Kavkazský pastevecký pes - povaha?

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
29.8.2016 11:27
Žolík.1

XXX.XXX.1.193

Zdravím chtěl bych se Vás zeptat mám štěně 3 měsíčního kavkazaka je plachý, bojí se lidí, zvuku i štěkajích psů myslíte si že je to špatně?

29.8.2016 11:31
rájka999

XXX.XXX.89.11

Ano, je to špatně, začněte ho zvykat na všechno.

29.8.2016 11:38
Žolík.1

XXX.XXX.1.193

Díky prosím vás kdys ho vemu na vodítku po vesnicí stačí kdys za plotem stekne pes a malý mi úplně začne panikařit a utíkat nebo lest do křoví a to samé kdys mne někdo jen pozdraví ze sousedů myslíte že to mám pořád opakovat a chodit sním že se to zlepší ?

29.8.2016 11:45
balu

XXX.XXX.189.210

Od kterého chovatele, potažmo z jaké CHS ho máte? To vypadá, že vůbec neproběhla socializace, že se mu (všem štěňatům) nikdo nevěnoval...
Jakou povahu má matka?

29.8.2016 12:03
Žolík.1

XXX.XXX.1.193

Ze Slovenska matku chovatel dovezl s Ruska máme štěňátko týden brali jsme ho přesně ve třech měsících matka nám přišla celkem klidná vyrovnaná byla se štěňátky ve velkém kotci okolo bylo ještě 8 kotců velkých a všude byli kavkazaci různé fenky psi myslíte že častým chozením mezi lidi a ostatní pejsky to ještě půjde spravit ?

29.8.2016 12:05
balu

XXX.XXX.189.210

Žolík.1 napsal(a):
Ze Slovenska matku chovatel dovezl s Ruska máme štěňátko týden brali jsme ho přesně ve třech měsících matka nám přišla celkem klidná vyrovnaná byla se štěňátky ve velkém kotci okolo bylo ještě 8 kotců velkých a všude byli kavkazaci různé fenky psi myslíte že častým chozením mezi lidi a ostatní pejsky to ještě půjde spravit ?

Jak se štěně chovalo tam?

29.8.2016 12:10
Žolík.1

XXX.XXX.1.193

Klidně skákalo hrálo si nepřišlo nám že by byl plachý ale co ho máme doma přijde mi každý den víc plachý i když si hrajeme na zahradě projede auto a rychle uteče na své místo do boudy.

29.8.2016 13:02
hmn_

XXX.XXX.74.218

Přesně proto chci štěně 50. den...

trpělivost trpělivost a trpělivost, v klidu mu ukazovat svět, patrně nic nezná. Jako miminu...
Žolík, intenzivně, ale zase s mírou, ať ho nedoděláš. A hlavně na nic nečekat, pastevci se časem "uzavírají" a nové do svého života přijímají hůř.

29.8.2016 13:13
Žolík.1

XXX.XXX.1.193

hmn_ napsal(a):
Přesně proto chci štěně 50. den...

trpělivost trpělivost a trpělivost, v klidu mu ukazovat svět, patrně nic nezná. Jako miminu...
Žolík, intenzivně, ale zase s mírou, ať ho nedoděláš. A hlavně na nic nečekat, pastevci se časem "uzavírají" a nové do svého života přijímají hůř.

Dobře, díky za radu.

29.8.2016 14:33
dadu

XXX.XXX.137.189

Je to nesocializované štěně a "ponese" si to celý život. Po mých zkušenostech (se šarplanincem) bych štěně být váma vrátila.

29.8.2016 15:08
balu

XXX.XXX.189.210

Taky bych ho vrátila. Už vždycky bude pes plachý, bojácný...

29.8.2016 15:19
jiva

XXX.XXX.222.119

Myslím si, že se hodně přeceńuje socializace a opomíjí se povaha štěněte.Mého prvního čuvače jsme přivezli ve 3,5 měsících byl v kotci a fenou, tudíž podle většiny bez socializace, přesto se nebál ničeho a nikoho.Berňáka jsem si přvezla v 7 týdnech a ve třech měsících se začal bát lidí, aut a občas mně připadalo, že se bojí i nás.Přesto, že chodil ven mezi lidi, auta a nikdo mu nic neudělal.Vyrostl z toho, ale muselo se mu více věnovat.Kamarádka si musela nechat psa briarda, jelikož se od mala bál všech a všeho a jak někdo přišel, zalezl pod gauč a nedostala ho ven ani ona.Přesto z něho vyrostl vyrovnaný, někdy až vlezlý, sebevědomý pes.Fenka čuvače, co jsme měli z útulku veter.nemocnice kde žila od štěněte, kdy jí někdo našel a přinesl, až do 3 let, znala jen ošetřovatelku a veterináře, kteří jí brali krev, když ji potřebovali, se bála také všech a všeho.Po roce u nás z ní byla vyrovnaná fena.Stojí to sice více času a námahy, ale dá se to.

