Prosím o radu ohledně stravy pro psa

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Uživatel s deaktivovaným účtem

24.6.2016 15:02

Mám 2 letého pejska. když jsem si ho pořídila moc věcí jsem neznala co se krmení týká a pejska sem krmila normálníma granulema (střídavě acana, platinum a marp) takhle sem pejska krmila par měsíců pak jsem pejskovi začala vařit a davát syrové maso. dělám to tak do ted ale vždycky mám doma pytel granulí a pár konzerv (momentálně kupuji orijen a konzervy farm fresh a topstein.) myslíte že je problém to pejskovi střídat častěji? poslední dobou mám času a chuti méně a jemu ty granule s konzevou chutnají..ale zase nechci ho krmit jenom granulemi nebo mu nějak ubližovat tím že mu to budu střídat.

24.6.2016 15:10
Ollie

XXX.XXX.141.41

Kombinuji, párktát do týdne dostane místo granulí barfáckou misku, mimo krmení pamlskuje ovoce, zeleninu, maso, brambor... Cokoliv vhodného. Vše naprosto v pořádku.

24.6.2016 15:11
Andryseeek3

XXX.XXX.14.149

Není to problém. dělá to hodně lidí.

alenkapisalka

26.6.2016 17:14
alenkapisalka

XXX.XXX.102.81

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Mám 2 letého pejska. když jsem si ho pořídila moc věcí jsem neznala co se krmení týká a pejska sem krmila normálníma granulema (střídavě acana, platinum a marp) takhle sem pejska krmila par měsíců pak jsem pejskovi začala vařit a davát syrové maso. dělám to tak do ted ale vždycky mám doma pytel granulí a pár konzerv (momentálně kupuji orijen a konzervy farm fresh a topstein.) myslíte že je problém to pejskovi střídat častěji? poslední dobou mám času a chuti méně a jemu ty granule s konzevou chutnají..ale zase nechci ho krmit jenom granulemi nebo mu nějak ubližovat tím že mu to budu střídat.

No záleží hlavně na psovi jak to snáší, některým dělají časté změny trávicí potíže. My také krmíme syrovým masem a zeleninou, nebo granulemi a konzervou. Ale asi bych se vyvarovala kombinace granule + syrové maso dohromady.

26.6.2016 17:28
Žaneta kocková

XXX.XXX.80.138

alenkapisalka napsal(a):
No záleží hlavně na psovi jak to snáší, některým dělají časté změny trávicí potíže. My také krmíme syrovým masem a zeleninou, nebo granulemi a konzervou. Ale asi bych se vyvarovala kombinace granule + syrové maso dohromady.

Trávicí obtíže většinou mívají psi, co jsou zvyklí hlavně na granule.

Proč ne granule a syrové maso dohromady?

26.6.2016 17:52
LájošM

XXX.XXX.14.251

Taky nevím, proč by se nemohlo míchal syrové, vařené, granule atd.
Zadavatelko, klidně míchejte, střídejte podle svého uvážení, když krmíte kvalitními surovinami, nic tím nezkazíte.

Neregistrovaný uživatel

26.6.2016 18:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.228

LájošM napsal(a):
Taky nevím, proč by se nemohlo míchal syrové, vařené, granule atd.
Zadavatelko, klidně míchejte, střídejte podle svého uvážení, když krmíte kvalitními surovinami, nic tím nezkazíte.

Granule a maso by se neměli dávat v jedné dávce dohromady, protože mají každé úplně jiný mechanismus trávení - granule se prakticky během chvilky rozmočí a jdou dál, zatímco maso potřebuje zůstat v žaludku delší dobu.

26.6.2016 19:11
Žaneta kocková

XXX.XXX.80.138

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Granule a maso by se neměli dávat v jedné dávce dohromady, protože mají každé úplně jiný mechanismus trávení - granule se prakticky během chvilky rozmočí a jdou dál, zatímco maso potřebuje zůstat v žaludku delší dobu.

Taky doma jíte zvlášť knedlíky a zvlášť omáčku a zvlášť maso?

