. Největší pochoutka je vlašský ořech namočený do medu. Taky nevím jestli si z nich něco vezmou, nebo to projde jen tak. Ale žádné problémy to nezpůsobuje. Pravda je, že to nedostávají moc často a vždy malé množství.

Neregistrovaný uživatel

9.2.2009 12:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.124.174

O tom jsem ani nikdy nepřemýšlela, náš minulý pes se mohl utlouct po lískových. Dycky čekal, až mu je rozlouskneme . Ořechy obsahují spousty zdravých olejů, tak snad jsou ku prospěchu i psům.

Neregistrovaný uživatel

9.2.2009 13:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.165.56

O tom jsem ani nikdy nepřemýšlela, náš minulý pes se mohl utlouct po lískových. Dycky čekal, až mu je rozlouskneme . Ořechy obsahují spousty zdravých olejů, tak snad jsou ku prospěchu i psům.

Moji psi je sbírají sami v dost velkém množství,rozlousknou je a vyberou jádra,mám malé i velké plemeno a nikdy neměl žádný pes problém,i když je sbíráme tak běhají přímo pod ořešákem a za naší nepřítomnosti jich spadá fakt hodně.

Neregistrovaný uživatel

9.2.2009 17:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.176.150

Moji psi je sbírají sami v dost velkém množství,rozlousknou je a vyberou jádra,mám malé i velké plemeno a nikdy neměl žádný pes problém,i když je sbíráme tak běhají přímo pod ořešákem a za naší nepřítomnosti jich spadá fakt hodně.

Tak to buďte hodně ráda,že nad vašima psama je anděl strážný a nikdy problémy neměly,když si louskají ořechy.Skořápka je hodně nebezpečná a stejně jako kaštan umí pěkně ucpat a pořezat střeva,kaštan zase bobtná ve střevech.

Neregistrovaný uživatel

9.2.2009 17:43
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Tak to buďte hodně ráda,že nad vašima psama je anděl strážný a nikdy problémy neměly,když si louskají ořechy.Skořápka je hodně nebezpečná a stejně jako kaštan umí pěkně ucpat a pořezat střeva,kaštan zase bobtná ve střevech.

ořechy nám s radostí loupala cca půl roční KAO...ale po pár dnech jí to přestalo bavit.. ...nic jí ale zdravotně nebylo....

I když pravdou je, že když si na to vzpomenu, tak mě jímá hrůza co kdyby tu skořápku spolkla a propíchal si tim žaludek...

S pozdravem Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

10.2.2009 12:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.60.27

ořechy nám s radostí loupala cca půl roční KAO...ale po pár dnech jí to přestalo bavit.. ...nic jí ale zdravotně nebylo....

I když pravdou je, že když si na to vzpomenu, tak mě jímá hrůza co kdyby tu skořápku spolkla a propíchal si tim žaludek...

S pozdravem Zuzka F.

No já jsem četla,že kombinace černé čokolády s ořechama může psa zabít.. Vůbec u ořechu nejde o stravitelnost! Jde o srdce..

Neregistrovaný uživatel

10.2.2009 15:26
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

No já jsem četla,že kombinace černé čokolády s ořechama může psa zabít.. Vůbec u ořechu nejde o stravitelnost! Jde o srdce..

Vážně?

No, ještě že už dělají i čokoládu pro psy - naši pesani rádi mlsají.

Zuzka F.

18.9.2019 19:12
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Máme na zahradě tři stromy ořechů (vlašských) a už nám začínají padat - psi jsou tím jak posedlí, jakmile je pustím ven, tak začnou hledat a žrát ořechy. Pes se aspoň snaží ořech "vylousknout" a nežrat skořápky, ale i tak určitě kousek skořápky sežere. Fena je žere úplně celé, i se skořápkou. Snažím se je nenechat je ořechy žrát, ale fenu někdy nechávám venku samotnou a i když se snažím ořechy sesbírat, tak všechny určitě nenajdu. Je to nebezpečné?

