Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Psi »

Wolfsblut změnili recepturu?

Ahoj těm kdo krmíte Wolfsblut, teď jsem díky jedné diskuzi zde koukala na složení a k mému překvapení, je jiné než bylo

Třeba tady u kozy: Sladké brambory (min.31%), kozí maso (min.24%), sušené maso z buvola (19%), buvolí tuk (8%), cizrna, protein z hrášku, minerální látky, topinambur, spirulina, tymián, majoránka, oregano, petržel, šalvěj, len, rajče, ostružiny, maliny, borůvky, černý rybíz, bezinky, Aronia bobule, libeček, kopřivy, hloh, pampeliška, ženšen, anýz, pískavice řecké seno, mannanoligosaccharidy (probiotických MOS), fruktooligosacharidy (probiotických FOS), extrakt z juky
buvolí maso a tuk tam určitě nebyly
. Ale na jiných stránkách je původní složení s koněm
Sladké brambory (min.35,5%), búrská koza (min.23,5%), sušené koňské maso, koňský tuk, vláknina z hrachu, tymián, šalvěj, majoránka, dobromysl, petržel, Immutop ® (topinambur koncentrát), vitamíny, minerály, hrachová bílkovina, bramborová bílkovina, ostružiny, maliny, borůvky, černý rybíz, bezinky, arónie, spirulina, len, kopřivy, hloh, žen-šen, pampeliška, semeno anýzu, pískavice řecké seno.

Tak jsem z toho lehce otrávená, několik receptur od Wolfsblut mám pro svého alergika ozkoušeno a teď abych to testovala znova. Nezměnili vám recepturu taky?
Tak jsem zjistila, že mi ve špajzu leží nenačatý pytel s novou recepturou a že vlastně nevím jakou krmím teď. No a co teď s tím?
Neregistrovaný uživatel
Autor
Na originálních stránkách je to jak, dobře pro Vás nebo blbě ? protože originál platí
http://www.wolfsblut.com/hundefutter-trockenfutter-erwachsene-hunde/hundefutter-grey-peak-adult-trockenfutter.html
když nevadí kozí maso, buvol by též neměl
tak už jí to chvíli nedávejte, počkejte co se stane, nejspíše nic, klid
ta masa se, si myslím, zas tolik neliší a přílohy jsou stejné tak nějak.
Na stránky si může kdekdo napsat kdeco, platí (respektive by mělo) to, co je uvedeno na balení.
No původně tam byla koza a kůň, to bylo OK, protože obě masa vyzkoušena. Teď vlastně nevím co jí, jestli má starou nebo novou recepturu, protože po otevření pytle granule přesypávám do uzavíratelného barelu. Na nenačatém pytli je už receptura nová. Takže možná už měsíc a půl buvola jí, možná ne. Psala jsem mail na stránky, kde granule kupuju, jestli by to pán nemohl zjistit, co mi vlastně poslali, on je jinak moc ochotný. A nevíte kdy tu recepturu změnili?
Já to bohužel budu muset příští týden stejně risknout, jsou to granule za 2000, -, těžko je vyhodím a koupím jiné.

Ještě jsem koukala na koně: Kůň 51% (z toho čerstvé koňské maso 26%, sušené koňské maso 17%, koňský tuku 8%), sladké brambory (28%), dýně, pastinák, cizrna, protein z hrášku, minerální látky, fenykl, Immutop® (topinambur koncentrát), lněné semínko, rajčata, tymián, majoránka, oregano, petržel, šalvěj, ostružiny, maliny, borůvky, černý rybíz, bezinky, Aronia, kopřiva, hloh, pampeliška, žen-šen, mannanoligosaccharidy (probiotikum MOS), fruktooligosacharidy (FOS), probiotika, extrakt z juky.
ten byl původně takhle: Čerstvé koňské maso, sladké brambory, bramborový protein, koňský tuk, tymián, majoránka, dobromysl, petržel, šalvěj, koncentrát z topinambur, arónie (jeřáb lékařský), bezinky, černý rybíz, borůvky, ostružiny, kopřivy, hloh, žen-šen, pampeliška, taurin, lysin, minerály a vitamíny.
hmn_ napsal(a):
Na stránky si může kdekdo napsat kdeco, platí (respektive by mělo) to, co je uvedeno na balení.
Však jo, jen mě nenapadlo pokaždé na pytli kontrolovat složení
Neregistrovaný uživatel
Autor
Jo, platí pytel, ale ten asi nemáme.. ptá se na změnu receptury - platí to, co je na orig. webu, takže jestli tam kdysi bylo něco jiného.. a náhodou vím, že ano, na jaře se měnilo vše
no a teď se neví který pytel se otevřel
ale já myslím, že to bude ok
už toho trochu snědla, ne ?
ještě se můžete zeptat prodejce, co to vlastně prodává
a jestli řekne, že je to přelepené cz překladem ( a třeba tím neplatným), tak se prostě uklidním a chvíli dám jen maso, uvidí se
fakt si myslím, že tato dvě masa jsou si podobná.
Neregistrovaný uživatel
Autor
Cože.. ten kůň takto nikdy nebyl
tak jsem z toho jelen
to jsou nějaká složení z eshopů teda ? to jsou ale b l b o s t i
koukněte se na orig. web a napište prodejci, ať vyfotí to, co prodává a ne české popisky
jinak to asi nezjistíme.
No tady odtud kupuju: http://www.dog-gate.cz/granule-pro-psy/wolfsblut-wide-plain-15kg/
ale tohle složení je i jinde: http://www.wolfsblut.cz/krmivo-wide-plain.php no a na granulích.cz takhle : http://www.granule.cz/granule-pro-psy/wolfsblut-wide-plain-15kg/.

