Kde seženu lišku ?

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
5.6.2016 15:50
Jessicayo

XXX.XXX.208.62

Nevíte kde je nejblíž nějaká odchovna nebo množírna s liškama ? Bydlím v jihomoravském kraji, chtěla bych si vzít nebo taky nabídnout (domluva se známým kterému umřeli psi) lišče nebo víc liščat.

5.6.2016 16:07
Andryseeek3

XXX.XXX.44.20

Nebude lepší, když si seženou zase psa? Proč zrovna lišku!?

5.6.2016 19:26
fikovnice

XXX.XXX.30.49

Jessicayo napsal(a):
Nevíte kde je nejblíž nějaká odchovna nebo množírna s liškama ? Bydlím v jihomoravském kraji, chtěla bych si vzít nebo taky nabídnout (domluva se známým kterému umřeli psi) lišče nebo víc liščat.

V hračkářství.
Nezlobte se, ale pokud nejste nějaká záchranná stanice, tak co je to probůh za nápad?
A ještě chtít "množírnu s liškama"!

5.6.2016 19:38
lev

XXX.XXX.253.186

Na chov lišky musíte mít povolení.

5.6.2016 19:44
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

Jessicayo napsal(a):

Ona je liška domácí mazlíček?
Já myslela, že je to divoké zvíře.

5.6.2016 19:53
rapotacka11

XXX.XXX.32.4

Jessicayo napsal(a):

Svědčí o jisté naivitě... .

5.6.2016 20:05
Jessicayo

XXX.XXX.129.161

A proč nemít lišku ?.. Aspoň jeden život zachráním. Množírna je u mě až na 2. místě. Ano o dokladech vím..jinak bych se na to asi neptala -_-...hračkářství ? To je ňákej vtip..nepovedl se..a ještě..proč bych měla být ňějaká záchranná stanice ? Oni si snad lišky berou ?.. A děkuji za návrhy kde bych ji mohla sehnat, určitě se to bude hodit...pokud nemáte nic rozumějšího ke psaní tak nic laskavě nepište

5.6.2016 20:07
Andryseeek3

XXX.XXX.44.20

lavacca napsal(a):
Lidi, fakt čučím, že je lze takhle snadno sehnat ?!?

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/61708797/Lisacek-pejsek-Alfik-13-tydenni.php

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/61856323/Liska-stribrna-mladata-2016.php

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/61628324/nabizime-lisceliska-obecna.php

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/61150050/Liska.php.

Jsou to Fešáci..ale sakra patří do přírody, lidé jsou praštěný
Taky jsem teda nevěděla, že se dají tak lehce sehnat..

5.6.2016 20:08
Andryseeek3

XXX.XXX.44.20

Jessicayo napsal(a):
Protože není nic divnýho na tom, že ji někdo chce chovat...

Jo je! Je to divoké zvíře, tak z něj nedělejte domácího mazlíčka..

5.6.2016 20:09
sheepdog

XXX.XXX.131.110

Jessicayo napsal(a):

A víte jak moc smrdí dospělá liška?

5.6.2016 20:18
Aliens_II

XXX.XXX.194.35

Když může být domácí mazlíček jakýsi obrovský šnek, prase domácí a podobné zhovadilosti, pak liška je další módní kravina již tak degenerující lidské rasy.
Takže přejme lišku a lišce pevné zdraví. Jen ať se ukáží venku, pustím střelu a liška liškou nebude.
Jsme už skutečně na dně? Blížíme se, snad už ze mě bude prach a bude mi to jedno.

5.6.2016 20:23
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

Jessicayo napsal(a):
A proč nemít lišku ?.. Aspoň jeden život zachráním. Množírna je u mě až na 2. místě. Ano o dokladech vím..jinak bych se na to asi neptala -_-...hračkářství ? To je ňákej vtip..nepovedl se..a ještě..proč bych měla být ňějaká záchranná stanice ? Oni si snad lišky berou ?.. A děkuji za návrhy kde bych ji mohla sehnat, určitě se to bude hodit...pokud nemáte nic rozumějšího ke psaní tak nic laskavě nepište

Proč nezavřít divoké zvíře do klece a ukazovat ho návštěvám?
To je jasné - budete mít něco extra, to nevadí, že to bude nešťastné strádající zvíře.
A když vyberete celé doupě, budou mít i sousedi, co přišli o psa. Liška v kleci je lepší než pes, "chápu".

Kolik Vám, milovnice zvířat, je let?

Laskavě mi neraďte, co můžu nebo nemůžu psát.

5.6.2016 21:10
Jessicayo

XXX.XXX.208.196

Vím jak smrdí dospělá liška, ono stačí když se nechá odstranit pachová žláza..módní kravina jsou mopsi, buldočci..zmiňoval se tady někdo o tom že ji zavřu do klece a budu se s ní chlubit ?!..myslím že vám nemá být co do toho kolik mě je let..neradím, píšu ať rovnou mlčíte!

5.6.2016 21:15
rapotacka11

XXX.XXX.32.4

Zrůdné.
Úchylné.

5.6.2016 21:24
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

Jessicayo napsal(a):
Vím jak smrdí dospělá liška, ono stačí když se nechá odstranit pachová žláza..módní kravina jsou mopsi, buldočci..zmiňoval se tady někdo o tom že ji zavřu do klece a budu se s ní chlubit ?!..myslím že vám nemá být co do toho kolik mě je let..neradím, píšu ať rovnou mlčíte!

Jak dospělé

5.6.2016 21:26
bodlinka

XXX.XXX.27.102

Jessicayo napsal(a):

Mno...

Za týrání se považuje
g) provádět chirurgické zákroky za účelem změny vzhledu nebo jiných vlastností zvířete, a to i v případě, že by uvedené zákroky byly provedeny za použití prostředků pro celkové nebo místní znecitlivění, prostředků snižujících bolest nebo jiných metod, nejde-li o případy uvedené v § 7 odst.3 a 4, zejména
1. kupírovat uši, ničit hlasivky nebo používat jiných prostředků k omezení hlasitých projevů zvířat anebo z jiných než zdravotních důvodů amputovat drápy, zuby, jedové nebo pachové žlázy,.

5.6.2016 21:49
Andryseeek3

XXX.XXX.44.20

Jessicayo napsal(a):

Ještě do ní necháte řezat? Jen aby jste mohli mít něco extra..No fuj! Naučit čurat na záchůdek a fotit se s chudákem liškou. Proč ji pro boha vůbec chcete, na co?.Budeš ji vodit na vodítkudo města?.

5.6.2016 22:09
Jessicayo

XXX.XXX.208.196

Jak se psalo nahoře, to že nám vyřezávaly kozla bez umrtvení nebo bez něčeho podobného, to nikdo nebere za týrání..nebo že by ?...znám (ne osobně) kolik lií kteří mají lišku, i jedna známá a co myslíte ? Že jim smrdí po celý vesnici/městě ? Ani nápad..bez jakéhokoliv problému jí nechali pachové žlázy odstranit...

5.6.2016 22:10
Jessicayo

XXX.XXX.208.196

A co všichni máte s tím "extra, chlubit" už sem psala že kvůli tomu jí nechci.