Uživatel s deaktivovaným účtem

29.8.2016 15:21
Uživatel s deaktivovaným účtem

Ja som mal bojazlivú fenku a už viac by som nechcel. Bola bojazlivá od malička. Bála sa psov a ľudí. Chodil som s ňou do meste medzi ľudí, na cvičák, ale bojazlivosť k ľuďom som neodstránil nikdy. Pes bol neistý aj na svojom teritóriu. Ste v kontakte aj s chovateľom? Skúste ho pomaly zvykať na nové prostredie, psov, ľudí, aby vedel, že mu nič nehrozí. Neskôr môžete začať navštevovať cvičák. Určite Vám tam poradia.

Janae

29.8.2016 15:22
Janae

XXX.XXX.172.251

balu napsal(a):
Taky bych ho vrátila. Už vždycky bude pes plachý, bojácný...

NEvím, dělám do včel a nerozumím tomuto plemeni.
Ovšem měli jsme takt a možná ještě víc bázlivé štěně hovawarta. Natolik bázlivé, že nechtěl chodit na procházky, každý metr navíc byl výhra podpořená pamlskem. Socializaci u chovatelky měl dobrou, prostě povaha.
Vyrostl z něho dost nebojácný a dominantní tvor.
Ovšem měli jsme k němu starou a klidnou velkého plemene, které štěně adoptovala a byla pro něj nová máma. JE možné, že bez ní bychom to nezvládli, těžko říct.

29.8.2016 15:32
balu

XXX.XXX.189.210

Případů, kdy se podařilo psa nějak "přeprogramovat", se dá jistě nalézt víc. Ale hodně a řekla bych mnohem víc než v té první skupině, bude těch, co se z té plachosti a bojácnosti nedostali. A u kavkazana je to na pováženou.

Je zajímavé, že zadavatel sám píše, že už předchozí pes - hovawart - byl bázlivý a plachý. To je možná náhoda, možná tam funguje nějak specificky prostředí a lidi kolem.Těžko říct bez znalosti těchto veličin.

29.8.2016 15:49
hmn_

XXX.XXX.74.218

"Natolik bázlivé, že nechtěl chodit na procházky, každý metr navíc byl výhra podpořená pamlskem. "
pozor, opatrnost a rezervovanost u plemen "samostatných hlídačů"(kam spadá jak HW tak pastevci) je přirozená a není to bázlivost...teď to píšu obecně.Mé štěně HW se zašpuntovalo na hraně paneláku, dál ani krok, jedině se mnou byl ochotný capkat dál.A je to naprosto vyrovnaný, sebevědomý úžasný pes.
To, co popisuje zadavatelka, vypadá jako labilní štěně s přehnanými reakcemi. Takže musí socializovat=habituovat a to patrně aktivně.

Žolík, jestli jsi někde z okolí Ostravy, opět doporučím koiru ( http://www.koira.cz/), ono by to chtělo vidět...

Janae

29.8.2016 15:50
Janae

XXX.XXX.172.251

Jestli myslíte mě, tak nejsem zadavatel.
A prostředím to u nás ty nebude. Vyskytlo se zde několik psů a nikdy nebyl problém. Sama chovatelka se později přiznala, že nám štěně nechala za cenu bezpapírka, protože o jeho bojácnosti věděla a myslela si, že je to pes k ničemu.

29.8.2016 15:59
nelimar1

XXX.XXX.148.132

Žolík.1 napsal(a):
Zdravím chtěl bych se Vás zeptat mám štěně 3 měsíčního kavkazaka je plachý, bojí se lidí, zvuku i štěkajích psů myslíte si že je to špatně?

Je to špatně. Měli jsme kdysi fenku brazilské fily, od 8 týdnů - podotýkám s PP a za cenu 25.000, - Kč (chov.st. Lesní zátiší). Od začátku se jevila bázlivější a bohužel, jak rostla - byla čím dál ustrašeněší. Třeba jsem s ní šla (to už jí byly 2 roky) na procházku po městě, potkal nás a otravoval nějaký ožrala.. Doufala jsem, že fenka mě bude bránit, nebo aspoň zaštěká.. Co myslíte? Chtěla se mi vytrhnout a zdrhnout domů . Nakonec jsme ji darovali lidem na samotu.

Janae

29.8.2016 16:00
Janae

XXX.XXX.172.251

hmn_ napsal(a):
"Natolik bázlivé, že nechtěl chodit na procházky, každý metr navíc byl výhra podpořená pamlskem. "
pozor, opatrnost a rezervovanost u plemen "samostatných hlídačů"(kam spadá jak HW tak pastevci) je přirozená a není to bázlivost...teď to píšu obecně.Mé štěně HW se zašpuntovalo na hraně paneláku, dál ani krok, jedině se mnou byl ochotný capkat dál.A je to naprosto vyrovnaný, sebevědomý úžasný pes.
To, co popisuje zadavatelka, vypadá jako labilní štěně s přehnanými reakcemi. Takže musí socializovat=habituovat a to patrně aktivně.

Žolík, jestli jsi někde z okolí Ostravy, opět doporučím koiru ( http://www.koira.cz/), ono by to chtělo vidět...

Náš nešel ani s námi. Zmítal se na vodítku, v náručí kňučel.

