Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

corvuss

23.4.2017 10:00
corvuss

XXX.XXX.32.240

Chci se zeptat - Máte někdo zkušenost s tabletami Simparica proti blechám?
Údajně by měly chránit taky proti svrabu - www.metropolevet.cz/simparica.

23.4.2017 11:47
scylla

XXX.XXX.150.32

Nekrmila bych psa zbytečně chemií.

7.7.2017 15:42
Komoň

XXX.XXX.33.238

Jo! Svrab, blechy a klíšťata sou pro psa daleko lepší smajlík

7.7.2017 17:18
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

Komoň napsal(a):
Jo! Svrab, blechy a klíšťata sou pro psa daleko lepší smajlík

Tak jde o to, kde se pes pohybuje a jak velká je šance, že blechy a svrab chytne. Můj pes například blechy vůbec namá, zato klíšťata by ho bez spotu sežrala. Svrab pochybuju, psa ze svrabem jsem neviděla 30 let.

8.7.2017 10:59
orionka

XXX.XXX.234.108

Před časem jsem viděla se svrabem celou rodinu. Stačilo k tomu jedno toulavé kotě donesené dětmi domů.

8.7.2017 12:35
Komoň

XXX.XXX.33.238

Pro lesnížínka: souhlasím, jen sem neodolal ironicky komentovat, nicméně za mě zlatý tablety, psa beru do lesa a blech na malém městě taky občas požehnaně a svrab se občas taky objeví, nicméně tablety dávám většinou jen přez léto a často s odstupem 2 měsíců.

8.7.2017 12:36
Komoň

XXX.XXX.33.238

To se stalo známým, synové pak chodili dohola a smrděli mastí :-D takže tableta která by bránila nakažení či i zabíjela roztoče je skvělá, snad to nevyužiju smajlík

8.7.2017 12:37
Komoň

XXX.XXX.33.238

Bohužel jsme teda zakladateli nedali jedinou kloudnou odpověď, páč naštěstí nevíme a nemuseli jsme zkoušet smajlík

katkapod

13.7.2017 20:17
katkapod

XXX.XXX.41.226

Prave zkousim :-/ tablety sem zacala davat rok zpet kvuli klistatum, na ty funguji skvele... dva tydny zpet jsme se prestehovali.. sousedovic pes ma blechy, toulaj se tu kocky, ty taky.. takze sem dvakrat nasla po dvou blechach. teoreticky by to melo hned po nasati krve pojit, tak momentalne cekam, zda se mi to tady rozmnozi nebo ne :-/ :-/ je to k vzteku, potrebuju psa nechat vytrimovat, ze salonu me vyhodej jak blechu zahlidnout a jsem v tom totalne nevinne, nevim, co s tim.. okolni zviratka blech zbavovat nemuzu..

26.4.2020 12:00
armydedek

XXX.XXX.227.195

tři dny po podání tohoto zázračného přípravku náš hafan přestal chodit,následovali testy,léčba a bohudík je v pořádku,dejte si lidi pozor je těch případů víc a příznaky jsou různé.

26.4.2020 14:45
chameleonHugo

XXX.XXX.144.55

armydedek napsal(a):
tři dny po podání tohoto zázračného přípravku náš hafan přestal chodit,následovali testy,léčba a bohudík je v pořádku,dejte si lidi pozor je těch případů víc a příznaky jsou různé.

..když jste si vzpomněl po takřka třech letech, tak náš papillon bere třetím rokem.....když jsme nasadili poprvé tak měl průjem, ale to mohl být z čehokoli jiného..nicméně jsem další dávku dala v delším intervalu před anebo po krmení a v pořádku....pravdou je, že blecha nikdy a klíště asi třikrát, ale vždy mrtvé......takže za mně naprostá spokojenost...