5.6.2016 22:22
Andryseeek3

XXX.XXX.44.20

Jessicayo napsal(a):
A co všichni máte s tím "extra, chlubit" už sem psala že kvůli tomu jí nechci.

A kvůli čemu? Co ji dáte víc, než by měla v přírodě?

5.6.2016 22:29
rapotacka11

XXX.XXX.32.4

Slovo magor je už dneska trestné ?

5.6.2016 22:34
leithian

XXX.XXX.94.208

Takže předpokládám že pro lišku budete mít vytvořenou prostornou venkovní voliéru že? Na vodítku jako pejska ji fakt nenaučíte, nebo možná naučíte ale bude to trápení pro všechny. Občas si s vámi liška jako dospělá možná pohraje ale že by z toho bylo mazlení. Nechápu proč raděj místo lišky nevezmete nějakého útulkáče... uděláte naprosto stejně dobrý skutek. Vykoupením lišky z množírny nezachráníte vůbec nic. Místo vaší zachráněné bude na jejím místě jiná. Maximálně podpoříte zaplacením kupní ceny toho množitele aby z toho třískal ještě víc. Lišky zachráněné z farem a pod vážně nejsou dobrými mazlíčky. Pokud za každou cenu lišče tak určitě po rodičích již chovaných ideálně odchovaných v zajetí a ne přitáhnout něco divokého. Ono mít odchytové zvíře a to samé odchované od porodu již doma je sakra rozdíl. Vídám to mezi "mými" zvířaty (hady) odchytová zvířata už jako malá bývají agresivnější nemocnější atd a ani s věkem se to nějak výrazně nemění, naopak jejich potomci už bývají kultivovanější. Takže ne liška z množírny ne liška nalezená myslivcem v lese. Když už to musíte mít. Jinak videa amíků apod kde s nima liška chrápe v posteli a maj jí doma, humus, smrdí jim celej barák a jestli myslíte že odstraněním pachové žlázky eliminujete zcela její smrad, no tak to jste hodně naivní... ono pitomé čůránky smrdí mnohem hůře jak psí. a na záchodek ji nenaučíte. takže hodně zdaru. Ubude vám doma tipuji hodně návštěv.

5.6.2016 22:38
Aliens_II

XXX.XXX.194.35

Asi není co psát. Hodila to sem jen, aby vás všechny vytočila. Taková reality show.
Debilní, ale funguje. Normálně to igorujte. A ta jestli bude mít lišku, nebo lišej. To už je jedno.

5.6.2016 22:39
sheepdog

XXX.XXX.131.110

Jessicayo napsal(a):
Jak se psalo nahoře, to že nám vyřezávaly kozla bez umrtvení nebo bez něčeho podobného, to nikdo nebere za týrání..nebo že by ?...znám (ne osobně) kolik lií kteří mají lišku, i jedna známá a co myslíte ? Že jim smrdí po celý vesnici/městě ? Ani nápad..bez jakéhokoliv problému jí nechali pachové žlázy odstranit...

A vám to připadá v pořádku, pořídit si divoké zvíře které patří do přírody, a ještě ho chirurgicky "upravit" aby vám vyhovovalo a mohlo s vámi žít v jemu nepřirozených podmínkách? Nenecháte jí rovnou třeba vytrhat zuby aby vás nemohla kousnout? A pro jistotu rovnou i vykastrovat?...
Btw. Nedávno jsem četla článek o člověku, který měl lišku doma, v bytě. A jednou, když venku někdo odpálil nějakou rachejtli, tak se liška lekla a pokusila se proskočit zavřeným oknem. Zlomila si vaz...

5.6.2016 22:42
lavacca

XXX.XXX.164.49

Jessicayo napsal(a):

Ano, chápu ji dopřát veliký výběh a přirozenost. Ale vodit ji na vodítku, vyřezávat ji pachové žlázky, apod ?!? Proč proboha? Aby byl dotyčný něco víc, že má doma lišku ?!?

Ono je málo domestikovaných zvířat, která by splnila úlohu mazlíčka, že musí lidé vymýšlet další a další druhy, se kterými by se vytahovali? To je jak skunk, apod. - taky jsem ho viděla v inzerci na mazlíka s odstraněnými pach.žlázkami. K čemu ?!? Taková zvířata ráda vidím v přírodě, max. v zoo ve velkém výběhu s kamarádem stejného druhu. A ne na kšírkách a v peřině...

5.6.2016 23:02
Jessicayo

XXX.XXX.208.196

Kdo tady sakra říká že bude chodit na vodítku ?! Jo, měla/y by velký výběh a tohle není chlubení ! Ale pardon, vy si to nedokážete v hlavě asi srovnat..a proč bych sem dávala to téma jenom abych někoho vytočila ?! Dala sem to sem aby někdo normálně odpověděl na mo u otázku, ale asi ji nikdo nepochopil...

5.6.2016 23:04
Jessicayo

XXX.XXX.208.196

Andryseeek3 napsal(a):
A kvůli čemu? Co ji dáte víc, než by měla v přírodě?

Jak by se najednou dostala z kožešinový farmy do přírody ?..

5.6.2016 23:07
Jessicayo

XXX.XXX.208.196

leithian napsal(a):
Takže předpokládám že pro lišku budete mít vytvořenou prostornou venkovní voliéru že? Na vodítku jako pejska ji fakt nenaučíte, nebo možná naučíte ale bude to trápení pro všechny. Občas si s vámi liška jako dospělá možná pohraje ale že by z toho bylo mazlení. Nechápu proč raděj místo lišky nevezmete nějakého útulkáče... uděláte naprosto stejně dobrý skutek. Vykoupením lišky z množírny nezachráníte vůbec nic. Místo vaší zachráněné bude na jejím místě jiná. Maximálně podpoříte zaplacením kupní ceny toho množitele aby z toho třískal ještě víc. Lišky zachráněné z farem a pod vážně nejsou dobrými mazlíčky. Pokud za každou cenu lišče tak určitě po rodičích již chovaných ideálně odchovaných v zajetí a ne přitáhnout něco divokého. Ono mít odchytové zvíře a to samé odchované od porodu již doma je sakra rozdíl. Vídám to mezi "mými" zvířaty (hady) odchytová zvířata už jako malá bývají agresivnější nemocnější atd a ani s věkem se to nějak výrazně nemění, naopak jejich potomci už bývají kultivovanější. Takže ne liška z množírny ne liška nalezená myslivcem v lese. Když už to musíte mít. Jinak videa amíků apod kde s nima liška chrápe v posteli a maj jí doma, humus, smrdí jim celej barák a jestli myslíte že odstraněním pachové žlázky eliminujete zcela její smrad, no tak to jste hodně naivní... ono pitomé čůránky smrdí mnohem hůře jak psí. a na záchodek ji nenaučíte. takže hodně zdaru. Ubude vám doma tipuji hodně návštěv.

