Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Psi »

Pes dělá nepořádek

Jssramy
Autor
Zdravím, máme doma 10 měsíčního labika, občas bývá dáma par hodin sám když jsme v práci.. Můj problém je, že když je doma sám dělá nepořádek (kytky, odpad koš, atapod, vždycky si něco najde).. Není to separační úzkost, dělá to z nudy a ze zvedavosti, natacim si ho na webku takže přesně vím co dělá... Po příchodu domů ho netrestam, a prave nevím jak ho mám odnaučit tahat věci co mu nepatri?
Jssramy napsal(a):
Zdravím, máme doma 10 měsíčního labika, občas bývá dáma par hodin sám když jsme v práci.. Můj problém je, že když je doma sám dělá nepořádek (kytky, odpad koš, atapod, vždycky si něco najde).. Není to separační úzkost, dělá to z nudy a ze zvedavosti, natacim si ho na webku takže přesně vím co dělá... Po příchodu domů ho netrestam, a prave nevím jak ho mám odnaučit tahat věci co mu nepatri?
No tak až budete vědět, jak odnaučit psa, aby ve vaší přítomnosti nevyraboval koš dejte vědět...my ho začali poctivě vynášet, aby nebylo co rabovat...jinak jsme psům (když byli mladší, teď už to nedělaj) nechávali předměty (ne psí hračky), které byly určeny k demolici...papírovou krabici s namuchlanejma novinama, polínko, starý ručník...a přepravku s jejich hračkami...pískací hračky, balonky, plyšáky...no a numero uno...velkou kost...
Jssramy
Autor
sardullah napsal(a):
No tak až budete vědět, jak odnaučit psa, aby ve vaší přítomnosti nevyraboval koš dejte vědět...my ho začali poctivě vynášet, aby nebylo co rabovat...jinak jsme psům (když byli mladší, teď už to nedělaj) nechávali předměty (ne psí hračky), které byly určeny k demolici...papírovou krabici s namuchlanejma novinama, polínko, starý ručník...a přepravku s jejich hračkami...pískací hračky, balonky, plyšáky...no a numero uno...velkou kost...
Hmm, hned ze začátku jsem psal že se to děje za naši nepřítomnosti.. ten koš je priklad.. zábavu mu chystám papíry, noviny, pětky, atd.. ale to vše zná.. jeho zajímá to zakázané a i když se vse uklidí škody vzdy něco vysmejdi co HP zajímá..
Koš tahá i můj dvouletý. Prostě ho uklízím. Kytky nemáme, pořídím až teď, to samé polštářky, ty taky až teď, když už není štěně. Noviny vyhazovat, boty schovávat. Vydržte a schovávejte. Štěně vam jen pomáhá uklízet. Za rok ho to bavit už nebude.
Kam na ty psy chodíte? Mí psi doma uklízeli. Třeba maso z lednice do bříška, ubrus ze stolu pod stůl, i s nádobím, které na něm zůstalo...
Boty do botníku jsem radši uklízela sama, to samé koš.
Na kytky pozor, i pokojovky můžou být jedovaté ( difenbachie ) a to i voda v podmisce.
Můj pes zůstával sám doma 2 roky pouze v předsíni, kde nebylo nic ke zničení. Resp. jen věci a nábytek, z jejichž likvidace bych se určitě nezhroutila. Sice jsem věděla, že by nic neprovedl, protože by stejně nikam po bytě trajdat nešel, aby neprošvihl příchod, ale jistota byla jistota, škody na starožitném nábytku by byly nevratné. Ale opravdu jsem se snažila, do jeho půl roku jsem na výchovu omezila i práci, abych maximalizovala šanci, že všechno klapne. Na samotu jsem ho zvykala totálním utaháním a dobou nepřítomnosti s ohledem na věk (čím starší, tím delší čas na vyblbnutí i délka opouštění) a cca od půl roku už šel s jistotou spát do boudičky, i když nebyl unavený. Automaticky, železný zvyk, neřešil - nikdo doma, tak se spí. A když je venku hnusně, tak se pro jistotu ani nevstává a nevítá, aby někoho nenapadlo týrat zvířátko v dešti.
Ničitel nikdy nebyl. Ale není to povahou, jako štěně by udělal z bytu kůlničku na dříví raz dva, kdyby se mu nikdo nevěnoval. Jinak je zlobič non plus ultra.
Jssramy napsal(a):
Hmm, hned ze začátku jsem psal že se to děje za naši nepřítomnosti.. ten koš je priklad.. zábavu mu chystám papíry, noviny, pětky, atd.. ale to vše zná.. jeho zajímá to zakázané a i když se vse uklidí škody vzdy něco vysmejdi co HP zajímá..
Vím, že vám tenhle můj příspěvek nepomůže, ale vlastně vám gratuluju k avýmu psovi, kterej se naprosto normálně zvídavýmu psovi, kterej se prostě nudí a tak si najde vždycky nějakou zábavu...a nebojte, časem až dospěje, tak z většiny věcí vyroste-neříkám, že ze všeho
Andryseeek3 napsal(a):
Koš tahá i můj dvouletý. Prostě ho uklízím. Kytky nemáme, pořídím až teď, to samé polštářky, ty taky až teď, když už není štěně. Noviny vyhazovat, boty schovávat. Vydržte a schovávejte. Štěně vam jen pomáhá uklízet. Za rok ho to bavit už nebude.
Když koš nevyneseme, tak fena roztahá taky...teda pardon chtěla jsem říct, že ona teda ne, protože když se jí zeptám, jestli se hrabala v koši, tak řekne "já ne, to páníček
"...
Neregistrovaný uživatel
Autor
Jssramy napsal(a):
Je to normální chování mladého psa, počkejte ještě tak rok a půl a přestane to samo
Jinak když jste s ním zaměstnejte ho, unavte ho pak bude ve vaší nepřítomnosti víc odpočívat.
sardullah napsal(a):
Když koš nevyneseme, tak fena roztahá taky...teda pardon chtěla jsem říct, že ona teda ne, protože když se jí zeptám, jestli se hrabala v koši, tak řekne "já ne, to páníček
"...
Tak to je kanón, že to nesvede na bráchu.
Ollie napsal(a):
Tak to je kanón, že to nesvede na bráchu.
Neni blbá...moc dobře ví, že její brácha nemá tak vysoké IQ, aby koš otevřel a že bych jí to tím pádem nevěřila
Jssramy napsal(a):
Jak víte, že to není ze stresu ze samoty? Na základě čeho si o myslíte?

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Taste of the Wild
Výhodná balení granulí Taste of the Wild v našem eshopu. SLEVA po registraci až 8%. Navštivte náš eshop.
Přípravky s BETA GLUKANEM pro zvířátka
České výrobky s BETA GLUKANEM z hlívy ústřičné pro zdraví Vašich zvířecích kamarádů.
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.
Jsem VÁŠ CHOVATEL
Granule pro psy nejvyšší kvality za super ceny. Nejlepší ceny pro mé registrované zákazníky. Nevěříte?! Přesvědčte se!