18.9.2019 19:31
janaa

XXX.XXX.234.222

Ano,období hojnosti jabka,hrušky,lískový ořechy,vlašský ořechy neřeším,nemám jak, půlka hektarovýho pozemku je plnej stromů a psiska žerou a žerou občas stihnu něco sebrat, většinu ne. Je to tak každý rok,zatím se žádnýmu psovi nic nestalo

18.9.2019 19:41
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Jo jablka, ostružiny a ostatní ovoce taky neřeším. A ty ořechy bych asi neřešila taky, kdyby neměly skořápky .

Ale obávám se, že tomu stejně nemám jak zabránit, to by psi bez dozoru vůbec nemohli ven. A taky se ti vaši na to úplně vrhnou? Třeba s jablkama nebo těma ostružinama, rybízem a třešněma to bylo v pohodě - to si občas zobli. Ale s těma ořechama je to šílený - jdu venčit, otevřu dveře a oba psi vylítnou okamžitě pod ořech hledat .

18.9.2019 20:03
Terven

XXX.XXX.110.159

Haha, tak to já vás uklidním, moje fena je ořechama posedlá. Všude kolem našeho domu rostou turecký lísky - schválně si vygůglete oříšky to má menší a tvrdší než běžný lískový.
Fena si všechny stromy pamatuje a kdybych jí nechala, bude se oříškama cpát hodiny. Okolní pejskaři už její úchylku znají, náramně se baví a shodujou se, že to snad nikdy neviděli. Říkáme tomu voříškiáda
Ona tedy skořápky plive, vždycky sleduju, jestli nějaký zůstanou ležet na zemi....a zůstanou, ale nedělám si iluze, že při velikosti těch jadýrek jich část nepožere. No a když to žere imrvére několikrát denně...
Oříšky jsou k dispozici prakticky celej rok, i přes zimu až do jara leží na zemi. V létě byl tak měsíc nebo dva klid a teď už se sype nová úroda...neverending story

jdu venčit, otevřu dveře a oba psi vylítnou okamžitě pod ořech hledat .

jj, je to posedlost, jsem ráda, že Vikina není jediná

18.9.2019 20:22
janaa

XXX.XXX.234.222

marcelaamax napsal(a):
Jo jablka, ostružiny a ostatní ovoce taky neřeším. A ty ořechy bych asi neřešila taky, kdyby neměly skořápky .

Ale obávám se, že tomu stejně nemám jak zabránit, to by psi bez dozoru vůbec nemohli ven. A taky se ti vaši na to úplně vrhnou? Třeba s jablkama nebo těma ostružinama, rybízem a třešněma to bylo v pohodě - to si občas zobli. Ale s těma ořechama je to šílený - jdu venčit, otevřu dveře a oba psi vylítnou okamžitě pod ořech hledat .

U nás žádný zobání nehrozí prakticky celý den chodí mezi zahradou a kuchyní, venku seberou hrušku,jabko, jdou dovnitř,tam si to sežerou, pak jdou zase ven....když zrovna nesnáší domů jabka a hrušky, stojí pod stromy a žerou ořechy,ty jsou malý,tak ty domů netahaj krmná dávka na minimu a stejně kynou. Ještěže už začíná lovecká sezona

18.9.2019 20:49
Ollie

XXX.XXX.141.41

Kámoška z naší domovské smečky je mix labiny a patrně něčeho bulloidního. Žere dřevo, žaludy, schroustne cokoliv. Už jsem tady asi někde psala, jak cestou nenápadně luxla jablko, panička si všimla, madam se do tlamy úplně nevešlo, tak na ní čuměla s pootevřenou držtičkou a svatým výrazem, co se jako děje... Do poslední chvíle, než jí servismanka tlamu otevřela a jablko odebrala. Holka je kyselina a nikdy se jí nic nestalo, všechno rozkouše a pošle druhou stranou ven.