Neměla bych ji doma, ale venku kousek dál od vesnice (ani né 0,5km).

xxx8

6.6.2016 00:21
xxx8

XXX.XXX.7.34

Pokud chcete lišku, dovezte si z Ruska domestikovanou, naši divokou ani chuděru kožešinovou netrapte. Doporučuji se podávat na internetu na pár videí o životě s liškou, kdy liška rozkouše v pohodě pletivo, gauč, dveře, "prohrabe" koberce a podlahy, kouše majitele do rukou, nohou, škrábe, všechno jen ze srandy, ale tvrdšeji než domestikovaný pes, smrdí, pach se těžko smývá, skáče i dva metry vysoko, kňučí, kňápe, šplhá po pletivu, chodí po lince, loví, mnoho lišek ani není ochočitelných, ale do přírody už se taky vypustit nedají, ...

6.6.2016 05:20
koňadra

XXX.XXX.128.31

xxx8 napsal(a):
Pokud chcete lišku, dovezte si z Ruska domestikovanou, naši divokou ani chuděru kožešinovou netrapte. Doporučuji se podávat na internetu na pár videí o životě s liškou, kdy liška rozkouše v pohodě pletivo, gauč, dveře, "prohrabe" koberce a podlahy, kouše majitele do rukou, nohou, škrábe, všechno jen ze srandy, ale tvrdšeji než domestikovaný pes, smrdí, pach se těžko smývá, skáče i dva metry vysoko, kňučí, kňápe, šplhá po pletivu, chodí po lince, loví, mnoho lišek ani není ochočitelných, ale do přírody už se taky vypustit nedají, ...

Přesně tak. Chovat lišku jako domácí zvíře je úchýlný nápad. Nakonec liška stejně neskončí dobře, v dospělosti z ní nikdy nebude takový mazlíček jako pes nebo kočka. Několik lišek jsem už doma měla na vypiplání (vynorovaných z lesa). V bytě se určitě držet nedaly a venku, nota bene někde za vesnicí, se nikdy neochočí ani tak, aby je člověk alespoň mohl pustit z voliéry.
Předpokládám, že zadavatelka je naivní dítě - slečna, která má zkreslené představy o divokých zvířatech. Nevím, jak moc se dívala na večerníčky p. Chaloupka (o medvědech, Vydrýskovi apod.). Tyto večerníčky jsou pěkné, také se na ně dívám. Mají jen jednu chybu - že ukazují zvířata v naprosto nereálném obraze o jejich životě. Říkala jsem si, že po shlédnutí takových večerníčků bude mít plno dětí touhu vlastnit takové milé zvířátko jako je vydra, liška a kdyby medvěd nebyl tak veliký, tak určitě i medvěda. Jenže skutečnost je úplně někde jinde, tato zvířata jsou prostě stále divoká, jejich chov nepatří určitě do rukou dětem (a musí splňovat určité parametry, mít povolení apod.) a vůbec nejvíc jim to sluší v přírodě.

6.6.2016 06:22
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

koňadra napsal(a):
Přesně tak. Chovat lišku jako domácí zvíře je úchýlný nápad. Nakonec liška stejně neskončí dobře, v dospělosti z ní nikdy nebude takový mazlíček jako pes nebo kočka. Několik lišek jsem už doma měla na vypiplání (vynorovaných z lesa). V bytě se určitě držet nedaly a venku, nota bene někde za vesnicí, se nikdy neochočí ani tak, aby je člověk alespoň mohl pustit z voliéry.
Předpokládám, že zadavatelka je naivní dítě - slečna, která má zkreslené představy o divokých zvířatech. Nevím, jak moc se dívala na večerníčky p. Chaloupka (o medvědech, Vydrýskovi apod.). Tyto večerníčky jsou pěkné, také se na ně dívám. Mají jen jednu chybu - že ukazují zvířata v naprosto nereálném obraze o jejich životě. Říkala jsem si, že po shlédnutí takových večerníčků bude mít plno dětí touhu vlastnit takové milé zvířátko jako je vydra, liška a kdyby medvěd nebyl tak veliký, tak určitě i medvěda. Jenže skutečnost je úplně někde jinde, tato zvířata jsou prostě stále divoká, jejich chov nepatří určitě do rukou dětem (a musí splňovat určité parametry, mít povolení apod.) a vůbec nejvíc jim to sluší v přírodě.

Proto jsem se zadavatelky ptala, kolik je jí let.

A zcela dospěle mi bylo sděleno (cituji):
"..myslím že vám nemá být co do toho kolik mě je let..neradím, píšu ať rovnou mlčíte!".

6.6.2016 07:33
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

Tak to tu čtu až dnes a vidím holky, že jste ani jedna neviděla včerejší rady Ládi Hrušky kde pán, mající nějaké minizoo či co to bylo(nesledovala jsem to pozorně) se vychvaloval liščetem. Zaslechla jsem něco o tom, že ho chtějí mít pokud možno doma a pokud to nepůjde, tak jsem pochopila, že asi půjde k těm ostatním zvířatům, co tam dál ukazoval(kozičky, velblouda, nějaké chlupaté krávy...) Takže odtud asi plyne dotaz na lišku Ještě jsem říkala muži, že je ten Hruška fakt d..il, tohle prezentovat jako dobrý nápad..

Uživatel s deaktivovaným účtem

6.6.2016 08:02

xxx8 napsal(a):

Netrapte kožešinovou lišku ?Myslíte že se může trápit někde víc než v kožešinové farmě ? Do přírody liška z farmy nepatří, rádoby ochránci taková zvířata vypouštějí a neuvědomují si následky. Taže život u zadavatelky pro ní bude jistě lepší než žít v minikleci na roštu na nějaké farmě a čekat na smrt. Jinak několik lidí co má lišku znám, sice jí mají pro myslivecké účely, ale mít jí ve volieře lze. Viděla sem jí i doma, ale není to kočka ani pes, je to pořád divoké zvíře. Ale pokud nějakou nebo nějaké z farmy vysvobodí pořád jim bude lépe než tam.

6.6.2016 08:19
manbea

XXX.XXX.70.116

Přesně takhle se před deseti lety pobláznila moje kamarádka. Za každou cenu chtěla lišku, už po myslivcích dokonce sháněla vynorovaná liščata. Naštěstí se mi jí to podařilo rozmluvit a dohodit jí psa plemene Shiba inu. Ten jí vizuálně vyhovoval a dodnes je mi vděčná, že na lišku nedošlo. Její pes je značně samostatná a nezávislá jednotka, ovšem oproti lišce je stále zlatý. Kamarádka říká, že soužití s tímto vychytralým a svéhlavým tvorem jí dává natolik zabrat, že běžný život s liškou si již nedovede představit.

6.6.2016 08:42
Maju2

XXX.XXX.182.186

My máme lišáka. Zajděte si radši do útulku pro nějakého opuštěnce a nechejte lišky žít volně, ne v zajetí.

xxx8

6.6.2016 12:28
xxx8

XXX.XXX.7.34

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Netrapte kožešinovou lišku ?Myslíte že se může trápit někde víc než v kožešinové farmě ? Do přírody liška z farmy nepatří, rádoby ochránci taková zvířata vypouštějí a neuvědomují si následky. Taže život u zadavatelky pro ní bude jistě lepší než žít v minikleci na roštu na nějaké farmě a čekat na smrt. Jinak několik lidí co má lišku znám, sice jí mají pro myslivecké účely, ale mít jí ve volieře lze. Viděla sem jí i doma, ale není to kočka ani pes, je to pořád divoké zvíře. Ale pokud nějakou nebo nějaké z farmy vysvobodí pořád jim bude lépe než tam.

