Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
16.6.2015 15:24
Michal2205

XXX.XXX.134.69

Zdravím, rád by som sa dozvedel koľko atmosféroví stisk má pes Cane Corso.Hľadal som kde sa dalo ale nikde som to nenašiel.Vopred dakujem za každú odpoved.

16.6.2015 16:18
hunter

XXX.XXX.22.6

Zajímavý dotaz, i když přesné číslo vám asi nikdo neřekne.
Jediná relevatní data jsou u rtw - 328 lbf, no - 238 lbf a apbt - 235 lbf.

31.7.2015 08:34
kmichaal

XXX.XXX.35.136

Michal2205 napsal(a):
Zdravím, rád by som sa dozvedel koľko atmosféroví stisk má pes Cane Corso.Hľadal som kde sa dalo ale nikde som to nenašiel.Vopred dakujem za každú odpoved.

Víte, tyhle dohady o "technických datech" psů jsou velmi zajímavé. Který pes je nejchytřejší, nejrychlejší, nejsilnější, nej...ší... Často to není o plemeni, ale o daném jedinci. Upřímně: Zkuste donutit psa cane corso kousat do nějaké měřicí škatule. Což o to, on vám do ní hryzne, ale výsledky budou dost ošidné. Viděl jsem někde data, v nichž se uvádí síla v čelistech bulteriéra v rozpětí 13-28 atmosfér. Docela rozptyl, že? Cane corso bude mít zcela určitě větší sílu, ale pokusy narazí na naprosto zásadní problém: Nejde to změřit. Proto se velmi populární výzkumy síly čelistních svalů velice liší. Spíše jde jen o odhady. Ze savců má údajně nejsilnější skus hyena a jaguár. Ale ještě nikdo nenutil kousat do krabičky kosatku nebo vorvaně, což jsou taky savci. Někde se uvádí, že medvěd má silnější skus než hyena, ale zase to nikdo neví zcela přesně. Někdy je uváděno, že vlci trumfnou kočkovité šelmy. Cane corso je stejně jako ostatní psi výtvor člověka a tento mohl svého vlčího předka vzhledem k tomu, že byl šlechtěn k co nejpevnějšímu stisku, snad i překonat.

Přidejte reakci

Přidat smajlík