Černé tečky na kůži!

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Alicics

24.6.2016 07:31
Alicics

XXX.XXX.61.92

Dobrý den potřebovala bych pomoct s černými tečkami na kůži od mého pejska je to yorkširský terier.
1. Co bych na to mohla použít ? Jaký druh šamponu nebo mastí ?
2. Mám zajít k veterináři nebo mám počkat jestli to nezmizí samo?
3. Je to alergie na něco třeba na slunce?
Děkuji za odpověď.
smajlík

24.6.2016 08:34
Dája6

XXX.XXX.40.42

Alicics

Dobrý den,
poprvé jak je pejsek starý?
No ono to totiž dost souvisí já mám bíle pejsky a ten starší už takových 5let nazpět začal chytat černé flíčky na růžové kůži je to totiž známka stáří tak jak u lidí pigmentové skvrny. Starému Biškovy je už 14let a Batul mladší má teprve 4ročky a ten nemá zatím nic.
Tak pokud jsou to jen černé flíčky k vet nemusíte.
Dája.

Alicics

24.6.2016 14:25
Alicics

XXX.XXX.61.92

Děkuji, ale ono to nejsou jako pigmentové skvrny.
Ono to vypadá jako mini klíšťata a má to jenom na jednom místě ne po celém tělíčku.
A je ji 5 let.
Děkuji za odpověď. smajlík

Neregistrovaný uživatel

24.6.2016 14:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.16.32

Alicics napsal(a):
Děkuji, ale ono to nejsou jako pigmentové skvrny.
Ono to vypadá jako mini klíšťata a má to jenom na jednom místě ne po celém tělíčku.
A je ji 5 let.
Děkuji za odpověď. smajlík

No, tak to jsou s největší pravděpodobností blechy!
A ty tečky co vidíš buď jsou malí jedinci nebo jejich trus...
Máš fotku?

24.6.2016 15:29
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

Na jednom místě? Blechy by na jednom místě nebyly, blechy v srsti šmejdí, když ji rozhrnete zdrhají. Hýbe se to? Pokud ne, je to bleší trus. Probůh, snad poznáte, jestli je to živočich či jen nějaká tečka. Tak nám to upřesněte, případně vyfoťte.

Alicics

24.6.2016 15:59
Alicics

XXX.XXX.61.92

Tady jsou ty fotky jak jste chtěli.
A ne neutika to když přes to přejede rukou nebo když se ji hrabu v kozisku.
Díky za odpověď.

Neregistrovaný uživatel

24.6.2016 16:09
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.16.32

Alicics napsal(a):
Díky za odpověď.

Tak z toho nevidim vůbec nic...

24.6.2016 16:14
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

Alicics napsal(a):
Díky za odpověď.

Aha, no, moc nevidím Já vím, že se to fakt blbě fotí, také jsem se chtěla párkrát na něco zeptat, ukázat to, ale mi to nechtělo zaostřit a z větší dálky bylo houby vidět. Takže ještě: dají se ze srsti sundat? Nebo jsou přilepené až na kůži? Pokud se dají sundat, jednu vemte, dejte na bílý papír a navlhčete kapkou vody. Pokud to začne červenat, je to bleší trus. Na to nejlíp některý ze spotů za krk(kapiček).

Alicics

24.6.2016 16:34
Alicics

XXX.XXX.61.92

Jo jde to sundat, ale nezcervenalo to.
A posilam fotku té tečky.

24.6.2016 16:39
Sam 90210

XXX.XXX.148.112

Řekla bych na 90% blechy, či jejich vajíčka, nebo trus podle fotky, můžete zkusit vykoupat v antiparazitním šamponu, jestli to nezabere zajděte k vetovi ten určí co to je. Samo to nezmizí. Viděla jsem něco podobného u mé kočky, měla to na jednom místě, bylo to z blech.

Alicics

24.6.2016 16:44
Alicics

XXX.XXX.61.92

Děkuji moc.
Tak já to zkusím.
smajlík

24.6.2016 16:48
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

Alicics napsal(a):
Děkuji moc.
Tak já to zkusím.
smajlík

Trus by zčervenal. Má to kde, za krkem? Jen možná blbá poznámka...nenatrousil se mu tam jen nějaký binec? Z kytek třeba, trav, škvára...?