Samozřejmě, že u ní bude lišce ve větší kleci lépe, ale bude jí skvěle? Ne, nebude. Navíc jen v kožešinové farmě uvolní místo pro jinou lišku a pokud za tuhle ještě zaplatí, už tuplem bude mít na rukou krev jiné.

6.6.2016 13:01

xxx8 napsal(a):
Samozřejmě, že u ní bude lišce ve větší kleci lépe, ale bude jí skvěle? Ne, nebude. Navíc jen v kožešinové farmě uvolní místo pro jinou lišku a pokud za tuhle ještě zaplatí, už tuplem bude mít na rukou krev jiné.

Skvěle jí nebude, ale bude žít., Pokud má zadavatelka podmínky udělat jí volieru a zajistit jí kvalitní život může se to srovnat třeba s liškou v ZOO. Je sice pravda že uvolní místo pro další lišku, ale to když jí zabijí a stáhnou z kožichu uvolní stejně.To že bude mít na rukou krev lišky jiné, takhle bych to neviděla, spíš zachrání jednoho trpícího tvorečka, a umožní mu jakž takž kvalitní dožití.Abych pravdu řekla když vidím záběry z těch kožešinových farem tak mít větší zahradu vysvobodím jich pár také.

6.6.2016 13:04

Neregistrovaný uživatel

6.6.2016 13:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

Maju2 napsal(a):
My máme lišáka. Zajděte si radši do útulku pro nějakého opuštěnce a nechejte lišky žít volně, ne v zajetí.

Ježiš, ten je dokonalej!

... jinak se divím, že tady plýtváte energií nad debatou s takovým dementem

6.6.2016 13:52
Maju2

XXX.XXX.182.186

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ježiš, ten je dokonalej!

... jinak se divím, že tady plýtváte energií nad debatou s takovým dementem

Děkujeme. Už jsme se v lese setkali s rodinou, která svému dítěti tvrdila, že máme URČTĚ lišku... Tak pak se nedivím, co lidi vymýšlí. :(.

Neregistrovaný uživatel

6.6.2016 14:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

Maju2 napsal(a):
Děkujeme. Už jsme se v lese setkali s rodinou, která svému dítěti tvrdila, že máme URČTĚ lišku... Tak pak se nedivím, co lidi vymýšlí. :(.

My chováme malinoise, a měli jsme i lišku, a to že je to jejich štěně nám sežral i inspektor KVS, tak nechtějte po "prostém lidu" aby poznali psa...

6.6.2016 14:13
Sapp

XXX.XXX.2.42

My chováme malinoise, a měli jsme i lišku, a to že je to jejich štěně nám sežral i inspektor KVS, tak nechtějte po "prostém lidu" aby poznali psa...

Neeee
To budu s prominutím šířit dál, že maliňáci rodí liščata

6.6.2016 14:17
Maju2

XXX.XXX.182.186

Tak to je fakt gól. Achjo. :D.

Neregistrovaný uživatel

6.6.2016 14:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

Sapp napsal(a):
Neeee

Jooo
Měli jsme nahlášenou kontrolu hospodářství, a já jak andula den předtím narychlo sháněla očkovák pro lišku, kdyby náhodou prudil, a ono to nakonec nebylo potřeba:-D.

6.6.2016 15:11
Jessicayo

XXX.XXX.208.174

Chceme kupovat starý vepřín ze kterého bysme udělali velký výběh (nebo 2) a ještě o trochu menší venkovní, takže myslím že tam by páru (nebo víc) liškám nebylo tak špatně jako v kleci kde si lámou nohy a a musí tam žít ve svých výtrusech..

6.6.2016 15:12
Andryseeek3

XXX.XXX.3.74

Jessicayo napsal(a):
Chceme kupovat starý vepřín ze kterého bysme udělali velký výběh (nebo 2) a ještě o trochu menší venkovní, takže myslím že tam by páru (nebo víc) liškám nebylo tak špatně jako v kleci kde si lámou nohy a a musí tam žít ve svých výtrusech..

Vy jste, ale nepsala, že chcete zachraňovat lišky z farem. Ale, kde koupíte lišky a je vám jedno, jestli je odkoupite od mnoziren atd.

6.6.2016 15:22
Aliens_II

XXX.XXX.77.30

Jessicayo napsal(a):

A to ty lišky jako potom co budou u Vás dělat? To je budete jíst? Nebo se tam budou hromadně množit a nebo nakonec utečou?
Naprostý nesmysl vymýšlíte.
Zachraňujte si, když máte ten pocit, ale tak si vyberte něco jiného, ne? Jako snad chválihodné, ale naprosto o ničem. Fakt ano.

6.6.2016 15:27
rapotacka11

XXX.XXX.32.4

Co by u ní POTOM dělaly ?
Za rok, za dva, je jednoho dne vypustí.
Přeroste to samritánce totiž přes hlavu.

jolyha

6.6.2016 15:27
jolyha

XXX.XXX.229.101

Jessicayo napsal(a):

Já blbec dodnes myslela, že výtrusy mají jen lišky - houby, lišky - zvířata -že běžně kálí... Sorry, spletla jsem se. V tom případě ale nevidím důvod proč shánět živou lišku. Stačí posbírat výtrusy, nasadit do pytle s vlhkou slámou, počkat až se rozroste podhoubí a lišky se vám budou objevovat jak na běžícím páse, ne?

Neregistrovaný uživatel

6.6.2016 15:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

Aliens_II napsal(a):
A to ty lišky jako potom co budou u Vás dělat? To je budete jíst? Nebo se tam budou hromadně množit a nebo nakonec utečou?
Naprostý nesmysl vymýšlíte.
Zachraňujte si, když máte ten pocit, ale tak si vyberte něco jiného, ne? Jako snad chválihodné, ale naprosto o ničem. Fakt ano.

Množit asi ne - liška obecná se jen tak v kleci nerozmnoží. Spíš zdrhnou (to je ta lepší varianta), nebo se ze stresu budou sebepoškozovat! A to ještě zadavatelka neví, že s nima asi moc nezamachruje, protože liška je natolik plachá, že bude celý den zalezlá, a z díry vyleze až bude klid, nikde nikdo, a jedinný, co prozradí, že jsou tam lišky, bude neskutečný smrad...

6.6.2016 15:45
Aliens_II

XXX.XXX.77.30

Množit asi ne - liška obecná se jen tak v kleci nerozmnoží. Spíš zdrhnou (to je ta lepší varianta), nebo se ze stresu budou sebepoškozovat! A to ještě zadavatelka neví, že s nima asi moc nezamachruje, protože liška je natolik plachá, že bude celý den zalezlá, a z díry vyleze až bude klid, nikde nikdo, a jedinný, co prozradí, že jsou tam lišky, bude neskutečný smrad...

Také jsem velmi plachý, A ven lezu, když je všude klid. Aby mě nikdo neviděl. Proto mám psa zabijáka.