Tak jaké tedy bylo původně složení? Bože já vlastně nevím čím krmím
a liší se teda to koňské nebo ne? I když tam asi žádné razantní změny nejsou.

Z těch nových kozích ještě nic nesnědla, chtěla jsem ho akorát teď načnout. No buvola nikdy neměla, tak snad to bude OK, ale moc z toho radost nemám
Neregistrovaný uživatel
Autor
To je legrace smajlík ne dobře
granule.cz to mají dobře, koně
ostatní si něco prostě vymysleli
kůň tak byl vždy

některé receptury např. mají teď nějaké kuřecí tuky (duck), no a přidal se ten buvol (grey peak), a někde je méně masa (range lamb) - to mají na granule.cz zrovna špatně - správně je:
jehněčí (25%), sušené jehněčí (21%), hnědá rýže (20%), jehněčí tuk, lososový olej, rýžové otruby, jablka, hrušky, ostružiny, červené řepy, vejce, extrakt z juky, MOS (mannan-oligosacharidy), FOS (fruktooligosacharidy), minerální látky

ale si myslím, že buvola dali, protože by neměl nic způsobit
jako že když může kozu, tak i tohle

kdy se to přesně stalo, nevím, loni to bylo určitě jinak.. na jaře ještě.. budete se muset zeptat, co vlastně prodávají
jsem se ptala na jedno krmivo, že už je jiné složení, tak jako co dostanu.. a ono je to prý přelepeno cz nálepkou..hehe fakt vtipné.
Moc díky za info, takže s koněm si hlavu dělat nemusím. Klokan je snad pořád stejný a to nové složení kozy prostě risknu.
Horší je to s tím kuřecím tukem, to už by u nás byl průšvih, ale zrovna v tý kachně jsem ho viděla už dřív, štvalo mě že takovou volovinou zkazí jinak hezkou recepturu.
Takže co je teda v pytli, když je to přelepeno nálepkou? To je fakt bordel
Neregistrovaný uživatel
Autor
Jsou v tom balení aspoň granule ?
Stalo se to během měsíce. Před měsícem jsem četla Grey pak a tam byla jen koza. Taky mám doma pytel kozy a už je tam buvolí. Ten Teda přišel dnes.
Iliena napsal(a):
Moc díky za info, takže s koněm si hlavu dělat nemusím. Klokan je snad pořád stejný a to nové složení kozy prostě risknu.
Horší je to s tím kuřecím tukem, to už by u nás byl průšvih, ale zrovna v tý kachně jsem ho viděla už dřív, štvalo mě že takovou volovinou zkazí jinak hezkou recepturu.
Takže co je teda v pytli, když je to přelepeno nálepkou? To je fakt bordel
V kachně je kuřecí tuk? Tuto recepturu kupuji a pokud tam budou dávat tak to tím dost pokazí. Nám sice asi nevadí, ale nelíbí se mi to. Na granule.cz ale uvádí kachní tuk, o kuřecím tam není ani zmínka a mám dojem že nebylo ani dřív.
lm29 napsal(a):
V kachně je kuřecí tuk? Tuto recepturu kupuji a pokud tam budou dávat tak to tím dost pokazí. Nám sice asi nevadí, ale nelíbí se mi to. Na granule.cz ale uvádí kachní tuk, o kuřecím tam není ani zmínka a mám dojem že nebylo ani dřív.
Ve Wild duck je furt kachní tuk. Taky čteno z dnes dodaneho pytle. Co mě naopak překvapilo, že tam není cesky ani kvak. :).
Neregistrovaný uživatel
Autor
Wild duck adult komplet kachna
v cz jsou kuřecí játra, ale zas jen na některých webech
kuřecí játra jsou ve skutečnosti v receptuře wild duck small breed