26.6.2016 19:33
Terven

XXX.XXX.160.10

Jídlo obsahuje živiny (bílkoviny, sacharidy, tuky...) z nichž každá má úplně jiný mechanismus trávení. To je normální a neznamená to, že se v žaludku nesmějí potkatsmajlík
Co se týče té rychlosti trávení, je to přesně naopak. Nejrychleji se tráví syrová strava, nejdéle granule.
V žaludku psa se vlivem trávicích enzymů mj.štěpí bílkoviny, pokud by se tam granule pouze rozmočily a putovaly do dvanáctníku, měl by pes asi problém.

26.6.2016 19:33

Zdravý pes, který se jen neválí, nemá problém.
Pohyb, pití, zdravotní stav tak trochu rozhoduje. Trávení granulí a masa - přesně naopak.
Když granule, tak střídat a zvykne si na vše. Nejet jen v bezobilných stejně jako ne jen ve svíčkové.

26.6.2016 20:42
LájošM

XXX.XXX.14.251

A tuhle blbost jste načetla kde? To kdysi vypustil nějaký výrobce granulí a pořád se toho lidé drží, přestože to nemá žádnou logiku.
I když někdo barfuje, dává maso, přílohy, ovoce, zeleninu... každá složka se tráví jinou dobu. No a co? Co je na tom, že kosti se rozkládají déle? Nebo myslíte, že vlci prvně oberou maso, pak počkají do vytrávení, sežerou obsah žaludku, zase počkají pár hodin a nakonec si dají čisté kosti? smajlík

26.6.2016 21:21
sardullah

XXX.XXX.221.238

LájošM napsal(a):
A tuhle blbost jste načetla kde? To kdysi vypustil nějaký výrobce granulí a pořád se toho lidé drží, přestože to nemá žádnou logiku.
I když někdo barfuje, dává maso, přílohy, ovoce, zeleninu... každá složka se tráví jinou dobu. No a co? Co je na tom, že kosti se rozkládají déle? Nebo myslíte, že vlci prvně oberou maso, pak počkají do vytrávení, sežerou obsah žaludku, zase počkají pár hodin a nakonec si dají čisté kosti? smajlík

To já jsem zase četla, že se psí žaludek přizpůsobí na trávení určitého typu potravy...trochu jinak na granule, trochu jinak na "negranulovanou stravu" a proto by se to nemělo míchat...a to nejen v jedné dávce, ale obecně, krmit jen jedním typem...ale znám spoustu lidí, co to kombinujou a pesani jsou v poho, takže to asi nebude tak docela pravda, spíš je problém, když pes krmený výhradně granulemi dostane něco jiného, tak z toho může být nějaký problém třeba v podobě průjmu...to se stává docela běžně...

26.6.2016 22:48
Žaneta kocková

XXX.XXX.80.138

sardullah napsal(a):
To já jsem zase četla, že se psí žaludek přizpůsobí na trávení určitého typu potravy...trochu jinak na granule, trochu jinak na "negranulovanou stravu" a proto by se to nemělo míchat...a to nejen v jedné dávce, ale obecně, krmit jen jedním typem...ale znám spoustu lidí, co to kombinujou a pesani jsou v poho, takže to asi nebude tak docela pravda, spíš je problém, když pes krmený výhradně granulemi dostane něco jiného, tak z toho může být nějaký problém třeba v podobě průjmu...to se stává docela běžně...

Ale jo, to přizpůsobení je pravda, když se pes dlouhodobě krmí jen jedním typem potravy (a platí to hlavně pro granule), jeho žaludek může mít problémy strávit i jiné věci. Kdežto pes, který dostává všechno, tak jeho žaludek "nezleniví" a nemívá problémy ani s granulemi ani s "masem". :).

26.6.2016 23:13
sardullah

XXX.XXX.221.238

Žaneta kocková napsal(a):
Ale jo, to přizpůsobení je pravda, když se pes dlouhodobě krmí jen jedním typem potravy (a platí to hlavně pro granule), jeho žaludek může mít problémy strávit i jiné věci. Kdežto pes, který dostává všechno, tak jeho žaludek "nezleniví" a nemívá problémy ani s granulemi ani s "masem". :).