No ne, prostě je to poměrně hloupé. Ale tak stejně to chce udělat, nu což.

6.6.2016 15:45
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

Ano, ještě tady nikdo nezmínil, že liška je noční tvor, v noci je zalezlá, loví od stmívání do rozbřesku. ta bude jako domácí mazlíček přímo nadšená. Ještě jednou opakuju: slečně je něco mezi 13-15let, viděla tu blbost s mazlíčkem liškou v TV a hodlá tím ohromovat kamarády. Ne, nechce zachraňovat lišky z farmy, chce jen jednu koupit. Radím...ani to neřešte Jo a ještě k tomu dodám: zachraňovat jakékoliv zvíře odkudkoliv a vyrobit mu klec, voliéru, výběh...je podle mne stejně hrozné. Sama bych nemohla chovat žádné zvíře když vím, že jeho přirozenost je volnost. Hlavně ptáci v kleci jsou pro mne těžká muka. Já bych nemohla mít ani kočku v bytě, i to je pro mne týrání.

6.6.2016 16:14
Jessicayo

XXX.XXX.235.76

Co tady prosím vás píšete o tom že jsem to viděla v TV..chci nějakou lišku zachránit od mala, a když vidím ty videa a fotky je mě z těch lidí, i myslivců zle, protože je všude zabíjejí, a ještě se nad tím smějí.. A když vidím jakýmy způsoby... A zachraňovat chci, ale vám to asi nedojde..moji kamárádi jsou akorát tak zalezlí na počítači takže by jim byla liška někde...to jste ale hodná, že by jste nechala ty zvířata např. z kožešinových farem příšerně trpět a umřít kvůli jednomu kabátu...

6.6.2016 16:19
koňadra

XXX.XXX.128.31

Skvěle jí nebude, ale bude žít., Pokud má zadavatelka podmínky udělat jí volieru a zajistit jí kvalitní život může se to srovnat třeba s liškou v ZOO. Je sice pravda že uvolní místo pro další lišku, ale to když jí zabijí a stáhnou z kožichu uvolní stejně.To že bude mít na rukou krev lišky jiné, takhle bych to neviděla, spíš zachrání jednoho trpícího tvorečka, a umožní mu jakž takž kvalitní dožití.Abych pravdu řekla když vidím záběry z těch kožešinových farem tak mít větší zahradu vysvobodím jich pár také.

Bydlíte na samotě daleko od ostatních obyvatel? Jestli ne, tak by vás ten nápad rychle přešel jak by si lidi v okruhu několika set metrů ztěžovali na smrad.

6.6.2016 16:20
Jessicayo

XXX.XXX.235.76

Andryseeek3 napsal(a):
Vy jste, ale nepsala, že chcete zachraňovat lišky z farem. Ale, kde koupíte lišky a je vám jedno, jestli je odkoupite od mnoziren atd.

Už jsem si našla člověka, který je jinak rozmnožuje a dává je do umělé nory aby si na nich lovečtí psi udělali zkoušky, a když je nechce nechá je některým ze psů zadávit...

6.6.2016 16:24
Jessicayo

XXX.XXX.235.76

koňadra napsal(a):
Bydlíte na samotě daleko od ostatních obyvatel? Jestli ne, tak by vás ten nápad rychle přešel jak by si lidi v okruhu několika set metrů ztěžovali na smrad.

Budou mít veliký výběh dál od vesnice.

6.6.2016 16:28
koňadra

XXX.XXX.128.31

Jessicayo napsal(a):
Co tady prosím vás píšete o tom že jsem to viděla v TV..chci nějakou lišku zachránit od mala, a když vidím ty videa a fotky je mě z těch lidí, i myslivců zle, protože je všude zabíjejí, a ještě se nad tím smějí.. A když vidím jakýmy způsoby... A zachraňovat chci, ale vám to asi nedojde..moji kamárádi jsou akorát tak zalezlí na počítači takže by jim byla liška někde...to jste ale hodná, že by jste nechala ty zvířata např. z kožešinových farem příšerně trpět a umřít kvůli jednomu kabátu...

Proč nechcete zachránit také zajíce, bažanty, srnčata apod.? Nechápu ty naivní lidi (hlavně z města), kteří mají představy daleko od reality. Liška je predátor a něčím se musí živit. Je sice pravda, že po většinu roku nachytá i dost hrabošů a myší, ale když má mladé, tak by vám právě ti myslivci, ze kterých je vám zle, mohli povyprávět, čí ostatky a v jakém množství se nachází v liščích norách. Myslím, že přírodu je potřeba brát komplexně a ne jen zachraňovat chudáka lišku, která je stejně u nás přemnožená. Naštěstí jednou za čas trochu zdecimuje stavy lišek prašivina (když už nemáme vzteklinu), takže i příroda sama se snaží o regulaci a vyváženost počtu zvířat.

6.6.2016 16:30
koňadra

XXX.XXX.128.31

Jessicayo napsal(a):
Budou mít veliký výběh dál od vesnice.

Vás jsem se ale neptala, už víme, že budete mít lišku 0,5 km za vesnicí. To bude pro lišku prostě úžasné a skvělé!

6.6.2016 16:36
koňadra

XXX.XXX.128.31

Jessicayo napsal(a):

Tak to už se musím opravdu smát. Chceme - kdo? Vy a vaši rodiče? Do toho budou dávat peníze? Nechápu. Víte, že liška se vám stejně podhrabe a uteče? Rozpáře pletivo, udělá cokoliv, aby se dostala na svobodu. A jak budete ten vepřín uklízet? Dokážete si představit, co to bude za nepředstavitelný smrad už po půl roce, který z toho vepřína jen tak nedostanete? Víte, čím ty lišky budete krmit? Víte vůbec, že žerou maso, tedy je potřeba jim shánět uhynulá zvířata (třeba kuřata z drůbežárny?). A umíte si představit jak to vypadá v létě, když zbytky těchto mrtvol v tom horku rychle hnijí? Fakt jste velice naivní a skoro si začínám myslet, že to snad ani malá holka nemůže myslet vážně. Takže váš příspěvek je asi z rodu trollů.

6.6.2016 17:00
Jessicayo

XXX.XXX.233.20

A vy ste určitě jeden z nich

6.6.2016 17:04
Andryseeek3

XXX.XXX.44.20

Jessicayo napsal(a):
A vy ste určitě jeden z nich

Taky by mě zajímaly odpovědi na otázky od koňadry..tak šup.

6.6.2016 17:33
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

lesnížínka napsal(a):
Tak to tu čtu až dnes a vidím holky, že jste ani jedna neviděla včerejší rady Ládi Hrušky kde pán, mající nějaké minizoo či co to bylo(nesledovala jsem to pozorně) se vychvaloval liščetem. Zaslechla jsem něco o tom, že ho chtějí mít pokud možno doma a pokud to nepůjde, tak jsem pochopila, že asi půjde k těm ostatním zvířatům, co tam dál ukazoval(kozičky, velblouda, nějaké chlupaté krávy...) Takže odtud asi plyne dotaz na lišku Ještě jsem říkala muži, že je ten Hruška fakt d..il, tohle prezentovat jako dobrý nápad..