18.9.2019 20:57
janaa

XXX.XXX.234.222

Jo,mě se teď stará čuba pokoušela přesvědčit,že si nese jabko.......zmutovaný, páč to byla dýně hokaido

eni

18.9.2019 22:42
eni

XXX.XXX.210.1

Náš labrador celých dvanáct let sbíral na zahradě a žral ořechy...a že jich za ty roky spořádal pěkné množství! Měla jsem pochopitelně strach, aby se mu něco nestalo - sice si jádra vylupoval, ale v hov..nkách byly i skořápky, někdy jich bylo dost ( hlavně v ty dny, kdy jsem třeba nebyla celé odpoledne doma a například přišla za manželem návštěva, tak to se "předváděl" a žral ostošest ).
Každý podzim jsem hned od rána sbírala, ale náš ořech je strašně velký, nešlo je prostě vysbírat všechny...navíc zapadaly do různých zákoutí a on je rád hledal. Když jsem mu chtěla ořech sebrat, rychle začal kousat a o to víc skořápek spolknul. Měl je hodně rád, věděla jsem, že je to riziko právě kvůli skořápkám, ale to by musel být asi celý podzim zavřený doma:-(.
Také kdysi, když jsme ještě měli meruňku, tak sbíral meruňky ze země, ale to ty pecky vyplivoval.
Pro rajčata si chodil dolů na zahradu sám, když měl chuť, tak si prostě šel utrhnout..taky měl rád jablka, ty jsem mu vždycky na podzim krájela na kousky, u toho jsem hrabala listí, sbírala ořechy a on mi pomáhal...teď už není, chybí mi to...zrovna dneska jsem zase hrabala sama a bylo mi smutno.
Jeden známý nám kdysi vyprávěl, že jeho pes sežral ořech a musel na operaci...náš je žral celý život a naštěstí asi vše strávil a všechny skořápky vykadil. Ale každopádně ořechy riziko pro psa jsou, právě kvůli tomu ucpání střev.

19.9.2019 16:07
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

katara napsal(a):
https://cit.vfu.cz/vettox/list.php?art=45&cat=57&value=Z%20va%C5%A1ich%20dotaz%C5%AF%20(Z%20va%C5%A1ich%20dotaz%C5%AF)#O%C5%99echy

Hele Terven, přečetla jste si? Hlavně to dejte přečíst té ořechožroutce s vysvětlením, že fakt není veverka a s ohledem na stravování psa - prostě ořechy nééé, jasné?

19.9.2019 17:41
verun

XXX.XXX.220.12

Bulina taky žere ovocíčko, je jí jedno, jestli pláňka na procházce nebo jabloň ze sadu, hlavně, že je toho hodně, letos toho tolik není, takže nic moc nepadá...marně brousí pod stromem. (nevím, jak to dělá s vosama, ale ještě oteklá nebyla- nevím, jestli bych to na její hlavě poznala)
S ořechama a oříškama má pes ve mě velkou konkurenci, pokud bych měla někde u baráku tureckou lísku (Terven) museli by mě z ní setřást měšťáci....
Kvůli žraní skořápek, jsem musela na chatě důkladně pohrabat pod lískou....nebožka skořápky plivala, todle je žere i prázdné.

19.9.2019 21:21
Ollie

XXX.XXX.141.41

verun napsal(a):
Bulina taky žere ovocíčko, je jí jedno, jestli pláňka na procházce nebo jabloň ze sadu, hlavně, že je toho hodně, letos toho tolik není, takže nic moc nepadá...marně brousí pod stromem. (nevím, jak to dělá s vosama, ale ještě oteklá nebyla- nevím, jestli bych to na její hlavě poznala)
S ořechama a oříškama má pes ve mě velkou konkurenci, pokud bych měla někde u baráku tureckou lísku (Terven) museli by mě z ní setřást měšťáci....
Kvůli žraní skořápek, jsem musela na chatě důkladně pohrabat pod lískou....nebožka skořápky plivala, todle je žere i prázdné.

Chci lísku na každém rohu, jiné stromy mě vlastně vůbec nezajímají.

19.9.2019 22:01
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Ollie napsal(a):

Mám 6 lísek. Vloni jsem nasbírala papírovou tašku ořechů. Letos ani jeden, už je objevily veverky Psa ořechy nezajímají.

19.9.2019 22:07
Terven

XXX.XXX.110.159

Ollie napsal(a):

Tak to já se každý ráno marně snažím vymyslet trasu mimo turecký lísky

Přidejte reakci

Přidat smajlík