No snad jeden příklad za všechny...odjeli jsem na dovolenou a rodiče se nám chodili starat o afgána, aby s ním neměli práci, tak byl prostě na granulích s instrukcí, že je mu možno přilepšit piškoty nebo kouskem masa..pribiňák..a pod...jen jak jsme vytáhli paty, taj druhý den děda volá, že chrťák pos-al celou chodbu a že to museli uklízet a že to byla chuťovka a já na to "tati, co jste mu dali k jídlu a a už to bylo, "nám ho bylo líto, on je takove hubeŇoučkej, kost a kůže /có čejkat od chrta, no na přilepšenou uvařili kilo žaludků a naservírovali chrtovi k večeři, Lupča byl v sedmém nebi a hezky si to spapal a pak bylo vymalováno, doslova a nechutně, takže jsme je změnili krnmnou dávku na osvědčenou klasiku vařená hóvězí s mrkví a rýže.

27.6.2016 09:02
Žaneta kocková

XXX.XXX.80.138

sardullah napsal(a):
No snad jeden příklad za všechny...odjeli jsem na dovolenou a rodiče se nám chodili starat o afgána, aby s ním neměli práci, tak byl prostě na granulích s instrukcí, že je mu možno přilepšit piškoty nebo kouskem masa..pribiňák..a pod...jen jak jsme vytáhli paty, taj druhý den děda volá, že chrťák pos-al celou chodbu a že to museli uklízet a že to byla chuťovka a já na to "tati, co jste mu dali k jídlu a a už to bylo, "nám ho bylo líto, on je takove hubeŇoučkej, kost a kůže /có čejkat od chrta, no na přilepšenou uvařili kilo žaludků a naservírovali chrtovi k večeři, Lupča byl v sedmém nebi a hezky si to spapal a pak bylo vymalováno, doslova a nechutně, takže jsme je změnili krnmnou dávku na osvědčenou klasiku vařená hóvězí s mrkví a rýže.

Ale tak když se přežere kdokoliv nějakou podobnou chuťovkou, tak to nedopadá dobře... :).

27.6.2016 09:32
inusanka

XXX.XXX.98.58

Celý život krmím psy kombinovanou - hlavní dávka maso s přílohami, druhá granule. Místo masa jsem používala občas konzervy, v posledních asi deseti letech jen maso.

alenkapisalka

27.6.2016 14:04
alenkapisalka

XXX.XXX.102.81

Žaneta kocková napsal(a):
Taky doma jíte zvlášť knedlíky a zvlášť omáčku a zvlášť maso?

No a vy si ke knedlíkům a omáčce dáváte syrové maso?
Já mluvila o tom, že bych nekombinovala syrové maso s granulemi. Pokud je pes zvyklý více na granule a konzervy bude mu chvilku trvat než se žaludek přizpůsobí na trávení syrového masa, a nemusí mu to sednout vůbec. Proto bych postupovala opatrněji než u psa který žere od mala všechno.

27.6.2016 19:54
LájošM

XXX.XXX.14.251

alenkapisalka napsal(a):
Já mluvila o tom, že bych nekombinovala syrové maso s granulemi. Pokud je pes zvyklý více na granule a konzervy bude mu chvilku trvat než se žaludek přizpůsobí na trávení syrového masa, a nemusí mu to sednout vůbec. Proto bych postupovala opatrněji než u psa který žere od mala všechno.

Ono syrové maso je pro psa lépe stravitelné než maso vařené.
Je úplně jedno, v jaké formě se kombinuje.
Máte nějaký skutečný důvod, proč by se právě syrové maso nemělo kombinovat se sušeným masem a rozemletými přílohami (=granulemi)? Tím myslím důvod, který má nějakou logiku nebo je vědecky ověřený, ne nějaký mýty, co neodpovídají ani základním biologickým principům.