Jo, to jsem teda neviděla

Jestli byl Láďa včera před 15.50 hod, tak by to souvislost mít mohlo

To je fakt de...

6.6.2016 17:42
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

Jessicayo napsal(a):

Jo, ono se zachraňuje, že se někde koupí zvíře a to se strčí do prasečáku?
Nejlépe v páru?
Tak to bych nazvala základem množírny (možná i z blbosti), nikoli záchranou.

Já myslela, že se zachraňuje mládě tak, že ho najdu, vypiplám nebo předám do záchranné stanice, kde se pokusí o jeho návrat do přírody.

hunting

6.6.2016 18:47
hunting

XXX.XXX.1.91

...„Lišče se vychovává poměrně snadno, protože to jsou nenáročná a odolná zvířata, “ říká Václav Chaloupek s malou lištičkou v náruči. Ví o čem mluví, tohle štěně z lesa zdaleka není první, které si vzal na starosti...Zhruba v červenci se totiž láme chleba a každé lišče začne utíkat do lesa. Volání rodu je silnější než vazba na člověka... Postupně pak odcházejí do lesa, jak chtějí a vracejí se domů, jak chtějí, což obvykle trvá až do prvního sněhu. S prvním sněhem se vracet přestávají...Proč tomu tak je? „Chovají se stejně, jako by vyrůstali s mámou. Jakmile je totiž liška naučí lovit, vyžene je ze svého teritoria a musí si najít svoje místo k životu. Zřejmě to mají v sobě, takže mě opouštějí naprosto přirozeně. Prostě nechtějí zůstat tam, kde vyrostly...Dobrý konec ale nečekejte. „Všechny lišky většinou končí špatně. Myslivci je stejně nakonec zastřelí nebo umřou na nemoci, “ konstatuje Chaloupek.
Zdroj: http://hobby.idnes.cz/lisci-mlade-vyrustajici-s-clovekem-stejne-utece-do-lesa-pim-/hobby-mazlicci.aspx?c=A150617_095740_hobby-mazlicci_mce.

6.6.2016 18:58
Aliens_II

XXX.XXX.194.35

Chce se mi zvracet, jak zvrácena je ona slečna. Neskutečný. Láďa degen Hruška, TV Noha a další, ach jak ty lišky trpí. Myslivci je likvidují jednu za druhou, kožíšek je jako nový a Chaloupka má vydrýska a pštrosíka. Děs a děs a společnost to papá a pápa a i kdyby hovínko létalo, tak tomu věří a musí se přece chránit. Absurdita střídá absurditu a tady máme výsledky.

Uffff.

7.6.2016 12:30
sheepdog

XXX.XXX.131.110

Tak slečna už si zřejmě lišku obstarala https://www.facebook.com/jessynellka.martinkova/videos/vb.1464798599/10206459807121693/?type=2&theater Nebo je snad podobnost jmen Jessicayo-Jessynellka čistě náhodná?

7.6.2016 12:37
Andryseeek3

XXX.XXX.44.20

sheepdog napsal(a):
Tak slečna už si zřejmě lišku obstarala https://www.facebook.com/jessynellka.martinkova/videos/vb.1464798599/10206459807121693/?type=2&theater Nebo je snad podobnost jmen Jessicayo-Jessynellka čistě náhodná?

No tak to je jasný domácí mazlíček.

7.6.2016 13:25
Jessicayo

XXX.XXX.226.16

Nedělejte tady ze mě prosímvás krávu..jmenuji se Dobešová..křestní psát nebudu aby se tady pan/paní detektiv/ka nezačal/a zajímat o mé soukromí...nakonec mám s jedním pánem domluvené lišče, až bude mít mladý, budu si brát, pokud bude mít..2 samice, nejlíp sestry..jo a, ta přezdívka je z jedný hry kterou jsem kdyysi hrávala...

7.6.2016 13:27
Aliens_II

XXX.XXX.77.30

No k tomu se nedá nic říct. Jen bych se rozčílil.

7.6.2016 13:31
sheepdog

XXX.XXX.131.110

Jessicayo napsal(a):
Nedělejte tady ze mě prosímvás krávu..jmenuji se Dobešová..křestní psát nebudu aby se tady pan/paní detektiv/ka nezačal/a zajímat o mé soukromí...nakonec mám s jedním pánem domluvené lišče, až bude mít mladý, budu si brát, pokud bude mít..2 samice, nejlíp sestry..jo a, ta přezdívka je z jedný hry kterou jsem kdyysi hrávala...

Takže už si nechcete vzít nějaké chudáčky z kožešinové farmy? Vezmete si 2 liščata od normálního "chovatele"? Kam zmizela ta touha zachraňovat?

7.6.2016 13:50
lm29

XXX.XXX.208.42

Od včerejška tuto diskusi sleduju a hlava mně to nebere To je legální odchovávat liščátka a prodávat je jako domácí mazlíčky? Je to povolené? To není uzákoněné jako týrání, nechápu. Vždyť je to divoké zvíře co patří do lesa, na svobodu a ne aby chodilo na postroji a vodítku nebo bylo zavřené někde ve voliéře. Kam jsme to dopracovali... myslím lidstvo

7.6.2016 14:12
Jessicayo

XXX.XXX.226.16

A pokud říkáte že sem holka mezi 13-15 proč tvrdíte, že "mám" fb ve kterým vypadám mezi 20-30 ?...

7.6.2016 14:19
Andryseeek3

XXX.XXX.1.73

Jessicayo napsal(a):
A pokud říkáte že sem holka mezi 13-15 proč tvrdíte, že "mám" fb ve kterým vypadám mezi 20-30 ?...

To je asi úplně jedno,. prostě IQ tykve. Já myslela, že chceš zachraňovat, to už zase neplatí? Prostě potřebuješ lišku, chudák!

7.6.2016 14:23
sheepdog

XXX.XXX.131.110

Jessicayo napsal(a):

Já jsem netvrdila že je vám 13-15 a ani jsem si to nemyslela, ne každý kdo má blbé nápady musí být nutně dítě.. Na to video s liščetem jsem narazila dnes náhodou, bylo zveřejněno včera, k tomu ta podobná jména tady a na fb.. To je hodně náhod najednou...

7.6.2016 14:25
Jessicayo

XXX.XXX.208.208

Tak nevěřte, pokud nechcete

7.6.2016 15:04
fikovnice

XXX.XXX.30.49

Fiona.Praha napsal(a):
Proč nezavřít divoké zvíře do klece a ukazovat ho návštěvám?
To je jasné - budete mít něco extra, to nevadí, že to bude nešťastné strádající zvíře.
A když vyberete celé doupě, budou mít i sousedi, co přišli o psa. Liška v kleci je lepší než pes, "chápu".

Kolik Vám, milovnice zvířat, je let?

Laskavě mi neraďte, co můžu nebo nemůžu psát.

To asi radila mně - s tím psaním. Ale to je vedlejší. Hlavní je to, že je to zkrátka a dobře zhovadilost!

7.6.2016 15:08
fikovnice

XXX.XXX.30.49

rapotacka11 napsal(a):
Slovo magor je už dneska trestné ?