Alicics

24.6.2016 17:17
Alicics

XXX.XXX.61.92

Ne nemá to za krkem má to na hřbetě.
Ale jedna tečka nesla sundat.
Nevíte co by to mohlo být?
Díky za odpověď. smajlík

24.6.2016 17:33
Sam 90210

XXX.XXX.148.112

Alicics napsal(a):
Ne nemá to za krkem má to na hřbetě.
Ale jedna tečka nesla sundat.
Nevíte co by to mohlo být?
Díky za odpověď. smajlík

Bože, NE FAKT NEVÍME ! Nemáme tady věšteckou kouli abychom vašemu psu přes fotku na ifauně diagnostikovali druh parazita.Vykoupejte ho v odblešovacím šamponu, to mu ať je to co je to nijak neuškodí, ale třeba zrovna pomůže, když ne jděte k vetovi a hned bude jasné co mu je.

Alicics

24.6.2016 17:45
Alicics

XXX.XXX.61.92

Děkuji vyzkouším.smajlík

24.6.2016 18:06
Dája6

XXX.XXX.40.42

Alicics

Aha tak tohle opravdu nevypadá to na co jsem upozorňovala, ale buď bordel a nebo opravdu blešky. Zkuste to co holky radí.
Dája.

Pajita

8.4.2019 11:40
Pajita

XXX.XXX.130.107

Dobry den, zjistila jste nakonec, co to bylo ? Chytre poznamky typu, ze to jsou blechy to urcite nejsou. Nas jorksorak to ma taky, ma to na zadech a je to jakoby mel cerne tecky jako akne. Kdyz mu to zmacku, tak vyjede cerny binec. Nase vet rikala, ze to budou asi ucpane mszovr zlazky. Byla jste s tim nekde a poradili ? Dekuji

Medlikova

7.5.2019 20:34
Medlikova

XXX.XXX.165.230

Dobry vecer,pekne prosim,potrebuji poradit..mam maltezacka 12let a zacina trochu linat,tak sem nasadila vitaminky na srst a kuzi,ale co me zarazi...ze v kuzi pod chlupem,jsou takove cerne loziska,takove tecky,ktere jsou na dotek citit...veterinar mi dal nejaky sampon na parazity,ale potom to nezmizelo,takze vyloucil vyskyt parazitu...mate nekdo tuseni co by to mohlo byt?zde prikladam fotografii...jen chci podotknout ze aj kuzi ma takovou sussi...dekuji za jakoukoli radu

8.5.2019 22:50
EvaEva

XXX.XXX.51.200

Ja bych rekla,ze je to stejne,co se dela I nahacum. Je to stejne jako u lidi,cerne tecky na nose...,podle mne to chce vykoupat a jeste vylhke mirne vytlacit,nebo nehtem mirne vyskrabnout.

KETT256

9.10.2019 13:45
KETT256

XXX.XXX.83.21

Prosímvás můj pejsek má ty samé černé tečky , dá se říct stroupky , jak paní posílala poslední foto ..Jen je problém v tom že ji to svědí . Jdeme za dva dny k vetovi ale jen by me dopředu zajímalo , co to muze byt. Nevite někdo ? :-)

9.10.2019 17:47
balisek

XXX.XXX.79.55

KETT256 napsal(a):
Prosímvás můj pejsek má ty samé černé tečky , dá se říct stroupky , jak paní posílala poslední foto ..Jen je problém v tom že ji to svědí . Jdeme za dva dny k vetovi ale jen by me dopředu zajímalo , co to muze byt. Nevite někdo ? :-)

Tečky na kůži, které jsou na fotografii níže, jsou klasické komedony, které tak dobře znají puberťáci - póry zanesené zoxidovaným kožním mazem a nečistotami. Jenže tyto nesvědí.

Pokud se pes škrábe, jedná se o něco jiného - např. o plísňové onemocnění, demodex, roztoče apod.

Návštěva veteriny je v takovém případě nezbytná. Veterinář udělá kožní seškrab a určí diagnózu, takhle "od stolu" je to jen hádání.

9.10.2019 20:50
fikovnice

XXX.XXX.135.35

KETT256 napsal(a):

Dosti pravděpodobně plíseň, ale jinak platí to, co píše "Balíšek".

Přidejte reakci

Přidat smajlík