A jen ještě jeden dotaz. Co myslíte, že by se stalo, kdyby si Žaneta dala k omáčce a knedlíkům maso syrové? smajlík

27.6.2016 21:31
Lexaurin

XXX.XXX.190.168

LájošM napsal(a):
Máte nějaký skutečný důvod, proč by se právě syrové maso nemělo kombinovat se sušeným masem a rozemletými přílohami (=granulemi)? Tím myslím důvod, který má nějakou logiku nebo je vědecky ověřený, ne nějaký mýty, co neodpovídají ani základním biologickým principům.

A jen ještě jeden dotaz. Co myslíte, že by se stalo, kdyby si Žaneta dala k omáčce a knedlíkům maso syrové? smajlík

Ono syrove se netravi lepe nez povarene. Tot slova psiho vyzivare. Naopak var ho dela stravitelnejsim.

27.6.2016 22:37

A co teprve lyofilizace, hydrolýza, sem tam pamlsek sušený v troubě, a jak se tráví doplňky z lahviček... jeden by umřel hlady smajlík

27.6.2016 22:54
Žaneta kocková

XXX.XXX.80.138

alenkapisalka napsal(a):

No, já mám takovou úchylku, občas při vaření užírám syrové vepřové nebo telecí. A sem tam si tedy dám tatarský biftek, ale ten tedy spíš s chlebem, topinkou, než knedlíky a omáčku. To bude zcela jistě jiný případ. :D.

27.6.2016 22:55
Žaneta kocková

XXX.XXX.80.138

Lexaurin napsal(a):
Ono syrove se netravi lepe nez povarene. Tot slova psiho vyzivare. Naopak var ho dela stravitelnejsim.

Pro všežravce je vařené maso stravitelnější, masožravec ale je plně uzpůsoben trávit syrové maso. :).

alenkapisalka

28.6.2016 06:27
alenkapisalka

XXX.XXX.102.81

LájošM napsal(a):

No já to vypozorovala u mých psů a samozřejmě i načetla, třeba Vaši mají ještě lepší trávení, nebo máte jiné zkušenosti, na trávení syrového masa a kostí potřebuje mít pes dostatečné množství dobře fungujících žaludečních šťáv, právě proto že se syrové maso tráví jinak než vařené nebo granule. Pokud je pes dlouhodobě jen na granulích má při náhlém přechodu problémy nejen s trávením ale i s podaným množstvím bílkovin a tuků.
A proč si myslíte že je dost a dost případů kdy majitel píše přešel jsem z Pedigree na Taste of Wild a nebo dám psovi místo granulí vepřovou nožičku a pos..ere se jak amina.
A asi bych úplně neporovnávala člověka všežravce se psem masožravcem.
Můj současný pes právě proto, že žere odmalička vše, tak nemá absolutně problém strávit cokoliv, granule tedy dostává minimálně kvůli alergii.

28.6.2016 07:39
Žaneta kocková

XXX.XXX.80.138

alenkapisalka napsal(a):
No já to vypozorovala u mých psů a samozřejmě i načetla, třeba Vaši mají ještě lepší trávení, nebo máte jiné zkušenosti, na trávení syrového masa a kostí potřebuje mít pes dostatečné množství dobře fungujících žaludečních šťáv, právě proto že se syrové maso tráví jinak než vařené nebo granule. Pokud je pes dlouhodobě jen na granulích má při náhlém přechodu problémy nejen s trávením ale i s podaným množstvím bílkovin a tuků.
A proč si myslíte že je dost a dost případů kdy majitel píše přešel jsem z Pedigree na Taste of Wild a nebo dám psovi místo granulí vepřovou nožičku a pos..ere se jak amina.
A asi bych úplně neporovnávala člověka všežravce se psem masožravcem.
Můj současný pes právě proto, že žere odmalička vše, tak nemá absolutně problém strávit cokoliv, granule tedy dostává minimálně kvůli alergii.

Ale vy se bavíte o koze a my o voze.