Vahine

31.5.2020 16:41
Vahine

XXX.XXX.88.198

Simparica mne tezce zklamala. Po 2mesicich jsem dala nasemu hafanovi dalsi tbl a po tydnu jsme sli na nekolika km prochazku v polabi. Kdyz jsme vysli na silnici, kozich se mu klistaty jen hemzil. Pes je bily a nema podsadu, tak jsou klistata dobre videt...mel jich lezoucich 40ks a 20ks zakouslych! Prechazime na tickless bez chemie a snad to bude lepsi.

31.5.2020 17:04
chameleonHugo

XXX.XXX.151.71

Vahine napsal(a):
Simparica mne tezce zklamala. Po 2mesicich jsem dala nasemu hafanovi dalsi tbl a po tydnu jsme sli na nekolika km prochazku v polabi. Kdyz jsme vysli na silnici, kozich se mu klistaty jen hemzil. Pes je bily a nema podsadu, tak jsou klistata dobre videt...mel jich lezoucich 40ks a 20ks zakouslych! Prechazime na tickless bez chemie a snad to bude lepsi.

...já zatim sundala dvě lezoucí a to pritom pes maly, bílý bez podsady doslova vymete kde který vyšší travník....

Vahine

31.5.2020 17:52
Vahine

XXX.XXX.191.11

chameleonHugo napsal(a):
...já zatim sundala dvě lezoucí a to pritom pes maly, bílý bez podsady doslova vymete kde který vyšší travník....

No u nas na sidlisti mel muj maly bily knirac pri Simparice zatim taky tak 2 lezouci klistata, ale ted v okoli reky mne tech 60 ks klistat na 8 kilovem hafanovi cca za 1h az 2h cesty proste dostalo a na Simparicu jsem zanevrela....za me jsou to vyhozeny penize! Zitra uz budu mit ten UZ odpuzovac TICKLESS...a to uz muze byt na novou diskuzi :)

31.5.2020 17:57
marushka

XXX.XXX.11.207

Dala jsem tříměsíčním štěňatům a taky z toho úplně odvařená nejsem.. Na obou už jedno zakousle klíště. Bravecto u dospělých se mi zdá, že funguje líp.

31.5.2020 17:59
chameleonHugo

XXX.XXX.151.71

Vahine napsal(a):
No u nas na sidlisti mel muj maly bily knirac pri Simparice zatim taky tak 2 lezouci klistata, ale ted v okoli reky mne tech 60 ks klistat na 8 kilovem hafanovi cca za 1h az 2h cesty proste dostalo a na Simparicu jsem zanevrela....za me jsou to vyhozeny penize! Zitra uz budu mit ten UZ odpuzovac TICKLESS...a to uz muze byt na novou diskuzi :)

..no nam se to osvědcilo i na Třeboňsku, kde je tedy klísťat vic než požehnaně, ale chapu, že někomu nemusi vyhovovat...

31.5.2020 18:54
bodlinka

XXX.XXX.251.75

tablety proti klíšťatům nemají a nikdy neměly a nemohou mít repelentní účinek.

působí tak, že klíště se kousne, napije se účinné látky a zdechne. takže vyčítat těm přípravkům že po psovi lezlo klíště nebo že se kouslo je vaše nepochopení principu působení.

31.5.2020 21:08
marushka

XXX.XXX.11.207

bodlinka napsal(a):
tablety proti klíšťatům nemají a nikdy neměly a nemohou mít repelentní účinek.

působí tak, že klíště se kousne, napije se účinné látky a zdechne. takže vyčítat těm přípravkům že po psovi lezlo klíště nebo že se kouslo je vaše nepochopení principu působení.

Vím, ale minulou sezonu na Bravectu 3 psi a pár jsem jich našla zakouslych až ke konci. Teď cca 3 týdny od podání taky zatím úplně bez klíšťat. Takže nějaký repelentní účinek to asi má 🤷 Ta si Simparica mi v tomhle přijde horší, ale pochopitelně mám jen malý vzorek. Jinak všichni včetně štěňat bez jakýchkoliv vedlejších účinků.. I Bravecto i Simparica.

Přidejte reakci

Přidat smajlík