Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Psi »

Konzerva jako kompletní krmivo - jde to vůbec?

Dobrý den, zajímalo by mne... může být nějaká konzerva používána jako kompletní krmivo? Slyšela jsem, že nikoliv, jenom nevím proč :).
Nedá to psovi vše co potřebuje, nějaké přílohy, zelenina aj. ve vyvážené kombinaci, co já vím tak konzervy wellness core se prezentují jako kompletní krmivo.
Nela2 napsal(a):
Dobrý den, zajímalo by mne... může být nějaká konzerva používána jako kompletní krmivo? Slyšela jsem, že nikoliv, jenom nevím proč :).
Chce to vyzkoušet na vlastní kůži
.
Pohoda.
Mám zkušenosti, že ne. Konzervy obsahují hodně vody a pejsa začne po nějaké době hubnout.
Proč ne? Třeba Wolfsblut, od nichž vždycky přihodím pár konzerv k objednávce granulí, má složení celkem vyvážené. Mám psa na granulích i na mase - konzervy normálně nejí, většinou má skoro průjem, ale Wolfsblut mu nikdy nic neudělal.
Může, u dvou psů používám, samozřejmě s doplňky a přílohou.
Občas, v případě krajní - časové a zásobovací- nouze koupím konzervu...nevím, co je to za značku, taková ta co je tam nacpaná půlka-celé kuře, některých i s hovězími vnitřnostmi (tušim)...drahá jak prase, maso by mi vyšlo levněji...ale když to otevřu, tak to nádherně voní, pesani se po tom můžou utlouct (mají slíbeno jako štědrovečerní večeři se spešl bramborovým salátem)...umím si představit, že když bych k tomu přihodila nějakou zeleninu, tak nějaké vyvážené krmení poskládám, ale na rovinu, proč kupovat konzervu, kilovou konzervu nacpanou kuřetem za 90, - korun, když celé kuře koupím méně než za polovic...

Má to ale jednu, pro mě úžasnou výhodu, úspora času...otevřu, vyklepnu a je to...možná až vyhraju ve sportce, tak zařadím pravidelně do jídelníčku, do té doby budu, jak ten blbec pesanům každej den vyvařovat a přemýšlet, co vařit, aby ty chudinky psí nejedli pořád to samé (včera měli pesani něco na způsob výpečků - ze žaludků a hovězího ořezu-trocha cibule, trošku česneku - vím, že by to pesani neměli, ale fakt jen krapet na ovonění, zeleninka, kmín, sladká paprika, pěkně upečený, takže i šťávička byla a k tomu celozrnný kolínka...já pro sebe vytáhla z mrazáku zbytek bramboráčků-polotovar, co tam mám pro strýčka příhodu, pesanům bych takovej hnusanec samozřejmě nedala, ale paničce to stačí)...
sardullah napsal(a):
Občas, v případě krajní - časové a zásobovací- nouze koupím konzervu...nevím, co je to za značku, taková ta co je tam nacpaná půlka-celé kuře, některých i s hovězími vnitřnostmi (tušim)...drahá jak prase, maso by mi vyšlo levněji...ale když to otevřu, tak to nádherně voní, pesani se po tom můžou utlouct (mají slíbeno jako štědrovečerní večeři se spešl bramborovým salátem)...umím si představit, že když bych k tomu přihodila nějakou zeleninu, tak nějaké vyvážené krmení poskládám, ale na rovinu, proč kupovat konzervu, kilovou konzervu nacpanou kuřetem za 90, - korun, když celé kuře koupím méně než za polovic...

Má to ale jednu, pro mě úžasnou výhodu, úspora času...otevřu, vyklepnu a je to...možná až vyhraju ve sportce, tak zařadím pravidelně do jídelníčku, do té doby budu, jak ten blbec pesanům každej den vyvařovat a přemýšlet, co vařit, aby ty chudinky psí nejedli pořád to samé (včera měli pesani něco na způsob výpečků - ze žaludků a hovězího ořezu-trocha cibule, trošku česneku - vím, že by to pesani neměli, ale fakt jen krapet na ovonění, zeleninka, kmín, sladká paprika, pěkně upečený, takže i šťávička byla a k tomu celozrnný kolínka...já pro sebe vytáhla z mrazáku zbytek bramboráčků-polotovar, co tam mám pro strýčka příhodu, pesanům bych takovej hnusanec samozřejmě nedala, ale paničce to stačí)...
1/5 kuřete nebo i jiného masa je v Maxovi od Sokol Falco nebo v Topstein konzervě. Taky je občas koupím, lepší je, koupit kuře za 45/ kg, hodím celé do hrnce a uvařím. To dělám v zimě, když chci pořádný teplý vývar. Naše šmudla ho zbožňuje. Jak ho cítí, je hotová, jéje toto tak krásně voní.Jinak kuřata krmím syrové. S cibulí fakt opatrně.
Jestli jim chutnají ryby, zkuste od Falca tu lososovou, taky je dobrá.
Konzervama normálně nekrmím, ale občas psu dám tak spíše na chuť, aby měl změnu. Není to snad ani čtvrtlrtně, spíš pololetně, protože jsou to levné konzervy z Mountfieldu, na které se nachytal muž, jako na super a výhodnou koupi. Výživu zvířectva mám na starosti já
on kupuje, co mu nadiktuju, ale sem tam má vlastní invenci, jako třeba tlačenku pro psy, co ze zbytků dělá místní řezník. Pes ji má rád, ale když ji má dvakrát po sobě, tak se ze.ere
Ale k otázce
Myslím, že kvalitní konzervy jsou naprosto stejné, jako kvalitní granule. Já bych tedy výhradně tím nekrmila, ale co se výživnosti(či nevýživnosti) týče, v tom asi nebude rozdíl.
Bohužel jen málo konzerv pro psy (i těch s označením “kompletní”) je tak dobře živinově vyvážených, aby splňovaly všechny parametry kompletního krmiva. O tom svědčí test konzerv pro psy prováděný v roce 2015 známou německou testovací organizací “Stiftung Warentest” který odhalil, že ze 30 testovaných “kompletních konzerv pro psy” skoro 70% neobsahovalo všechny pro psa potřebné výživové látky.
Podívejte se jak to vlastně s kompletním krmivem je. https://vse-o-krmivech.cz/krmivo-pro-psy/slovnik-pojmu/kompletni-krmivo-pro-psy.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Jsem VÁŠ CHOVATEL
Granule pro psy nejvyšší kvality za super ceny. Nejlepší ceny pro mé registrované zákazníky. Nevěříte?! Přesvědčte se!
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.
Pomozme společně pejskům z útulků
Udělejte v prosinci objednávku na mém e-shopu a já přispěji za každou objednávku na opuštěné pejsky.
Výkonnost, svalstvo, fyzická kondice
Veterinární produkt Kingvet dodává životní energii. Posiluje kosterní a hladkou svalovinu. Zvyšuje fyzickou výkonnost.