Copak? Nepustil admin nějaký Váš příspěvek s oním slovem, které je pro danou osobu tak přiléhavé?

7.6.2016 15:11
fikovnice

XXX.XXX.30.49

Aliens_II napsal(a):
Asi není co psát. Hodila to sem jen, aby vás všechny vytočila. Taková reality show.
Debilní, ale funguje. Normálně to igorujte. A ta jestli bude mít lišku, nebo lišej. To už je jedno.

No, podle Vašeho prvního příspěvku, vytočila i Vás! Čemuž se ovšem nedivím...

7.6.2016 15:13
ivulka2

XXX.XXX.155.174

Sapp napsal(a):
Neeee

LIŠKA MUSÍ RODIT JEDINĚ LIŠČATA

7.6.2016 15:15
fikovnice

XXX.XXX.30.49

Jessicayo napsal(a):
Kdo tady sakra říká že bude chodit na vodítku ?! Jo, měla/y by velký výběh a tohle není chlubení ! Ale pardon, vy si to nedokážete v hlavě asi srovnat..a proč bych sem dávala to téma jenom abych někoho vytočila ?! Dala sem to sem aby někdo normálně odpověděl na mo u otázku, ale asi ji nikdo nepochopil...

No tak ale napište, NA CO ji chcete a jaké s ní máte plány? Postavit voliéru a tam ji chovat? Protože ven s ní jaksi chodit moct nebudete.

7.6.2016 15:20
fikovnice

XXX.XXX.30.49

Maju2 napsal(a):

Ten je krásnej!

7.6.2016 15:26
fikovnice

XXX.XXX.30.49

Takže jste zastánkyně koupě např. štěňat nebo dospělých psů z množíren? To je totiž úplně stejný princip.

7.6.2016 16:57
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

To by snad bylo i lepší, kdyby jí bylo těch třináct...

7.6.2016 17:23
sardullah

XXX.XXX.7.186

A já chci ledního medvěda...koupím větší postel, klec netřeba...

ale teď vážně..

Pokud máte zkušenosti s chovem lišek, tak bych smysluplnost tohoto počínání viděla jedině v tom, že "vezmu na byt" např. handicapovanou lišku, ze záchranné stanice, která se už do přírody vrátit nemůže...a vy jí poskytnete lepší podmínky, než by měla tam...
dokážu i pochopit, že máte dobré srdce a chtěla byste zachránit nějakou lišku z kožešinové farmy...i když jak už někdo zde psal...tu ihned nahradí jiná chudinka...
a nebo prostě jen patříte k těm lidem, co chtějí "netradiční" zvíře...ve všech případech doufám, že máte pořádně rozmyšleno a počítáte se závazkem na x-let...

7.6.2016 17:26
Arni

XXX.XXX.111.238

A já chci ledního medvěda.

To budete muset koupit zimní stadion.

7.6.2016 17:36
sardullah

XXX.XXX.7.186

Arni napsal(a):
A já chci ledního medvěda.

To budete muset koupit zimní stadion.

No to je taky fakt...zimu nemusím...tak změna...Já chci letního medvěda

7.6.2016 17:48
Arni

XXX.XXX.111.238

sardullah napsal(a):
No to je taky fakt...zimu nemusím...tak změna...Já chci letního medvěda

Ale když ledního a zimák, tak k tomu polární lišku ne?

Jen pro odlehčení.

Neregistrovaný uživatel

7.6.2016 17:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

Arni napsal(a):

Jen pro odlehčení.

Tak to se ještě přimlouvám o tuleně a za manžela eskymáka, ať je ta sestava komplet

7.6.2016 17:53
lm29

XXX.XXX.208.42

A já bych si moc přála delfína, po psech moje nejoblíbenější zvířátko, tak nafukovací bazén průměr cca 2m máme, snad mu to bude stačit

Neregistrovaný uživatel

7.6.2016 17:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

lm29 napsal(a):
A já bych si moc přála delfína, po psech moje nejoblíbenější zvířátko, tak nafukovací bazén průměr cca 2m máme, snad mu to bude stačit

Pokud bude taky nafukovací, tak určitě!

7.6.2016 17:55
lm29

XXX.XXX.208.42

7.6.2016 17:59
sardullah

XXX.XXX.7.186

Dnes u vše prodávají vše ve variantě mini...mini ovečka...mini klokan...tak proč né mini delfín...tomu pak nafukovací stačí

7.6.2016 17:59
hunter

XXX.XXX.168.162

Nechci se zastávat zadavatelky, protože si také nemyslím, že je to kdovíjak dobrý nápad. Ale vzhledem k tomu, že lidi chovají mnohem náročnější zvířata (od papoušků přes opice až ke klokanům a velkým šelmám), liška je ještě v celku nenáročná na chov.
Pokud se člověk oprostí od romantického pohledu na chov lišky, nebude očekávat čistotného mazlícího tvora, který se naučí pár triků, moc nástrah ho v samotném chovu čekat nebude.
Jako u každého tvora, i tady existují specifika, ať už prostorová nebo legislativní.
Stále opakuji, není to nejlepší nápad. Mnoho majitelů lišek "zapomene" zmínit veškerá negativa a bude vám tvrdit, jak jim vyhovuje mít zapáchající byt, že je roztomilé, když liška shodí vše, co není ve skříních, jídlo se nesmí nechávat bez dozoru, jak si brání cokoliv, co ukradne a to, že je člověk trochu pokousaný a poškrábaný je také fajn...případně nestačí opravovat voliéru, čistit ji, shánět kuřata, doufat, že se vrátí a peníze by stejně cpali někam jinam. A na nějaké delší pobyty mimo domov je také neužije.
Je to jednoduše administrativně, finančně i časově náročné zvíře, které vám nebude vyjadřovat náklonnost jako pes nebo kočka.

7.6.2016 18:03
lm29

XXX.XXX.208.42

hunter napsal(a):
Nechci se zastávat zadavatelky, protože si také nemyslím, že je to kdovíjak dobrý nápad. Ale vzhledem k tomu, že lidi chovají mnohem náročnější zvířata (od papoušků přes opice až ke klokanům a velkým šelmám), liška je ještě v celku nenáročná na chov.
Pokud se člověk oprostí od romantického pohledu na chov lišky, nebude očekávat čistotného mazlícího tvora, který se naučí pár triků, moc nástrah ho v samotném chovu čekat nebude.
Jako u každého tvora, i tady existují specifika, ať už prostorová nebo legislativní.
Stále opakuji, není to nejlepší nápad. Mnoho majitelů lišek "zapomene" zmínit veškerá negativa a bude vám tvrdit, jak jim vyhovuje mít zapáchající byt, že je roztomilé, když liška shodí vše, co není ve skříních, jídlo se nesmí nechávat bez dozoru, jak si brání cokoliv, co ukradne a to, že je člověk trochu pokousaný a poškrábaný je také fajn...případně nestačí opravovat voliéru, čistit ji, shánět kuřata, doufat, že se vrátí a peníze by stejně cpali někam jinam. A na nějaké delší pobyty mimo domov je také neužije.
Je to jednoduše administrativně, finančně i časově náročné zvíře, které vám nebude vyjadřovat náklonnost jako pes nebo kočka.

