Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Psi »

Posilování na doma

netuším
Autor
Zdravím,
napadají vás podobné aktivity pro psa jako je třeba posilování na gym. míči ? Potřebuju spíš něco co se dá dělat doma a psovi se přitom "dělají svaly". Nebo nemáte nějaké odkazy na videa nebo stránky (klidně v angličtině) na dogfitness ?

Díky
Neregistrovaný uživatel
Autor
Video nemám, ale počkám si na to Vaše smajlík
Přijde na to co chceš posilovat.
Úžasný na to je dogdancing. Bez legrace. Chůze po zadních, sezení se zvedlyma prednima, sojka, točení za ocasem když pes sedí, poklona, schovani hlavy když má pes přední na tvé ruce a hlavu strčí pod ruku. Taky je super ho naucit dat si tlapy na čumák, krizit nohy, zvedat střídavě zadní nohy... to všechno psovi ty svaly protahuje a podle castosti je schopno i psa do jisté míry osvalit. Jinak pokud máš velkou místnost k dispozici (já třeba 4x5m a úplně prazdnou) tak kup roli koberce a nech ji psa vyrolovat a zarolovat. Ještě můžeš psa naučit vyklapet botník třeba (bývají vyklapeci) a pokud mas doma někoho zrucneho tak ať tam přidá nějaký pruzivy odpor a madlo na psí tlapky. :)
To jen tak co mě zrovna napadlo.
netuším
Autor
Tedysek napsal(a):
Přijde na to co chceš posilovat.
Úžasný na to je dogdancing. Bez legrace. Chůze po zadních, sezení se zvedlyma prednima, sojka, točení za ocasem když pes sedí, poklona, schovani hlavy když má pes přední na tvé ruce a hlavu strčí pod ruku. Taky je super ho naucit dat si tlapy na čumák, krizit nohy, zvedat střídavě zadní nohy... to všechno psovi ty svaly protahuje a podle castosti je schopno i psa do jisté míry osvalit. Jinak pokud máš velkou místnost k dispozici (já třeba 4x5m a úplně prazdnou) tak kup roli koberce a nech ji psa vyrolovat a zarolovat. Ještě můžeš psa naučit vyklapet botník třeba (bývají vyklapeci) a pokud mas doma někoho zrucneho tak ať tam přidá nějaký pruzivy odpor a madlo na psí tlapky. :)
To jen tak co mě zrovna napadlo.
Děkuji.
Většinu věcí z toho zvládá, tak mě napadlo, co kdyby ty triky dělal na trampolíně ? Nemůže mu to nějak ublížit ?
netuším napsal(a):
Děkuji.
Většinu věcí z toho zvládá, tak mě napadlo, co kdyby ty triky dělal na trampolíně ? Nemůže mu to nějak ublížit ?
To, co doporučuje Tedýsek, se dá dělat jen se zahřátým a protaženým psem, jinak to může být dost nebezpečné. Proč by to měl dělat na trampolíně? Cvičení na míčích a pružném a nestabilním povrchu, jako je trampolína, je nutné znát, aby se pes nezranil, jak zdůrazňuje certifikovaný fyzioterapeut a varuje před různými víkendovými kurzy a psími fitky. Podle něho nic nemůže nahradit přirozený pohyb psa v členitém terénu.
netuším napsal(a):
Děkuji.
To se budete muset zeptat Berouska, běžný pejskař s tím nemá zkušenosti. Vaše myšlenkové pochody se ubírají buď cestou nám tady zkrátit nudu-rozvířit stojaté vody nebo odpovídají věku. není to myšleno zle, jen žasnu.
pokud chcete doma psa seriozně cvičit, kupte mu běžící pás...nic levného.
Neregistrovaný uživatel
Autor
A co to je, dělat svaly, psovi, jakému, proč ?
treadmill je pro majitele, co jsou líní nebo nemůžou ven
ale pes má běhat venku, po lese, ne
prostě se dobře najíst a proběhnout, pak bude mít svaly, co má mít..
já to nechápu.
Trampolína a pes - to vůbec jde dohromady? Ackoliv mě už napadla hromada blbin co se psem, tak tohle ne. Bála bych se, že si pes zlomí v lepším případě nohy a v horším vaz.
Neregistrovaný uživatel
Autor
Tedysek napsal(a):
Trampolína a pes - to vůbec jde dohromady? Ackoliv mě už napadla hromada blbin co se psem, tak tohle ne. Bála bych se, že si pes zlomí v lepším případě nohy a v horším vaz.
Https://www.youtube.com/watch?v=S9t5QYZZ05Y

https://youtu.be/Jv7s9RPTMVM.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Pro zlepšení pokožky a kvalitní osrstění
Vysoce kvalitní rostlinné a živočišné oleje, pro všechny kategorie psů a koček. Do 31.12 DOPRAVA ZDARMA.
Jsem VÁŠ CHOVATEL
Granule pro psy nejvyšší kvality za super ceny. Nejlepší ceny pro mé registrované zákazníky. Nevěříte?! Přesvědčte se!
Trávení, játra, žlučník, metabolismus
Veterinární produkt Regavet harmonizuje játra a žlučník. Řeší trávicí problémy. Pomáhá při alergiích či ekzémech.
winnerpet
Nové superperémiové krmivo od francouzského nezávislého výrobce. Od 8.12. do 10.12.2017 se slevou až 15%.