Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Psi »

Majetnické chování u feny z útulku

Dobrý den, mám skoro rok fenu z útulku. Dlouho jsem si myslela, že se chová nepředvídatelně.. ale nyní nacházím spouštěč jejího agresivního chování v tom, že je zkrátka majetnická.
Hlídá si vše. Pelech, lidi, žrádlo.. atd.
Celkem mi pomáhá držet se od ní v rozumné vzdálenosti a ke žrádlu jí přihazovat něco větší hodnoty. Také na mě vrčí ihned jakmile vejdu do místnosti.. začala jsem to trénovat tak, že jí tam něčím zabavím a mezitím co je zabavená tak vcházím sem a tam, to mne pak nevnímá a v klidu se věnuje své činnosti, je absolutně bez reakce.
Máte prosím někdo zkušenost s takovým psem? A ano, vím že nejlepší by bylo najít si zkušeného trenéra... jenže s rodiči se pořád stěhujeme, bydlíme teď v Německu a tady kolem nikdo není a já nemám řidičák.
Zkuste mne prosím nasměrovat, rámcové rady, literatura... budu vám velmi vděčná. Otec mi pořád říká, že jí mám jednou pořádně zmlátit a už si to nedovolí.. podle mě je to ale pitomost, četla jsem knihy od Františka Šusty.
Nela2 napsal(a):
Dobrý den, mám skoro rok fenu z útulku. Dlouho jsem si myslela, že se chová nepředvídatelně.. ale nyní nacházím spouštěč jejího agresivního chování v tom, že je zkrátka majetnická.
Celkem mi pomáhá držet se od ní v rozumné vzdálenosti a ke žrádlu jí přihazovat něco větší hodnoty. Také na mě vrčí ihned jakmile vejdu do místnosti.. začala jsem to trénovat tak, že jí tam něčím zabavím a mezitím co je zabavená tak vcházím sem a tam, to mne pak nevnímá a v klidu se věnuje své činnosti, je absolutně bez reakce.
Máte prosím někdo zkušenost s takovým psem? A ano, vím že nejlepší by bylo najít si zkušeného trenéra... jenže s rodiči se pořád stěhujeme, bydlíme teď v Německu a tady kolem nikdo není a já nemám řidičák.
Zkuste mne prosím nasměrovat, rámcové rady, literatura... budu vám velmi vděčná. Otec mi pořád říká, že jí mám jednou pořádně zmlátit a už si to nedovolí.. podle mě je to ale pitomost, četla jsem knihy od Františka Šusty.
Rozhodně ji nemlaťte !
Nela2 napsal(a):
Mate fenku rok a vrčí na vas, když vstoupite do pokoje? Nějak tomu nerozumím. Jako když zere? Nebo kdykoli?
Mam dojem, ze je nejista a neduveruje vám. Od, tam bych začala.
Tady jsem se ani nedozvěděla jak se fena chová třeba venku.Těžko takto posuzovat, jestli si hlídá území, nebo se bojí, co je to za plemeno atd.Rozhodně bych ale psovi neházela nic dokud vrčí, vešla bych pomalu třeba obloukem až k ní vyčkávala až bude v klidu a opakovala to, pak bych volila odměny apod.Že si vás jakoby nevšímá, když jí něco hodíte, to nic neznamená a nic neřeší, asi tedy ne když vám to trvá už rok.Bohužel mám z vás pocit, že se psa bojíte, přinejmenším jste si nejistá, má to vliv pak i na psa.Začněte i proto u sebe.
Lexaurin napsal(a):
Mate fenku rok a vrčí na vas, když vstoupite do pokoje? Nějak tomu nerozumím. Jako když zere? Nebo kdykoli?
Mam dojem, ze je nejista a neduveruje vám. Od, tam bych začala.
Vrčí, protože je zalezená ve svém pelíšku. Nikdy bych fenu neuhodila, jak tedy ještě lépe pracovat na vztahu založeném na důvěře? Hodně spolu cvičíme, ven chodíme na stopu, věnuji se jí dost.
Ernya napsal(a):
Tady jsem se ani nedozvěděla jak se fena chová třeba venku.Těžko takto posuzovat, jestli si hlídá území, nebo se bojí, co je to za plemeno atd.Rozhodně bych ale psovi neházela nic dokud vrčí, vešla bych pomalu třeba obloukem až k ní vyčkávala až bude v klidu a opakovala to, pak bych volila odměny apod.Že si vás jakoby nevšímá, když jí něco hodíte, to nic neznamená a nic neřeší, asi tedy ne když vám to trvá už rok.Bohužel mám z vás pocit, že se psa bojíte, přinejmenším jste si nejistá, má to vliv pak i na psa.Začněte i proto u sebe.
Venku se chová v pohodě, tam žádný problém nemá. Začne vrčet například, když si venku najde třeba jablko spadlé ze stromu, nebo uvnitř když se s ní mazlím a dojde otec, to pak brání mě, nebo když jsem jí dala kost.
Jinak jí samozřejmě neházím nic když vrčí. Jdu na vzdálenost kdy je v pohodě a tam jí hodím něco dobrého. Jinak, já to předtím nezkoušela tím způsobem že jí "nějak zabavím", nevěděla jsem co si počít.. a všude mi radili něco jiného, spíše byli pro použití násilí což jsem nechtěla. Nedávno jsem tedy koupila kong, naplnila ho a trénovala příchody a odchody, ani nezvedla hlavu a neřešila mne.
Jinak, je to vořech :).
Vořech ? (větší ?)
To je fuk.
Ty jsi děcko - nedospělá ?
Se psem to chce si hrát, honit se, schovávat se,
blbnout. Tak se tvoří vztah.
Pokud si brani takto veci, najela bych na výměnný obchod. Ma korist, jedna pudove, nechce o ni přijít. Takže pamlsky, nebo dvě, stejne veci, a, trénovat" dej".Vec bud hned vrátit, at se nebojí, ze co vam da o to prijde, nebo nahradit druhou, stejnou veci.
V pelechu nerušit, když spi, musí to byt její útočiště. A když si fenka takto branila me, nemela me- odešla jsem proste od ni pryc. Situaci zopakovat, a pokud reagovat nebude, muze se s, váni mazlit. Za majetnicky projev, smůla, nebudete. Proste, tady jste odměna vy, vase tuleni Tulit se muze, když se chova, slusnd.
"Se psem to chce si hrát, honit se, schovávat se,
blbnout. Tak se tvoří vztah. "