Vůz:
Není problém v kombinování masa a granulí, ať už je maso syrové nebo vařené. Není pravda, že se kvůli tomu, že se každé tráví trochu jinak, musí dávat tyto věci zvlášť.

Koza:
Psi krmení pouze granulemi (a často jedné značky) nebo pouze jedním druhem vařeného, mají problém strávit cokoliv jiného.

Tvrzení "vůz" nepopírá tvrzení "koza".

8.7.2016 11:35
aha

XXX.XXX.130.234

Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenosti s barfováním u psa s citlivým zažíváním? Mám 9letého NO, celý život žral marketovky. Teď jsem pořídila kvalitnější granule, které žral s chutí asi týden. Jakmile mu pravidelně začnu přidávat do granulí maso vařené i syrové, tak se po*re a průjmuje. Napadlo mě zkusit dávat týden třeba vařené kuřecí s rýží ale nevím jak postupovat opatrně dál, abych mu to zase nerozhodila a zas nechci dávat dlouhodobě jen kuře s rýži, aby mu toho v těle nechybělo ještě víc než teď... Díky za každou radu.

8.7.2016 11:43
Aliens_II

XXX.XXX.77.30

aha napsal(a):
Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenosti s barfováním u psa s citlivým zažíváním? Mám 9letého NO, celý život žral marketovky. Teď jsem pořídila kvalitnější granule, které žral s chutí asi týden. Jakmile mu pravidelně začnu přidávat do granulí maso vařené i syrové, tak se po*re a průjmuje. Napadlo mě zkusit dávat týden třeba vařené kuřecí s rýží ale nevím jak postupovat opatrně dál, abych mu to zase nerozhodila a zas nechci dávat dlouhodobě jen kuře s rýži, aby mu toho v těle nechybělo ještě víc než teď... Díky za každou radu.

Ten nemá citlivé zažívání. Ten ho má rozšlehané. Ale pokud budete postupovat pomalu, tak by se měl dostat do pohody.
Kupte taky zelené neprané dršťky, ty mu rukou přimýchejte do granulí. Žaludek mu to trochu spraví a potom to maso a jestli fakt bude nadále po syrovém blbě stolicovat, tak převařujte. Střídejte to, nedávejte do granulí maso, ale každou dávku zvlášť. A taky časem zkuste co třebas udělá s kyškou, kefírem. To taky trochu ten žaludek opraví. Jestli máte v plánu přejít celkově na maso a přílohy, tak to půjde pomalu. Jo a netlačte do něj jen kuře, taky zkuste jiné druhy masa.

Mám doma to samé, ale zažívání měla a má suprové, jen nechce granule, tak přecházím pomalu na "čistou" stravu.
A taky nějaké bylinky jsou bezvadné. Já používám hodně bazalku třebas. A také kelpu si sežeňte a pivovarské kvasnice. Ona sem pak hodí něco paní Rájka.

8.7.2016 11:48
rájka999

XXX.XXX.165.52

Aliens_II napsal(a):
Ten nemá citlivé zažívání. Ten ho má rozšlehané. Ale pokud budete postupovat pomalu, tak by se měl dostat do pohody.
Kupte taky zelené neprané dršťky, ty mu rukou přimýchejte do granulí. Žaludek mu to trochu spraví a potom to maso a jestli fakt bude nadále po syrovém blbě stolicovat, tak převařujte. Střídejte to, nedávejte do granulí maso, ale každou dávku zvlášť. A taky časem zkuste co třebas udělá s kyškou, kefírem. To taky trochu ten žaludek opraví. Jestli máte v plánu přejít celkově na maso a přílohy, tak to půjde pomalu. Jo a netlačte do něj jen kuře, taky zkuste jiné druhy masa.

Mám doma to samé, ale zažívání měla a má suprové, jen nechce granule, tak přecházím pomalu na "čistou" stravu.
A taky nějaké bylinky jsou bezvadné. Já používám hodně bazalku třebas. A také kelpu si sežeňte a pivovarské kvasnice. Ona sem pak hodí něco paní Rájka.