jestli se nic nepřelepuje, tak prostě koukejte na originální web a je to.
megííí napsal(a):
Jsou v tom balení aspoň granule ?
Jo tak jsem to pomotala, ne kuřecí tuk, ale játra. Je fakt blbý, že někde jsou psaný a nněkde ne. Takhle nemůžu mít jistotu jestli tam náhodou nejsou a nerisknu to, kuře prostě ne.
Tedysek napsal(a):
Stalo se to během měsíce. Před měsícem jsem četla Grey pak a tam byla jen koza. Taky mám doma pytel kozy a už je tam buvolí. Ten Teda přišel dnes.
Odkud objednáváte?
Iliena napsal(a):
Odkud objednáváte?
Granule.cz

Než objednám, tak tam ještě volám. Teda jen pro potvrzení sobotního doručení, ale pan je hrozně ukecany tak to je vždy hovor na minimálně 10minut. :) je strašně ochotný a určitě ti je schopen přečíst konkrétní pyrel co by ti poslal.
Tak teď mi psal pán ze stránek kde objednávám granule, že se na to podívá a zavolá mi. Tak jsem zvědavá, možná se mi přece jenom podaří zjistit čím krmím
Tak aniž bych to věděla novou recepturou krmím už měsíc a půl
. Na jednu stranu jsem ráda, páč psina je v pohodě na druhou jsem naštvaná, protože akorát v té době jsem zkoušela jestli může jelena a už bych měla bordel v tom co jí vadí kdyby to nevyšlo
Hlavně že to dobře dopadlo.
Dneska jsem otevřela nový pytel Blue Mountain, které jsem nebrala snad 3roky a byla jsem celkem nemile překvapená
Granule, které dříve krásně voněly bylinkama, jsou takové...bez vůně a zápachu, o ničem. Pes je také nijak nadšeně nežral a to od Wolfsblutu bez frflání žere už léta všechny receptury, které jsem postupně prostřídala. Psaly jste tu o změnách receptur, zachytil někdo změnu i u těchto? Nejsem si vůbec jistá jestli původně také neměly tvar těch malých trojúhelníčků? Teď jsou to pecky jak ze supermarketu
Doufám, že je žrát bude, i když je má jen jako doplňkové.
Neregistrovaný uživatel
Autor
Když já nevím přesné staré složení
jaká je expirace ? dost slýchám, že se u nás prodávají docela "staré"
co je teď psané na pytli, složení prvních 5 položek ?
na něm. webu je obrázek asi tak 1,5cm placka a složení:
Zvěřina 58% (z toho zvěř.26%, sušené králičí maso 20%, králičí maso 5%, jehněčí tuk 5%, jehněčí asi vývar 2%), brambory (24%), cizrna, hrachová bílkovina, minerály, topinambur...
Někde na pytli je natištěn nejspíše černou barvou výrobní kod, jehož součástí je datum spotřeby. Tento výrobní kod začíná písmeny BBD a nebo EXP ?
Omlouvám se, pytel už je vyhozený, takže nezjistím
Ale včera jsem granule znovu nabírala a už jsem je trochu bylinkama cítila...jako by se rozvoněly, až se na ně dostal vzduch
Muž mi tvrdí, že mu smrdí jak siláž, což ty starší nesmrděly. Prostě jsou cítit fakt jinak, ale pes je žere, tak OK. Jen kámoška bullka Mája je nějak nemusí, ale snad si musí na jiné jen dýl zvykat. Horší, že po dvou dnech krmení těmahle, se pes dvakrát pos...Včera už měl k večeři místo granclí maso a dobrý. Moje blbost, či prostě blbá shoda okolností je, že jsem zároveň vrátila do stravy lepek(v našem případě piškoty, neb mi došly bezlepkové) Nějakou dobu to tak nechám a uvidím, jestli se hovnajzy upraví, nebo ne, podle toho budu muset řešit změnu.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Pomozme společně pejskům z útulků
Udělejte v prosinci objednávku na mém e-shopu a já přispěji za každou objednávku na opuštěné pejsky.
Jsem Váš Chovatel
A nabízím nejvýhodnější ceny na krmiva pro psy. Ještě větší slevy pro mé stálé zákazníky + doprava zdarma po celé ČR.
Hafana.cz - moderní potřeby pro psy
Jsme moderní e-shop s netradičními oblečky, hračkami, obojky a spoustu dalších příslušenství. Přesvědčte se sami ;-)
Výkonnost, svalstvo, fyzická kondice
Veterinární produkt Kingvet dodává životní energii. Posiluje kosterní a hladkou svalovinu. Zvyšuje fyzickou výkonnost.