29.8.2016 16:07
sardullah

XXX.XXX.7.186

Janae napsal(a):
NEvím, dělám do včel a nerozumím tomuto plemeni.
Ovšem měli jsme takt a možná ještě víc bázlivé štěně hovawarta. Natolik bázlivé, že nechtěl chodit na procházky, každý metr navíc byl výhra podpořená pamlskem. Socializaci u chovatelky měl dobrou, prostě povaha.
Vyrostl z něho dost nebojácný a dominantní tvor.
Ovšem měli jsme k němu starou a klidnou velkého plemene, které štěně adoptovala a byla pro něj nová máma. JE možné, že bez ní bychom to nezvládli, těžko říct.

Můj pes byl jako štěně to samé, co váš...dnes je to velmi sebevědomý psí kluk...také si nejsem jistá, zda z toho prostě vyrostl nebo zda je to tím, že vyrůstal po boku své nebojácné sestry...

29.8.2016 16:20
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

jiva napsal(a):
Myslím si, že se hodně přeceńuje socializace a opomíjí se povaha štěněte.Mého prvního čuvače jsme přivezli ve 3,5 měsících byl v kotci a fenou, tudíž podle většiny bez socializace, přesto se nebál ničeho a nikoho.Berňáka jsem si přvezla v 7 týdnech a ve třech měsících se začal bát lidí, aut a občas mně připadalo, že se bojí i nás.Přesto, že chodil ven mezi lidi, auta a nikdo mu nic neudělal.Vyrostl z toho, ale muselo se mu více věnovat.Kamarádka si musela nechat psa briarda, jelikož se od mala bál všech a všeho a jak někdo přišel, zalezl pod gauč a nedostala ho ven ani ona.Přesto z něho vyrostl vyrovnaný, někdy až vlezlý, sebevědomý pes.Fenka čuvače, co jsme měli z útulku veter.nemocnice kde žila od štěněte, kdy jí někdo našel a přinesl, až do 3 let, znala jen ošetřovatelku a veterináře, kteří jí brali krev, když ji potřebovali, se bála také všech a všeho.Po roce u nás z ní byla vyrovnaná fena.Stojí to sice více času a námahy, ale dá se to.

Tak třeba konkrétně u berňáků je bojácnost zmiňována a je to v chovu vylučující vlastnost, aby se co nejvíce eliminovala. Takže u některých plemen se o ní ví. Kavkaze až tak neznám, ale nedovedu si jaksi bojácného představit(krom toho našeho souseda, kterého totálně zlomili na výcviku ).

29.8.2016 18:29
balu

XXX.XXX.224.245

Janae napsal(a):
Jestli myslíte mě, tak nejsem zadavatel.
A prostředím to u nás ty nebude. Vyskytlo se zde několik psů a nikdy nebyl problém. Sama chovatelka se později přiznala, že nám štěně nechala za cenu bezpapírka, protože o jeho bojácnosti věděla a myslela si, že je to pes k ničemu.

Omlouvám se, že jsem vás spojila se zadavatelem.

29.8.2016 20:12
conie

XXX.XXX.206.202

Žolík.1 napsal(a):

Podle mého je to dost časté u pastevců - štěňata jsou zpočátku bázlivější, pokud jsou správně vedena, postupně získávají sebevědomí. Je potřeba si uvědomit, že velká plemena dospívají prostě později, u kavkazáků - psů to klidně může být až ve dvou letech, můj kamarád tvrdí, že mu pes úplně dospěl až ve 3 letech. Štěně je potřeba podpořit, poskytnout mu jistotu zázemí. Mám docela čerstvou zkušenost - přivezla jsem si štěně šarplanince, v zimě a nepříznivém počasí, a v jeho 4 měsících jsem šla na operaci, která obnášela následně 2,5 měsíční rehabilitaci bez možnosti pohybu venku. S fenkou jsem intenzivněji začala pracovat v jejích téměř 7 měsících a je to holka báječná. Základem je úžasný vztah mezi mnou a fenkou, to, že ráda pracuje za odměnu - pamlskem, vybraná hračka. Zvládáme základní poslušnost, jen odložení ještě musíme hodně trénovat. Občas je holka trochu divočejší, potřebuje pevnou ruku, ale klidně se v téměř 10 měsících zúčastnila psí charitativní akce, kde bylo plno lidí i psů - nikoho nesežrala, nenapadla, ale otře si nás hlídala a byla mírně neklidná, ale zvladatelná.

30.8.2016 22:00
jiva

XXX.XXX.222.119

lesnížínka napsal(a):
Tak třeba konkrétně u berňáků je bojácnost zmiňována a je to v chovu vylučující vlastnost, aby se co nejvíce eliminovala. Takže u některých plemen se o ní ví. Kavkaze až tak neznám, ale nedovedu si jaksi bojácného představit(krom toho našeho souseda, kterého totálně zlomili na výcviku ).

No vidíte ten náš z toho za našeho přispění vyrotl, složil 3 zkoušky ZVV, bonitoval s povahou 5, účastnil se řady ukázek výcviku, byl český šampion, několikrát šampion klubu a měl celou řadu úspěšných potomků.

Přidejte reakci

Přidat smajlík