Já Vám dám něco jako
Jsem mimo domov, takže jen na skok. Pokud bude zájem, mohu se večer rozepsat

8.7.2016 11:49
aha

XXX.XXX.130.234

Díky, trošku v Rájku doufám . U druhého psa barfuji a tam je vše ok, ale je to ještě mladice. U tohodle důchoďáčka nějak nevím kde a čím začít.

8.7.2016 11:53
Aliens_II

XXX.XXX.77.30

aha napsal(a):
Díky, trošku v Rájku doufám . U druhého psa barfuji a tam je vše ok, ale je to ještě mladice. U tohodle důchoďáčka nějak nevím kde a čím začít.

Ještě s tím mléčným pokusem. Berte to jako pokus, ne každý pes to snese a když ne, tak už nedávat. Ale jestli uvidíte, že to bere, tak třá 1x za 14_dní mu kupte něco mléčného s bakteriemi a věřte, že to jeho žaludek ocení. No a to další necháme na paní výživové poradkyni.

alenkapisalka

8.7.2016 11:53
alenkapisalka

XXX.XXX.102.81

No já bych tedy ze zkušenosti nemíchala granule se syrovým masem. Měla jsem kříženku, která přešla v 7 letech na BARF s novým štěndem a normálně ze dne na den. Ze začátku jsem maso lehce ovařila, přidala rýži a trošku nastrouhané zeleniny, postupně přidávala i ostatní druhy masa a v pohodě. Kosti jsem dávala jen párkrát týdně syrové, byla na ně zvyklá, ale byla menší a měla problémy se zácpou. Vnitřnostem bych se vyhýbala alespoň ze začátku, dost průjmují. Prostě vypozorujte co pejskovi dělá dobře a po čem průjmuje. Pokud byl krmen celý život granulemi s nízkým obsahem masa, bude mít průjem pravděpodobně po všem co obsahuje více tuku. Možná v jeho letech bych se spíše přikláněla ke kvalitním granulím s přídavkem kvalitní konzervy nebo vařeného masa.

8.7.2016 11:56
rájka999

XXX.XXX.165.52

aha napsal(a):

Zdravím Vás, navečer Vám pošlu do SZ krokový postup přechodu na normální stravu u seniora

8.7.2016 12:17
aha

XXX.XXX.130.234

Alenkapisalka: to byl také jeden z plánů, ale žádné granule mu extra nejedou a přece jen bych mu na stará kolena chtěla dopřat maximum toho, o co byl dosud ochuzený.

Rájka: moc díky!

8.7.2016 12:21
aha

XXX.XXX.130.234

Aliens teď dávám např.jogurt či tvaroh do kterého míchám kloubní výživu a zatím ok, ale snažím se to zamíchat do co nejmenšího množství. Myslím, že po držťkách by byla taky hnačka.

alenkapisalka

8.7.2016 12:22
alenkapisalka

XXX.XXX.102.81

No tak hlavně aby mu něco sedlo

8.7.2016 12:40
rájka999

XXX.XXX.165.52

aha napsal(a):
Alenkapisalka: to byl také jeden z plánů, ale žádné granule mu extra nejedou a přece jen bych mu na stará kolena chtěla dopřat maximum toho, o co byl dosud ochuzený.

Rájka: moc díky!

Za málo

8.7.2016 21:46
Ollie

XXX.XXX.141.41

Rájka už asi psala, ale mám taky tip. Náš nový venčící kolega z útulku měl stejný problém. Tak jsme se slečnou vymyslely, ať psa nechá na marketovkách (měsíc, dva navíc v jeho jedenácti letech už by mu asi neublížilo) a syrovým pamlskuje. Od minikousíčků čím dál víc. Po měsíci a půl už barfoval a za celou dobu bez nehod. Akorát tedy kosti majitelka drtila.

9.7.2016 09:05
aha

XXX.XXX.147.16

Ollie, taky dobrý nápad, díky!

Přidejte reakci

Přidat smajlík