Velká boule po očkování

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
30.4.2005 09:16

Ahojky! mám problém mému pejskovi se dělají velké boule po očkování teď máme hodně velkou už asi týden! je to normální a zmizí to nebo se Mám bát a popř.čeho? díky

29.4.2005 20:46

kiwi napsal(a):
Ahojky! mám problém mému pejskovi se dělají velké boule po očkování teď máme hodně velkou už asi týden! je to normální a zmizí to nebo se Mám bát a popř.čeho? díky

Bohužel, objevuje se to. Někdy zmizí za jeden den, jindy za jeden týden, jindy to trvá měsíc či dokonce měsíce a znám psa, který tuto bulku po očkování vztekliny měl 2 roky! Mé kavalírce Brusince po očkování vztekliny ta bulka zůstala si 10 dní. Trochu záleží (prý), jak to veterinář píchne, ale je třeba to místo hned po vpichu masírovat. I když se to některým psům zrovna moc nelíbí...

29.4.2005 22:22

kiwi napsal(a):

Také mám s podobným problémem zkušenost. "Obouloval" se mi celý 8členný vrh boxerů. Masírovali jsme několikrát denně - používali jsme malinko masti Infadolan a střídali se slabou mentolovou mastičkou od veta. U 4 štěňat boule zmizela do týdne, u dalších postupně také - nejdéle to trvalo u největšího pejska, asi 5 týdnů. Změnila jsem očkovací látku a víc jsme tento problém neměli. Ale podotýkám, že je již 7 let.

30.4.2005 09:16

kiwi napsal(a):

Opravdu zalezi, kam se to pichne, vsimla jsem si, ze nekteri vetove davaji injekce, ktere jsou im, tedy intramuskularni - do svalu, pouze jako sc (subkutanni) podkozni a pak se to tezko vstrebava, stejne jako u lidi. Pokud vam sestra pichne injekci do tuku a ne do svalu, muze se tam udelat taky pekna boule nebo po kortikoidech i pekny absces, protoze tuk neni poradne prokrven jako sval. Pak skutecne pomaha to rozmasirovavat, kdy vlastne dochazi k lokalnimu prokrveni - a tedy i lepsimu vstrebani latky.

12.8.2019 06:32
Sarah01

XXX.XXX.11.195

Tak prckovi se taky po očkování objevila obrovská boule, opravdu pomůže jen masírovat???Na očkování jsme byli ve středu a až včera jsme tu bouli zaznamenali, možná předtím nebyla tak velká.

12.8.2019 07:05
conie

XXX.XXX.206.202

Sarah01 napsal(a):
Tak prckovi se taky po očkování objevila obrovská boule, opravdu pomůže jen masírovat???Na očkování jsme byli ve středu a až včera jsme tu bouli zaznamenali, možná předtím nebyla tak velká.

Jemně masírovat a hlavně pro příště změnit očkovací látku!

12.8.2019 07:58
Sarah01

XXX.XXX.11.195

conie napsal(a):
Jemně masírovat a hlavně pro příště změnit očkovací látku!

OK, díky. Je to teda boule jako prase, normálně viditelná, ani nemusíme prcka ohmatávat.

12.8.2019 08:44
petrahei

XXX.XXX.24.92

Leptospirozu dostala, ze?

12.8.2019 08:57
Sarah01

XXX.XXX.11.195

petrahei napsal(a):
Leptospirozu dostala, ze?

Jo, celou tu kombinaci, předpokládám psinka, parvoviróza, infekční hepatitida, parainfluenza, leptospiróza, ale očkovák teď nemám u sebe.

12.8.2019 09:46
janaa

XXX.XXX.174.125

Sarah,neděs se, je to normální. Mám ve smečce čuby,co mají bouli po jakékoli injekci, s očkováním to nemá nic společného. Takže můžeš zkusit,jestli to u vás není reakce na konkrétní látku,ale to si myslím,by se udělala boule hned. Teď štěňucha má po očkování taky boule a to očkuju rozděleně, ne kombinace najednou. Z posledního měla skoro tři týdny,už téměř zmizela,pobodaly jí vosy a boule znovu natekla ale už je pryč. Někteří psi jsou na to prostě citlivý

12.8.2019 09:58
Sarah01

XXX.XXX.11.195

janaa napsal(a):
Sarah,neděs se, je to normální. Mám ve smečce čuby,co mají bouli po jakékoli injekci, s očkováním to nemá nic společného. Takže můžeš zkusit,jestli to u vás není reakce na konkrétní látku,ale to si myslím,by se udělala boule hned. Teď štěňucha má po očkování taky boule a to očkuju rozděleně, ne kombinace najednou. Z posledního měla skoro tři týdny,už téměř zmizela,pobodaly jí vosy a boule znovu natekla ale už je pryč. Někteří psi jsou na to prostě citlivý

Díky za uklidnění. Žádnej můj pes to ještě neměl a manžel mě včera večer úplně vystrašil, malá je jeho miláček.

13.8.2019 22:40
MUCHA

XXX.XXX.19.34

Moje fenka měla taky bouli hodně velikou ,říkala jsem ji ,že je hrbáč .Lékař poradil masírovat a vitamíny na imunitu. Boule zmizela asi po 4 týdnech . Nebojte vše bude v pohodě.

Přidejte reakci

Přidat smajlík