Agresivní domácí kocour

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
13.3.2018 14:51
Kri.Jir

XXX.XXX.237.148

Dobrý den,
máme doma již dvouletého kocoura, který byl zachráněn jako kotě z ulice. Většinu času je hodný, ale pak z ničeho nic začne být agresivní. Skáče nám po kotnících a drápe. hrozně se s námi začne rvát. Jsou z toho hrozné šrámy.

Nevíte co s ním dělat? Co by mu mohlo chybět?

13.3.2018 15:00
balu

XXX.XXX.189.226

Mnohem větší šance, že vám někdo poradí, budete mít, když tento dotaz napíšete na kočičí diskuzi a ne zde na psí.

13.3.2018 15:04
macomb

XXX.XXX.99.24

Kri.Jir napsal(a):
Dobrý den,
máme doma již dvouletého kocoura, který byl zachráněn jako kotě z ulice. Většinu času je hodný, ale pak z ničeho nic začne být agresivní. Skáče nám po kotnících a drápe. hrozně se s námi začne rvát. Jsou z toho hrozné šrámy.

Nevíte co s ním dělat? Co by mu mohlo chybět?

a je kastrovaný?

13.3.2018 15:08
Tedysek

XXX.XXX.119.147

Kupte mu hračky a věnujte se mu. Prozente ho s hračkou po bytě a bude hodný.

13.3.2018 15:11
Ruzena_Ruzova

XXX.XXX.13.98

Podobný případ řešili nedávno v tom pořadu "Kočka není pes". Sice se jednalo o obézního kocoura, ale taky byl furt hodný a jednou za čas se "zbláznil" a pokousal majitelku. Bylo tam řečeno, že je to tím, že kocour má málo pohybu v důsledku obezity a ta potřeba lovce se v něm hromadí - no a jednou za čas prostě bouchne. Možná by to chtělo kocoura víc průběžně zaměstnávat... lovení míčků, myší, peříček, šidítek atd.... nějaká náročnější hračka... nebo rafinovanější prolejzadlo.

13.3.2018 16:03
sisi58

XXX.XXX.191.1

Ruzena_Ruzova napsal(a):
Podobný případ řešili nedávno v tom pořadu "Kočka není pes". Sice se jednalo o obézního kocoura, ale taky byl furt hodný a jednou za čas se "zbláznil" a pokousal majitelku. Bylo tam řečeno, že je to tím, že kocour má málo pohybu v důsledku obezity a ta potřeba lovce se v něm hromadí - no a jednou za čas prostě bouchne. Možná by to chtělo kocoura víc průběžně zaměstnávat... lovení míčků, myší, peříček, šidítek atd.... nějaká náročnější hračka... nebo rafinovanější prolejzadlo.

Jj, já našeho kocoura sem tam honím po bytě, lítá jak šílený, koberečky taky a dobře se při tom baví on i já.

13.3.2018 16:12
Kri.Jir

XXX.XXX.179.136

Pravda. Omlouvám se, že jsem chybně zaškrtla na psa a né na kočku. Překlikla jsem se a nevšimla si toho.

S kocourem si hrajeme, hračky mu sama i vyrábím. Peříčka, prolejzačky?, krabice. Každý den má čistý kočkolit. Je kastrovaný od prvních týdnu značkování. Takže cca rok. Dokáže na nás zaůtočit i po dnu, kdy jsme si hráli. Nejhorší je to u lidí co nám jej hlídají. Nedávno jsme jeli na hory a kocoura hlídala moje mamka a občas přišla kamrádka. Každý si s ním snažil hrát. MAZlit se od cizích nenechá. Ale evidentně z toho byl deprimovaný. CHYBělo mu mazlení, ale mazlit se nenechal. A Když ti lidé odcházeli, zaůtočil.

13.3.2018 16:38
karo2702

XXX.XXX.172.116

Kri.Jir napsal(a):
Pravda. Omlouvám se, že jsem chybně zaškrtla na psa a né na kočku. Překlikla jsem se a nevšimla si toho.

S kocourem si hrajeme, hračky mu sama i vyrábím. Peříčka, prolejzačky?, krabice. Každý den má čistý kočkolit. Je kastrovaný od prvních týdnu značkování. Takže cca rok. Dokáže na nás zaůtočit i po dnu, kdy jsme si hráli. Nejhorší je to u lidí co nám jej hlídají. Nedávno jsme jeli na hory a kocoura hlídala moje mamka a občas přišla kamrádka. Každý si s ním snažil hrát. MAZlit se od cizích nenechá. Ale evidentně z toho byl deprimovaný. CHYBělo mu mazlení, ale mazlit se nenechal. A Když ti lidé odcházeli, zaůtočil.

A začal to dělat už jako kotě, nebo od kastrace? Narážím třeba na špatnou výchovu, ale to musíte posoudit sama
Jinak pokud má dobrou krmnou dávku, tedy nemá příliš přebytečné energie, tak to chce hry.
Vzít šidítko a hrát si s ním dokud ho to baví a dokud ještě může. Až se unaví, půjde spát.

13.3.2018 17:36
keriton

XXX.XXX.191.241

Podívejte se tady na pár dílů, jsou tam vesměs všechny základní problémy, co se s kočkama řeší, a paní Vodičková to krásně vysvětluje: http://www.ceskatelevize.cz/porady/11535735801-kocka-neni-pes/.

15.3.2018 00:34
Victoria

XXX.XXX.210.76

...na toto snad netreba rad "kociciho poradce".
Kocoura je treba vybit.

Odjeli jste na hory - kocicaka nechali urazeneho a opusteneho doma.
Po cizich lidskych otrocich chtel jen aby zustali dele a venovali se mu.
Pokud odchazeli, snazil se je chytit a zadrzet.
Doprosovat se pohledem takovej samec nebude...

Venujte mu pozornost. Hrajte si. Usmernujte. Znovu si hrajte a znovu hru usmernujte.
Pokud muzete - poustejte ven. Tam je svet, kde se to vsechno deje i bez Vas.
Domu pak bude chodit jen jist, chrnet, pomazlit a bude nejstastejsi...

Mozna jeste typ. Pokud po Vas "jde" a vy to vite, jakoze vite, budte rychlejsi.

15.3.2018 02:00
rapotacka11

XXX.XXX.32.175

Jedině správně :

15.3.2018 06:40
hmn_

XXX.XXX.186.234

rapotacka11 napsal(a):
Jedině správně :

Nikoliv, to není jediné správně! Tomíček by mohl vyprávět...

"Dokáže na nás zaůtočit i po dnu, kdy jsme si hráli."
jakože 1 den jste si s ním hráli a druhý den "je schopen zaútočit" a to je něco k divení?
Kočka loví každý den, dvouletý kocour má energie na rozdávání a zároveň ještě není dospělý (ne že by to pak muselo být lepší) a dle popisu to asi nebude pozitivní přátelská povaha.

Uživatel s deaktivovaným účtem

15.3.2018 20:14
Uživatel s deaktivovaným účtem

No tak... Já bych si s ním teda hrála 2* denně. . Občas mu koupila/dala nějaký ten pamlsek - třeba jako odměnu po hře. Má doma i nějaké skrýše? Kocourek taky potřebuje svůj klid. A když ho lépe poznáte, tak Vás hned napadne, proč je kocourek agresivní.

Přidejte reakci