tak zrovna tohle bych za podstatné nepovažovala...

"Také na mě vrčí ihned jakmile vejdu do místnosti.. "
tak si ji přivolej, za příchod odměň a nějak zaměstnej

"Začne vrčet například, když si venku najde třeba jablko spadlé ze stromu, nebo uvnitř když se s ní mazlím a dojde otec, to pak brání mě, nebo když jsem jí dala kost. "
- nauč ji povel "pusť" jako výměnu čehokoliv za něco lepšího
- když dojde otec - tak ho třeba běžte spolu s fenkou přivítat (udělej rituál), on fenku odmění...

chovej se vůči ní aktivně, z těch situací ji vyváděj nějakou činností, uč "civilní" povely - rituály
povel není buzerace, ale informace psu, co se bude dít, co má dělat, co má očekávat = jistota.
hmn_ napsal(a):
"Se psem to chce si hrát, honit se, schovávat se,
blbnout. Tak se tvoří vztah. "

tak zrovna tohle bych za podstatné nepovažovala...

"Také na mě vrčí ihned jakmile vejdu do místnosti.. "
tak si ji přivolej, za příchod odměň a nějak zaměstnej

"Začne vrčet například, když si venku najde třeba jablko spadlé ze stromu, nebo uvnitř když se s ní mazlím a dojde otec, to pak brání mě, nebo když jsem jí dala kost. "
- nauč ji povel "pusť" jako výměnu čehokoliv za něco lepšího
- když dojde otec - tak ho třeba běžte spolu s fenkou přivítat (udělej rituál), on fenku odmění...

chovej se vůči ní aktivně, z těch situací ji vyváděj nějakou činností, uč "civilní" povely - rituály
povel není buzerace, ale informace psu, co se bude dít, co má dělat, co má očekávat = jistota.
Proč jsou podle vás důležitější povely než hraní si a tvorba dobrých vztahů?
scylla napsal(a):
Proč jsou podle vás důležitější povely než hraní si a tvorba dobrých vztahů?
A přesně tohle píšu prosím kde?!

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Přípravky s BETA GLUKANEM pro zvířátka
České výrobky s BETA GLUKANEM z hlívy ústřičné pro zdraví Vašich zvířecích kamarádů.
Kovové kotce pro psy od 10 990 Kč
Montované kotce, nejprodávanější skladem, SLEVY až 36 % + DÁRKY...
Trávení, játra, žlučník, metabolismus
Veterinární produkt Regavet harmonizuje játra a žlučník. Řeší trávicí problémy. Pomáhá při alergiích či ekzémech.
KURNÍKY, BOUDY, KRÁLÍKÁRNY, KOTCE aj...
ZATEPLENÉ kurníky,boudy,králíkárny,zahradní domky aj. DOPRAVA po celé ČR