Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
6.7.2017 11:39
karo2702

XXX.XXX.172.116

Dobrý den,
moje fenku něco svědí na lopatkách a krku. Prohlížela jsem jí, ale žádná podrážděná kůže, žádní parazité. Už je to tří dny, začaly jí i lupy. Ráno jsem jí vzala pro všechny případy antiparazitickým šamponem, ale pořád se drbe.
Změna ve žrádle byla, koupili jsme Lukllus kapsy, kde jsou i obiloviny, které nikdy před tím neměla. Může se takto projevit alergie na obiloviny?
Děkuji.

6.7.2017 11:52
lesnížínka

XXX.XXX.240.228

karo2702 napsal(a):
Dobrý den,
moje fenku něco svědí na lopatkách a krku. Prohlížela jsem jí, ale žádná podrážděná kůže, žádní parazité. Už je to tří dny, začaly jí i lupy. Ráno jsem jí vzala pro všechny případy antiparazitickým šamponem, ale pořád se drbe.
Změna ve žrádle byla, koupili jsme Lukllus kapsy, kde jsou i obiloviny, které nikdy před tím neměla. Může se takto projevit alergie na obiloviny?
Děkuji.

Určitě může. Zkuste jí je třeba zase týden nedávat, uvidíte.

6.7.2017 11:54
karo2702

XXX.XXX.172.116

Dobře, myslela jsem si to, už jsem včera vysadila, tak uvidím

6.7.2017 13:14
PumaCZ

XXX.XXX.238.162

Nám obilná veterinární dieta rozjela těžký ekzém. Pes se nezačal drbat hned, ale asi po týdnu, možná dvou. Nejprve se jen drbal bez zjevného důvodu a později se mu udělal tmavý svědivý ekzém různě po těle. Ten mu mažeme, ale po zaléčení jednoho fleku se objeví další. A to vše jen kvůli pitomému "veterinárnímu" žrádlu

15.11.2018 01:15
Kvak44

XXX.XXX.158.23

Ano, může. My meli naprosto totozny problem. Řešili jsme to 3 roky. Antibiotika na chvilku pomohly, ale behem par týdnů opět ten stejný problém. Udělali jsme test z krve na potravinove alergeny a zjistlili jsme, ze mame alergii na veprove, kureci maso, mlecne vyrobky, vejce atd. Máme dermatitidu a pejsek je atopic, což je přesně to, že máme na jaře a podzim kvasinky v uších a meziprstí. ( ouška řešime antib. kapkami a packy 2x denne potíráme octem ředěný vodou ( malinko více octa než na okurkový salát ) a funguje perfektně. Nadadili jsme granule a konzervy Eukanuba veterinary diets dermatosis a máme zase veselého pejska. Velmi důležité je: pejsek nesmi dostat ani špetku ničeho jiného, což byl pro nás ze začátku velký problém, měli jsme pocit, že nebude mít žádné mňamky a několikrát jsme to ze začátku porušili, což byla obrovská chyba. Jakmile se pejskovi dostane potravinový alergen do krve, celý kolotoč začne znovu a než se kůže srovná, trvá to cca 2 měsíce. Koupeme 2x týdne v alergenovém šamponu Allercalm protisvědivý a každý den dáváme tabletku Apoquel ( proti svědivosti ). Snad Vám můj popis pomůže. V případě že budete potřebovat, můžete mi zavolat: 739 650 477 Michaela

15.11.2018 06:19
megi-the-dog

XXX.XXX.211.27

to je teda pěkný chudák ten pes
stačilo uši a nohy občas přejet bajazinem např. a krmit králíkem
a stejně to bude mít furt, protože vám nikdo neřekl, že tlamou a packami si to roznáší po celém těle..
kvasinky má každý pes !
jde jen o to, nenechat je tolik rozmnožit..

Přidejte reakci

Přidat smajlík