Dobře, ale pořád nechápu proč teda toto zvíře chovat? Proč je nenechat v jejich přirozeném prostředí?

7.6.2016 18:03
sardullah

XXX.XXX.7.186

Arni napsal(a):

Jen pro odlehčení.

Polární lišku nééé...my bysme s teplomilným medvědem dodržovali zimní spánek a nevím jestli by polární liška chtěla...

Neregistrovaný uživatel

7.6.2016 18:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

sardullah napsal(a):
Dnes u vše prodávají vše ve variantě mini...mini ovečka...mini klokan...tak proč né mini delfín...tomu pak nafukovací stačí

Mini nafukovací delfín...

7.6.2016 18:08
sardullah

XXX.XXX.7.186

Mini nafukovací delfín...

Tak ten úplně ideálně...mohu doporučit mám doma červenýho...

7.6.2016 18:08
hunter

XXX.XXX.168.162

lm29 napsal(a):
Dobře, ale pořád nechápu proč teda toto zvíře chovat? Proč je nenechat v jejich přirozeném prostředí?

Proč chovat papoušky, rybičky, ještěrky, opice, a já nevím, co všechno...?

7.6.2016 18:11
lm29

XXX.XXX.208.42

hunter napsal(a):
Proč chovat papoušky, rybičky, ještěrky, opice, a já nevím, co všechno...?

To taky nechápu.

7.6.2016 18:18
Andryseeek3

XXX.XXX.44.20

U nás ve městě má chlap pumu..nebo aspoň měl, jako kotě ji vodil na náměstí a procházela se po lavičkách, nevím jestli už ho sežrala, nebo on ji.

Neregistrovaný uživatel

7.6.2016 18:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

sardullah napsal(a):
Tak ten úplně ideálně...mohu doporučit mám doma červenýho...

Hmmm, to je určitě rarita po rodičích s PP, že jo?!

7.6.2016 18:51
sardullah

XXX.XXX.7.186

Hmmm, to je určitě rarita po rodičích s PP, že jo?!

No to stopro...otec v barvě modrá

7.6.2016 20:40
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

Jessicayo napsal(a):

Nějak mi z toho vypadla ta "záchrana".
Z čeho nebo před čím budete zachraňovat domluvená liščata?

7.6.2016 20:55
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

sheepdog napsal(a):

No teda, chudák bulinda.
V lese by lišku vydolovala z nory a na závěr ji překousla vejpůl a na videu se musí s košíkem na hubě nechat okusovat a provokovat v lidské posteli.

Nemám slov

7.6.2016 22:47

fikovnice napsal(a):
Takže jste zastánkyně koupě např. štěňat nebo dospělých psů z množíren? To je totiž úplně stejný princip.

Děláte si ze mě snad pr... jestli vám přijde stejné zachránit /nenapsala sem koupit/ zvíře z nějaké kožešinové farmy, kde čeká na smrt aby ho nějaká primadona mohla nosit na krku, nebo třeba zachránit a vzít si domů třeba laboratorní zvíře a srovnáváte to s blbečkem který si někde na tržišti koupí bezpapíráka aby ušetřil pár tisíc.

7.6.2016 23:12
Aliens_II

XXX.XXX.194.35

A víte co bych chtěl já. Ďábla medvědovitého. Alias Tasmánského čerta.
Moc, moc, chcíííí.
Bude to můj mazlíček, vždyť chudák je téměř před vyhynutím. Dostane obojek a budu ho krmit Barfem. A voliéru, to snad taky dám.
Tady v paneláku mu bude dobře.
Už se těším.

8.6.2016 06:57
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

Aliens_II napsal(a):
A víte co bych chtěl já. Ďábla medvědovitého. Alias Tasmánského čerta.
Moc, moc, chcíííí.
Bude to můj mazlíček, vždyť chudák je téměř před vyhynutím. Dostane obojek a budu ho krmit Barfem. A voliéru, to snad taky dám.
Tady v paneláku mu bude dobře.
Už se těším.

Na co voliéru?
Do postele s ním

horecký

29.3.2019 20:43
horecký

XXX.XXX.49.87

Jessicayo napsal(a):

mám stejný dotaz akorát že bydlím v karlovarském kraji a taky kde seženu doklady

29.3.2019 21:39
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

horecký napsal(a):
mám stejný dotaz akorát že bydlím v karlovarském kraji a taky kde seženu doklady

Vzhledem k tomu, že lišky obecné se zpravidla rodí v noře, a nemají rády byrokracii, tak žádné doklady nemají🤔

30.3.2019 07:29
Šarina

XXX.XXX.231.146

horecký napsal(a):

Jaké doklady? Papíry na hlavu?

19.4.2019 23:14
Katerinavankova

XXX.XXX.119.199

To si děláte srandu vážení ochranáři?Tak holka se snaží co může, aby aspoň jedno zvíře vytáhla z bīdy a vy ji ještě poplivete... Tak to nechme být,tak jak to je

20.4.2019 04:47
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Katerinavankova napsal(a):
To si děláte srandu vážení ochranáři?Tak holka se snaží co může, aby aspoň jedno zvíře vytáhla z bīdy a vy ji ještě poplivete... Tak to nechme být,tak jak to je

Co to tady je za výkřik? A co je to za módu vytahovat stará diskuzní vlákna? Myslíte, že si to zadavatelka/tazatelka po uplynutí několika let zde přijde přečíst?

20.4.2019 16:02
Phyllobatesvittatus12

XXX.XXX.6.136

Katerinavankova napsal(a):

Tohle je nový trend .
Vytahovat stará vlákna a ještě k tomu neodpovídat na otázku, proč to děláte..?

20.4.2019 16:38
jaruš87

XXX.XXX.185.193

jsou prázdniny, děti se nudí

Kajuseholubarova

24.7.2019 10:05
Kajuseholubarova

XXX.XXX.178.12

A co vam je do toho kdo co chce mit za domaciho mazlicka starejte se o sebe napadlo vas ze je lepsi mit vysneneho mazlicka starat se o nej hezky nez mit jakehokoli a tyrat ho tak se nad sebou konecne zamyslete

24.7.2019 11:07
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Kajuseholubarova napsal(a):
A co vam je do toho kdo co chce mit za domaciho mazlicka starejte se o sebe napadlo vas ze je lepsi mit vysneneho mazlicka starat se o nej hezky nez mit jakehokoli a tyrat ho tak se nad sebou konecne zamyslete

Protože mít doma lišku je totéž, jako zvíře týrat.

24.7.2019 11:58
chameleonHugo

XXX.XXX.248.238

Kajuseholubarova napsal(a):

..jenže mít doma lišku zavřenou, popřípadě v malém kotci je také týrání.......včera dávali na Prima Zoom v 15.50 krásný pořad o Netradičních zvířecích přátelství, krom jiného tam byla i liška zachráněná přátelila se se psem a když už byla soběstačná šla do obrovské voliéry k svým příbuzným - paní pravila, že prostě liška není domácí mazlíček........

Přidejte reakci

Přidat smajlík